Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , agapi27 είπε:

 

Μου ειπε να τα ξεκινησω τωρα διοτι λογω του διαβητης κυησης κ ινσουλινης τα πνευμονια του μωρουν καθυστερουν να ωριμασουν.

Ωριμαζουν στις 39 εβδομαδες αντι στις 37 των υγιων κυησεων.

Και θελει να φτασουμε 38+6. Αυτα μου τα ειπε ο γιατρος του νοσοκομειου.Ο ιδιωτης δεν πιστευει οτι υπαρχει προβλημα.

Δεν μ εδιναν νωριτερα -περα τ 1ου τριμηνου π ειχα λιγες συσπασεις- γιατι παιρνω τις πολυβιταμινες pregnacare plus & pregnacare max που περιεχουν μαγνησιο.

Απλα τωρα θελει μεγαλυτερη δοση.

Και οκ,θα το παρω .Ξεκινησαν κ οι κραμπες στα ποδια...

Οπως σας εχω γραψει ξανα καθε φορα π παω στο νοσοκομειο κατι βρισκει ο γιατρος να με αγχωσει.:lol::lol: Οχι,οτι ειναι κ  δυσκολο.

Τωρα μ ειπε οτι μπορει να μην με δεχτουν οι παιδιατροι στο νοσοκομειο-δλδ να με στειλουν στα Γιαννενα που υπαρχει νεογνολογικη κ γενικα καμια σχεση τα 2 νοσοκομεια.

Ολα αυτα εξαιτιας της ινσουλινης. Θα δουμε μου ειπε. Προσπαθει να με προετοιμασει κ για κασαρικη.Περιμενω κ εγω.:lol::lol:Τεσπα...

Υγιες να ειναι το μωρακι μ και οτι ειναι να γινει..

Ναι μην νομιζεις οτι αν ειναι να γεννησεις θα κανει κατι το μαγνησιο. Καπου εχω διαβασει οτι για αλλους μυς κανει δουλεια το μαγνησιο. Οχι για τη μητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , katrin* είπε:

@agapi27 έχω γνωστή με διαβήτη κύησης και στις δύο εγκυμοσύνες της...στον πρώτο τοκετό γέννησε με προγραμματισμενη καισαρική ενώ στο δεύτερο γέννησε με μαιες στο σπίτι...απλά το αναφέρω σαν γεγονός, πόσο το έψαξε τη δεύτερη φορά και κατάφερε όχι μόνο vbac αλλα και στο σπίτι της...και εγώ στη θέση σου βέβαια δεν ξέρω τι θα έκανα ειδικά αν ήμουν πρωτοτοκη...αλλά αυτός ο γιατρός σου στο δημόσιο βρε παιδί μου ή θέλει να σου κλεισει ραντεβού για καισαρικη από τώρα ή είναι υπερβολικός και κάθε φορά σε αγχώνει.

..

πρίν από 11 λεπτά , Vana87 είπε:

Ναι μην νομιζεις οτι αν ειναι να γεννησεις θα κανει κατι το μαγνησιο. Καπου εχω διαβασει οτι για αλλους μυς κανει δουλεια το μαγνησιο. Οχι για τη μητρα

Το ξερω ...Μου το εχει πει ο ιδιωτης.Αλλα να κατσω να το πω στον αλλον;:lol::lol:

 @katrin*Η ινσουλινη ειναι που ''μπερδευει '' τα πραγματα.Αν το ρυθμιζα μονο με διατροφη δεν θα υπηρχε προβλημα.Στο νοσοκομειο γνωριστηκα με μια κοπελα που εχει διαβητη κυησης,αλλα κανει μονο διατροφη.Θα παει με καισαρικη γιατι ειναι μεγαλο το μωρακι της.Και την ρωτησα αν της λεει τα ιδια με εμενα κ μου ειπε οχι και οτι ειναι  πολυ καλος ο γιατρος κ δεν την αγχωνει.

Δεν ξερω ειλικρινα.Καταλαβαινω οτι θελουν να ειναι καλυμμενοι γιατι κ το νοσοκομειο δεν εχει τις προυποθεσεις,αλλα ...

Εντωμεταξυ τον ρωτησα αν  ηταν ιδιωτης θα με αναλαμβανε στην κλινικη-που προσφερει λιγοτερα απ το νοσοκομειο :lol::lol:- και μου ειπε γελωντας Ναι ,γιατι ποιος δεν σε αναλαμβανει;

Ξερει ποιος ειναι ο ιδιωτης γιατρος μ κ νομιζε οτι δεν με αναλαμβανει ο ιδιωτης.Που ισα ισα ο ιδιωτης τα βρισκει ολα αρκετα καλα.

Ηθελα να τσεκαρω αν ο ιδιωτης τα λεει για να γεννησω με αυτον.Αλλα αφου κ αυτος το θεωρει οκ,καταλαβαινω οτι δεν μ το λεει ψεμματα.

  • Χαχα 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μονο εγω δεν σκεφτομαι το θεμα του τοκετου... Ουτε ο γιατρος μου μου εχει αναφερει κατι. Αυριο που εχω ραντεβου μπορει κατι να πει, αλλα δεν θελω να αγχωθω γιατι ξερω οτι τιποτα δεν μπορω να προβλεψω. Εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και ξερω οτι ειναι ετοιμος για παν ενδεχομενο. 

Το θεμα ειναι να τους εμπιστευομαστε! Εκεινη την κρισιμη ωρα ο γιατρος μας και η μαμα Φύση θα μας κατευθυνουν...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα γιατρό σήμερα, όλα καλά με τον μπεμπούλη!!έφτασε 2500 κιλά, την άλλη βδομάδα θα πάω για ένα καρδιοτοκογραφημα στο Ιασω και σε 2 βδομάδες πάλι ραντεβού με το γιατρό...Ευαγγελία ούτε εγώ αγχώνομαι για τον τοκετό, έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου (γι αυτό άλλωστε πηγαινοερχομουν νησι-Αθήνα σε όλη την εγκυμοσύνη)...απλά εύχομαι να έχω έναν εύκολο τοκετό όπως και στη μικρή μου και ιδανικά θέλω πάλι να γεννησω φυσιολογικά...γερά μωρά να έχουμε όμως και να είμαστε εδώ να συζητάμε για θηλασμούς και πάνες :) το είδος τοκετού έρχεται δεύτερο)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εγω παλι εχω αγχθωθει γιατι νιωθω το μωρο πολυ χαμηλα. Η κοιλια μου εχει οντως κατεβει πολυ. Δςν βλεπω τον αφαλο να φανταστειτε. Λετε να ειναι φυσιολογικο η μπα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Vana87 και εγώ νιώθω το μωρό χαμηλά...και η κοιλια μου είναι χαμηλά επίσης...αλλά στην εξέταση σήμερα ο γιατρός όλα τα είδε μια χαρά...χθες βράδυ είχα και πολλά υγρά και φοβήθηκα ότι είναι αμνιακα και του το είπα σήμερα αλλά τα βρηκε εντάξει στον υπερυχο!!οπότε false alarm μου λέει :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katrin* είπε:

@Vana87 και εγώ νιώθω το μωρό χαμηλά...και η κοιλια μου είναι χαμηλά επίσης...αλλά στην εξέταση σήμερα ο γιατρός όλα τα είδε μια χαρά...χθες βράδυ είχα και πολλά υγρά και φοβήθηκα ότι είναι αμνιακα και του το είπα σήμερα αλλά τα βρηκε εντάξει στον υπερυχο!!οπότε false alarm μου λέει :-P

Αλήθεια;;; να χαλαρωσω τοτε! Παρασκευη εχω γιατρο! Ελπιζω να ειναι ολα ενταξει. Ειπαμε κουραστηκα αλλα οχι να μας βγει βιαστικη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό λες κ με χτυπάει στο τράχηλο κιόλας κ η κοιλιά μου έχει κατέβει από τον όγδοο μήνα .είναι αυτό που λένε μάλλον πως τα δεύτερα παιδιά τα νιώθουμε ποιο χαμηλά ..!!! Δε νομίζω να χρειαζετε να ανυσηχεις Βάνα ...απλά εγώ αυτές τις μέρες νιώθω να πετρώνει πολύ η κοιλιά μου δύο βήματα κάνω κ πετρώνει .. αύριο έχω κ εγώ ραντεβού στο γιατρό ..!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Και εγώ κορίτσια νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό λες κ με χτυπάει στο τράχηλο κιόλας κ η κοιλιά μου έχει κατέβει από τον όγδοο μήνα .είναι αυτό που λένε μάλλον πως τα δεύτερα παιδιά τα νιώθουμε ποιο χαμηλά ..!!! Δε νομίζω να χρειαζετε να ανυσηχεις Βάνα ...απλά εγώ αυτές τις μέρες νιώθω να πετρώνει πολύ η κοιλιά μου δύο βήματα κάνω κ πετρώνει .. αύριο έχω κ εγώ ραντεβού στο γιατρό ..!!!!

Αυτο το πέτρωμα συνεχεια και εγω το νιωθω!!  Θα δειξει την Παρασκευη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανεται ολα καλα;;; πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο ολα μια χαρα την παραπανω εβδομαδα θα μου κανονισει και το ραντεβου.... το μωρακι ειναι μεγαλο 3200 ...!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια τι κανεται ολα καλα;;; πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο ολα μια χαρα την παραπανω εβδομαδα θα μου κανονισει και το ραντεβου.... το μωρακι ειναι μεγαλο 3200 ...!!!

Τέλεια πλησιάζουν οι μέρες!ολόκληρο παιδαρο θα βγάλεις! θα τον στείλεις αμέσως σχολείο!:-D

Εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού για να δούμε τι θα μού πει!θα έρθει και η μαμα μου από βδομάδα να καθαρίσουμε το σπίτι να βγάλουμε τα χάλια κλπ...ελπίζω να προλάβουμε και να μην έχουμε απρόοπτα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια τι κανεται ολα καλα;;; πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο ολα μια χαρα την παραπανω εβδομαδα θα μου κανονισει και το ραντεβου.... το μωρακι ειναι μεγαλο 3200 ...!!!

Ουαου πολύ μεγάλο μωρό! Τόσο γεννήθηκε η κόρη μου (40+6)...εσένα ο πρώτος σου πόσο γεννήθηκε?

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Τέλεια πλησιάζουν οι μέρες!ολόκληρο παιδαρο θα βγάλεις! θα τον στείλεις αμέσως σχολείο!:-D

Εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού για να δούμε τι θα μού πει!θα έρθει και η μαμα μου από βδομάδα να καθαρίσουμε το σπίτι να βγάλουμε τα χάλια κλπ...ελπίζω να προλάβουμε και να μην έχουμε απρόοπτα...

Και εγώ τα έβγαλα τη μεγάλη βδομάδα τα χαλιά και τώρα θέλουν καθαριστηριο γτ τα πέρασα μόνο με ηλεκτρική...ήρθε και μια κυρία που βοηθάει την πεθερά μου στις δουλειές και στο δικό μου σπίτι και μου καθάρισε τζάμια/πατζουρια,τα έκανε τέλεια....είχαν γίνει κόκκινα από εκείνη την αφρικανική σκόνη που είχαμε τόσες μέρες και επίσης με αυτή την κοιλιά δεν μπορούσα να σκαρφαλωσω ή να σκυψω οπότε πολύτιμη η βοήθεια της...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μπηκαμε στην τελικη ευθεια λοιπον...

Κι εγω ειχα χθες ραντεβου με τον γιατρο, ολα πανε καλα, ο μπεμπης εχει φτασει 2.400 κι εχει παρει θεση κανονικα, χαμηλα, κι ας ειναι το πρωτο μου @xaroumenh mama. Μου ειπε να σταματησω να κανω οτιδηποτε για μια εβδομαδα, να προσεξω μεχρι να μπω στον μηνα μου, ελα ομως που μετακομιζω κι εχω πολλες δουλειες...  Ευχομαι σε ολες καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης, να απολαμβανετε την καθε στιγμη κι οταν ερθει η μεγαλη ωρα, ολα να πανε καλα με τη βοηθεια του Θεού!

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Τέλεια πλησιάζουν οι μέρες!ολόκληρο παιδαρο θα βγάλεις! θα τον στείλεις αμέσως σχολείο!:-D

Εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού για να δούμε τι θα μού πει!θα έρθει και η μαμα μου από βδομάδα να καθαρίσουμε το σπίτι να βγάλουμε τα χάλια κλπ...ελπίζω να προλάβουμε και να μην έχουμε απρόοπτα...

Μια χαρά πλησιάζει κ ο δικός σου ο καιρός .. !!! Εμένα τα χάλια τα έβγαλε ο άντρας μου κ τα επλεινε τη δευτέρα του Πάσχα ..!!!

11 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Ουαου πολύ μεγάλο μωρό! Τόσο γεννήθηκε η κόρη μου (40+6)...εσένα ο πρώτος σου πόσο γεννήθηκε?

Και εγώ τα έβγαλα τη μεγάλη βδομάδα τα χαλιά και τώρα θέλουν καθαριστηριο γτ τα πέρασα μόνο με ηλεκτρική...ήρθε και μια κυρία που βοηθάει την πεθερά μου στις δουλειές και στο δικό μου σπίτι και μου καθάρισε τζάμια/πατζουρια,τα έκανε τέλεια....είχαν γίνει κόκκινα από εκείνη την αφρικανική σκόνη που είχαμε τόσες μέρες και επίσης με αυτή την κοιλιά δεν μπορούσα να σκαρφαλωσω ή να σκυψω οπότε πολύτιμη η βοήθεια της...

ο γιος μου γεννηθηκε 3380 39και 6... θελω και εγω να φερω κοπελα για να μου κανει τις βεραντες μου και τα ρολα αλλα ετσι οπως το παω θα τα κανω ολα μονη μου...πρεπει να το παρω αποφαση και να φερω...!!!! εχει φτιαξει και ο καιρος και ειμαστε συνεχεια με τον μικρο βολτες και βγενουμε και εξω στην αυλη συνεχεια να δω πως θα τον καλα καλα τωρα που θα γεννησω.. πιστευω να μου βρουμε τους ρυθμους μας και να οικανοποιειτε ολη η οικογενεια..!!!!!!!!!!!

9 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Μπηκαμε στην τελικη ευθεια λοιπον...

Κι εγω ειχα χθες ραντεβου με τον γιατρο, ολα πανε καλα, ο μπεμπης εχει φτασει 2.400 κι εχει παρει θεση κανονικα, χαμηλα, κι ας ειναι το πρωτο μου @xaroumenh mama. Μου ειπε να σταματησω να κανω οτιδηποτε για μια εβδομαδα, να προσεξω μεχρι να μπω στον μηνα μου, ελα ομως που μετακομιζω κι εχω πολλες δουλειες...  Ευχομαι σε ολες καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης, να απολαμβανετε την καθε στιγμη κι οταν ερθει η μεγαλη ωρα, ολα να πανε καλα με τη βοηθεια του Θεού!

ολα τελεια λοιπον....... αντε με το καλο.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Ειχα σημερα γιατρο. 2.5 κιλα η μπουμου. Μετρησαμε και το παχος της μητρας εκει που εγινε η τομη και ειναι το μισο απ οτι σε αλλο σημειο της μητρας. Ο γιατρος ειπε δεν πολυπαιζει ρολο αλλα βαριεμαι να τα σκεφτομαι και να αγχωνομαι. 14 Μαη μπαινω για καισαρικη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...