Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, nena111 είπε:

Καλημερα κοριτσια κ γω εχω σημερα ραντεβου με τον γιατρο εχω πολυ αγχος να δω τι θα μου πει αυριο μπαινω στην 40 εβδομαδα!!!!

Καλημέρα!!!όλα καλα να πάνε!!!περιμενουμε νεα!!!εγω εχω την Δευτέρα ραντεβού! την Τρίτη κλείνω τις 38 και μπαίνω στις 39...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! @nena111 για να δούμε τι θα σου πει! @xaroumenh mama θα περιμένουμε νέα σου οπότε μπορέσεις! Με το καλό να τον υποδεχτείς!!εγώ κορίτσια δν νιώθω τπτ το ιδιαίτερο εκτός απο τις γνωστές συσπάσεις και κανένα πονακι που και που...θα ξεπεράσω πάλι τις 40 μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

40;; ουαου!! Δεν θα αντεχα με τίποτα. Κοριτσια εχω απο χθες το βραδυ ειμαι χαλια. Ποναει η μεση μου η κοιλια μου πολυ ελαφρια, τα ποδια μου, νιωθω πτωμα. Δεν μπορω να κουνηθω. Ματι δν εκλεισα ολο το βραδυ. Δεν νιωθω ομως συσπασεις. Μονο ποναω. Σας να ειμαι με περιοδο..

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου @Vana87είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού όσο δεν πάει...του είπα αν με δει έτοιμη στις 40 να μπούμε με προκληση αλλά δεν το διαπραγματευεται...τουλάχιστον συμφωνήσαμε να μην φτάσω 42 βδομάδες (αν ο μπέμπης δεν έρθει νωρίτερα) γτ ΔΕΝ θα την παλέψω!υπομονή ο βραδινος ύπνος είναι μαρτύριο για όλες μας πιστεύω σε αυτή τη φάση...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , katrin* είπε:

Ο γιατρός μου @Vana87είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού όσο δεν πάει...του είπα αν με δει έτοιμη στις 40 να μπούμε με προκληση αλλά δεν το διαπραγματευεται...τουλάχιστον συμφωνήσαμε να μην φτάσω 42 βδομάδες (αν ο μπέμπης δεν έρθει νωρίτερα) γτ ΔΕΝ θα την παλέψω!υπομονή ο βραδινος ύπνος είναι μαρτύριο για όλες μας πιστεύω σε αυτή τη φάση...

Πως και δεν βγαινουν τα ατιμα σκεφτομαι και πανε μεχρι τις 40-42 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , katrin* είπε:

Περαστικά σου!πω πω και με την ζέστη που λογικά θα έχετε εκεί...γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι! 

Ναι αφορητη ζεστη.. και ο γιος μου αρρωστος.. εχω εξαντληθει σε αυτη την εγκυμοσυνη. Ολη αρρωστη την περασα :( σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Vana87 είπε:

Ναι αφορητη ζεστη.. και ο γιος μου αρρωστος.. εχω εξαντληθει σε αυτη την εγκυμοσυνη. Ολη αρρωστη την περασα :( σε ευχαριστώ!!

Περαστικά!καμία ίωση θα είναι!σου εύχομαι να περάσει γρήγορα...και εμείς εδώ έχουμε πολύ ζέστη...

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Ο γιατρός μου @Vana87είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού όσο δεν πάει...του είπα αν με δει έτοιμη στις 40 να μπούμε με προκληση αλλά δεν το διαπραγματευεται...τουλάχιστον συμφωνήσαμε να μην φτάσω 42 βδομάδες (αν ο μπέμπης δεν έρθει νωρίτερα) γτ ΔΕΝ θα την παλέψω!υπομονή ο βραδινος ύπνος είναι μαρτύριο για όλες μας πιστεύω σε αυτή τη φάση...

Την κορη μου την γέννησα στις 38 + εβδομάδες...τώρα μου λέει ο γιατρός να μη βιάζομαι...δεν έχει σημασία ποτέ γεννήθηκε το πρώτο...τώρα μπορεί και να πάρω παραπάνω...την Δευτέρα θα δούμε πάλι...Θα είμαι 38...Την ζέστη δεν μπορώ καθόλου...έχουν πρηστει τα χέρια μου και τα πόδια μου...στην κορη μου δεν είχα προλάβει τις ζέστες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα καναμε το πρωτο μας μπανιο!!! Οσες εχετε αυτη τη δυνατοτητα αξιζει να το κανετε! Θα νιωσετε πιο αναλαφρες, χαλαρες, αναζωογονημενες... Ειναι η καλυτερη ασκηση! Ανυπομονω για την Τρίτη!

@xaroumenh mama με το καλο αυριο να υποδεχτεις το μωρακι σου!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama να πάνε όλα κατ' ευχήν αύριο!με το καλό να μεγαλώσετε την οικογένειά σας!!!

@Evangeliaa παρότι έχει ζέστη δεν θα το τολμούσα ακόμα για μπάνιο, γενικά είμαι κρυουλιαρα....πάντως αυτή την αίσθηση χαλάρωσης πολύ θα ηθελα να τη νιώσω γτ η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πρησμένη παντού!

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama,με το καλό.

 Εγώ κορίτσια δεν έχω πονακια,ούτε συσπάσεις. Αλλά με έχει πιάσει αλλεργία λόγω της άνοιξης κ υποφερω  και απ' τη ζέστη.  Στο σπίτι μας ευτυχώς έχουμε αρκετή δροσιά,αλλά όταν είμαι εκτός δυσκολεύομαι.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε; Γέννησα το πρωί ένα αγοράκι 3920 όλα μια χαρά ..!!! Άντε κ στις υπόλοιπες με το καλό ....!!!!!!

Ππωωω μεγαλο μωρακι! Να σας ζησει καλοτυχο! Πες μας την εμειρια απ τη γεννα! Πως εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...