Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

@xaroumenh mama οπότε μάλλον θα είσαι η πρώτη του γκρουπ που θα γεννήσεις αν δεν έχουμε κανένα άλλο έκτακτο!με το καλό κοπέλα μου! @Afroditi85 με το καλό να δεις και εσύ τη μπεμπουλα σας! Εγώ αύριο μάλλον θα πάω για ένα καρδιοτοκογραφημα στο Ιασω και σε μια βδομάδα πάλι ραντεβού για το γιατρο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@xaroumenh mama οπότε μάλλον θα είσαι η πρώτη του γκρουπ που θα γεννήσεις αν δεν έχουμε κανένα άλλο έκτακτο!με το καλό κοπέλα μου! @Afroditi85 με το καλό να δεις και εσύ τη μπεμπουλα σας! Εγώ αύριο μάλλον θα πάω για ένα καρδιοτοκογραφημα στο Ιασω και σε μια βδομάδα πάλι ραντεβού για το γιατρο...

Πήγαμε στο γιατρό!όλα καλά!έχει πάρει θέση και έχει κατέβει χαμηλά μου μέτρησε τον τράχηλο και είναι στο περίπου 1,5 εκατοστό...είναι περίπου 2700 γρ δεν με εξέτασε κολπικα...είναι πολύ κινητική μου λέει...μαλλον βιάζεται να βγει!μου είπε να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή και έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή!μου το είπε 3-4 φορές!και του άντρα μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά να την φέρεις αμέσως!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Πήγαμε στο γιατρό!όλα καλά!έχει πάρει θέση και έχει κατέβει χαμηλά μου μέτρησε τον τράχηλο και είναι στο περίπου 1,5 εκατοστό...είναι περίπου 2700 γρ δεν με εξέτασε κολπικα...είναι πολύ κινητική μου λέει...μαλλον βιάζεται να βγει!μου είπε να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή και έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή!μου το είπε 3-4 φορές!και του άντρα μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά να την φέρεις αμέσως!!!

μπραβο μπραβο ολα καλα λοιπων αναμενουμε......!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις πηγαμε στο γιατρο...Και σημερα :lol::lol:.

Καναμε nst και υπερηχο.Ολα καλα.Κλεισαμε κ για τη γεννα στην κλινικη.

Το μωρο μας ειναι περιπου 2800 γραμ...

Εγω την Τεταρτη που  με εξετασε κ  με κολπικο υπερηχο η γιατρος,ο τραχηλος ηταν  3 cm.

Εδω κ μερικες μερες ποναω απο κατω...Σαν πιασμενη. Το κεφαλακι του μωρου σπρωχνει.

4 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

μου είπε να κάνω τις τελευταίες εξετάσεις για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή και έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή!

ποιες εξετασεις εννοεις; 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agapi27 είπε:

Κι εμεις πηγαμε στο γιατρο...Και σημερα :lol::lol:.

Καναμε nst και υπερηχο.Ολα καλα.Κλεισαμε κ για τη γεννα στην κλινικη.

Το μωρο μας ειναι περιπου 2800 γραμ...

Εγω την Τεταρτη που  με εξετασε κ  με κολπικο υπερηχο η γιατρος,ο τραχηλος ηταν  3 cm.

Εδω κ μερικες μερες ποναω απο κατω...Σαν πιασμενη. Το κεφαλακι του μωρου σπρωχνει.

ποιες εξετασεις εννοεις; 

Καρδιολογικο έλεγχο και αίματος θα κάνω...είναι οι τελευταιες...πρέπει να τις κρατάω όταν παω να γεννήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! @Afroditi85 μίκρυνε ο τράχηλος σου, γι αυτό σου είπε ο γιατρός ότι μάλλον πλησιάζεις? Εμένα δεν ξέρω αν τον μέτρησε την τελευταία φορά, δεν τον ρώτησα....@agapi27 μια χαρά το βάρος του μπεμπούλη...θύμισε μου εσύ σε ποια κλινική γεννας? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ γω πηγα στον γιατρο το Σαββατο μου ειπε οτι το μωρο εχει παρει θεση ειμαι στην 38 εβδομαδα μου ειπε μπορει κ μεσα στο ΣΚ να γεννησω ! Ημουν και με ιωση τωρα αναρρωνω για υτο προσοχη γιατι ειναι βρωμοκαιρος! 3200 η μπεμπα πολυ ρεπαιδι μου αμα το παω μεχρι το τελος θα παει 4 κιλα κ μου ειπε να προσεχω τι τρωω αλλα δεν αντεχω αλλο δεν εχω υπομονη σε τιποτα ! Τουλαχιστον εχω ξεκινησει το περπατημα και μου ειπε να τρωω  χουρμαδες! Απ οτι βλεπω ολες μας ειμαστε σε ετοιμοτητα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2018 at 11:52 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Εμάς δυστυχώς είναι έτσι εδώ...για να μην κολλήσει το παιδάκι καποιο άλλο νεογέννητο το κάνουν...Εγω θα είμαι σε τετρακλινο...αλλά εμενα είναι μεγάλη και καταλαβαίνει...τώρα όταν το παιδάκι είναι μικρό θέλει να δει την μαμα του δεν νομίζω ότι θα καταλάβει το απαγορεύεται...αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις κατεβαίνει η μαμά και το βλέπει...και θα μου πεις άμα έχεις κάνει καισαρική δεν θα είναι και τόσο εύκολο...

 

Εγω σε μονοκλινο θα ειμαι!! 

Αχ ρε κοριτισα ποσο σας ζηλευω που πηγατε 37, 38 εβδομαδων. Εγω 34 ειμαι ακομα. Δεν μπορω αλλο εχω κουραστει και με τη δουλεια απιστευτα ειναι και το στομαχι μου χαλια συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

@nena111 πλησιάζεις και εσύ...με το καλό! @Vana87 καούρες έχεις? Εγώ  αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν βγει τελειομηνος ο μικρός δεν γλυτώνω τα 20 κιλακια :oops::oops: νιώθω πρησμένη (καλά τρώω κιόλας η αλήθεια είναι) αλλά κινούμαι με δυσκολία πλέον πφφφ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Εγω σε μονοκλινο θα ειμαι!! 

Αχ ρε κοριτισα ποσο σας ζηλευω που πηγατε 37, 38 εβδομαδων. Εγω 34 ειμαι ακομα. Δεν μπορω αλλο εχω κουραστει και με τη δουλεια απιστευτα ειναι και το στομαχι μου χαλια συνεχεια...

Βάνα τα ίδια λέω κι εγώ κάθε μέρα!! Κι εγώ είμαι 33+ και ζηλεύω όσες γεννάνε! Καουρες πόνους ψηλά στην κοιλιά,  χάλια στομάχι, ΓΟΠ τα έχω  κάθε μέρα... μόνο όταν ξυπνήσω για 1-2 ώρες είμαι  σχετικά καλά.  Δουλεύω κι εγώ και θα δουλεύω μέχρι να γεννήσω..

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@nena111 πλησιάζεις και εσύ...με το καλό! @Vana87 καούρες έχεις? Εγώ  αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν βγει τελειομηνος ο μικρός δεν γλυτώνω τα 20 κιλακια :oops::oops: νιώθω πρησμένη (καλά τρώω κιόλας η αλήθεια είναι) αλλά κινούμαι με δυσκολία πλέον πφφφ...

Ανακατωσουρες εχω!

πρίν από 24 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βάνα τα ίδια λέω κι εγώ κάθε μέρα!! Κι εγώ είμαι 33+ και ζηλεύω όσες γεννάνε! Καουρες πόνους ψηλά στην κοιλιά,  χάλια στομάχι, ΓΟΠ τα έχω  κάθε μέρα... μόνο όταν ξυπνήσω για 1-2 ώρες είμαι  σχετικά καλά.  Δουλεύω κι εγώ και θα δουλεύω μέχρι να γεννήσω..

Δεν εμεινες ενα μηνα μετα απο μενα εγκυος εσύ η δεν θυμαμαι καλα. Παντως αληθεια θελω να κλαιω βαρεθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vana87 είπε:

Ανακατωσουρες εχω!

Δεν εμεινες ενα μηνα μετα απο μενα εγκυος εσύ η δεν θυμαμαι καλα. Παντως αληθεια θελω να κλαιω βαρεθηκα!!

Είμαι 33+2 σήμερα! Έχουμε λίγες μέρες διαφορά. Και θα γεννήσω Μάιο με καισαρική.  Τελικά κι εσύ καισαρική διάβασα ε; μέσα μαιου;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Είμαι 33+2 σήμερα! Έχουμε λίγες μέρες διαφορά. Και θα γεννήσω Μάιο με καισαρική.  Τελικά κι εσύ καισαρική διάβασα ε; μέσα μαιου;

Εγω 34+2 εχουμε μια εβδομαδα διαφορα. Ναι 14 Μαιου γενναω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vana87 είπε:

Εγω 34+2 εχουμε μια εβδομαδα διαφορα. Ναι 14 Μαιου γενναω!

33+1 ειμαι σημερα. Μπερδευτηκα. Τυχερή!! Έχεις λιγότερο από ένα μήνα και θα σου βγει και ταύρος! Έχω κόρη ταύρο!!  Εγώ μάλλον 20/5 (Αν καταφέρω να πείσω τον γιατρό γιατί εκείνη την ημέρα θα είμαι 37+6 ) και εκείνος μου είπε στις 38 αλλιώς πάω 26/5 γιατί αναγκαστικά λόγω δουλειάς και του άντρα μου θα γινει σκ. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

33+1 ειμαι σημερα. Μπερδευτηκα. Τυχερή!! Έχεις λιγότερο από ένα μήνα και θα σου βγει και ταύρος! Έχω κόρη ταύρο!!  Εγώ μάλλον 20/5 (Αν καταφέρω να πείσω τον γιατρό γιατί εκείνη την ημέρα θα είμαι 37+6 ) και εκείνος μου είπε στις 38 αλλιώς πάω 26/5 γιατί αναγκαστικά λόγω δουλειάς και του άντρα μου θα γινει σκ. 

Τι περιμενεις αγορακι η κοριτσακι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...