Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Την Πεμπτη στις 18. Γιατι δεν εχεις;

εδω ερχεται μια γιατρος απο Αθηνα και κανει τις β επιπεδου.Ερχεται σχεδον καθε εβδομαδα..Και η ιδια δινει τις ημερομηνιες.

Ο γιατρος μου μου ειπε μετα τις 15/1 θα κανουμε αλλα ακομα δεν εχω κλεισει  την ''τελικη'' ημερομηνια.

Αγωνιω . Ελπιζω να με βαλει την εβδομαδα που ερχεται..Υγιη παιδακια να εχουμε...

:)

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

εδω ερχεται μια γιατρος απο Αθηνα και κανει τις β επιπεδου.Ερχεται σχεδον καθε εβδομαδα..Και η ιδια δινει τις ημερομηνιες.

Ο γιατρος μου μου ειπε μετα τις 15/1 θα κανουμε αλλα ακομα δεν εχω κλεισει  την ''τελικη'' ημερομηνια.

Αγωνιω . Ελπιζω να με βαλει την εβδομαδα που ερχεται..Υγιη παιδακια να εχουμε...

:)

Την εβδομαδα που ερχεται θα σε βαλει σιγουρα. ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nena111 είπε:

Καλημερα ειμαι καινουργια εγω εχω ΠΗΤ 5-5-18 και ειναι κοριτσακι :-D

καλο σορισες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nena111 είπε:

Καλημερα ειμαι καινουργια εγω εχω ΠΗΤ 5-5-18 και ειναι κοριτσακι :-D

Καλώς ήρθες!με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!ωραία κ άλλο ένα κοριτσάκι γτ νικανε κατά κράτος τα αγοράκια!  είναι καμιά για β επιπέδου τη Δευτέρα? Εγώ έχω την τρίτη,ανυπομονώ να δούμε τον μικρούλη μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, katrin* said:

Καλώς ήρθες!με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!ωραία κ άλλο ένα κοριτσάκι γτ νικανε κατά κράτος τα αγοράκια!  είναι καμιά για β επιπέδου τη Δευτέρα? Εγώ έχω την τρίτη,ανυπομονώ να δούμε τον μικρούλη μας!!

Εγω την εκανα πριμ μια εβδομαδα μου εβγαλε κατι προβληματα με την καρδια πηγα σε εμβρυοκαρδιολογο και ολα ηταν μια χαρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες @nena111. Ενα ομορφο υπολοιπο εγκυμοσυνης κ μ μe to καλο να κρατησεις το μωρακι σου..

@katrin*, καλα αποτελεσματα ...:-):-)

 

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:         ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. Afrofiti85:              ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  8. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  9. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  11. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  12. agapi27:                 ΠΗΤ  21/5/2018    >  Αγοράκι 
  13. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  14. Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 
  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agapi27 said:

Καλως ήρθες @nena111. Ενα ομορφο υπολοιπο εγκυμοσυνης κ μ μe to καλο να κρατησεις το μωρακι σου..

 

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s                   ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:         ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  8. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  9. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  11. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  12. agapi27:                 ΠΗΤ  21/5/2018    >  Αγοράκι 
  13. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  14. Anastasakii           ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

Ευχαριστω πολυ agapi27 κ γω με την σειρα μου ευχομαι σε ολα τα κοριτσια με το καλο τα μωρακια τους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nena111 είπε:

Κοριτσια εχετε ξεκινησει να αγοραζετε ρουχαλακια κουνια καροτσι για τα μωρα σας η θεωρειται οτι ειναι ακομα νωρις?

Αυτο θα ρωτουσα κι εγω! Εγω παρει καροτσι. Μου εχει δωσει η κουνιαδα μου σακουλες με κοριτσιστικα ρουχα αλλα δεν εχω ακομα ασχοληθει μαζι τους. Στον γιο μου μολις μπηκα στον 6ο μηνα τα ετοιμασα. Μετα βαραινουμε και οσο να ναι ειναι δυσκολο το σιδερωμα. Τωρα εχω και πολλα αλλα να κανω οποτε δεν ξερω ποτε θα αρχισω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Vana87 said:

Αυτο θα ρωτουσα κι εγω! Εγω παρει καροτσι. Μου εχει δωσει η κουνιαδα μου σακουλες με κοριτσιστικα ρουχα αλλα δεν εχω ακομα ασχοληθει μαζι τους. Στον γιο μου μολις μπηκα στον 6ο μηνα τα ετοιμασα. Μετα βαραινουμε και οσο να ναι ειναι δυσκολο το σιδερωμα. Τωρα εχω και πολλα αλλα να κανω οποτε δεν ξερω ποτε θα αρχισω.

Αυτο σκεφτομουν κ γω οσο περναει ο καιρος θα δυσκολευουν τα πραγματα πηγα χθες μια βολτα h&m κ ειχε παρα πολλες προσφορες στα παιδικα απο 1 ευρω ε και οπως καταλαβαινεις τις εκανα τις αγορες μου! Καροτσι κ κουνια εχω βρει θα τα παραγγειλω ελπιζω να μου βγουν καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , nena111 είπε:

Αυτο σκεφτομουν κ γω οσο περναει ο καιρος θα δυσκολευουν τα πραγματα πηγα χθες μια βολτα h&m κ ειχε παρα πολλες προσφορες στα παιδικα απο 1 ευρω ε και οπως καταλαβαινεις τις εκανα τις αγορες μου! Καροτσι κ κουνια εχω βρει θα τα παραγγειλω ελπιζω να μου βγουν καλα!

Εχω να παρω μονο μια βαση για το καθισμα του αυτοκινητου γιατι την προηγουμενη την χρησιμοποιοει ο γιος μου με το επομενο σταδιο καθισματος. Τιποτα αλλο. Ολα τα αλλα τα εχω. Καλα κανεις που τα παιρνεις τωρα στις εκπτωσεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ κούνια, σεντονακια, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, πορτ μπεμπέ, αλλαξιέρα, μπανιέρα, πάρκο τα έχω όλα έτοιμα από τη μικρή και σε πολύ καλή κατάσταση...θα πάρω μόνο μια κουβερτούλα πιο χοντρή του μικρού για να μην έχει τη ροζ της αδερφούλας του...λεπτές κουβερτουλες έχω δύο ουδέτερες για τις πιο ζεστές μέρες αλλά και για τις βόλτες...οπότε τώρα περιμένω να δω τι ρούχα θα μου δώσουν και όλο και κάτι θα του ψωνίσω...μετά τη β επιπέδου όμως!σας είπα? Μια και σήμερα για το ραντεβού μας χιχι!!!πάντως οι πρωτομανουλες μην πάρετε πολλά 0-3...το πιθανότερο να τα χρησιμοποιησετε ένα μήνα...το 3-6 θα χρησιμοποιησουμε πιο πολύ που χρειαζόμαστε όμως καλοκαιρινα μιας και θα τα φορέσουν τα ζουζούνια από Ιούνιο και μετά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα και εγω τα εχω ολα κουνιες καροτσια κουβερτες ριλαξ καθησματα αυτοκινητου και ετσι δε χρειαζετε να αγορασω το μονο που θα αγορασω ειναι μερικα ζηπουνακια και καλοκαιρινα φορμακια γιατι ο πρωτος μου γιος ειχε γεννηθη τελη οκτωβρη... παντως οι πρωτομανουλες καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινανε τις αγορες....!!!! για τα ρουχαλακια παλι επειδη εγω την πατησα στο γιο μου θα ελεγα οτι χρειαζονται τα 0-3 γιατι ειδικα τις πρωτες μερες χρειαζονται περισσοτερη ζεστασια τα μωρακια μας και για να φορανε ρουχαλακια που τα αγκαλιαζουν για να νιωθουν ασφαλεια... και εγω του ειχα παρει λιγα και ετρεχα τελευταια στιγμη  να βρω παρω μικροτερα νουμερα γιατι με τα μεγαλητερα νουμερα το παιδακιμου αεριζοταν.... ετσι και αλιως φερνουν πολλα ρουχαλακια σε δωρακια.... και ειναι και παλι αναλογα την αναπτυξη του καθε μωρου!!! αν και εμεις με τις ζεστες που θα φανε τα παιδακια μας γυμνα μου φενεται οτι θα τα εχουμε...!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama αυτό που εννοούσα είναι ότι επειδή γενναμε Μάιο με το καλό και είναι στο μεταιχμιο με τα καλοκαιρινά, να μην πάρουν πολλά 0-3 χειμωνιάτικα που θα βρουν τώρα τα κορίτσια σε προσφορά...μάλλον δεν το διατυπωσα σωστά...γτ με τον σαραντισμο θα χρειάζονται καλοκαιρινα τα μωράκια μας με καμιά ζακετούλα από πάνω ή σεντονάκι... εγώ γεννησα την κόρη μου αρχές Απριλίου και την έβγαλα όταν σαραντησε, δηλαδή μέσα Μαΐου ίσα που της έκαναν τα 0-3 χειμωνιάτικα που της είχα πάρει...μετά πήγα στα 3-6 καλοκαιρινά :)

Επίσης εκτός από την ανάπτυξη του μωρού,έχει σχέση και η φόρμα των ρούχων...διαφορετικές μάρκες έχουν και διαφορετική φόρμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...