Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Χρονια πολλα!Καλη Χρονια! με υγεια!με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!

Αυριο εχω ραντεβου για την Β επιπεδου και εχω πολυ αγωνια!

Παντως το μωρο κανει παρτυ στην κοιλια μου!μαλλον φταιει και το πολυ φαγητο!χαχαχα!να δω πως θα ανεβω στην ζυγαρια αυριο!

πω πω πολλα αγορακια!!!αγοροχρονια εγινε τελικα!!!

Vasia21 καλωσορισες!με το καλο το μωρακι σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/5/2018 at 4:53 ΜΜ, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλη χρονιά με το καλο τα μωράκια μας! Σας διαβάζω καιρο αλλά τώρα γράφτηκα. Εγώ εχω ΠΗΤ 12/5 και περιμένουμε αγοράκι. Σημερα κάναμε την β επιπέδου και ολα ειναι παρα πολυ καλα ευτυχως.. Πρώτο παιδάκι και μεχρι τωρα ειχα πολυ αγχος. 

καλοσορισες μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...!!!!!!!!!!!!

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Χρονια πολλα!Καλη Χρονια! με υγεια!με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!

Αυριο εχω ραντεβου για την Β επιπεδου και εχω πολυ αγωνια!

Παντως το μωρο κανει παρτυ στην κοιλια μου!μαλλον φταιει και το πολυ φαγητο!χαχαχα!να δω πως θα ανεβω στην ζυγαρια αυριο!

πω πω πολλα αγορακια!!!αγοροχρονια εγινε τελικα!!!

Vasia21 καλωσορισες!με το καλο το μωρακι σου!

καλημερα εγω ειμαι λιγο μπουκωμενη και ζοριζομαι στην αναπνοη αλλα ενταξη παλευεται ακομα..!!! και εγω αυριο εχω β επιπεδου και περιμενω με αγωνιαα..!!!!!!!... τωρα για τα κιλα αστω την τελευταια φορα που ζυγιστικα ειχα βαλει 11 κιλα( και στα 12 κιλα γεννησα τον γιο μου ) και εχουμε μελλον ακομα αυριο μπενω στον 6 μηνα.... ελεγα να μη ξεπερασω  τα 15 αλλα δε το βλεπω θα δειξει..!!!! τουλαχιστων περασα και οι γιορτες και ισως καταφερουμε να μπουμε σε ενα προγραμμα..!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2018 at 4:53 ΜΜ, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλη χρονιά με το καλο τα μωράκια μας! Σας διαβάζω καιρο αλλά τώρα γράφτηκα. Εγώ εχω ΠΗΤ 12/5 και περιμένουμε αγοράκι. Σημερα κάναμε την β επιπέδου και ολα ειναι παρα πολυ καλα ευτυχως.. Πρώτο παιδάκι και μεχρι τωρα ειχα πολυ αγχος. 

Καλώς ήρθες Βασια!με το καλό οι β επιπέδου και στις υπόλοιπες!!!εγώ είμαι +6,+7 περίπου...αλλά αν κρίνω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη τώρα θα ξεκινήσω να βάζω για τα καλά χαχαχαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν οι εκπτωσεις, το ξετετε κοριτσια? Τις περιμενα πώς και πώς...περισσοτερο απο τις γιορτες. Πηγαμε λοιπον και πηραμε κουνια, σιφινιερα κι ολα τα σχετικα (αλλαξιερα, στρωματακι, σεντονακια...). Πηραμε κουνια που γινεται και κρεβατι. Εσεις τι κουνια εχετε ή σκοπευετε να παρετε? Και κατι ακομα. Τι γνωμη εχετε για την καλαθουνα? Χρησιμευει σε κατι? Γιατι ενω στην αρχη λεγαμε να περναμε τωρα το ξανασκεφτομαστε.

Πώς κρατηθηκαμε και δεν αδειασαμε το μαγαζι...ξερω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα εχει καλες προσφορες 20 και 30%

Κατα τ' αλλα κι εγω περιμενω τη β' επιπεδου με αγωνια και ειμαι στα +5 σε κιλα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι μου έστειλαν και εμένα μνμτα ότι ξεκινησαν οι εκπτώσεις από διάφορα καταστήματα...στην κορούλα μου μας είχαν δώσει κούνια οπότε είχαμε πάρει ένα καλό στρωματακι και έτσι θα βολευτουμε και τώρα...18 μηνών την μετέφερα σε κρεβατάκι και το δέχτηκε πολύ εύκολα ευτυχώς...σεντονάκια έχω και ροζ και ουδέτερα άρα δεν θα πάρω...το καρότσι μας είναι τριπλό, cam το οποίο είναι σχεδόν αχρησιμοποιητο...ρουχαλάκια ήδη μου έδωσε η κουμπάρα μου κάποια και θα βολευτώ με ότι μου φέρουν οπότε δεν θα πάρω τώρα...λέω να του πάρω μόνο το φορμακι το οποίο θα τον βγάλω από το μαιευτήριο...και στην κορη μου είναι το μοναδικό φορμακι που είχα κρατήσει και δεν το δάνεισα,οπότε να το έχει τώρα και ο μικρός...

@Evangeliaaμιας και ρωτάς για καλαθουνα εμάς το καρότσι είχε και πορτ μπεμπέ στο οποίο κοιμόταν η μικρή το πρώτο τρίμηνο...το είχα μόνιμα στη βάση του και δεν το έβγαζα ποτέ από το σπίτι..είχαμε πάρει και ένα στρωματακι έξτρα και με βόλεψε πολύ...τη μικρή την έβαζα στο "αυγό" όταν βγαίναμε έξω το οποίο κουμπωνε και στη βάση που είχε για το αυτοκίνητο και στον σκελετό από το καρότσι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

καλοσορισες μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...!!!!!!!!!!!!

καλημερα εγω ειμαι λιγο μπουκωμενη και ζοριζομαι στην αναπνοη αλλα ενταξη παλευεται ακομα..!!! και εγω αυριο εχω β επιπεδου και περιμενω με αγωνιαα..!!!!!!!... τωρα για τα κιλα αστω την τελευταια φορα που ζυγιστικα ειχα βαλει 11 κιλα( και στα 12 κιλα γεννησα τον γιο μου ) και εχουμε μελλον ακομα αυριο μπενω στον 6 μηνα.... ελεγα να μη ξεπερασω  τα 15 αλλα δε το βλεπω θα δειξει..!!!! τουλαχιστων περασα και οι γιορτες και ισως καταφερουμε να μπουμε σε ενα προγραμμα..!!!!!

Να και μια που ειναι σαν εμενα! Λεω η εξαιρεση ειμαι ολες παιρνουν 1 και 2. Ολοι λενε δεν μου φαινεται μονο κοιλια εχω κανει αλλα η ζυγαρια λεει αλλα. Και στο γιο μου 12 ειχα βαλει και δεν προσεχα ιδιαιτερα. Τωρα κανω και διατροφη παω και γυμναστηριο δεν ξερω τι παει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ξεκινησαν οι εκπτωσεις, το ξετετε κοριτσια? Τις περιμενα πώς και πώς...περισσοτερο απο τις γιορτες. Πηγαμε λοιπον και πηραμε κουνια, σιφινιερα κι ολα τα σχετικα (αλλαξιερα, στρωματακι, σεντονακια...). Πηραμε κουνια που γινεται και κρεβατι. Εσεις τι κουνια εχετε ή σκοπευετε να παρετε? Και κατι ακομα. Τι γνωμη εχετε για την καλαθουνα? Χρησιμευει σε κατι? Γιατι ενω στην αρχη λεγαμε να περναμε τωρα το ξανασκεφτομαστε.

Πώς κρατηθηκαμε και δεν αδειασαμε το μαγαζι...ξερω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα εχει καλες προσφορες 20 και 30%

Κατα τ' αλλα κι εγω περιμενω τη β' επιπεδου με αγωνια και ειμαι στα +5 σε κιλα

Πω πω και εγω βιαζομαι να ξεκινησω τις αγορες αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι νωρις ακομα και οτι εχω πολυ χρονο αλλα εγω ανυπομονώ να γεμισει μωρουδιστικα το σπιτι.. Μαλλον θα κανω και εγω μια εξόρμηση στα μαγαζια..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Να και μια που ειναι σαν εμενα! Λεω η εξαιρεση ειμαι ολες παιρνουν 1 και 2. Ολοι λενε δεν μου φαινεται μονο κοιλια εχω κανει αλλα η ζυγαρια λεει αλλα. Και στο γιο μου 12 ειχα βαλει και δεν προσεχα ιδιαιτερα. Τωρα κανω και διατροφη παω και γυμναστηριο δεν ξερω τι παει λαθος.

ουτε εγω βανα μου το εχω παρει αποφασει ομως πλεον οτι ειναι να γινει θα γινει  γερα να ειναι τα μωρακια μας.... η διατροφολογος που εχει ο γυναικολογος μου οταν τις το ειπα μου ειπε οτι καμια φορα στις δευτερες εγκυμοσυνες ο οργανισμος ''θυματε '' και ξεκιναει με τους ρυθμους που σταματησε (στην πρωτη εγκυμοσυνη ) και αν δουμε οτι ξεφευγω θα μου δωσει διατροφη .. αλοι μου λενε οτι ειμαι πολυ αδυνατη και ο οργανισμος μου θελει τωρα περισσοτερα κιλα για να ανταπεξελθει η εγκυμοσυνη (με τα ιδια ομως κιλα ακριβως ξεκινησα και στην πρωτη.. ) αλοι οτι ειναι πριξημο ... η βερα ομως μου βγενει μια χαρα απο το δαχτυλο ενω στον γιο μου ειχε σφυνοσει σχεδων απο την αρχη της εγκυμοσυνης ενταξει ηταν καιι καλοκαιρι τοτε...!!! τελος παντων γερα να ειναι τα παιδακια μας και τα υπολοιπα θα επανελθουν...!!!!

 

 

 

οσο αφορα τωρα την κουνια και εμενα μου ειχε δωσει η κουνιαδαδα μου την κουνια που ειχε στα παιδια της και μονο στρωμα πηρα... καλαθουνα δε χρησιμοποιησα καθολου δε πηρα μου φενετε περιττη.. το κλουβι και εμας μας βολεψε.. παρα πολυ ειδικα τους τρεις πρωτους μηνες.....!!!

αλλα αν ηταν στο χερι μου μονο θα ακολουθουσα το μοντεσοριανο συστημα που λεει οτι τα βρεφοι και μωρα καλο ειναι να κοιμουνται  σε ενα στρωμα στο πατωμα με καλα ασφαλησμενο ολο το δωματιο και καθρεφτες να υπαρχουν παπλωματα στο πατωμα ετσι ωστε τα μωρα να ειναι στα μαλακα οταν κοινουνται για να γνωριζουν το σωμα τους και τις αναγκες τους ... το θεωρω ποιο ωραιο αποτι να ειναι μεσα σε μια κουνια και να εχουν περιορισμενες κινησεις......οπως αυτη τη φορα δε θα χρησιμοποιησω καθολου παντες και κουνουπιερες... γενικα πιστευω πως καλυτερα ειναι να διαθεσουμε λεφτα αργοτερα να να φτιαξουμε ενα παιδικο δωματιο με καλο κρεβατι που θα του μεινει μια ζωη αποτι μια κουνια που θα την εχει το πολυ 1,2 ,3 χρονια... και οσες μανουλες κανουν και συγκημηση μπορει να μην την χρησιμοποιησουν και καθολου..!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2018 at 10:32 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Αυριο εχω ραντεβου για την Β επιπεδου και εχω πολυ αγωνια!

 

On 8/1/2018 at 12:37 ΜΜ, xaroumenh mama είπε:

και εγω αυριο εχω β επιπεδου και περιμενω με αγωνιαα..!!!!!!!... 

 Κοριτσια ,με το καλο... Πως πηγε η β επιπεδου; ευχομαι τελεια... περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σας...:):)


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι έγινε τα κορίτσια μας με τις β επιπέδου? Εγώ έχω την ερχόμενη Τρίτη, αντε να περάσουν οι μέρες να είναι όλα καλά και να δούμε και το ζουζουνάκι μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια τι κανεται;;; εγω εκανα εχθες την β επιπεδου το μωρακι μας βγενει 5 μερες μεγαλυτερο... μια χαρα ολα μια τιμη ειναι μονο λιγο ανεβασμενη  επειδη το μωρο ειναι μεγαλο ) αλλα δεν ειναι κατι το ανυσηχιτικο ολα μια χαρα.....!!!!!!! αντε να κανουν και τα υπολοιοπα κοριτσια τις β επιπεδου,....!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στα κοριτσια... Καλη συνεχεια να εχετε... 

 

@Vana87.Ποτε θα την κανεις εσυ; εγω ακομα δεν εχω ημερομηνια.

6 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Εγω μαλλον τελευταια ειμαι για β επιπεδου!!


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Μπραβο στα κοριτσια... Καλη συνεχεια να εχετε... 

 

@Vana87.Ποτε θα την κανεις εσυ; εγω ακομα δεν εχω ημερομηνια.

Την Πεμπτη στις 18. Γιατι δεν εχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...