Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , agapi27 είπε:

Τελικα καποιες φορες οι πεθερες εχουν δικιο...Μου ελεγε τα ιδια με σενα η πεθερα μου και της ελεγα οχι...χαχαχα

Ναι,ολα τελεια να ειναι...

 

 

πρίν από 21 λεπτά , agapi27 είπε:

εγω ηθελα να ξεκινησω μετα τη β επιπεδου,αλλα λογω προσφορων ζηλεψα κ ψωνισα σημερα 2 σετ των 5 κοντομανικων φορμακιων απ'τα marks & spencer. Το  ενα 1-3 μηνων  (4,5 κιλων) και το αλλο 3-6 μηνων(8 κιλων)... Θα παω κ για τα υπολοιπα σιγα σιγα..

Τελικα εκλεισα ραντεβου την Πεμπτη για τη β επιπεδου. Εχω πολυ αγωνια και λαχταρα...

@Vana87,μαζι την Πεμπτη...Καλα αποτελεσματα να εχουμε...:):)

να ρωτησω τελικα βρε κοριτσια... Κοντομανικα ή μακρυμανικα να ψωνισουμε τα πρωτα φορμακια; 

στη κλινηκη που θα γεννησω εγω τους φορανε μονο ζηπουνακια τα τυλιγουν με πανα και μετα με την κουβερτουλα.....!! τωρα επειδη θα γεννησω απριλη για την εξοδο και τις πρωτες μερες  ισως χρξσιμοποιησω τα πολυ λεπτα μακρυμανικα φορμακια και ενα κοντομανικο ζηπουνακι  απο μεσα...αναλογα το καιρο που θα εχουμε τοτε αν γεννουσα μαι μαλλον θα πηγενα κατευθειαν σε καλοκαιρινο φορμακι αναλογα με τον καιρο ..!!

καλα αποτελεσματα και για τις β επιπεδου..!!!!!!!! ποιο νωρις εχουμε αλλες κοπελες οι τις εχουμε κανει ολες;;;;;;

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@agapi27 για το μαιευτήριο εξαρτάται αν θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή δημόσιο...σε ιδιωτικό σου δίνουν τα πάντα και χρειάζεσαι μόνο ένα ζιπουνακι και ένα φορμακι για την έξοδο του μωρού...στο δημοσιο νομίζω χρειάζεσαι ρούχα για κάθε μέρα που θα είσαι εκεί...τώρα εγώ θα πάρω ελάχιστα μακρυμανικα  ζιπουνακια...και περισσότερα κοντομάνικα...γενικά ο παιδίατρος μου ήταν της άποψης να ντύνω το παιδί όπως εγώ και όχι πολύ βαριά...βέβαια εμένα η κόρη μου δεν κρυωνε, όπως ακόμα και τώρα σπάνια να κρυώσει...σαν τον άντρα μου δηλαδή, εγώ είμαι πιο κρυουλιαρα...τώρα με τον μικρό βλέποντας και κάνοντας...αλλά αν με το καλό γεννήσω κοντά στην πητ μου θα έχει σχετικά καλό καιρό και δεν νομίζω να χρειαστώ πολλά μακρυμανικα εσωτερικα φανελάκια...εξωτερικά σίγουρα μακριμανικα μέχρι τέλος Μαΐου ίσως και λίγο παραπάνω ανάλογα τον καιρό θα χρειαστούν...εξαρτάται πάντα και το κλίμα της περιοχής που είσαι...εμείς στο νησί δεν έχουμε κρύο τέτοια εποχή...

@xaroumenh mama αύριο είμαι εγώωωωω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katrin* είπε:

@agapi27 για το μαιευτήριο εξαρτάται αν θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή δημόσιο...σε ιδιωτικό σου δίνουν τα πάντα και χρειάζεσαι μόνο ένα ζιπουνακι και ένα φορμακι για την έξοδο του μωρού...στο δημοσιο νομίζω χρειάζεσαι ρούχα για κάθε μέρα που θα είσαι εκεί...τώρα εγώ θα πάρω ελάχιστα μακρυμανικα  ζιπουνακια...και περισσότερα κοντομάνικα...γενικά ο παιδίατρος μου ήταν της άποψης να ντύνω το παιδί όπως εγώ και όχι πολύ βαριά...βέβαια εμένα η κόρη μου δεν κρυωνε, όπως ακόμα και τώρα σπάνια να κρυώσει...σαν τον άντρα μου δηλαδή, εγώ είμαι πιο κρυουλιαρα...τώρα με τον μικρό βλέποντας και κάνοντας...αλλά αν με το καλό γεννήσω κοντά στην πητ μου θα έχει σχετικά καλό καιρό και δεν νομίζω να χρειαστώ πολλά μακρυμανικα εσωτερικα φανελάκια...εξωτερικά σίγουρα μακριμανικα μέχρι τέλος Μαΐου ίσως και λίγο παραπάνω ανάλογα τον καιρό θα χρειαστούν...εξαρτάται πάντα και το κλίμα της περιοχής που είσαι...εμείς στο νησί δεν έχουμε κρύο τέτοια εποχή...

@xaroumenh mama αύριο είμαι εγώωωωω :)

με το καλο καλα αποτελεσματα....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?βλεπω ξεκινησατε αγορες!με γεια!εγω τα εχω ολα απο το πρωτο μου παιδακι οποτε θα χρειαστω πολυ λιγα πραγματα!γεννησα και ιδια περιοδο περιπου...και ειναι και το ιδιο φυλο...

Λοιπόν εκανα την αυχενικη την  προηγουμενη εβδομαδα και μπηκα σε μια διαδικασια περαιτερω εξετασεων γιατι ενας δεικτης βγηκε παρων και μου εριξε το ποσοστο ρισκου απο 1:9000 σε 1: 3000 και παλι το ρισκο παρεμεινε μικρο γιατι ολες οι υπολοιπες εξετασεις ειναι ενταξει..αλλα εγω αγχωθηκα και ηθελα να ειμαι σιγουρη...οποτε εκανα αμνιοπαρακεντηση..βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα σε 24 ωρες και ειναι ενταξει..θα βγουνε και κατι επιπλεον αποτελεσματα γιατι γινεται πληρης ελεγχος σε 2 εβδομαδες...αλλα αφου τα πρωτα ειναι καλα ειμαστε ενταξει..και εκλεισα και ενα ραντεβου σε εβρυοκαρδιολογο για να εχουμε πληρη εικονα...μου ειπε ο γιατρος μου οτι ηταν σιγουρος οτι ολα ειναι καλα αφου εγω ηθελα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους καλα εκανα...για να εχω ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης...

ευχομαι καλα αποτελεσματα στις υπολοιπες κοπελες και γερα μωρακια!

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?βλεπω ξεκινησατε αγορες!με γεια!εγω τα εχω ολα απο το πρωτο μου παιδακι οποτε θα χρειαστω πολυ λιγα πραγματα!γεννησα και ιδια περιοδο περιπου...και ειναι και το ιδιο φυλο...

Λοιπόν εκανα την αυχενικη την  προηγουμενη εβδομαδα και μπηκα σε μια διαδικασια περαιτερω εξετασεων γιατι ενας δεικτης βγηκε παρων και μου εριξε το ποσοστο ρισκου απο 1:9000 σε 1: 3000 και παλι το ρισκο παρεμεινε μικρο γιατι ολες οι υπολοιπες εξετασεις ειναι ενταξει..αλλα εγω αγχωθηκα και ηθελα να ειμαι σιγουρη...οποτε εκανα αμνιοπαρακεντηση..βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα σε 24 ωρες και ειναι ενταξει..θα βγουνε και κατι επιπλεον αποτελεσματα γιατι γινεται πληρης ελεγχος σε 2 εβδομαδες...αλλα αφου τα πρωτα ειναι καλα ειμαστε ενταξει..και εκλεισα και ενα ραντεβου σε εβρυοκαρδιολογο για να εχουμε πληρη εικονα...μου ειπε ο γιατρος μου οτι ηταν σιγουρος οτι ολα ειναι καλα αφου εγω ηθελα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους καλα εκανα...για να εχω ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης...

ευχομαι καλα αποτελεσματα στις υπολοιπες κοπελες και γερα μωρακια!

 

@Afroditi85,δεν μπηκες μετα τον υπερηχο και υποψιαστηκα οτι κατι μπορει να εδειξε και σε σκεφτομουν..

Ακομα κι αν το ποσοστο ηταν μικρο καλα εκανες και προχωρησες σε περαιτερω εξετασεις για να ηρεμησεις και να εισαι απολυτα σιγουρη. για την υγεια του μωρου.

Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο.

Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι ,δοξα τω Θεω ,τα αποτελεσματα ειναι καλα και ακομα κι αν πηρες τεραστια ταραχη θα συνεχισεις ηρεμη με ενα υγιεστατο μωρακι.:-):-)


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , agapi27 είπε:

@Afroditi85,δεν μπηκες μετα τον υπερηχο και υποψιαστηκα οτι κατι μπορει να εδειξε και σε σκεφτομουν..

Ακομα κι αν το ποσοστο ηταν μικρο καλα εκανες και προχωρησες σε περαιτερω εξετασεις για να ηρεμησεις και να εισαι απολυτα σιγουρη. για την υγεια του μωρου.

Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο.

Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι ,δοξα τω Θεω ,τα αποτελεσματα ειναι καλα και ακομα κι αν πηρες τεραστια ταραχη θα συνεχισεις ηρεμη με ενα υγιεστατο μωρακι.:-):-)

η αληθεια ειναι οτι σας σκεφτομουν αλλα δεν ειχα διαθεση καθολου...δεν μπορω να περιγραψω την στιγμη που μου το ειπε ο γιατρος..απλα σταματησε να λειτουργει το μυαλο μου..και δεν ακουγα τιποτα...μου το ειπε για δευτερη φορα για να το καταλαβω...για να το ακουσω βασικα...απο εκει και περα η αποφαση ηταν δικη μας..δεν μετανιωσα και εγω για τις εξετασεις αφου σου δινεται η δυνατοτητα να ξερεις 100%!αν κανω και την καρδιολογικη εξεταση θα ηρεμησω τελειως!ευχομαι καμια μαμα να μην χρειαστει να περναει τετοια αγωνια!και τα μωρακια μας να ειναι υγιει μονο αυτο εχει σημασια!αν και μεσα μου το πιστευω οτι ολα ειναι καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85 όλα καλά ευτυχώς! Περιμένεις δηλαδή και τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλά οι πρώτες ενδείξεις είναι πολύ καλές οπότε κρατάμε αυτό που είναι το σημαντικό και αναμένουμε! Εμείς κάναμε σήμερα β επιπέδου και ολα καλά δόξα το θεό!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Εγω σημερα εχω β επιπεδου κοριτσια και ειμαι πολυ χαρουμενη που θα δω το μωρακι μου! Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες μας!

Me to καλο @Evangeliaa... Καλα αποτελεσματα να εχεις...

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το μωρακι μας! Ειναι λιγο πιο βαρυ απο την ηλικια του (600 γραμ.) αλλα δεν ειναι ανησυχητικο. Ειναι θρεμμενος και ζωηρουλης! Ησυχια δεν ειχε! Και μεσα στην κοιλια τον νιωθω συνεχεια να κλωτσαει!

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/1/2018 at 10:22 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?βλεπω ξεκινησατε αγορες!με γεια!εγω τα εχω ολα απο το πρωτο μου παιδακι οποτε θα χρειαστω πολυ λιγα πραγματα!γεννησα και ιδια περιοδο περιπου...και ειναι και το ιδιο φυλο...

Λοιπόν εκανα την αυχενικη την  προηγουμενη εβδομαδα και μπηκα σε μια διαδικασια περαιτερω εξετασεων γιατι ενας δεικτης βγηκε παρων και μου εριξε το ποσοστο ρισκου απο 1:9000 σε 1: 3000 και παλι το ρισκο παρεμεινε μικρο γιατι ολες οι υπολοιπες εξετασεις ειναι ενταξει..αλλα εγω αγχωθηκα και ηθελα να ειμαι σιγουρη...οποτε εκανα αμνιοπαρακεντηση..βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα σε 24 ωρες και ειναι ενταξει..θα βγουνε και κατι επιπλεον αποτελεσματα γιατι γινεται πληρης ελεγχος σε 2 εβδομαδες...αλλα αφου τα πρωτα ειναι καλα ειμαστε ενταξει..και εκλεισα και ενα ραντεβου σε εβρυοκαρδιολογο για να εχουμε πληρη εικονα...μου ειπε ο γιατρος μου οτι ηταν σιγουρος οτι ολα ειναι καλα αφου εγω ηθελα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους καλα εκανα...για να εχω ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης...

ευχομαι καλα αποτελεσματα στις υπολοιπες κοπελες και γερα μωρακια!

 

Ευτυχώς πήγαν όλα καλά!!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ολα καλα με το μωρακι μας! Ειναι λιγο πιο βαρυ απο την ηλικια του (600 γραμ.) αλλα δεν ειναι ανησυχητικο. Ειναι θρεμμενος και ζωηρουλης! Ησυχια δεν ειχε! Και μεσα στην κοιλια τον νιωθω συνεχεια να κλωτσαει!

 

20 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εκανα κι εγω τη β επιπεδου. Γενικα καλα το μονο που ειδε ειναι υδρονευφρωση στον ενα νεφρο αλλα ίγο λεει και θα το δουμε μετα τη γεννα... 

 

14 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Έκανα κ εγω σημερα τη β επιπέδου. Δοξα τω Θεώ ,όλα καλά... Πήρα αρκετές ανάσες...

Καλό υπόλοιπο να έχουμε κορίτσια...

Συγχαρητήρια για τις β επιπέδου κορίτσια!!Ευαγγελία πόσο ήσουν οταν την έκανες? Εγώ 23+6 και ο μικρός ήταν 680 γραμμάρια αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό...Βάνα αυτό στο νεφρό τι είναι ακριβώς? Μπορεί να φύγει μεγαλώνοντας το παιδί? Καλημέρα σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

 

 

Συγχαρητήρια για τις β επιπέδου κορίτσια!!Ευαγγελία πόσο ήσουν οταν την έκανες? Εγώ 23+6 και ο μικρός ήταν 680 γραμμάρια αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό...Βάνα αυτό στο νεφρό τι είναι ακριβώς? Μπορεί να φύγει μεγαλώνοντας το παιδί? Καλημέρα σε όλες!!

Μου ειπε οτι ισως προκαλει συχνες ουρολημωξεις και θα πρεπει να εγχειριστει. Ειπε οτι μπορει και να υποχωρησει μονο του. Να ξαναπαω λεει για doppler να δουμε μηπως εχει υποχωρησει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...