Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ειχα σημερα γιατρο. 2.5 κιλα η μπουμου. Μετρησαμε και το παχος της μητρας εκει που εγινε η τομη και ειναι το μισο απ οτι σε αλλο σημειο της μητρας. Ο γιατρος ειπε δεν πολυπαιζει ρολο αλλα βαριεμαι να τα σκεφτομαι και να αγχωνομαι. 14 Μαη μπαινω για καισαρικη

Μια χαρά όλα Βάνα μου μη τα σκεφτεσε αυτά γερά να είναι τα παιδάκια μας   !!!!! Άντε μετράνε αντίστροφα ποτέ μαθαμαι για τις εγκυμοσύνες μας πέρασαν Χριστούγεννα απόκριες Πάσχα κ τώρα περιμένουμε να γεννησουμε .. ...!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vana87 με το καλό!!! @nineta που είσαι εσύ?ή μικρή? Σήμερα πήγα για πεντικιούρ, λογικό αφού δεν φτάνω να κόψω τα νύχια των ποδιών μόνη μου με το κοιλουμπινι που έχω :-P:-P ξεμπέρδεψα και με τις δημόσιες υπηρεσίες μιας και συγκέντρωσα τα χαρτιά που γράφει το ιασω στο site του ότι χρειάζομαι...νομίζω μόνο μπιτζάμες μου έμειναν και είμαι έτοιμη!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Vana87 με το καλό!!! @nineta που είσαι εσύ?ή μικρή? Σήμερα πήγα για πεντικιούρ, λογικό αφού δεν φτάνω να κόψω τα νύχια των ποδιών μόνη μου με το κοιλουμπινι που έχω :-P:-P ξεμπέρδεψα και με τις δημόσιες υπηρεσίες μιας και συγκέντρωσα τα χαρτιά που γράφει το ιασω στο site του ότι χρειάζομαι...νομίζω μόνο μπιτζάμες μου έμειναν και είμαι έτοιμη!!

Εγω κοριτσια την ετοιμασα τη βαλιτσουλα μου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ξέρει καμιά αν εκεί στην αίθουσα αναμονής που φερνουν το μωρό στους συγγενείς να το πρωτοδουν επιτρέπεται να είναι παιδιά?θα πάρω άρια στο Ιασω να ρωτήσω... Οι δευτερομανουλες θα σας φέρουν τα παιδιά στο μαιευτήριο να τα δείτε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , katrin* είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμιά αν εκεί στην αίθουσα αναμονής που φερνουν το μωρό στους συγγενείς να το πρωτοδουν επιτρέπεται να είναι παιδιά?θα πάρω άρια στο Ιασω να ρωτήσω... Οι δευτερομανουλες θα σας φέρουν τα παιδιά στο μαιευτήριο να τα δείτε? 

Εγω στο νοσοκομειο που θα γεννησω μας εδωσαν ανακοινωση και λεει σρην αιθουσα αναμονης να μην ειναι πολλοι. Στις επισκεψεις γραφει οτι απαγορευονται παιδια κατω των 12 ετων και οτι εξαιρουνται τα δικα μας παιδια που μπορουν να μας επισκεπτονται οποτε θελουν. Και εννοειται οτι ο γιος μου θα ερθει μολις γεννησω και οτι θα ερχεται καθε μερα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , katrin* είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμιά αν εκεί στην αίθουσα αναμονής που φερνουν το μωρό στους συγγενείς να το πρωτοδουν επιτρέπεται να είναι παιδιά?θα πάρω άρια στο Ιασω να ρωτήσω... Οι δευτερομανουλες θα σας φέρουν τα παιδιά στο μαιευτήριο να τα δείτε? 

Εμάς εδώ στα Χανιά επιτρέπονται τα παιδιά κ έτσι πρώτα ο Θεός θα έρθει ο μικρός να μας δεις ..!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

Εμάς εδώ στα Χανιά επιτρέπονται τα παιδιά κ έτσι πρώτα ο Θεός θα έρθει ο μικρός να μας δεις ..!! 

Καλησπερααα και με το καλο!

Και γω Χανια ειμαι. Να ρωτησω κλινικη μιας και εισαι και δευτερομανουλα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλησπερααα και με το καλο!

Και γω Χανια ειμαι. Να ρωτησω κλινικη μιας και εισαι και δευτερομανουλα?

Εγώ στη κληνικη του καπακη ...!με το καλό και σε σένα ... Είναι κ η κληνικη του Γαβριλάκη κ του τσεπετη ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμιά αν εκεί στην αίθουσα αναμονής που φερνουν το μωρό στους συγγενείς να το πρωτοδουν επιτρέπεται να είναι παιδιά?θα πάρω άρια στο Ιασω να ρωτήσω... Οι δευτερομανουλες θα σας φέρουν τα παιδιά στο μαιευτήριο να τα δείτε? 

Στην αίθουσα αναμονής επιτρέπεται να είναι την ώρα που βγάζουν το μωρό... μετά όμως απαγορεύεται στο δωμάτιο κάτω από 12 ετών δεν τους επιτρέπουν να ανέβουν...αλλά θα την φέρνουν και θα κατεβαίνω εγώ να την βλέπω!!!ίσως εξαρτάται από την κλινική καλύτερα να ρωτήσεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι για τα δωμάτια το ξέρω (και λογικό να μν επιτρέπονται παιδιά μαζί με τα νεογέννητα -αν και είναι ουκ ολίγοι οι απροσεκτοι ενήλικες :mad:-)...στο Ιασω απ ότι θυμάμαι τα παιδιά του επισκεπτηριου κάθονται είτε στην αίθουσα αναμονής έξω από το διάδρομο των δωματίων είτε στον παιδότοπο που έχει και πάει η λεχώνα και τα βλέπει...οπότε με αυτά που μου είπατε λογικά θα επιτρέπεται να είναι και στην αίθουσα αναμονής την ώρα που θα βγάλουν πρώτη φορά το μωρό να δει και εκείνη τον αδερφουλη της...θα πάρω και τηλέφωνο να ρωτήσω ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα! Ναι για τα δωμάτια το ξέρω (και λογικό να μν επιτρέπονται παιδιά μαζί με τα νεογέννητα -αν και είναι ουκ ολίγοι οι απροσεκτοι ενήλικες :mad:-)...στο Ιασω απ ότι θυμάμαι τα παιδιά του επισκεπτηριου κάθονται είτε στην αίθουσα αναμονής έξω από το διάδρομο των δωματίων είτε στον παιδότοπο που έχει και πάει η λεχώνα και τα βλέπει...οπότε με αυτά που μου είπατε λογικά θα επιτρέπεται να είναι και στην αίθουσα αναμονής την ώρα που θα βγάλουν πρώτη φορά το μωρό να δει και εκείνη τον αδερφουλη της...θα πάρω και τηλέφωνο να ρωτήσω ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Εξαρτάται από την κλινική τότε έμας δεν τα αφήνουν να ανέβουν γιατι δεν ξέρουν αν θα το τηρήσουν και δεν τα βάλουν στο δωμάτιο...οποτε μπορείς να κατέβεις εσύ να τα δεις... έχει χώρο αναμονής κάτω και καφετέρια...

Link to comment
Share on other sites

@Vana87 μου εγώ λέω ότι είναι "λογικό" γτ αν ένα παιδί δεν αισθάνεται καλά δεν μπορεί να στο πει...ενώ ένας ενήλικας που τον πονάει το κεφάλι του και καταλαβαίνει ότι περιτριγυριζεται από ένα κρύωμα/ίωση, θεωρητικά θα σκεφτεί ότι δεν είναι πρέπον να έρθει σε επαφή με ένα νεογέννητο...εξάλλου μην ξεχνάς ότι για παράδειγμα σε ένα τρικλινο αν είναι μέσα ένα-δύο παιδάκια μπορεί να ενοχλήσουν κάποια λεχώνα,εγώ τουλάχιστον δεν θα είμαι μόνη μου στο δωμάτιο...τώρα εσύ αν θα είσαι σε μονόκλινο εννοείται ότι το παιδί σου δεν θα ενοχλήσει κανέναν...επιπλέον εμένα η κόρη μου είναι συνεννοησιμη και αν της πεις να κάτσει ήσυχα θα καθίσει, αλλά τουλάχιστον εγώ στον κύκλο μου έχω ανίψια κ γνωστά παιδάκια που θα έκαναν ένα δωμάτιο άνω κάτω...οπότε το να βρίσκεται ένα παιδάκι στην αίθουσα αναμονής ή στον παιδότοπο του μαιευτηριου ναι το θεωρώ πιο πρέπον από άποψη σεβασμού προς τις άλλες λεχωνες του δωματίου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Vana87 είπε:

Δεν ειναι λογικο το παιδι σου να μην μπορει να ειναι μαζι σου. Οταν βγει το νεογεννητο στο σπιτι ολη μερα μαζι θα ειναι. Οποτε ασκοπο.

Αν είσαι σε μονοκλινο δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι...το θέμα δεν είναι το δικό σου παιδί που θα είναι μετά στο σπίτι μαζί ούτως η αλλιώς...αλλά όταν είσαι με άλλον στο δωμάτιο πρέπει να σεβαστείς τον διπλανό σου...από την στιγμή που έτσι είναι οι κανόνες...στα Δημόσια δεν ξέρω τι γίνεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Αν είσαι σε μονοκλινο δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι...το θέμα δεν είναι το δικό σου παιδί που θα είναι μετά στο σπίτι μαζί ούτως η αλλιώς...αλλά όταν είσαι με άλλον στο δωμάτιο πρέπει να σεβαστείς τον διπλανό σου...από την στιγμή που έτσι είναι οι κανόνες...στα Δημόσια δεν ξέρω τι γίνεται...

Συμφωνώ...εσένα η κόρη σου είναι μεγάλη, 6 χρονών σίγουρα δεν θα ενοχλούσε κανέναν...σκεφτείτε όμως κάποια να έχει ένα παιδάκι ενάμιση χρονών (στα ντουζενια του δηλαδή) και να έρχεται σε κάθε επισκεπτηριο της μαμάς του...εγώ προσωπικά είχα πολύ καλή ανάρρωση και είχα και μαία δική μου που με βοηθούσε με το θηλασμό οπότε μπορεί να μην με ενοχλούσε...αλλά μια πρωτομανουλα που είναι για παράδειγμα από καισαρική,παλεύει με την αϋπνία και τους πόνους στη μήτρα, προσπαθεί να μάθει πως να θηλάσει, έχει ταυτόχρονα το δικό της επισκεπτηριο αλλά και ένα παιδάκι στα τρία τετραγωνικά από εκείνη......είναι λίγο δύσκολο....σε όλες μας θα λείψουν τα παιδάκια μας αλλά πιστεύω ότι μόνο σε μονόκλινο θα έπρεπε να τα επιτρέπουν...αλλιώς στην αίθουσα αναμονής όπως και γίνεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...