Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καρδιολογικο έλεγχο και αίματος θα κάνω...είναι οι τελευταιες...πρέπει να τις κρατάω όταν παω να γεννήσω...

Τον καρδιολογικο τον εκανα κ εγω.Και μαζι με τις μηνιαιες εξετασεις αιματος εκανα κ κολπικη εξεταση για μυκητες κ  το  β στρεπτοκοκκο.

 

13 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@agapi27 μια χαρά το βάρος του μπεμπούλη...θύμισε μου εσύ σε ποια κλινική γεννας? 

Ουτε εμενα μου μετραει ο γιατρος τον τραχηλο,μονο μια φορα απλα μεσω τ υπερηχου.

Η γιατρος π μου εκανε το μεγαλο υπερηχο μου μετρησε κ αυτο με κολπικο υπερηχο.

Σε κλινικη της Κερκυρας .Μια εχουμε...:lol::lol:

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη ανυπομονησία βλεπω...χιχι! Άντε, όλο και κοντευουμε!

Να θεσω μια ερωτηση...τι σερβιετες λοχειας χρειαζονται μετα τον τοκετο? Απλα μεγαλύτερες, τύπου νυχτός ή σαν πάνες ακράτειας(βρακάκι)? Και για πόσο καιρο τις φοραμε? 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πηρα ενα κουτι που λεει 40 days και γραφει σερβιετες λοχειας. Δεν θυμαμαι μετα τι φορουσα. Μαλλον κανονικες. 

Να ρωτησω την εξεταση για το β στρεπτοκοκκο την κανατε ολες; στον γιο μου δεν θυμαμαι να την εκανα ουτε τωρα μου ειπε κατι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Ε μην βιαστεις τοτε ρε εσυ. Μετα τις 38 σιγουρα!

Τα αγόρια θέλουν παραπανω;

7 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Να ρωτησω την εξεταση για το β στρεπτοκοκκο την κανατε ολες; στον γιο μου δεν θυμαμαι να την εκανα ουτε τωρα μου ειπε κατι

Αφου πας για καισαρικη δε χρειαζεται να κανεις το εμβολιο του στρεπτοκοκου.  Αν εννοείς αυτό! Εμένα μου είπε να κάνω το εμβολιο για τον κοκκύτη. Που πλέον το κάνουμε.   Σήμερα έχω doppler οπότε θα ρωρησω και εμβρυολογο γι'αυτό. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μόνο εγώ δεν κοιμάμαι καλά ή είναι και άλλες? @Vana87 θυμάμαι πως απο νωρίς έλεγες ότι σε κουράζει η εγκυμοσύνη και σου έλεγα ότι εγώ θέλω να την απολαύσω...εεε έφτασε η ώρα να πω ότι κουράζομαι και ανυπομονώ να γεννησω...για στρεπτοκτοκο μου έγραψε εμένα εξετάσεις, δεν έχω ιδέα όμως αν έχει να κάνει επειδή πάω για φυσιολογικό όπως ανέφερε η @Farmakotriftena...

@Evangeliaa και εγώ νυχτος πήρα όπως και την προηγούμενη φορά...την πρώτη μέρα φορούσα κάτι τεράστιες που μας δίνουν στο μαιευτήριο αλλά δεν με βόλεψαν κ έτσι την επόμενη τις άλλαξα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Τα αγόρια θέλουν παραπανω;

Αφου πας για καισαρικη δε χρειαζεται να κανεις το εμβολιο του στρεπτοκοκου.  Αν εννοείς αυτό! Εμένα μου είπε να κάνω το εμβολιο για τον κοκκύτη. Που πλέον το κάνουμε.   Σήμερα έχω doppler οπότε θα ρωρησω και εμβρυολογο γι'αυτό. 

Ναι ξερω οτι τα αγορακια ειναι πιο ανωριμα καλυτερα να παρουν παραπανω μερες! 

πρίν από 25 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα...μόνο εγώ δεν κοιμάμαι καλά ή είναι και άλλες? @Vana87 θυμάμαι πως απο νωρίς έλεγες ότι σε κουράζει η εγκυμοσύνη και σου έλεγα ότι εγώ θέλω να την απολαύσω...εεε έφτασε η ώρα να πω ότι κουράζομαι και ανυπομονώ να γεννησω...για στρεπτοκτοκο μου έγραψε εμένα εξετάσεις, δεν έχω ιδέα όμως αν έχει να κάνει επειδή πάω για φυσιολογικό όπως ανέφερε η @Farmakotriftena...

@Evangeliaa και εγώ νυχτος πήρα όπως και την προηγούμενη φορά...την πρώτη μέρα φορούσα κάτι τεράστιες που μας δίνουν στο μαιευτήριο αλλά δεν με βόλεψαν κ έτσι την επόμενη τις άλλαξα...

Ουτε και εγω κοιναμαι πολυ καλα.. ειδικα οταν οριζοντοποιηθω οι αναγουλες ειναι ανυποφορες. Ευτυχως λιγο εμεινε. Αντε να επιστρεψουμε στην φυσιολογικη μας ζωη. Μεχρι και αναστολη απ το μεταπτυχιακο πηρα. Ειμαι χαλια και σωματικα και ψυχολογικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα ..!!! Κατριν ούτε εγώ κοιμάμαι καλά τα βράδυα .. πέρα από την ατέλειωτη συχνοουρια που έχω πονάνε κ τα χέρια μου ..!! Κ καμιά φορά όσο έχω κοιμηθεί το μάτι γαρίδα από της πέντε το πρωί ... Αλλά σήμερα δεν έχω παράπονο κοιμήθηκα καλύτερα από άλλες φορές ..!!! Τις κολπικές εξετάσεις κ εγώ τις έκανα τη προηγούμενη φορά που πηγεβαμε για φυσιολογικό τοκετό .. δε αυτή εφόσον παμε για καισαρική δε μου έκανε ..!!! Καρδιογράφημα εγώ έκλεισα για αύριο ραντεβού ...!!!! Και λίγες μέρες πριν γεννήσω θα πάω από την κληνικη να μου κάνουν εξετάσεις κ να μηλησω κ με τον αναισθησιολογο.. από σερβιετες κ εγώ της τενα πείρα .. αν κ δεν είχα πολλά λοχεία ...... Όταν όμως μου ήρθε η πρώτη περίοδος ..........το αίμα ποτάμι ....!!!! Σήμερα έκλεισα κ επισημα την 37 εβδομάδα κ μπήκα στην 38 όγδοη ..! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα...μόνο εγώ δεν κοιμάμαι καλά ή είναι και άλλες? @Vana87 θυμάμαι πως απο νωρίς έλεγες ότι σε κουράζει η εγκυμοσύνη και σου έλεγα ότι εγώ θέλω να την απολαύσω...εεε έφτασε η ώρα να πω ότι κουράζομαι και ανυπομονώ να γεννησω...για στρεπτοκτοκο μου έγραψε εμένα εξετάσεις, δεν έχω ιδέα όμως αν έχει να κάνει επειδή πάω για φυσιολογικό όπως ανέφερε η @Farmakotriftena...

 

Για το εμβολιο λέω εγω. Μου έχει πει ο γιατρός μου να κάνω για κοκκύτη και για στρεπτοκοκκο. Αλλά επειδή πάω με καισαρική του στρεπτοκοκκου τελικά δε χρειάζεται.  Για κοκκύτη θα ρωτήσω σήμερα και τον εμβρυολογο!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Για το εμβολιο λέω εγω. Μου έχει πει ο γιατρός μου να κάνω για κοκκύτη και για στρεπτοκοκκο. Αλλά επειδή πάω με καισαρική του στρεπτοκοκκου τελικά δε χρειάζεται.  Για κοκκύτη θα ρωτήσω σήμερα και τον εμβρυολογο!

Όχι δεν μου είπε κάτι για εμβόλιο...θα τον ρωτήσω την τρίτη που έχω ραντεβού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...