Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Να σου ζήσει Αγγελική! 

Κορίτσια αύριο βράδυ μπαίνω κ εγώ επιτέλους! 39+2 Θα είμαι! Μέχρι Σάββατο μεσημέρι μου είπε θα έχουμε γεννήσει! Θέλω τόσο πολύ να μπω αλλά απ την άλλη, όταν το συνειδητοποιείς είναι λίγο τρομακτικό στο μυαλό! Αυτό το άγνωστο, οι πόνοι, αν θα πάνε ολα καλά.. Κ ήμουν τόσο ψύχραιμη μέχρι σήμερα! Αλλά κ απ' την άλλη δεν θέλω άλλη αναμονή, λείπω ένα μήνα από το σπιτάκι μου! Θα μου βάλει ένα υποθετο είπε να μαλακώσει ο τράχηλος κ σιγά σιγά θα βγει. Με είδε σήμερα κ είπε είμαστε έτοιμες :)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , annaefin είπε:

Να σου ζήσει Αγγελική! 

Κορίτσια αύριο βράδυ μπαίνω κ εγώ επιτέλους! 39+2 Θα είμαι! Μέχρι Σάββατο μεσημέρι μου είπε θα έχουμε γεννήσει! Θέλω τόσο πολύ να μπω αλλά απ την άλλη, όταν το συνειδητοποιείς είναι λίγο τρομακτικό στο μυαλό! Αυτό το άγνωστο, οι πόνοι, αν θα πάνε ολα καλά.. Κ ήμουν τόσο ψύχραιμη μέχρι σήμερα! Αλλά κ απ' την άλλη δεν θέλω άλλη αναμονή, λείπω ένα μήνα από το σπιτάκι μου! Θα μου βάλει ένα υποθετο είπε να μαλακώσει ο τράχηλος κ σιγά σιγά θα βγει. Με είδε σήμερα κ είπε είμαστε έτοιμες :)

Αντε με το καλο....και ευχομαι να εχεις μια καλη γεννα και ενα υγιες μωρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Να σου ζήσει Αγγελική! 

Κορίτσια αύριο βράδυ μπαίνω κ εγώ επιτέλους! 39+2 Θα είμαι! Μέχρι Σάββατο μεσημέρι μου είπε θα έχουμε γεννήσει! Θέλω τόσο πολύ να μπω αλλά απ την άλλη, όταν το συνειδητοποιείς είναι λίγο τρομακτικό στο μυαλό! Αυτό το άγνωστο, οι πόνοι, αν θα πάνε ολα καλά.. Κ ήμουν τόσο ψύχραιμη μέχρι σήμερα! Αλλά κ απ' την άλλη δεν θέλω άλλη αναμονή, λείπω ένα μήνα από το σπιτάκι μου! Θα μου βάλει ένα υποθετο είπε να μαλακώσει ο τράχηλος κ σιγά σιγά θα βγει. Με είδε σήμερα κ είπε είμαστε έτοιμες :)

Με το καλό ρε φίλη όλα καλά!  Με κανένα πονο εύχομαι! 

Κοριτσια φτιάξτε ένα πινακακι να δούμε ποιες έχουν γεννήσει! !!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katsif είπε:

Με το καλό ρε φίλη όλα καλά!  Με κανένα πονο εύχομαι! 

Κοριτσια φτιάξτε ένα πινακακι να δούμε ποιες έχουν γεννήσει! !!!!

Εγω δν ξερω πως το φτιαχνουν ..αλλιως θα το εκανα 

Τι λεει κοριτσια??? Εμεις ολα καλα δυστιχως δινω συμπλωραμα γτ δν χορτενει το μωρακι τρωει και λεμαργα...και ποναει και το στηθος ...αλλα προσπαθω να το θηλασω ..αυριο παμε σπιτι επιτελους ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Εγω δν ξερω πως το φτιαχνουν ..αλλιως θα το εκανα 

Τι λεει κοριτσια??? Εμεις ολα καλα δυστιχως δινω συμπλωραμα γτ δν χορτενει το μωρακι τρωει και λεμαργα...και ποναει και το στηθος ...αλλα προσπαθω να το θηλασω ..αυριο παμε σπιτι επιτελους ...

Οχιιιι μη δίνεις συμπλήρωμα φιλη μου! Πρεπει να το βάζεις στο στήθος κι ας κάθεται πολύ ώρα. Κανένα μωράκι τόσο μικρό δεν έχει ανάγκη από πολύ γάλα. Πρόσεχε μην την πατήσεις σαν εμένα φιλεναδα!

 

@annaefin με το καλό !!! Όλα καλά θα πάνε..λογικο να είσαι φοβισμένη αλλά στο τέλος αυτή η εμπειρία μας μένει και είναι υπέροχη!!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Οχιιιι μη δίνεις συμπλήρωμα φιλη μου! Πρεπει να το βάζεις στο στήθος κι ας κάθεται πολύ ώρα. Κανένα μωράκι τόσο μικρό δεν έχει ανάγκη από πολύ γάλα. Πρόσεχε μην την πατήσεις σαν εμένα φιλεναδα!

 

@annaefin με το καλό !!! Όλα καλά θα πάνε..λογικο να είσαι φοβισμένη αλλά στο τέλος αυτή η εμπειρία μας μένει και είναι υπέροχη!!!!

Λιγο γτ αρχιζαν να γινοντε πλιγες αλλα οσο παει καλητερευει η κατασταση ...πιστευω μεχρι να παω σπιτι θα ειναι πληρως...αποκλειστικος θηλασμος ....αυριο πρωι βγαινω ....αντε να δουμε....σσυ πως τα πας πως εισαι??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Λιγο γτ αρχιζαν να γινοντε πλιγες αλλα οσο παει καλητερευει η κατασταση ...πιστευω μεχρι να παω σπιτι θα ειναι πληρως...αποκλειστικος θηλασμος ....αυριο πρωι βγαινω ....αντε να δουμε....σσυ πως τα πας πως εισαι??

Εγώ τα ίδια. Το παλεύω... Αλλά δεν με βλέπω να τα καταφέρνω στο τελος


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ τα ίδια. Το παλεύω... Αλλά δεν με βλέπω να τα καταφέρνω στο τελος

Γτ ??τοσο ασχημα τα πραγματα ...εε αμα δν τα καταφερεις ..και παρει ξενο δν θα παθει τπτ σιγα ..την υγεια τ να εχει μονο και ολα τα αλλα πανε και ερχοντε....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Γτ ??τοσο ασχημα τα πραγματα ...εε αμα δν τα καταφερεις ..και παρει ξενο δν θα παθει τπτ σιγα ..την υγεια τ να εχει μονο και ολα τα αλλα πανε και ερχοντε....

Έχω δώσει προθεσμία μια βδομάδα ακόμα κάνοντας όλα τα τιπς και παίρνοντας τα χάπια κτλ. Αν δεν δω διαφορά ε τότε θα αποθηλασω. Προς τα εκεί με πάει εξάλλου το πράγμα. Τέλος πάντων...

Κορίτσια καλό μήνα!! Ερθε ο μήνας μας. Λίγες βέβαια γεννησαμε. Άντε να δούμε ποια θά'ναι η επόμενη! Να ναι η Ιωαννα;;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Έχω δώσει προθεσμία μια βδομάδα ακόμα κάνοντας όλα τα τιπς και παίρνοντας τα χάπια κτλ. Αν δεν δω διαφορά ε τότε θα αποθηλασω. Προς τα εκεί με πάει εξάλλου το πράγμα. Τέλος πάντων...

Κορίτσια καλό μήνα!! Ερθε ο μήνας μας. Λίγες βέβαια γεννησαμε. Άντε να δούμε ποια θά'ναι η επόμενη! Να ναι η Ιωαννα;;; 

Αχ μακαριιι!!!

Χτες πηγα και ολα καλα. Ειχα βεβαια λιγες συσπασουλες...

Σημερα παλι ειχα λιγα καφε υγρα...

Για να δουμε...

Αν και ο γιατρος λεει μετα τις 10!

Θα δειξει!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Μπήκαμε εχτές το βράδυ στο Γαία! Μου έβαλαν 2 υποθετα για να μαλακώσει ο τράχηλος αλλά πόνοι καθόλου και πριν μια ώρα μου έσπασε ο γιατρός τα νερά.. νιώθω ήδη ταλαιπωρημένη γιατί δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ! Ειναι κ αυτό το air condition από πάνω μου ακριβώς κ μ έχει παγώσει! Ξεκίνησαν οι πόνοι αμέσως μόλις τα έσπασε.. Μέχρι το μεσημεράκι μου είπε.. μετράω τα λεπτά :-(:shock:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , annaefin είπε:

Καλημέρα!! Μπήκαμε εχτές το βράδυ στο Γαία! Μου έβαλαν 2 υποθετα για να μαλακώσει ο τράχηλος αλλά πόνοι καθόλου και πριν μια ώρα μου έσπασε ο γιατρός τα νερά.. νιώθω ήδη ταλαιπωρημένη γιατί δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ! Ειναι κ αυτό το air condition από πάνω μου ακριβώς κ μ έχει παγώσει! Ξεκίνησαν οι πόνοι αμέσως μόλις τα έσπασε.. Μέχρι το μεσημεράκι μου είπε.. μετράω τα λεπτά :-(:shock:

Υπομονη κοριτσι ..δν εχεις κατι αλλο να κανεις ...θα περασει και αυτο....γερο να ειναι και καλοτυχο...αντε με το καλο .... :)

 

 

εμεις σε λιγο βγαινουμε...και παμε σπιτι..οσο για τον θυλασμο προς το παρον καλυτερευει..αν και πονανε η θυλες μ ..και εχουν πληγη ...σημερα ως τωρα θυλασε μια χαρα ....αντε να δουμε και με αυτο το θεμα  ....αλλα και αυτο που με απασχολει ειναι οταν θα παω σπιτι πως θα αντιδρασει κ γιος μ με το καινουριο μελος χαχαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , annaefin είπε:

Καλημέρα!! Μπήκαμε εχτές το βράδυ στο Γαία! Μου έβαλαν 2 υποθετα για να μαλακώσει ο τράχηλος αλλά πόνοι καθόλου και πριν μια ώρα μου έσπασε ο γιατρός τα νερά.. νιώθω ήδη ταλαιπωρημένη γιατί δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ! Ειναι κ αυτό το air condition από πάνω μου ακριβώς κ μ έχει παγώσει! Ξεκίνησαν οι πόνοι αμέσως μόλις τα έσπασε.. Μέχρι το μεσημεράκι μου είπε.. μετράω τα λεπτά :-(:shock:

Με το Καλό!!!!

 

@iwanna24 μα αυτά τα καφέ υγρά με κάνουν να πιστεύω πως έρχεται!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Με το Καλό!!!!

 

@iwanna24 μα αυτά τα καφέ υγρά με κάνουν να πιστεύω πως έρχεται!!

Καλημερα!!!

Μακαρι να ερχεται η σειρα μου γιατι το βραδυ παθαινω καταθλιψη :roll:

Και η μπεμπα εχει ηρεμησει πολυ εδω και καποιες μερες...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Καλημέρα!! Μπήκαμε εχτές το βράδυ στο Γαία! Μου έβαλαν 2 υποθετα για να μαλακώσει ο τράχηλος αλλά πόνοι καθόλου και πριν μια ώρα μου έσπασε ο γιατρός τα νερά.. νιώθω ήδη ταλαιπωρημένη γιατί δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ! Ειναι κ αυτό το air condition από πάνω μου ακριβώς κ μ έχει παγώσει! Ξεκίνησαν οι πόνοι αμέσως μόλις τα έσπασε.. Μέχρι το μεσημεράκι μου είπε.. μετράω τα λεπτά :-(:shock:

Αντε ρε κορίτσι με το καλό και με ένα πονο! Λίγες μείναμε. ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...