Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , agapi27 είπε:

χεχεχε... οχι κι εγω το ειχα πολυ εντονο ειδικα στην πρωτη εγκυμοσυνη οσο προχωρουσε η εγκυμοσυνη.

τωρα ξεκινησε κατευθειαν,αλλα σαν να μειωθηκε λιγο...πινεις αρκετα υγρα;

εγω εχω οπισθια κληση μητρας,μηπως επηρεαζει αυτο;

 

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι  σου ! Επειδή κι εγώ έχω οπίσθια  κάμψη νομίζω ότι στην εγκυμοσύνη γυρίζει κανονικά  και όταν γεννήσεις  επανερχεται στη θέση της.  Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είχε γίνει μου. Μου το έλεγε ο γιατρός μου!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι  σου ! Επειδή κι εγώ έχω οπίσθια  κάμψη νομίζω ότι στην εγκυμοσύνη γυρίζει κανονικά  και όταν γεννήσεις  επανερχεται στη θέση της.  Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είχε γίνει μου. Μου το έλεγε ο γιατρός μου!

ναι,ναι!! Ετσι γινεται...Και το εχω διαβασει και το εχω συζητησει με το γιατρο μ...ελεγα για την συχνοουρια-ακρατεια, μηπως επηρεαζεται περισσοτερο λογω της θεσης της μητρας..

Ευχαριστω πολυ... Με το καλο και το δικο σου!!


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, agapi27 είπε:

ναι,ναι!! Ετσι γινεται...Και το εχω διαβασει και το εχω συζητησει με το γιατρο μ...ελεγα για την συχνοουρια-ακρατεια, μηπως επηρεαζεται περισσοτερο λογω της θεσης της μητρας..

Ευχαριστω πολυ... Με το καλο και το δικο σου!!

Ευχαριστώ!! Είναι πολύ νωρίς εμένα μόλις το έμαθα και το έμαθα αρκετά πριν την καθυστέρηση... Έχεις συμπτωματα; πόνο στο στηθος/κοιλιά/μέση ή οτιδήποτε αλλο;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ!! Είναι πολύ νωρίς εμένα μόλις το έμαθα και το έμαθα αρκετά πριν την καθυστέρηση... Έχεις συμπτωματα; πόνο στο στηθος/κοιλιά/μέση ή οτιδήποτε αλλο;

Ειχα στο στηθος πολυ λιγο..Πλεον ουτε αυτο..

Υπνηλια εχω...αυτο..


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , agapi27 είπε:

Ειχα στο στηθος πολυ λιγο..Πλεον ουτε αυτο..

Υπνηλια εχω...αυτο..

Εγώ στήθος όχι. Μόνο χθες με έπιασαν όλα λίγο πόνο στο στήθος αλλά πολύ πόνο σε κοιλιά και μέση σήμερα πάλι ελάχιστα η μέση και  κούραση έχω. 

Ποσο εβδομάδων εισαι;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ στήθος όχι. Μόνο χθες με έπιασαν όλα λίγο πόνο στο στήθος αλλά πολύ πόνο σε κοιλιά και μέση σήμερα πάλι ελάχιστα η μέση και  κούραση έχω. 

Ποσο εβδομάδων εισαι;

6+4...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agapi27 είπε:

χεχεχε... οχι κι εγω το ειχα πολυ εντονο ειδικα στην πρωτη εγκυμοσυνη οσο προχωρουσε η εγκυμοσυνη.

τωρα ξεκινησε κατευθειαν,αλλα σαν να μειωθηκε λιγο...πινεις αρκετα υγρα;

εγω εχω οπισθια κληση μητρας,μηπως επηρεαζει αυτο;

 

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια. Ναι πινω παρα πολλα. Και προ εγκυμοσυνης πηγαινα συνεχεια τουαλετα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια πως είστε; Καλά αυτοε τη συγχνοουρια άλλο πράμα λίγο κουραστικό αλλά τι να κάνουμε θα το ανεχτούμε.. εμένα συνεχίζουν οι αναγουλες να με ενοχλούν οι μυρωδιές κ η κουράσει άνετα κοιμάμαι κ στην καρέκλα άμα θέλω ... Σήμερα θα πάω στο γιατρό κ τις εξετάσεις αίματος που έκανα .. πριν μάθω για την εγκυμοσύνη είχα ουρολοίμωξη κ έκανα θεραπεία αλλά τώρα πάλη στα ούρα έδειξε ουρολοίμωξη κ δε ξέρω τι θα μου πει .. αλλά τουλάχιστον οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι άριστες ..

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...μετά από ένα διήμερο με εμετούς και ξάπλα επιτέλους σηκώθηκα...κατάφερα και να φάω!θα περάσει δεν θα περάσει το πρώτο τρίμηνο να ξεκινήσω να παίρνω όλα τα κιλά μαζεμένα?!χιχι!κορίτσια κανόνισε καμιά σας αυχενική? Έκλεισα για 24/10 να πάνε όλα καλά μέχρι τότε :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια! κι εγω συμπτωματα ακομα τιποτα... μερικες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος.... @katrin* τι καλα εκλεισες για αυχενικη, αντε με το καλο! εγω τη δευτερα εχω την πρωτη επισκεψη στο γιατρο, ανυπομωνω να δω πρωτη φορα το σπορακι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@MaryMary1982 Καλημέρα! Πηγες καθόλου στον γιατρό μετα την βιοχημική?  εγω που πηγα , μου είπε οτι ολα καλα κ δεν χρειαζομαι αποξεση .. αλλα αυτο το αιμα δεν ηταν περιοδος ! ενω ο αλλος ο γιατρος μου είπε οτι ειναι περιοδος !! αντε να βγαλω ακρη τωρα  .. θα παω μαλλον την αλλη βδομαδα να κανω υπερηχο να δω αν θα εχω κανενα ετοιμο ωοθηλακιο ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , ada32 είπε:

@MaryMary1982 Καλημέρα! Πηγες καθόλου στον γιατρό μετα την βιοχημική?  εγω που πηγα , μου είπε οτι ολα καλα κ δεν χρειαζομαι αποξεση .. αλλα αυτο το αιμα δεν ηταν περιοδος ! ενω ο αλλος ο γιατρος μου είπε οτι ειναι περιοδος !! αντε να βγαλω ακρη τωρα  .. θα παω μαλλον την αλλη βδομαδα να κανω υπερηχο να δω αν θα εχω κανενα ετοιμο ωοθηλακιο ! 

Ναι πήρα ada μου. Εγώ είχα 2 αιμορραγίες:

Η πρώτη μου αιμορραγία ήταν η βιοχημική ουσιαστικά, οπότε ο οργανισμός απέβαλε ό,τι είχε προλάβει να σχηματιστεί.

Η δεύτερη αιμορραγία, που είναι τώρα εδω και 3 μέρες, είναι η περίοδος του μήνα ουσιαστικά κατά την οποία καθαρίζει ο οργανισμός ό,τι έχει απομείνει. Έκανα και μια χοριακή και έχει πέσει από 2071, στα 295 και χθες ήταν 85. Οπότε καθαρίζει μόνος του ο οργανισμός ευτυχώς...

Αυτό που μου είπε είναι ότι από τον επόμενο κιολας μήνα μπορούμε άνετα να προσπαθήσουμε ξανά. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Ναι πήρα ada μου. Εγώ είχα 2 αιμορραγίες:

Η πρώτη μου αιμορραγία ήταν η βιοχημική ουσιαστικά, οπότε ο οργανισμός απέβαλε ό,τι είχε προλάβει να σχηματιστεί.

Η δεύτερη αιμορραγία, που είναι τώρα εδω και 3 μέρες, είναι η περίοδος του μήνα ουσιαστικά κατά την οποία καθαρίζει ο οργανισμός ό,τι έχει απομείνει. Έκανα και μια χοριακή και έχει πέσει από 2071, στα 295 και χθες ήταν 85. Οπότε καθαρίζει μόνος του ο οργανισμός ευτυχώς...

Αυτό που μου είπε είναι ότι από τον επόμενο κιολας μήνα μπορούμε άνετα να προσπαθήσουμε ξανά. :)

Εχω μπερδευτει τωρα  ! οποτε να περιμενω μαλλον περιοδο ξανα κ εγω ! αν και εμενα , οταν ηρθε η αιμορραγια , η χοριακη τη προηγουμενη μερα ηταν 82. και μετα απο  2 μερες ειχε παει 23 ενω ειχα κανονικα αιμα ... τζαμπα το ψαχνω μου φαινεται .. καλυτερα να ηρεμησω κ να μην πολυ κοιταω μερες αυτον τον μηνα  γτ ειναι λιγο περιεργος !

εκανες καποια εξεταση για τις βιοχημικες? σε ρωταω γτ ειχαμε ακριβως το ιδιο κ στις ιδιες ημερομηνιες.. :)

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Εχω μπερδευτει τωρα  ! οποτε να περιμενω μαλλον περιοδο ξανα κ εγω ! αν και εμενα , οταν ηρθε η αιμορραγια , η χοριακη τη προηγουμενη μερα ηταν 82. και μετα απο  2 μερες ειχε παει 23 ενω ειχα κανονικα αιμα ... τζαμπα το ψαχνω μου φαινεται .. καλυτερα να ηρεμησω κ να μην πολυ κοιταω μερες αυτον τον μηνα  γτ ειναι λιγο περιεργος !

εκανες καποια εξεταση για τις βιοχημικες? σε ρωταω γτ ειχαμε ακριβως το ιδιο κ στις ιδιες ημερομηνιες.. :)

 

Την προηγούμενη φορά η βιοχημική μου ήταν και η περίοδός μου. Και η δική μου γνώμη είναι μην το ψάχνεις για να χαλαρώσεις πιο εύκολα. Απλά αν έχεις έντονους πονους ή αίμα που δεν σταματάει επικοινώνησε με τον γιατρό σου. Η χοριακή πέφτει σταδιακά..Εγώ δεν θα κάνω αλλη τώρα αλλά θα πάω στον γυναικολόγο μου σε καμιά 10ρια μέρες να κάνω σχετικές εξετάσεις που θα μου προτείνει πριν κάνουμε την επόμενη προσπάθεια. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, απλά βγάλτο από το μυαλό σου σαν να μην έγινε ποτέ. Αισιοδοξία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MaryMary1982 είπε:

Την προηγούμενη φορά η βιοχημική μου ήταν και η περίοδός μου. Και η δική μου γνώμη είναι μην το ψάχνεις για να χαλαρώσεις πιο εύκολα. Απλά αν έχεις έντονους πονους ή αίμα που δεν σταματάει επικοινώνησε με τον γιατρό σου. Η χοριακή πέφτει σταδιακά..Εγώ δεν θα κάνω αλλη τώρα αλλά θα πάω στον γυναικολόγο μου σε καμιά 10ρια μέρες να κάνω σχετικές εξετάσεις που θα μου προτείνει πριν κάνουμε την επόμενη προσπάθεια. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, απλά βγάλτο από το μυαλό σου σαν να μην έγινε ποτέ. Αισιοδοξία!

Να σε ρωτησω μετα την πρωτη βιοχημικη , στους ποσους μηνες συνελαβες παλι?

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...