Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια!!!καλη χρονια σε ολες!!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!!πλησιαζει ο καιρος!!

πηγαμε σμρ στο γιατρο..μια χαρα η μικρη 1220 μας μετρησε...στις φωτο ειναι ιδια ο μπαμπας της κ φαινονται κατι τεραστια μαγουλα χαχα...μεχρι να γεννηθει βεβαια εχουμε καιρο!!!!

Καλη χρονια σε ολες!!! και εμεις πηγαμε στο γιατρο σημερα και ειμαστε 1.730 που θεωρω πως ειναι υπερβολικο μιας και πρωτη φορα ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο μ με εβγαλε 32 εβδομαδων απο 29 που ειμαι..χιχι..  στο ντομπλερ θα μαθουμε τωρα καλυτερα αποτελεσματα!!

Απο θεματα εγκυμοσυνης εχω ενα μονιμο πονο_τραβηγμα στον γοφο που ενοχλει στο περπατημα και στον υπνο πιανομαι σε ενα μερος της πλατης..Κατ τα αλλα καλα

Εσεις πως ειστε;; Εχετε ομαλη εκυμοσυνη;;; ή διαφορα πονακια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες, καλημέρες!

Σήμερα βγήκε ο ήλιος και πολύ χαίρομαι!

Εμείς την Δευτέρα έχουμε γιατρό, ανυπομονώ να δούμε την μπεμπούλα, τις τελευταίες μέρες είναι πάλι πολύ κινητική, κόψαμε και την βασιλόπιτα στο σπίτι μας και κόψαμε και για εκείνη κομμάτι και της έπεσε το φλουρί :-):-):-)  Την Πρωτοχρονιά πήρε και το πρώτο της δώρο από την πεθερά μου και συγκινήθηκα πάρα πολύ, παραλίγο να βάλω τα κλάματα ! Ακόμα δεν έχουμε αγοράσει τίποτα εμείς, τώρα θα ξεκινήσουμε με τις εκπτώσεις.

@elenakii22 μεγαλώνει η μπεμπόύλα σας μια χαρά, εμείς θα κάνουμε συναγωνισμό ποια θα είναι η πιο μεγάλη χαχαχα

@Ani ani καλέ τι διαφορά είναι αυτή που σας έβγαλε, 3 εβδομάδες;;;; Θα βγάλεις το μικρο γιγαντάκι;;; :-):-):-)  Κι εμένα ξεκίνησε να με "τσιμπάει" η μέση και το βράδυ επειδή κοιμάμαι στο πλάι με πιάνει πόνος στο ισχίο και αλλάζω πλευρά και μετά με πιάνει το άλλο ισχίο και πάλι από την αρχή.Και επιπλέον έχω ξεκινήσει να ροχαλίζω κιόλας (εγώ που δεν έχω ροχαλίσει ποτέ) και ο άντρας μου φοράει ωτοασπίδες :-)  Κι από κιλά σήμερα ζυγίστηκα 78,5 (67 ξεκίνησα την εγκυμοσύνη), έφαγα πολύ στις γιορτές και είναι η πρώτη χρονιά που έφαγα τόσα πολλά μελομακάρονα και κουραμπιέδες.

Κορίτσια έχετε παρακολουθήσει σεμινάριο για τον θηλασμό; έχει η nutricia κάποια διαδικτυακά και βρήκα και ένα site mitrikosthilasmos.gr , που διοργανώνει κάποια Σάββατα σεμινάριο θηλασμού κάπου στα Βριλήσσια ή Μελίσσια

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Καλημέρες, καλημέρες!

Σήμερα βγήκε ο ήλιος και πολύ χαίρομαι!

Εμείς την Δευτέρα έχουμε γιατρό, ανυπομονώ να δούμε την μπεμπούλα, τις τελευταίες μέρες είναι πάλι πολύ κινητική, κόψαμε και την βασιλόπιτα στο σπίτι μας και κόψαμε και για εκείνη κομμάτι και της έπεσε το φλουρί :-):-):-)  Την Πρωτοχρονιά πήρε και το πρώτο της δώρο από την πεθερά μου και συγκινήθηκα πάρα πολύ, παραλίγο να βάλω τα κλάματα ! Ακόμα δεν έχουμε αγοράσει τίποτα εμείς, τώρα θα ξεκινήσουμε με τις εκπτώσεις.

@elenakii22 μεγαλώνει η μπεμπόύλα σας μια χαρά, εμείς θα κάνουμε συναγωνισμό ποια θα είναι η πιο μεγάλη χαχαχα

@Ani ani καλέ τι διαφορά είναι αυτή που σας έβγαλε, 3 εβδομάδες;;;; Θα βγάλεις το μικρο γιγαντάκι;;; :-):-):-)  Κι εμένα ξεκίνησε να με "τσιμπάει" η μέση και το βράδυ επειδή κοιμάμαι στο πλάι με πιάνει πόνος στο ισχίο και αλλάζω πλευρά και μετά με πιάνει το άλλο ισχίο και πάλι από την αρχή.Και επιπλέον έχω ξεκινήσει να ροχαλίζω κιόλας (εγώ που δεν έχω ροχαλίσει ποτέ) και ο άντρας μου φοράει ωτοασπίδες :-)  Κι από κιλά σήμερα ζυγίστηκα 78,5 (67 ξεκίνησα την εγκυμοσύνη), έφαγα πολύ στις γιορτές και είναι η πρώτη χρονιά που έφαγα τόσα πολλά μελομακάρονα και κουραμπιέδες.

Κορίτσια έχετε παρακολουθήσει σεμινάριο για τον θηλασμό; έχει η nutricia κάποια διαδικτυακά και βρήκα και ένα site mitrikosthilasmos.gr , που διοργανώνει κάποια Σάββατα σεμινάριο θηλασμού κάπου στα Βριλήσσια ή Μελίσσια

Καλημερα Καλημερα!! Εχει κανουν κανει λαθος με τις βδομαδες αφου κ ο γιατρος μ το ειπε...τελος παντων απο συμπτωματα και κιλα συμπασχουμε βλεπω χιχι.. Εμεις πηραμε κουνια που ηταν προσφορα ενα κομματι και ειχε 50% κ μ ερχεται τελος του μηνα..και σε λιγο που θα αρχισουν οι εκπτωσεις θα παμε για καροτσι..καθολου δεν ξερω ποιο να παρω..ολα ιδια μας φαινονται.. 

Για μαθηματα θηλασμου και τοκετου θα παω στο νοσοκομειο που θα γεννησω στο Ελενα οπως και στη Νεα Σμυρνη στη Φαιναρετη..Την Δευτερα ειναι το πρωτο μας ραντεβου γνωριμιας οποτε θα σας πω εντυπωσεις.. Οντως υπαρχει κ τις nutricia αλλα ειπα να μην τα παρω ολα σβαρνα χιχι...

Τυχερο το μπεμπακι σου απο τωρα ε ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

έχω να γράψω αρκετό καιρό και έχω ένα κάρο νέα.

Πρώτα από όλα έκανα καμπύλη σαχάρου και ευτυχώς όλα μια χαρά γιατί έχω αρχίσει και τρώω γλυκα (βασικά πάντα έτρωγα αλλά τώρα με τα Χριστούγεννα το παρατράβηξα). Αυτή τη στιγμή είμαι +6,5 κιλά-πάλι καλά γιατί περίμενα να είμαι παραπάνω. τώρα που τέλειωσαν οι γιορτές λέω να συμμαζευτώ και να ξαναξεκινήσω και γυμναστική μιας και νιώθω καλύτερα με την μέση μου. βέβαια στο σπίτι κ οχι πλεον εκει που πηγαινα.προμηθευτηκα βαρακια κ λάστιχο ώστε να συνεχίσω το πρόγραμμα που έκανα πάνω κάτω

έφτιαξα κ δυο παρτίδες μελομακάρονα, κουράστηκα αρκετά, φύγαμε ένα 3ήμερο με τον άντρα μου κ επιστρέψαμε στους κανονικούς μας ρυθμούς. Δουλειά και κούραση. Τέλος Γενάρη σταματάω ευτυχώς τη δουλειά. Μέσα στη βδομάδα θα ξεκινήσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού με τη μαία και την επόμενη έχω ραντεβού με το γιατρό. Είμαι στην 29η εβδομάδα και η μκρή κλωτσάει πλέον κάθε μέρα, άλλοτε λιγότερο-άλλοτε περισσότερο. Σήμερα με έχει μουρλάνει. Με έχει πιάσει ένα άγχος μήπως γεννήσω κ πρόωρα γιατί κώλο δεν βάζω κάτω (σορρυ κιόλας) και επίσης δεν έχω ψωνίσει ακόμα τπτ για το δωμάτιο, ούτε ρουχαλάκια κλπ. Λέω από την επόμενη βδομάδα να πάως στις εκπτώσεις.

Τελικά θα γεννήσω στο Ρεα

Το άγχος προς το παρόν για τα ψώνια, επικεντρώνεται στο καροτσάκι. όλοι μου είπαν να μην πάρω τα trilogy αλλά το καρότσι να είναι ξεχωριστό απο πορτ μπεμπε και καθισματακι αυτοκινητου και να κοιταξω να ειναι ελαφρυ, να χωράει στο αμάξι και να το ανοιγοκλείνω εύκλολα. σκεφτομαι της per perego. εχει καποια που μου φαινονται αρκετα καλα αλλα δεν θελω να δωσω και μια περιουσια και βλεπω πως ειναι ακριβα.εγω υπολογιζα το πολυ μεχρι 350. τι λετε εσεις;

Αυτα από μενα. τα ειπα λιγο ανακατα αλλα ηταν πολλα :D

@elenakii22 εγω θα έλεγα να μη το ριψοκινδυνεψεις το θεμα της υγειας σου. πιστευω πως αθηνα ή πάτρα θα νιώθεις κ συ μεγαλύτερη ασφάλεια κατα τον τοκετό. ειναι κουραση ολο αυτο- δεν το συζητω- αλλά θα χεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Χαίρομαι που διαβάζω νέα σας και βλεπω ότι τα μπεμπεδακια μεγαλώνουν! 

Ελιζ σε καταλαβαινω με το ισχιο, βάλε ανάμεσα από τα πόδια μαξιλάρι, είναι σωτήριο κάπως. Σεμινάρια θηλασμού να κάνεις οπωσδήποτε, είναι πολύ χρήσιμα! 

Αννυ τα σεμινάρια που θα πας είναι πολύ καλά, ειδικά το Έλενα είναι σούπερ στο θηλασμό 

Σταλιτσα συμφωνώ και εγώ με όλους. Πεταμένα λεφτά τα τριλοτζυ μιας και το πορτ μπεμπε θα το χρησιμοποιησεις ελάχιστα, μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα άτιμα. Το αυγό είναι το πολύ μέχρι κάποιους μήνες και κάποια κιλά οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να πάρεις κάθισμα αυτοκινήτου πριν γίνει 1. Εμεις είχαμε διαλέξει το inglesina για όλους τους λόγους που ανέφερες και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. Το έχω πάει παντού, είναι πολύ ελαφρύ και πολύ βολικό και κατ εμέ είναι και πολύ όμορφο. Η τιμή του νομίζω είναι στα 390με 400 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.  Κάθισμα αυτοκινήτου είχαμε πάρει ξεχωριστό που ήταν απο νεογέννητο. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Πήγαμε στον γιατρό την Δευτέρα, όλα καλά  με την μπέμπα, 1,9 κιλά και 38 εκ. την υπολόγισε.Το αμνιακό υγρό πάλι ήταν λίγο αυξημένο και μου είπε να προσέξω υδατάνθρακες και γλυκά, μου έγραψε και εξετάσεις και καμπύλη σακχάρου που θα τις κάνω την Δευτέρα, ελπίζω ότι θα είναι οκ και δεν θα έχω εμφανίσει ζάχαρο...

Καρότσι θα πάρουμε της κουνιάδας μου, είναι peg perego, πριν από ενάμιση χρόνο το πήρε για την ανιψιά, είναι πολύ καλό και εύχρηστο μου φάνηκε, δεν είναι πολύ ογκώδες...

Για σεμινάριο θηλασμού είδα σήμερα ότι διοργανώνεται στις 27/1 στο κέντρο μητρικού θηλασμού στα Μελίσσια και δήλωσα συμμετοχή, αν και οι περισσότερες μαμάδες μου λένε ότι δεν θα θυμάμαι και πολλά όταν θα γεννήσω :-) 

Κορίτσια σήμερα ταράχτηκα πάρα πολύ γιατί διάβασα για μια κοπέλα 29 χρονών στην Αθήνα που γέννησε φυσιολογικά ένα υγιές μωράκι και μετά έπαθε ακατάσχετη αιμορραγία και "έφυγε"...Σε ιδιωτικό μαιευτήριο... Κι αναρωτιέμαι γιατί δεν κατάφεραν να την σώσουν;;; Με αγχώνουν πάρα πολύ αυτά... 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elise76 μια χαρα η μπουμπου!!!κ εμενα ειναι αυξημενο αλλα δεν εχω θεμα με το σακχαρο!!εκανα καμπυλη κ ειναι υπερβολικα καλη μπορω να πω...μην αγχωνεσαι δεν θα υπαρχει προβλημα!

εμεις καροτσι λεμε να παρουμε της an ex.. δεν τα εχουμε δει απο κοντα ομως...τελος του μηνα θα παμε αθηνα κ θα κανουμε τις αγορες μας!

το ειδα κ εγω αυτο με την κοπελα κ ταραχτηκα κ εγω...καισαρικη εκανε δεν γεννησε με φτ...φαντασου θα παω με καισαρικη σε νησι που εχει αρκετες ελλείψεις,οπως σε πολλα νησια αλλωστε...απλα ευχομαστε να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιζ μια χαρά η μπουμπού! Θηριακι κι εσένα! Καλά αποτελέσματα με την καμπύλη! 

Κοριτσια μη σκεφτόμαστε αρνητικά. Δεν ξέρουμε και τι έγινε εξάλλου με τη συγκεκριμένη κοπέλα. Μπορεί να είχε κάποιο παθολογικο πρόβλημα και να ήταν κυηση υψηλού κινδύνου. Ποιος ξέρει! Θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε κορίτσια, θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε! είναι και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης που μας κάνουν και πιο ευαίσθητες...

Από την μία σκέφτομαι την καμπύλη την Δευτέρα και να προσέξω λίγο την διατροφή αυτές τις μέρες κι από την άλλη πριν από λίγο έφαγα 3 μελομακάρονα που έχουν μείνει από τις γιορτές.Δεν έχω γιατρειά :-) 

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elise76 κοιταξε να δεις ειναι λιγο θηριακη η μικρη σας...μιας φιλης μου 32εβδ κ ηταν 1830 κ εσας 30 βδ κ ηταν 1900...σε ενα αλλο ζευγαρι γνωστων μας που κ αυτοι θηριακη ειχαν(γεννησε με το καλο πριν λίγες μερες) τους ειχε πει η γιατρος του οτι οταν το μωρο ειναι μεγαλο τρωει περισσοτερο κ κατουραει περισσοτερο,γιαυτο κ τα υγρα ειναι λιγο αυξημενα!οποτε φανταζομαι κατι αντιστοιχο συμβαινει κ σε εσας!μην ανησυχεις λοιπον για την καμπυλη!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

@elenakii22 πολύ μου αρέσει αυτή η εκδοχή που μου λες, να οφείλεται το αμνιακό στο ότι η μπέμπα είναι θηριάκι :-) 

ε ναι!!!εσυ φταις αν ειναι φαγανο το παιδι???κ εμενα μου βρισκει αυξημενα κ η καμπυλη μου ηταν αρκετα χαμηλη μπορω να πω...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα Καλημερα σαςς!! ειμαι και εγω μελλουσα μανουλα  με ΠΗΤ 19-3..αν ολα πανε φυσιολογικα!..ηθελα να μπω και εγω στην παρεα σας..καθως ειμαι σχεδον ολη μερα σπιτι και αρχιζω να μη τη παλευω και πολυ μιας και με εχει πιασει μια ανυπομονησια και ενα αγχος για να περναει ο καιρος και να συναντησω τον μπεμπη μου !! :-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Fofi91 είπε:

Κοριτσιαα Καλημερα σαςς!! ειμαι και εγω μελλουσα μανουλα  με ΠΗΤ 19-3..αν ολα πανε φυσιολογικα!..ηθελα να μπω και εγω στην παρεα σας..καθως ειμαι σχεδον ολη μερα σπιτι και αρχιζω να μη τη παλευω και πολυ μιας και με εχει πιασει μια ανυπομονησια και ενα αγχος για να περναει ο καιρος και να συναντησω τον μπεμπη μου !! :-D

με το καλο!!!το πρώτο σου ειναι να φανταστώ??


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...