Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη κι ευλογημενη χρονια με τα μωρακια μας αγκαλια...

Αχ αντε και περασαμε το πρωτο μισο...ακολουθει βεβαια το δυσκολο κομματι που βαραινουμε... Ελπιζω να περασει ευχαριστα και να ερθει ο Μάιος κι ο τοκετος μας χωρις δυσκολιες

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε αγχωθει κι εσεις για τη γεννα η μονο εγω;; εχω γεννησει με καισαρικη τον γιο μου και την φοβαμαι παλι παρα πολύ. Και το φυσιολογικο τοκετο φοβαμαι ομως μην παει κατι στραβα. Αρχισα να το σκεφτομαι συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Vana87 είπε:

Κοριτσια εχετε αγχωθει κι εσεις για τη γεννα η μονο εγω;; εχω γεννησει με καισαρικη τον γιο μου και την φοβαμαι παλι παρα πολύ. Και το φυσιολογικο τοκετο φοβαμαι ομως μην παει κατι στραβα. Αρχισα να το σκεφτομαι συνεχεια...

Βάνα το πρώτο παιδάκι σου γτ το γεννησες με καισαρική? Τώρα θα πας για vbac? Μην το σκέφτεσαι από τώρα, δείξε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε!εγώ το σκέφτομαι καμιά φορά, κυρίως γτ ευελπιστώ να έχω πάλι έναν εύκολο και γρήγορο το έτος όπως στην κορούλα μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , katrin* είπε:

Βάνα το πρώτο παιδάκι σου γτ το γεννησες με καισαρική? Τώρα θα πας για vbac? Μην το σκέφτεσαι από τώρα, δείξε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε!εγώ το σκέφτομαι καμιά φορά, κυρίως γτ ευελπιστώ να έχω πάλι έναν εύκολο και γρήγορο το έτος όπως στην κορούλα μου...

Επεσαν οι παλμοι και πηγαμε σε επειγουσα καισαρικη. Σε δημοσιο νοσοκομειο γεννησα οπως και τωρα. Ο γιατρος που με βλεπει ειναι θετικος στο vbac αλλα μου ειπε να τπ συζητησουμε μετα τις 30 εβδομαδες. Μπορει να μην ειναι εφημερια αυτος οταν ειναι να γεννησω. Δεν ξερω τι θελω βασικα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Επεσαν οι παλμοι και πηγαμε σε επειγουσα καισαρικη. Σε δημοσιο νοσοκομειο γεννησα οπως και τωρα. Ο γιατρος που με βλεπει ειναι θετικος στο vbac αλλα μου ειπε να τπ συζητησουμε μετα τις 30 εβδομαδες. Μπορει να μην ειναι εφημερια αυτος οταν ειναι να γεννησω. Δεν ξερω τι θελω βασικα... 

Καλημέρα...όλα καλά θα πάνε είτε με καισαρική, είτε φυσιολογικά! Αν δεν είναι όμως εφημερία ο γιατρός σου, υπάρχει περίπτωση άλλος να επιχειρήσει vbac? Η θα δει ότι είσαι από καισαρική και δεν θα το τολμήσει? Νομίζω πάντως ότι αν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.... Ποια κοπέλα είναι επόμενη για β επιπέδου? Εγώ 13 και σήμερα και ανυπομονώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα...όλα καλά θα πάνε είτε με καισαρική, είτε φυσιολογικά! Αν δεν είναι όμως εφημερία ο γιατρός σου, υπάρχει περίπτωση άλλος να επιχειρήσει vbac? Η θα δει ότι είσαι από καισαρική και δεν θα το τολμήσει? Νομίζω πάντως ότι αν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.... Ποια κοπέλα είναι επόμενη για β επιπέδου? Εγώ 13 και σήμερα και ανυπομονώ! 

Στις 18 εχω ραντεβου για β επιπεδου εγω. Ειναι 3 γιατροι. Οι 2 θα το επιχειρησουν. Ο αλλος οχι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2018 at 11:07 ΠΜ, katrin* είπε:

Σήμερα είμαι 21+6...η μικρή μου μέχρι να σαραντησει ήταν ξύπνια όλο το βράδυ και κοιμόταν το πρωί αυτούς τους υπνακους που κάνουν τα νεογέννητα...επίσης ξυπνουσε μέχρι 14 μηνών περίπου που αποθηλασαμε ανά μια με τρεις ώρες :confused:

 

On 2/1/2018 at 11:08 ΠΜ, Vana87 είπε:

Αυτο το εχω παρατηρησει. Μολις σταματησουν το θηλασμο δεν ξυπνανε. Και εγω τον θηλασα μεχρι το χρονο. Οταν το κοψαμε κοιμοταν ολο το βραδυ

Καλή χρονιά και με το καλό τα μωράκια μας!

Πώς καταφέρατε τόσο μεγάλα παιδιά κ τα αποθηλασατε;;;εγώ προσπαθώ ακόμα να αποθηλασω κ δεν το βλέπω εφικτό...

 


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Again mama είπε:

 

Καλή χρονιά και με το καλό τα μωράκια μας!

Πώς καταφέρατε τόσο μεγάλα παιδιά κ τα αποθηλασατε;;;εγώ προσπαθώ ακόμα να αποθηλασω κ δεν το βλέπω εφικτό...

 

Μειωνα τους θηλασμους και σε καποια φαση εμειναν μονο οι βραδινοι... σιγα σιγα κοπηκαν και αυτοι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Again mama είπε:

 

Καλή χρονιά και με το καλό τα μωράκια μας!

Πώς καταφέρατε τόσο μεγάλα παιδιά κ τα αποθηλασατε;;;εγώ προσπαθώ ακόμα να αποθηλασω κ δεν το βλέπω εφικτό...

 

Και εγώ το ίδιο @Again mama...μειωνα τους ημερησιους θηλασμούς μέχρι που έφτασα να θηλάζω πρωί μεσημέρι βράδυ...μετά έκοψα τους πρωινους,ακολούθως μεσημεριανους και βραδινους, οι οποίοι θεωρητικά είναι και πιο δύσκολοι μιας και εντάσσονται στη διαδικασία του ύπνου...της είχα αλλάξει πάρα πολλά μπιμπερό,δεν ήθελε κανένα μέχρι που της πήρα αυτά τα πλαστικά που έχουν την τρύπα στη μέση και το έπιασε μόνη της...βέβαια αυτά δεν είναι για γάλα, μετά έπιασε και το γυάλινο...δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο ότι γενικά η κόρη μου είναι καλοφαγη οπότε δεν ζητούσε στήθος συνέχεια μιας και της αρέσει το φαγητό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καλη χρονιά με το καλο τα μωράκια μας! Σας διαβάζω καιρο αλλά τώρα γράφτηκα. Εγώ εχω ΠΗΤ 12/5 και περιμένουμε αγοράκι. Σημερα κάναμε την β επιπέδου και ολα ειναι παρα πολυ καλα ευτυχως.. Πρώτο παιδάκι και μεχρι τωρα ειχα πολυ αγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλη χρονιά με το καλο τα μωράκια μας! Σας διαβάζω καιρο αλλά τώρα γράφτηκα. Εγώ εχω ΠΗΤ 12/5 και περιμένουμε αγοράκι. Σημερα κάναμε την β επιπέδου και ολα ειναι παρα πολυ καλα ευτυχως.. Πρώτο παιδάκι και μεχρι τωρα ειχα πολυ αγχος. 

Καλώς ήρθες @Vasia21...Καλή χρονιά κ με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου...Τελεια για  τη β επιπεδου,είσαι η πρωτη στη σειρα που την εκανε και καναμε καλή αρχη...Ετσι να συνεχισουμε...:wub:

 

 

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  2. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  3. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. Giouly_s                   ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  5. again mama:         ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  6. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  9. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  10. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  11. agapi27:                 ΠΗΤ  21/5/2018    >  Αγοράκι 
  12. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  13. Anastasakii           ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

 

:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...