Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Καλο μηνα να εχουμε, με τα μωρακια στην αγκαλια μας!

Να κανω μια χαζη, εως πολυ ηληθια ερωτηση? Τι φοραμε στον τοκετο? Εχω φτιαξει τη βαλιτσα αλλα με προβληματιζει το πώς θα παω... κατα τον τοκετο σε γδυνουν? 

Καλό μήνα! Με τα ρούχα σου πας και εκεί θα σου δώσουν και θα βάλεις ένα ρομπακι...εμενα ήταν κίτρινο και μιας χρήσεως παντοφλακια...και τα εσώρουχα βγάζεις...στην ιδιωτική κλινική...στο δημόσιο δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

κοντομάνικο ε?και εγω το σκεφτόμουνα με τέτοια ζέστη...και εγω μακρυμανικα εχω λεπτά βαμβακερα...και ζιπουνακια κοντομανικα και αμανικα...κάτσε να γεννηθούν με το καλό και βλέπουμε!

Πότε σε κανένα μου παιδί δεν έβαλα μακρυμανικΑ ζιπουνακια.ουτε κΑν στον ψοφο.απλα φόραγα πιο ζεστό μπλουζάκι,μπουφάν κλπ.

Η εποχή τώρα είναι για κοντομανικο.εχετε μαζί σας κ ένα κουβερτακι και σεντονακι.

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Καλο μηνα να εχουμε, με τα μωρακια στην αγκαλια μας!

Να κανω μια χαζη, εως πολυ ηληθια ερωτηση? Τι φοραμε στον τοκετο? Εχω φτιαξει τη βαλιτσα αλλα με προβληματιζει το πώς θα παω... κατα τον τοκετο σε γδυνουν? 

Πας, σου λένε βγαλτα όλα σε μια τσάντα που σου δίνουν κ φοράς ένα λεπτό ρομπακι και παντόφλες μαιευτηρίου.

Τα τιμαλφή τα δίνεις από πριν στον σύζυγό.

Από συσπάσεις πώς είστε;εγώ κάθε βράδυ έχω.το πρωί είμαι πιο καλα. Αύριο πάω κ εγώ για έλεγχο τραχήλου....

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... @Evangeliaaκαι εγώ αυτό που σου είπαν τα κορίτσια θυμάμαι από τον προηγούμενο τοκετό...τα βγάζεις όλα και σου βάζουν ρόμπα και σου δίνουν παντόφλες...μετά φοράς τις δικές σου πυτζάμες...

@Again mama και εγώ ποτέ δεν φόρεσα μακρυμανικο ζιπουνακι στη μικρή...γενικά πάντα της φορούσα ότι φορούσα και εγώ...κοντομάνικο ή αμάνικο φανελάκι...συσπάσεις έχω πολλές πάρα πολλές...και υγρά πολλά, προφανώς πιέζεται η κύστη...

@agapi27 και εμείς του είχαμε πάρει για την έξοδο από το μαιευτήριο μακρυμανικο φορμακι αλλά με βλέπω να ψάχνω κάτι άλλο...κάνει πολύ ζέστη!ναι μεν πρέπει να είναι πιο ζεστά τα νεογέννητα αλλά μην σκάνε κιόλας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μια χαρά είμαστε κ εμείς αναρωνουμε αύριο ή μεθαύριο θα βγούμε ..!!! Εγώ με καισαρική σηκώθηκα κ περπάτησα από την πρώτη μέρα ..!! Το μωρό το ξεκίνησα με θηλασμο μόνο αλλά την πρώτη μέρα έχασα περίπου 400 γραμμ.. κ τη δεύτερη μέρα αλλά 80 δεν έβρεχε πάνες κ είχαν κρυσταλους τα ούρα του κ του ξεκινήσαμε κ λίγο ξενο από σήμερα χθες ξεκίνησε κ κατέβασε το ένα στήθος γάλα .. απλά έχουν ματώσει λίγο οι θηλες μου αλλά με μια κρέμα κ καλό αερισμό είμαι καλύτερα ..!!! Άντε να έρθουν κ τα επόμενα μωράκια ...!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama γεννησες μεγάλο μωράκι και λογικό είναι να χάσει βάρος όπως όλα τα νεογέννητα! Αφού ξεκίνησε όμως να κατεβαίνει το γάλα σου μην ανησυχείς καθόλου!!εγώ αυτό που φοβάμαι αυτή τη φορά είναι ο ικτερος μιας και τα αγοράκια λένε ότι ανεβάζουν πιο εύκολα...υπομονή με τις θηλες! @Afroditi85 που είσαι?!?!τι λέει η μπουμπού θα είναι η επόμενη? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλο μηνα να εχουμε, με τα μωρακια στην αγκαλια μας!

Να κανω μια χαζη, εως πολυ ηληθια ερωτηση? Τι φοραμε στον τοκετο? Εχω φτιαξει τη βαλιτσα αλλα με προβληματιζει το πώς θα παω... κατα τον τοκετο σε γδυνουν? 

Νυχτικακι υποθετω στο φυσιολογικο τοκετο! Στη καισαρικη σου φορανε αυτοι μια ποδια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; πηγα χθες στο γιατρο. 3300 η μικρη μου. Καναμε και τις εξετασεις για τον προεγχειρητικο και την αλλη παρασκευη θα κανω εισαγωγη. Το ποσο εχω αγχωθει ειλικρινα δεν περιγραφεται... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!τι κάνετε?εμείς γεννησαμε!μια μπουμπου 3280!χθες πηγαμε στην κλινική 7 ή ώρα το απόγεμα 10:30 το βράδυ γεννήθηκε!πηγα με εφτά διαστολή...ούτε ξύρισμα ούτε κλισμα τίποτα...δεν προλαβαιναμε...επισληριδιο όμως έκανα...ήταν ένας υπέροχος τοκετός!(η μαία πολύ γέλιο!γελούσα και γεννούσα!)μου την έβαλαν αμέσως πάνω μου και ο άντρας μου έκοψε και το ομφάλιο λώρο!τώρα προσπαθούμε με τον θηλασμό!

Με το καλό και στις υπόλοιπες!!!

πρίν από 43 λεπτά , Vana87 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; πηγα χθες στο γιατρο. 3300 η μικρη μου. Καναμε και τις εξετασεις για τον προεγχειρητικο και την αλλη παρασκευη θα κανω εισαγωγη. Το ποσο εχω αγχωθει ειλικρινα δεν περιγραφεται... 

Με το καλό!όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85 φτου φτου υπέροχος και γρήγορος τοκετός! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλούς θηλασμούς! 

@Vana87 την άλλη Παρασκευή εεε?!?!αντε λίγο έμεινε και για σενα!!μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, αυτά τα προγραμματισμενα πολύ μου αρέσουν...αν και θέλω να ζήσω έναν εντελώς φυσιολογικό τοκετό κατά βάθος θέλω να πάω ξανά με προκληση για να μην είμαι αγχωμένη τι θα γίνει με την μικρή μου και να την προετοιμασω, μην φύγω ξαφνικά, τι ώρα θα φτάσω με την κίνηση της Αθήνας και αν θα προλάβει να έρθει ο άντρας μου από το νησί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Γειά σας κορίτσια!τι κάνετε?εμείς γεννησαμε!μια μπουμπου 3280!χθες πηγαμε στην κλινική 7 ή ώρα το απόγεμα 10:30 το βράδυ γεννήθηκε!πηγα με εφτά διαστολή...ούτε ξύρισμα ούτε κλισμα τίποτα...δεν προλαβαιναμε...επισληριδιο όμως έκανα...ήταν ένας υπέροχος τοκετός!(η μαία πολύ γέλιο!γελούσα και γεννούσα!)μου την έβαλαν αμέσως πάνω μου και ο άντρας μου έκοψε και το ομφάλιο λώρο!τώρα προσπαθούμε με τον θηλασμό!

Με το καλό και στις υπόλοιπες!!!

Με το καλό!όλα καλά θα πάνε!

Να σου ζήσει η μικρή σου ....!!! Γερή κ τυχερή να είναι ...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; πηγα χθες στο γιατρο. 3300 η μικρη μου. Καναμε και τις εξετασεις για τον προεγχειρητικο και την αλλη παρασκευη θα κανω εισαγωγη. Το ποσο εχω αγχωθει ειλικρινα δεν περιγραφεται... 

Αχ με κουμερα σε ζηλεύω!! Με το καλό! Όλα καλά θα πάνε!!! 

@Afroditi85 να σου ζήσει!! Ωραίος ο τοκετός σου πάντως! Πώς έφτασες 7 διαστολη; Δεν το είχες καταλάβει νωριτερα; 

@xaroumenh mama να σου ζήσει και το δικό σου μωρό!!

Με το καλο και οι υπόλοιπες! Εγώ 20/5 Ή 26/5

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχ με κουμερα σε ζηλεύω!! Με το καλό! Όλα καλά θα πάνε!!! 

@Afroditi85 να σου ζήσει!! Ωραίος ο τοκετός σου πάντως! Πώς έφτασες 7 διαστολη; Δεν το είχες καταλάβει νωριτερα; 

@xaroumenh mama να σου ζήσει και το δικό σου μωρό!!

Με το καλο και οι υπόλοιπες! Εγώ 20/5 Ή 26/5

Φαρμακοτριφτενα το θέμα είναι τι θες...Ταυρακι ή διδυμάκι?χιχιχι!κάπου εκεί στις 21,22 δν αλλάζει το ζώδιο νομίζω?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85 Να σου ζήσει η μικρή σου. Υγεία κ κάθε καλό .

Δεν ξέρω, συγκινήθηκα πολύ. Ίσως επειδή πλησιάζει κ η δική μου στιγμή όπου να 'ναι. Τέλειος κ ο τοκετός.:-D

@Vana87 με το καλό κ εσύ. Να δούμε,θα είσαι η επόμενη ή θα κάνει την εμφάνιση τ ,άλλο μικρακι; 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...