Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

δραστηριότητες στα παιδιά


rozoulini

Recommended Posts

κορίτσια μου τι κάνετε;

θέλω ιδέες , μιας και ο μικρός δεν πάει παιδικό θέλω να το πάω κάπου ως δραστηριότητα να έχει επαφές με παιδάκια και να μπαίνει στο κλίμα

πέρσυ τον πήγαινα μουσικοκινητική και κάναμε μαζί  αλλά εκεί που πηγαίναμε δεν έχει το επόμενο στάδιο,

φέτος βρήκα αν και δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλού για το επόμενο στάδιο, μάλιστα καλώς ή κακώς τα παιδάκια εκεί θα κάνουν μόνα τους οπότε θα συνηθίσει αν και φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι εκεί και η μαμά. επίσης εκεί κάνουν διάφορα και ξεχώρισα το θεταρικό παιχνίδι και τα εικαστικά ..απλά αν δεν μου δώσει καλύτερη τιμή για δύο δραστηριότητες είναι δύσκολο.

Μουσικοκινητική κάνει αλλού για πιο μεγάλα παιδάκια και η δασκάλα του που του έκανε πέρσι, αυτή δουλεύει σε διάφορους τόπους,

ήθελα κάτι για χορό επειδή του αρέσει και επειδή δεν βρίσκω κάτι για την ηλικία του βρήκα και τη μουσικοκινητική

και στο μυαλό έχω και το κολυμπητήριο,

εσείς τα πάτε κάπου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τη μουσικοκινητική ενδιαφερόμουν και εγώ, αλλά δεν έχει κάτι κοντά μας. Οπότε επειδή είναι και δυο τα ζουζούνια και ο ένας δεν το έχει καθόλου με τη μουσική σκέφτηκα και εγώ το κολυμβητηριο. Τώρα μόλις μπει το φθινόπωρο θα τους γράψω. Είναι όμως ακριβό σπορ...


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμας μας ειπαν 40 ευρώ δυο φορες τη βδομαδα το θεωρώ πολύ καλό απλα επειδη δεν πάει σχολείο σκέφτομαι μηπως πρεπει να παει κατι πιο επικοινωνιακο να έχει επαφες με αλλα παιδάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκέφτομαι τώρα τι θα κάνω σήμερα μίλησα με τη δασκάλα του που του έκανε πέρσι μουσικοκινητικη .η αλήθεια πέρσι δεν τρελάθηκα αλλά ήταν γενικά λίγο ανοργάνωτο το.νηποαγωγειο που έκανε και δδ.ξερω αν έφταιγε αυτό αν περίμενα εγώ περισσότερα από ότι έπρεπε η αν έφταιγε η δασκάλα.αυτη πάντως φέτος κάνει για πιο.μεγαλα.παιδακια 3+ αλλού και τα παιδάκια μόνα τους μου είπε €25 μια φορά τη βδομάδα καλά θεωρώ ότι είναι περιμένω να.μοθ πει και μέρα

Μετά ρώτησα και αλλού και κάνουν μουσικοκινητικη αλλά δεν έμαθα τιμές ακούω όμως.οτι είναι €40.εκει κάνουν κι άλλα.πραγμτα και έτσι αν μου δώσει για δύο δραστηριότητες καλύτερξ τιμή θα το πάω εκεί αλλιώς σκέφτομαι. Η να το πάω στη περσινή δάσκαλα να.δινβ €25 και να το πάω πχ εικαστικά στο άλλο ή το.δευτερο.ποθ θα πάει να είναι κολύμπι ή ν πάει μόνο ένα 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...