Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

@xaroumenh mama αυτό που εννοούσα είναι ότι επειδή γενναμε Μάιο με το καλό και είναι στο μεταιχμιο με τα καλοκαιρινά, να μην πάρουν πολλά 0-3 χειμωνιάτικα που θα βρουν τώρα τα κορίτσια σε προσφορά...μάλλον δεν το διατυπωσα σωστά...γτ με τον σαραντισμο θα χρειάζονται καλοκαιρινα τα μωράκια μας με καμιά ζακετούλα από πάνω ή σεντονάκι... εγώ γεννησα την κόρη μου αρχές Απριλίου και την έβγαλα όταν σαραντησε, δηλαδή μέσα Μαΐου ίσα που της έκαναν τα 0-3 χειμωνιάτικα που της είχα πάρει...μετά πήγα στα 3-6 καλοκαιρινά :)

Επίσης εκτός από την ανάπτυξη του μωρού,έχει σχέση και η φόρμα των ρούχων...διαφορετικές μάρκες έχουν και διαφορετική φόρμα...

καλα ναι χειμωνιατικα εγω δε θα παρω καθολου θα παρω μερικα εποχιακα απριλιο  μαιο τουλαχιστον εδω κρητη εχει ζεστανει για τα καλα ο καιρος....!!!!! γαιυτο και ρουχαλακια θα προμηθευτω οτι χρειαζομαι με τις νεες παραλαβες ..... και αν ψωνισετε κοριτσια ρουχαλακια τωρα στις εκπτωσεις καλυτερα για του χρονου τα χοντρα φορμακια εκτος αν βρειτε εποχιακα σε προσφορα....!!!!!!! στον γιο μου που γεννηθηκε ψηλος ναι μεν αλλα αδυνατος τα 0-3 του εκαναν ολο το πρωτο τρημινο χμμμμ ...!!!!!!  ποιο πολυ με ζορισαν τα ρουχα και ακομα με ζοριζουν αποτι τα ειδη προικος........!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοριζικα τα ψωνια σας κοριτσια. Εγω εχω παρει κουνια, σιφονιερα και τα σχετικα και τωρα περιμενω να δω τη θα μου στειλει η κουνιαδα μου, να δω τι θα διωξω, τι θα κρατησω και τι θα χρειαστω επιπλεον...

Ρουχαλακια δεν αγορασα ακομα. Ειχα σκεφτει να δω τι θα μου φερουν πρωτα με τη γεννα και μετα, αλλα με αγχωσατε τωρα και μαλλον θα παω να του παρω τα πρωτα απαραιτητα, ε? Εγω τα φοβαμαι λιγο τα jumboρουχαλακια!

 

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Evangeliaa said:

Καλοριζικα τα ψωνια σας κοριτσια. Εγω εχω παρει κουνια, σιφονιερα και τα σχετικα και τωρα περιμενω να δω τη θα μου στειλει η κουνιαδα μου, να δω τι θα διωξω, τι θα κρατησω και τι θα χρειαστω επιπλεον...

Ρουχαλακια δεν αγορασα ακομα. Ειχα σκεφτει να δω τι θα μου φερουν πρωτα με τη γεννα και μετα, αλλα με αγχωσατε τωρα και μαλλον θα παω να του παρω τα πρωτα απαραιτητα, ε? Εγω τα φοβαμαι λιγο τα jumboρουχαλακια!

 

παντως φιλες που εχουν αγορασει απο jumbo μου ειπαν οτι ειναι οκ τι να πω δεν ξερω καθολου! Γι αυτο ρωτησα κ γω μπας κ παρω παραπανω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nena111 είπε:

απο jumbo εχετε αγορασει ρουχαλακια κ αν ναι θεωρειται οτι ειναι καλα? Καινουργια μαμα κ δεν ξερω που μου παν τα 4:shock:

 

πρίν από 1 λεπτό , nena111 είπε:

παντως φιλες που εχουν αγορασει απο jumbo μου ειπαν οτι ειναι οκ τι να πω δεν ξερω καθολου! Γι αυτο ρωτησα κ γω μπας κ παρω παραπανω γνωμες!

εγω ειχα παρει πετσετουλες ωμου σαλιαρες ζηπουνακια μια χαρα μου φανηκαν (τα ζηπουνακια φορμακια εχουν λιγο ανετες φορμες..!!!! ) αυτο που δε μου αρεσε καθολου απο τα ρουχα του τζαμπο ειναι τα βελουτε φορμακια αφηνουν χνουδια πανω στο σωμα του μωρου... αν και γενικα εγω δε χρεισημοποιησα καθολου βελουτε φορμακια μονο βαμβακιερα αλλα σε δωρα που μου εφεραν τα εβλεπα και σε ενα χρηστουγενιατικο που του ειχα βαλει  τοτε για το καλο....!! αν και εμεις τοτε που θα γεννησουμε δε θα χριαστουμε καθολου βελουτε ετσι και αλιως...!!!

πρίν από 27 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Καλοριζικα τα ψωνια σας κοριτσια. Εγω εχω παρει κουνια, σιφονιερα και τα σχετικα και τωρα περιμενω να δω τη θα μου στειλει η κουνιαδα μου, να δω τι θα διωξω, τι θα κρατησω και τι θα χρειαστω επιπλεον...

Ρουχαλακια δεν αγορασα ακομα. Ειχα σκεφτει να δω τι θα μου φερουν πρωτα με τη γεννα και μετα, αλλα με αγχωσατε τωρα και μαλλον θα παω να του παρω τα πρωτα απαραιτητα, ε? Εγω τα φοβαμαι λιγο τα jumboρουχαλακια!

 

ρουχαλακια δε χρειαζετε να παρεις ενα σωρο μερικα ζυπουνακια και φορμακια για τις πρωτες μερες και για την κληνικη η νοσοκομειο αναλογα που θα γεννησεις και μετα προμηθευεσε και απο αυτα που θα σου φερουν... πηγενε για αρχη να παρεις μια λιστα απο εκει που θα γεννησεις να δεις τι θα πρεπει να εχεις μαζι σου για το μωρακι...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nena111 είπε:

απο jumbo εχετε αγορασει ρουχαλακια κ αν ναι θεωρειται οτι ειναι καλα? Καινουργια μαμα κ δεν ξερω που μου παν τα 4:shock:

Δεν ξέρω καθόλου για τα ρουχαλακια των jumbo...από εμπειρία δική μου βλέπω ότι κανονική φορμα και ποιότητα έχουν τα mayoral, τα benetton τα παίρνω λίγο μεγαλύτερα,τα zara και h and m συνήθως μεγαλύτερα γτ τα παντελόνια και τα κολάν ήταν κοντά και στενα στην κόρη μου που είναι κανονική σε κιλά και ύψος...τα Orchestra παρότι με μια κάρτα έχουν μισή τιμή όλο το χρόνο άλλες φορές με βόλεψαν, αλλες όχι γτ έχουν λίγο περίεργη φορμα... (για το παιδί μου πάντα, άλλες μανούλες μπορεί να τις βολεύουν)...στα prenatal αν θυμάμαι καλά έχω αγοράσει αρκετά ρουχαλακια, νομίζω είναι κανονική η φόρμα τους...πάντως τα jumbo νομίζω έχουν μεγάλη ποικιλία σε ζιπουνακια, απλά κοιτάξτε να είναι βαμβακερά για το ευαίσθητο δέρμα του νεογέννητου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας και απο εμενα και εγω τα εχω ολα κουνιες καροτσια κουβερτες ριλαξ καθησματα αυτοκινητου και ετσι δε χρειαζετε να αγορασω το μονο που θα αγορασω ειναι μερικα ζηπουνακια και καλοκαιρινα φορμακια γιατι ο πρωτος μου γιος ειχε γεννηθη τελη οκτωβρη... παντως οι πρωτομανουλες καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινανε τις αγορες....!!!! για τα ρουχαλακια παλι επειδη εγω την πατησα στο γιο μου θα ελεγα οτι χρειαζονται τα 0-3 γιατι ειδικα τις πρωτες μερες χρειαζονται περισσοτερη ζεστασια τα μωρακια μας και για να φορανε ρουχαλακια που τα αγκαλιαζουν για να νιωθουν ασφαλεια... και εγω του ειχα παρει λιγα και ετρεχα τελευταια στιγμη  να βρω παρω μικροτερα νουμερα γιατι με τα μεγαλητερα νουμερα το παιδακιμου αεριζοταν.... ετσι και αλιως φερνουν πολλα ρουχαλακια σε δωρακια.... και ειναι και παλι αναλογα την αναπτυξη του καθε μωρου!!! αν και εμεις με τις ζεστες που θα φανε τα παιδακια μας γυμνα μου φενεται οτι θα τα εχουμε...!!!!!!

Εγω που γεννησα Ιουλη τον γιο μου με το που ηρθαμε απ το μαιευτηριο κοντα βαλαμε. Ζεσταινοταν!

21 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@xaroumenh mama αυτό που εννοούσα είναι ότι επειδή γενναμε Μάιο με το καλό και είναι στο μεταιχμιο με τα καλοκαιρινά, να μην πάρουν πολλά 0-3 χειμωνιάτικα που θα βρουν τώρα τα κορίτσια σε προσφορά...μάλλον δεν το διατυπωσα σωστά...γτ με τον σαραντισμο θα χρειάζονται καλοκαιρινα τα μωράκια μας με καμιά ζακετούλα από πάνω ή σεντονάκι... εγώ γεννησα την κόρη μου αρχές Απριλίου και την έβγαλα όταν σαραντησε, δηλαδή μέσα Μαΐου ίσα που της έκαναν τα 0-3 χειμωνιάτικα που της είχα πάρει...μετά πήγα στα 3-6 καλοκαιρινά :)

Επίσης εκτός από την ανάπτυξη του μωρού,έχει σχέση και η φόρμα των ρούχων...διαφορετικές μάρκες έχουν και διαφορετική φόρμα...

Δεν βγηκατε 40 μερες; πω πω καταθληψη θα ειχα παθει. Στην εβδομαδα ξεκινησαμε βολτουλες. Πνιγομουν σπιτι!

17 ώρες πρίν, nena111 είπε:

παντως φιλες που εχουν αγορασει απο jumbo μου ειπαν οτι ειναι οκ τι να πω δεν ξερω καθολου! Γι αυτο ρωτησα κ γω μπας κ παρω παραπανω γνωμες!

Και εγω ειχα καποια για το γιο μου. Δεν ειναι πολυ καλη ποιοτητα θα το νιωσεις στο αγγιγμα αλλα μια χαρα ειναι. Τα πλενεις τα σιδερωνεις και εισαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

@Vana87 είχαμε βγει μόνο για να πάμε στο γιατρό και για κάτι εξετάσεις...μέχρι το μήνα ούτε καν σκεφτόμουν να βγω,τα είχα δει όλα με το θηλασμό, είχα πάθει και μαστίτιδα, η μικρή έκανε χαζουπνους το πρωί και όλο το βράδυ ήταν ξύπνια...όπως καταλαβαινεις μόνο τη βόλτα δεν σκεφτόμουν...την τελευταία βδομάδα το σκεφτόμουν και τελικά απλά περίμενα να σαραντησω...τώρα στο δεύτερο εννοείται ότι δεν θα μπορεσω να κρατησω το σραντισμο, καταρχάς θα είναι πολύ καλύτερος ο καιρός και θα έχω και την κόρη μου που δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να την έχω μέσα στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Vana87 είχαμε βγει μόνο για να πάμε στο γιατρό και για κάτι εξετάσεις...μέχρι το μήνα ούτε καν σκεφτόμουν να βγω,τα είχα δει όλα με το θηλασμό, είχα πάθει και μαστίτιδα, η μικρή έκανε χαζουπνους το πρωί και όλο το βράδυ ήταν ξύπνια...όπως καταλαβαινεις μόνο τη βόλτα δεν σκεφτόμουν...την τελευταία βδομάδα το σκεφτόμουν και τελικά απλά περίμενα να σαραντησω...τώρα στο δεύτερο εννοείται ότι δεν θα μπορεσω να κρατησω το σραντισμο, καταρχάς θα είναι πολύ καλύτερος ο καιρός και θα έχω και την κόρη μου που δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να την έχω μέσα στο σπίτι...

Ναι σιγουρα παιζει ρολο ο καιρος. Εγω γεννησα Ιουλη. Δεν πηγαιναμε πουθενα με πολυκοσμια. Εξω με καροτσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/1/2018 at 7:34 ΜΜ, nena111 είπε:

Κοριτσια εχετε ξεκινησει να αγοραζετε ρουχαλακια κουνια καροτσι για τα μωρα σας η θεωρειται οτι ειναι ακομα νωρις?

εγω ηθελα να ξεκινησω μετα τη β επιπεδου,αλλα λογω προσφορων ζηλεψα κ ψωνισα σημερα 2 σετ των 5 κοντομανικων φορμακιων απ'τα marks & spencer. Το  ενα 1-3 μηνων  (4,5 κιλων) και το αλλο 3-6 μηνων(8 κιλων)... Θα παω κ για τα υπολοιπα σιγα σιγα..

Τελικα εκλεισα ραντεβου την Πεμπτη για τη β επιπεδου. Εχω πολυ αγωνια και λαχταρα...

@Vana87,μαζι την Πεμπτη...Καλα αποτελεσματα να εχουμε...:):)

να ρωτησω τελικα βρε κοριτσια... Κοντομανικα ή μακρυμανικα να ψωνισουμε τα πρωτα φορμακια; 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , agapi27 είπε:

εγω ηθελα να ξεκινησω μετα τη β επιπεδου,αλλα λογω προσφορων ζηλεψα κ ψωνισα σημερα 2 σετ των 5 κοντομανικων φορμακιων απ'τα marks & spencer. Το  ενα 1-3 μηνων  (4,5 κιλων) και το αλλο 3-6 μηνων(8 κιλων)... Θα παω κ για τα υπολοιπα σιγα σιγα..

Τελικα εκλεισα ραντεβου την Πεμπτη για τη β επιπεδου. Εχω πολυ αγωνια και λαχταρα...

@Vana87,μαζι την Πεμπτη...Καλα αποτελεσματα να εχουμε...:):)

να ρωτησω τελικα βρε κοριτσια... Κοντομανικα ή μακρυμανικα να ψωνισουμε τα πρωτα φορμακια; 

Τι καλα! Μακαρι ολα να ειναι τελεια και στις 2 μας. Μακρυμανικο φορμακι απο πανω και ενα με μακρυ μανυκι απο κατω για ηλικια 0 για το μαιευτηριο. Θα παρεις 5-6 αλλαξιες να εχεις μαζι σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vana87 είπε:

Τι καλα! Μακαρι ολα να ειναι τελεια και στις 2 μας. Μακρυμανικο φορμακι απο πανω και ενα με μακρυ μανυκι απο κατω για ηλικια 0 για το μαιευτηριο. Θα παρεις 5-6 αλλαξιες να εχεις μαζι σου. 

Τελικα καποιες φορες οι πεθερες εχουν δικιο...Μου ελεγε τα ιδια με σενα η πεθερα μου και της ελεγα οχι...χαχαχα

Ναι,ολα τελεια να ειναι...

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Vana87 είπε:

Ναι σιγουρα παιζει ρολο ο καιρος. Εγω γεννησα Ιουλη. Δεν πηγαιναμε πουθενα με πολυκοσμια. Εξω με καροτσι!

Αφού καθόταν στο καρότσι, μια χαρά...εμένα κάθισε πρώτη φορά 17 μηνών με ευχαριστηση...γι αυτό και το τριπλό μας το καρότσι είναι καινούργιο χαχαχα!ως τότε με μαρσιπο, αγκαλιά ο ένας την μικρή και ο άλλος το καρότσι άδειο βόλτα :-P:-P...μόνο αν ήταν ώρα του ύπνου και νανουριζοταν καθόταν...σε μικρές ηλικίες βέβαια γτ με το που περπάτησε ούτε να το δει δεν ήθελε...τώρα βέβαια που είναι σχεδόν τρία της αρέσει πολύ που πηγαίνουμε τις βόλτες μας με το καρότσι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , agapi27 είπε:

Τελικα καποιες φορες οι πεθερες εχουν δικιο...Μου ελεγε τα ιδια με σενα η πεθερα μου και της ελεγα οχι...χαχαχα

Ναι,ολα τελεια να ειναι...

 

Ξερουν ξερουν!! Χαχααχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...