Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σύντομα όλες με τα μωράκια μας στην αγκαλιά λίγο μας έμεινε ...!!!!! Σήμερα μπήκα κ στον μήνα μου έγω ....!!!! Έχουν ξεκινήσει κ με πονάνε πάρα πολύ τα πόδια μου ιδικά το δεξί . Κ αν κάτσω κ μετά σηκωθώ έχουν πιαστεί οι προσαγωγοι μου κ κάνω μερικά βήματα σαν τη πάπια που λένε .!!αλλά εντάξει επανέρχομαι κ συνεχίζω κανονικά ..!!!

Και εγω το ιδιο. Ποναω παντου, κανω 10 λεπτα να αλλαξω πλευρο οταν κοιμαμαι. Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο προβλημα αλλα κολυμπουσα καθημερινα και αυτο βοηθησε. Τωρα ειναι νωρις για κολυμπι. Εμςνα ειναι χαλια τπ στομαχι μου.. οτι φαω ανακατευομαι. Και καουρες πολλες. Το εχετε κι εσεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Vana87 είπε:

Και εγω το ιδιο. Ποναω παντου, κανω 10 λεπτα να αλλαξω πλευρο οταν κοιμαμαι. Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο προβλημα αλλα κολυμπουσα καθημερινα και αυτο βοηθησε. Τωρα ειναι νωρις για κολυμπι. Εμςνα ειναι χαλια τπ στομαχι μου.. οτι φαω ανακατευομαι. Και καουρες πολλες. Το εχετε κι εσεις;;

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε εγώ ποναγα στα πόδια αλλά ήταν ψυλα το μωρό κ αυτό που θυμαμαι ήταν ότι δε μπορούσα να σκηψω να φάω κ κραταγα το πιατακι στα χέρια μου  κ δυσκολευομουν στην αναπνοή ... Τώρα σε αυτή δεν έχω αυτό το θέμα αλλά το νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό πρέπει κ να με πιέζει κιόλας γι'αυτό πονάνε τα πόδια μου ..!!! Υπομονή σε λίγες μέρες θα περάσουν αυτά πρώτα ο Θεός ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε εγώ ποναγα στα πόδια αλλά ήταν ψυλα το μωρό κ αυτό που θυμαμαι ήταν ότι δε μπορούσα να σκηψω να φάω κ κραταγα το πιατακι στα χέρια μου  κ δυσκολευομουν στην αναπνοή ... Τώρα σε αυτή δεν έχω αυτό το θέμα αλλά το νιώθω πολύ χαμηλά το μωρό πρέπει κ να με πιέζει κιόλας γι'αυτό πονάνε τα πόδια μου ..!!! Υπομονή σε λίγες μέρες θα περάσουν αυτά πρώτα ο Θεός ..!!!!

Εμενα εντομεταξυ οποιος με δει με ρωταει αν ειναι μερες μου. Η κοιλια μου ειναι χαμηλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Εμενα εντομεταξυ οποιος με δει με ρωταει αν ειναι μερες μου. Η κοιλια μου ειναι χαμηλα.

Και εμένα το ίδιο ..!! Τώρα δε ξέρω αν το λένε λόγο κοιλιάς η λόγο κιλών ..!! Τα έχω βάλει τα κιλακια μου είναι στα + 18 λλ

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Και εμένα το ίδιο ..!! Τώρα δε ξέρω αν το λένε λόγο κοιλιάς η λόγο κιλών ..!! Τα έχω βάλει τα κιλακια μου είναι στα + 18 λλ

Και εγω 15 εχω παρει.. αλλα ολοι μου λενε μονο κοιλια εκανα. Εγω βλεπω οτι εβαλα παντου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Vana87 said:

Και εγω το ιδιο. Ποναω παντου, κανω 10 λεπτα να αλλαξω πλευρο οταν κοιμαμαι. Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο προβλημα αλλα κολυμπουσα καθημερινα και αυτο βοηθησε. Τωρα ειναι νωρις για κολυμπι. Εμςνα ειναι χαλια τπ στομαχι μου.. οτι φαω ανακατευομαι. Και καουρες πολλες. Το εχετε κι εσεις;;

vana87 και γω εχω παρα πολλες καουρες ειδικα το βραδυ δεν αντεχω αλλο! Gaviskon μου ειπε ο γιατρος μου αλλα και παλι εχω λιγο πιο χαλαρα ομως!

Κοριτσια Χριστος Ανεστη με το καλο σε ολες μας!Εγω μπηκα στη 37 εβδομαδα και θελω να τελειωνω δεν περνανε οι μερες αρχιζω και κουραζομαι δεν κοιμαμαι καθολου τα βραδια μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω κ περπατημα απο αυτη την εβδομαδα εχω κ τσιμπημενη πιεση κ μου ειπε να παρωχαπι στον τελευταιο μηνα ολα θα με πιασουν τι ναπω!Εσεις ποτε μ ε το καλο περιμενετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nena111 είπε:

vana87 και γω εχω παρα πολλες καουρες ειδικα το βραδυ δεν αντεχω αλλο! Gaviskon μου ειπε ο γιατρος μου αλλα και παλι εχω λιγο πιο χαλαρα ομως!

Κοριτσια Χριστος Ανεστη με το καλο σε ολες μας!Εγω μπηκα στη 37 εβδομαδα και θελω να τελειωνω δεν περνανε οι μερες αρχιζω και κουραζομαι δεν κοιμαμαι καθολου τα βραδια μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω κ περπατημα απο αυτη την εβδομαδα εχω κ τσιμπημενη πιεση κ μου ειπε να παρωχαπι στον τελευταιο μηνα ολα θα με πιασουν τι ναπω!Εσεις ποτε μ ε το καλο περιμενετε?

Εγω μαλοξ δισκια. Βοηθανε για λιγο και μετα παλι τα ιδια. Εγω 33 +1 ειμαι ακομα. Εχω παααραα πολυ καιρο. Εχω κουραστει δεν αντεχω αλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εγω την τεταρτη κλεινω την 36 εβδομαδα κ μπενω στην 37 αλλα μεχρι τελη του απριλη θα εχω γεννηση λογο καισαρικης αν ο μπεμεπης δεν εχει αλλα σχεδια και ερθει ποιο νωρις...!!!

για το στομαχι περνω τα σιμεκο

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Χρονια πολλα κ καλα.Του χρονου αγκαλια με τα μωρακια μας...

Εγω σημερα ειμαι 35+3. Ολα καλα προχωρανε.

Εδω και 2-3 μερες ξεκινησαν τα πετρωματα στην κοιλια κ θα ξεκινησω μαγνησιο.

Σημερα κουραστηκα παρα πολυ κ με πονεσε κ η μεση κ τα ποδια κ λιγο η κοιλια.

Σταματησα τη διατροφη της διατροφολογου κ συνεχιζω με της ενδοκρινολογου.Μπαχαλο τα εχω κανει.:lol::lol:

Ευτυχως  το ζαχαρο παει καλα τις τελευταιες μερες...

Σημερα ειχα ραντεβου στο νοσοκομειο κ μ ειπε παλι διαφορα.Δεν δινω πολυ σημασια πλεον...Ο,τι ειναι να γινει θα γινει.

Απλα συνεχιζω κ εκει μην συμβει κανα απροοπτο.

Με το στομαχι σπανια εχω ενοχλησεις ,λιγη καουρα κ τωρα π κλοτσαει το στομαχι μ προκαλει λιγο ανακατωσουρα.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Χρονια πολλα κ καλα.Του χρονου αγκαλια με τα μωρακια μας...

Εγω σημερα ειμαι 35+3. Ολα καλα προχωρανε.

Εδω και 2-3 μερες ξεκινησαν τα πετρωματα στην κοιλια κ θα ξεκινησω μαγνησιο.

Σημερα κουραστηκα παρα πολυ κ με πονεσε κ η μεση κ τα ποδια κ λιγο η κοιλια.

Σταματησα τη διατροφη της διατροφολογου κ συνεχιζω με της ενδοκρινολογου.Μπαχαλο τα εχω κανει.:lol::lol:

Ευτυχως  το ζαχαρο παει καλα τις τελευταιες μερες...

Σημερα ειχα ραντεβου στο νοσοκομειο κ μ ειπε παλι διαφορα.Δεν δινω πολυ σημασια πλεον...Ο,τι ειναι να γινει θα γινει.

Απλα συνεχιζω κ εκει μην συμβει κανα απροοπτο.

Με το στομαχι σπανια εχω ενοχλησεις ,λιγη καουρα κ τωρα π κλοτσαει το στομαχι μ προκαλει λιγο ανακατωσουρα.

Πετρωματα εχω πολλα αλλά μου εοχε πει ο γιατρος να σταματησω το μαγνησιο. Φανταζομαι ειναι φυσιολογικα. Προετοιμαζεται η μητρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!μπαίνω και εγώ στο μήνα μου αύριο, έχω και γιατρό να δω τον μικρουλακο μου πόσο θα έχει φτάσει άραγε!!!γενικά δυσκολεύομαι να περπατήσω και λαχανιαζω, το μωρό όμως είναι αλήθεια ότι το νιώθω χαμηλά...πολύ φαγητό αυτές τις μέρες, ελπίζω να περάσατε όλες σας όμορφα!πάντως τα πετρώματα είναι φυσιολογικα,συνήθως τέτοιες εβδομάδες το κόβουν το μαγνησιο δεν το δίνουν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Πετρωματα εχω πολλα αλλά μου εοχε πει ο γιατρος να σταματησω το μαγνησιο. Φανταζομαι ειναι φυσιολογικα. Προετοιμαζεται η μητρα..

 

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

πάντως τα πετρώματα είναι φυσιολογικα,συνήθως τέτοιες εβδομάδες το κόβουν το μαγνησιο δεν το δίνουν...

Μου ειπε να τα ξεκινησω τωρα διοτι λογω του διαβητης κυησης κ ινσουλινης τα πνευμονια του μωρουν καθυστερουν να ωριμασουν.

Ωριμαζουν στις 39 εβδομαδες αντι στις 37 των υγιων κυησεων.

Και θελει να φτασουμε 38+6. Αυτα μου τα ειπε ο γιατρος του νοσοκομειου.Ο ιδιωτης δεν πιστευει οτι υπαρχει προβλημα.

Δεν μ εδιναν νωριτερα -περα τ 1ου τριμηνου π ειχα λιγες συσπασεις- γιατι παιρνω τις πολυβιταμινες pregnacare plus & pregnacare max που περιεχουν μαγνησιο.

Απλα τωρα θελει μεγαλυτερη δοση.

Και οκ,θα το παρω .Ξεκινησαν κ οι κραμπες στα ποδια...

Οπως σας εχω γραψει ξανα καθε φορα π παω στο νοσοκομειο κατι βρισκει ο γιατρος να με αγχωσει.:lol::lol: Οχι,οτι ειναι κ  δυσκολο.

Τωρα μ ειπε οτι μπορει να μην με δεχτουν οι παιδιατροι στο νοσοκομειο-δλδ να με στειλουν στα Γιαννενα που υπαρχει νεογνολογικη κ γενικα καμια σχεση τα 2 νοσοκομεια.

Ολα αυτα εξαιτιας της ινσουλινης. Θα δουμε μου ειπε. Προσπαθει να με προετοιμασει κ για κασαρικη.Περιμενω κ εγω.:lol::lol:Τεσπα...

Υγιες να ειναι το μωρακι μ και οτι ειναι να γινει..


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , agapi27 είπε:

 

Μου ειπε να τα ξεκινησω τωρα διοτι λογω του διαβητης κυησης κ ινσουλινης τα πνευμονια του μωρουν καθυστερουν να ωριμασουν.

Ωριμαζουν στις 39 εβδομαδες αντι στις 37 των υγιων κυησεων.

Και θελει να φτασουμε 38+6. Αυτα μου τα ειπε ο γιατρος του νοσοκομειου.Ο ιδιωτης δεν πιστευει οτι υπαρχει προβλημα.

Δεν μ εδιναν νωριτερα -περα τ 1ου τριμηνου π ειχα λιγες συσπασεις- γιατι παιρνω τις πολυβιταμινες pregnacare plus & pregnacare max που περιεχουν μαγνησιο.

Απλα τωρα θελει μεγαλυτερη δοση.

Και οκ,θα το παρω .Ξεκινησαν κ οι κραμπες στα ποδια...

Οπως σας εχω γραψει ξανα καθε φορα π παω στο νοσοκομειο κατι βρισκει ο γιατρος να με αγχωσει.:lol::lol: Οχι,οτι ειναι κ  δυσκολο.

Τωρα μ ειπε οτι μπορει να μην με δεχτουν οι παιδιατροι στο νοσοκομειο-δλδ να με στειλουν στα Γιαννενα που υπαρχει νεογνολογικη κ γενικα καμια σχεση τα 2 νοσοκομεια.

Ολα αυτα εξαιτιας της ινσουλινης. Θα δουμε μου ειπε. Προσπαθει να με προετοιμασει κ για κασαρικη.Περιμενω κ εγω.:lol::lol:Τεσπα...

Υγιες να ειναι το μωρακι μ και οτι ειναι να γινει..

Πάντως συζητησετω κ με τον αλο γιατρό σου γιατί μπορεί το μαγνήσιο να στο δίνει για να γεννήσεις με καισαρική ..!!! Ξέρω πάντως κοπέλες που κ με ινσουλίνη μια χαρά γέννησαν στις 37 εβδομάδες υγειη μωράκια ..κ αποτι γνωρίζω πλέον κάνουν κ ένεση κορτιζόνης στα βρεφοι για να προετοιμάσουν τα πνευμόνια τους ..

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Πάντως συζητησετω κ με τον αλο γιατρό σου γιατί μπορεί το μαγνήσιο να στο δίνει για να γεννήσεις με καισαρική ..!!! Ξέρω πάντως κοπέλες που κ με ινσουλίνη μια χαρά γέννησαν στις 37 εβδομάδες υγειη μωράκια ..κ αποτι γνωρίζω πλέον κάνουν κ ένεση κορτιζόνης στα βρεφοι για να προετοιμάσουν τα πνευμόνια τους ..

Και ο ιδιωτης το ιδιο μ ειπε.Οτι δεν υπαρχει προβλημα ,απλα συνεχιζω κ στους 2 για να ειμαι σιγουρη.μην χρειαστει να παω οντως στα Γιαννενα. 

Για τις ενεσεις μ το αναφερε ο ιδιωτης αλλα λογω που λειπει η ενδοκρινολογος δεν μιλησα μαζι της.Και γενικοτερα μεχρι τωρα παμε καλα.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

@agapi27 έχω γνωστή με διαβήτη κύησης και στις δύο εγκυμοσύνες της...στον πρώτο τοκετό γέννησε με προγραμματισμενη καισαρική ενώ στο δεύτερο γέννησε με μαιες στο σπίτι...απλά το αναφέρω σαν γεγονός, πόσο το έψαξε τη δεύτερη φορά και κατάφερε όχι μόνο vbac αλλα και στο σπίτι της...και εγώ στη θέση σου βέβαια δεν ξέρω τι θα έκανα ειδικά αν ήμουν πρωτοτοκη...αλλά αυτός ο γιατρός σου στο δημόσιο βρε παιδί μου ή θέλει να σου κλεισει ραντεβού για καισαρικη από τώρα ή είναι υπερβολικός και κάθε φορά σε αγχώνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...