Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αιμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης


Stalicha

Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας...

Υπαρχει καποια κοπελα που να εβγαζε καφε στους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης??εχω εδω κ πεντε μερες που ξεκινησα να βγαζω κ εχω αγχωθει.πηγαμε στο γιατρο,καναμε τον πρωτο υπερηχο κ τα βρηκε ολα καλα.μου ειπε πως δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αλλα εγω ανησυχω.βγαζω στο χαρτι κ στο εσωρουχο καφε σαν τελειωματα περιοδου.υποψιν πως παιρνω utrogestan. Υπαρχει καποια κοπελα που το εχει περασει αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο το μωρακι σου

Το θετικο ειναι οτι το καφε ειναι παλιο αιμα,κ μπορει να ειναι απο αγγεια στη μητρα που σπανε.δ εχεις να φοβασαι απο αυτο.αφου δ εχεις αποκολληση ολα καλα.γενικα οταν αλλαζεις μηνα μπορει να εχεις τετοια.πονακια εχεις;

Εγω ειχα δει μονο δυο φορες καφε 5κ 6εβδ.ειχα ομως κ παρα πολυ δυνατους πονους περιοδου.επαιρνα 4ουτρο κ ημουν στην απολυτη ξαπλα.ολα πηγαν μια χαρα με την εγκυμοσυνη

Αν ανησυχεις πολυ γτ δ παιρνεις κ μια δευτερη γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , vikib είπε:

Με το καλο το μωρακι σου

Το θετικο ειναι οτι το καφε ειναι παλιο αιμα,κ μπορει να ειναι απο αγγεια στη μητρα που σπανε.δ εχεις να φοβασαι απο αυτο.αφου δ εχεις αποκολληση ολα καλα.γενικα οταν αλλαζεις μηνα μπορει να εχεις τετοια.πονακια εχεις;

Εγω ειχα δει μονο δυο φορες καφε 5κ 6εβδ.ειχα ομως κ παρα πολυ δυνατους πονους περιοδου.επαιρνα 4ουτρο κ ημουν στην απολυτη ξαπλα.ολα πηγαν μια χαρα με την εγκυμοσυνη

Αν ανησυχεις πολυ γτ δ παιρνεις κ μια δευτερη γνωμη;

Πονους περιοδου εχω απο πριν μαθω πως ειμαι εγκυος κ τα πονακια γενικα δεν εχουν σταματησει.θεωρω πως ο γιατρος ειναι αρκετα καλος σε αποδεδειγμενη περιπτωση στο παρελθον κ δεν θελω να μπω στη διαδικασια να δω καποιον αλλο. Τα ειδε κ ο ιδιος τα καφε κ μου ειπε να μην ανησυχω για αυτα. Αλλωστε νομιζω το μονο που μπορουν να μου προτεινουν ειναι utrogestan το οποιο το παιρνω ουτως η αλλως. Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση.ισως συμβαινει γτ κ γω ειμαι στην 8η βδομαδα κ σε λιγο αλλαζω μηνα. Ηρεμησα λιγακι τωρα που μου ειπες πως συνεβη κ σε σενα. Ευχομαι να μου σταματησει γτ ολη την ωρα νιωθω πως θα χασω το παιδι

Link to comment
Share on other sites

Κ οι πονοι ως ενα βαθμο ειναι φυσιολογικοι.μεγαλωνει η μητρα

Εγω στο 5'ορθια διπλωνομουν κατω

Οτι σε ανησυχει να ρωτας το γιατρο σου.αλλα δ νομιζω οτι πρεπει να δινεις τοσο σημασια στα καφε

Το μονο που μπορεις να κανεις προγεστερονη κ ξεκουραση.εγω επαιρνα 4ουτρο των 200ολο το πρωτο τριμηνο

Αλλα συμβαινει στην εβδομαδα σου.σαν υπενθιμηση οτι θα ειχες περιοδο αν δ ησουν εγκυος

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βικακι μου τι κάνεις? Πως είναι τα ζουζούνια σου?

Καφέ αίμα ειχα κ εγώ 2 φορές στο πρώτο τριμηνο στην προηγούμενη εγκυμοσυνη. Ξεκουραση οσο μπορεις προληπτικα και ουτροτζεσταν όπως σου είπαν. Κ εμένα όλα καλά πήγαν. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά όσο δεν βλέπεις κόκκινο αίμα όλα καλά. Το καφε δεν μας ανησυχεί χωρίς λόγο. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου θα σε ηρεμήσω κι εγώ .είχα κι εγώ μια δυο μέρες καφέ μόλις έμαθα ότι ήμουν κάπου στην ένατη βδομάδα.δεν πήρα κανένα χάπι μόνο απλό φολικό η γιατρός μου μου είχε πει ότι είναι κάποιες "βρωμιες" που αποβάλει η μήτρα και απλα μου είπε όσο βλέπω αυτά να μην έχω επαφές 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Καλησπέρα. Βικακι μου τι κάνεις? Πως είναι τα ζουζούνια σου?

Καφέ αίμα ειχα κ εγώ 2 φορές στο πρώτο τριμηνο στην προηγούμενη εγκυμοσυνη. Ξεκουραση οσο μπορεις προληπτικα και ουτροτζεσταν όπως σου είπαν. Κ εμένα όλα καλά πήγαν. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά όσο δεν βλέπεις κόκκινο αίμα όλα καλά. Το καφε δεν μας ανησυχεί χωρίς λόγο. 

Μια χαρα γλυκια μου,εσυ;ο μικρουλης σου;με το καλο κ το δευτερο ζουζουνακι!τα μικρα μου μεγαλωνουν.την αλλη βδομαδα η κορη μου κλεινει τα 3κ δ το πιστευω.με τον μικρο παιδευομαστε με αφαγιες,αντε να σκασει κανενα δοντι να ηρεμησουμε

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια να ξερετε ποσο με ηρεμησατε.χθες ημουν να πεσω να πεθανω.μια ψυχολογια στα πατωματα.με εβλεπε κ ο αντρας μου κ στεναχωριοταν.τωρα που διαβασα ολα αυτα ηρεμησα καπως.ηδη ειμαι 5 μερες με καφε.ευχομαι να μειωθει λιγο τουλαχιστον μεχρι να τελειωσει η βδομαδα αλλιως με βλεπω με αναρρωτικη.

Link to comment
Share on other sites

θα καθαρίσει κοπέλα μου , ίσως και για κάποιο καιρό όποτε είναι οι μέρες περιόδου σου να το έχεις και μετά θα φεύγει σαν να έχεις περίοδο αφού ο γιατρός λέει το πεμπέ καλά και αφού είναι καφέ δεν μας νοιάζει:) όσο για αναρρωτική ρώτα το γιατρό σου αν σου το συστήνει δεν πειράζει να πάρεις . θα είναι δύσκολο;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...