Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα κ απο μενα ,η αποξεση πηγε καλα (ειναι κ η 3η μου αλλωστε) αλλα αιμα δεν εχω ακομα καθολου κ αρχιζω να εκνευριζομαι

Η ιστολογικη βγηκε φυσιολογικη κ περιμενουμε τον καρυοτυπο μηπως λυσει το μυστηριο

Εγω εχω κλεισει με εξετασεις  ,η θρομβοφιλια μου ηταν πληρως ελεγχομενη σε αυτη την εγκυμοσυνη οποτε ο γιατρος το αποδιδει σε χρωμοσωμικη ανωμαλια ,για μια ακομα φορα... εχουμε ραντεβου με ανδρολογο σημερα να μας κατευθυνει σε εξετασεις σπερματος μπας κ βρουμε εκει τιποτα

Το μονο που δεν εχουμε ελεγξει ειναι τα αντιπατρικα αλλα ο γυναικολογος μου ειναι καθετος λεγοντας οτι ειναι βλακειες ,κ δεν ξερω αν αξιζει να μπλεξω με ανοσολογο

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!  μην στενοχωριεσαι ! Παμε μαζι για τον επομενο μηνα εμεις!!!! :) Περιοδος σου ηρθε? Ειναι η πρωτη σου βιοχημική κύηση?

Όχι είναι η δεύτερή μου. :) Περίοδος τίποτε...κάτι καφέ υγράκια μόνο πολύ αχνά. Αυτή ειναι και η απορία μου... θα μου έρθει περίοδος ή η αιμορραγία της βιοχημικής λογίζεται ως περίοδος? Μπερδεύτηκα τώρα χααχχα

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Κι εγω μια απ τα ιδια. Δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος. Ετσι και η πρωτη εγκυμοσυνη. Κι εγω 5+2 σημερα. Το πρωτο το γεννησες φυσιολογικα;

ειμαστε δηλαδη στην ιδια εβδομαδα κ μερα κυησης; ναι φυσιολογικα γεννησα, αγορακι και ειναι 17 μηνων τωρα. το δικο σου ποσο ειναι; Μακαρι κ η δευτερη μας εγκυμοσυνη τοτε να ειναι οπως κ η πρωτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , hαppy είπε:

ειμαστε δηλαδη στην ιδια εβδομαδα κ μερα κυησης; ναι φυσιολογικα γεννησα, αγορακι και ειναι 17 μηνων τωρα. το δικο σου ποσο ειναι; Μακαρι κ η δευτερη μας εγκυμοσυνη τοτε να ειναι οπως κ η πρωτη!

Εγω εχω ενα αγορακι 3 χρονων. Γεννησα με καισαρικη οποτε παλι για καισαρικη παω!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει κοπελα μου! καισαρικη ή φυσιολογικος τοκετος δεν εχει καμια σημασια, γερα μωρακια να εχουμε!

@MaryMary1982λυπαμαι κοριτσι μου, υπομονη κ επιμονη κ ευχομαι συντομα εγκυουλα παλι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , hαppy είπε:

Να σου ζησει κοπελα μου! καισαρικη ή φυσιολογικος τοκετος δεν εχει καμια σημασια, γερα μωρακια να εχουμε!

@MaryMary1982λυπαμαι κοριτσι μου, υπομονη κ επιμονη κ ευχομαι συντομα εγκυουλα παλι.

Σιγουρα μωρε δεν εχει σημασια. Αλλα ενα αγχος το εχω! Φοβαμαι πολυ την καισαρικη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Σιγουρα μωρε δεν εχει σημασια. Αλλα ενα αγχος το εχω! Φοβαμαι πολυ την καισαρικη... 

η ωρα του τοκετου με φοβιζει κι εμενα λιγο, δεν ξερω γιατι αλλα προσπαθω να σκεφτομαι το τωρα και αυτα τα αφηνω για αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryMary1982 είπε:

Όχι είναι η δεύτερή μου. :) Περίοδος τίποτε...κάτι καφέ υγράκια μόνο πολύ αχνά. Αυτή ειναι και η απορία μου... θα μου έρθει περίοδος ή η αιμορραγία της βιοχημικής λογίζεται ως περίοδος? Μπερδεύτηκα τώρα χααχχα

Εμένα ο γιατρός που είπε να το υπολογισω ως περιόδο αυτη την αιμορραγία..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!! πως ειστε; 

εγω δεν εχω συμπτωματα κ εχω αγχωθει αρκετα... Ουτε το στηθος,ουτε πονακια στη μητρα..

Αν και κοιμαμαι το μεσημερι(που δεν το συνηθιζα),ειμαι πιο ξεκουραστη...

Πως τα πατε εσεις;;

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , agapi27 είπε:

καλημερα κοριτσια!! πως ειστε; 

εγω δεν εχω συμπτωματα κ εχω αγχωθει αρκετα... Ουτε το στηθος,ουτε πονακια στη μητρα..

Αν και κοιμαμαι το μεσημερι(που δεν το συνηθιζα),ειμαι πιο ξεκουραστη...

Πως τα πατε εσεις;;

 

Εγω κατουριεμαι..  πφφφφ το μονο θεμα που ειχα στη πρωτη εγκυμοσυνη και το εχω και τωρα. Μολις φτερνιστω μου φευγουν. Και ειμαι σιναχομενη. Κατ ταλλα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Vana87 είπε:

Εγω κατουριεμαι..  πφφφφ το μονο θεμα που ειχα στη πρωτη εγκυμοσυνη και το εχω και τωρα. Μολις φτερνιστω μου φευγουν. Και ειμαι σιναχομενη. Κατ ταλλα τιποτα!

ααα... αυτο με την ακρατεια το  ειχα κι εγω...ειδικα στην αρχη που δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος νομιζα οτι εχω θεμα ακρατειας και σκεφτομουν να παω σε γιατρο...:-D

το ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη πολυ εντονα.

τωρα πρεπει οπωσδηποτε να παω τουαλετα μολις με πιασει!!!


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , agapi27 είπε:

ααα... αυτο με την ακρατεια το  ειχα κι εγω...ειδικα στην αρχη που δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος νομιζα οτι εχω θεμα ακρατειας και σκεφτομουν να παω σε γιατρο...:-D

το ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη πολυ εντονα.

τωρα πρεπει οπωσδηποτε να παω τουαλετα μολις με πιασει!!!

Αχ ευτυχως που δεν ειμαι η μονη παραξενη! Και τουαλετα να παω μολις φτερνιστω θα μου φυγουν σιγουρα. Πηρα σερβιετες ακρατειας σημερα. Ε δεν παει αλλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Αχ ευτυχως που δεν ειμαι η μονη παραξενη! Και τουαλετα να παω μολις φτερνιστω θα μου φυγουν σιγουρα. Πηρα σερβιετες ακρατειας σημερα. Ε δεν παει αλλο

χεχεχε... οχι κι εγω το ειχα πολυ εντονο ειδικα στην πρωτη εγκυμοσυνη οσο προχωρουσε η εγκυμοσυνη.

τωρα ξεκινησε κατευθειαν,αλλα σαν να μειωθηκε λιγο...πινεις αρκετα υγρα;

εγω εχω οπισθια κληση μητρας,μηπως επηρεαζει αυτο;

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...