Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@Aggeliki22 Να σας ζησει το μπεμπακι! Με το καλο σπιτι σας!

@annaefin Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!

Για την ωρα θηλαζω. Ειναι ομως πολυ δυσκολα για μενα μια που οι θηλες μου πονανε πολυ και δεν ειμαι καθολου του πονου δυστυχως... Ακομη κι εναν πονοκεφαλο να εχω χρειαζομαι παυσιπονα! Οποτε θα αναζητησω ενναλλακτικες ... Θα παμε αυριο και στον παιδιατρο για 3η φορα μεσα στην βδομαδα για να δουμε αν εχει χασει κι αλλο βαρος. Γεννηθηκε 3000 γρ κι εχει φτασει στα 2810 γρ. Αν πεσει κατω απο 2700 γρ θα  δωσουμε μαλλον συμπληρωμα ... Κατι που ηδη εχουμε κανει μια που ηταν οριακα στο να μπει για φωτοθεραπεια ... αλλα ευτυχως τα καταφεραμε με μαραθο και συμπληρωμα να το ριξουμε απο 16,5 στα 12,6 ... θα παμε ομως αυριο παλι για μετρηση για να ειμαστε σιγουροι. 

Στο σπιτι μονη με το μωρο και τον γιο και να χρειαζεται να κανω δουλεια το βρισκω πολυ δυσκολο! Γενικα ειμαι του προγραμματος ... χωρις βεβαια να τρελαινομαι ... αλλα για να γινεται δουλεια στο σπιτι μου χρειαζεται κατι τετοιο. Με τον θηλασμο οτι ωρα να ναι σιγουρα δεν λειτουργει ... και πολυ περισσοτερο οταν θα εχω να κυνηγω εναν μικρο απο πισω με ενα μωρο στην αγκαλια κι ενα σκυλακι στα ποδια! Θα γελασει και το παρδαλο κατσικι που λενε ... Τωρα ειναι εδω η πεθερα μου και κρατα την μικρη οταν δεν την θηλαζω για να ασχοληθω με τον μικρο ... Παει ακομη τα πρωινα σχολειο ... και κατι θα προλαβω απο δουλεια ας πουμε ... Αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω ... 

Με το καλο οι υπολοιπες κοριτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , mamSof είπε:

@Aggeliki22 Να σας ζησει το μπεμπακι! Με το καλο σπιτι σας!

@annaefin Με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας!

Για την ωρα θηλαζω. Ειναι ομως πολυ δυσκολα για μενα μια που οι θηλες μου πονανε πολυ και δεν ειμαι καθολου του πονου δυστυχως... Ακομη κι εναν πονοκεφαλο να εχω χρειαζομαι παυσιπονα! Οποτε θα αναζητησω ενναλλακτικες ... Θα παμε αυριο και στον παιδιατρο για 3η φορα μεσα στην βδομαδα για να δουμε αν εχει χασει κι αλλο βαρος. Γεννηθηκε 3000 γρ κι εχει φτασει στα 2810 γρ. Αν πεσει κατω απο 2700 γρ θα  δωσουμε μαλλον συμπληρωμα ... Κατι που ηδη εχουμε κανει μια που ηταν οριακα στο να μπει για φωτοθεραπεια ... αλλα ευτυχως τα καταφεραμε με μαραθο και συμπληρωμα να το ριξουμε απο 16,5 στα 12,6 ... θα παμε ομως αυριο παλι για μετρηση για να ειμαστε σιγουροι. 

Στο σπιτι μονη με το μωρο και τον γιο και να χρειαζεται να κανω δουλεια το βρισκω πολυ δυσκολο! Γενικα ειμαι του προγραμματος ... χωρις βεβαια να τρελαινομαι ... αλλα για να γινεται δουλεια στο σπιτι μου χρειαζεται κατι τετοιο. Με τον θηλασμο οτι ωρα να ναι σιγουρα δεν λειτουργει ... και πολυ περισσοτερο οταν θα εχω να κυνηγω εναν μικρο απο πισω με ενα μωρο στην αγκαλια κι ενα σκυλακι στα ποδια! Θα γελασει και το παρδαλο κατσικι που λενε ... Τωρα ειναι εδω η πεθερα μου και κρατα την μικρη οταν δεν την θηλαζω για να ασχοληθω με τον μικρο ... Παει ακομη τα πρωινα σχολειο ... και κατι θα προλαβω απο δουλεια ας πουμε ... Αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω ... 

Με το καλο οι υπολοιπες κοριτσια!

Τι να κανεις κοριτσι υπομονη ...καο απο δουλειες λιγα λιγα και τα βασικα....σιγα μην σκας ..εγωω παλι κλ εγω βοηθεια αρκετη..αλλιως δ ξερω πως θα τα εβγαζα περα ....οσο για το μωρο μην αχγωνεσε δν εχασε και κανενα βαρος τρομερο...ισα ισαα...με τον θυλασμο αργει να παρει βαρος ..για αυτο ηρεμησε ...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πάνω από 3 ώρες άντεξα τους πόνους, μετά προχωρήσαμε σε επισκληρηδιο κ σωθήκαμε! Τι φοβερή ανακάλυψη πραγματικά!! Άλλες 2-3 ωρες ιδιαίτερα εύκολες λόγω φαρμάκου κ γύρω στις 15:00 ένιωσα 3-4 ανυπόφορους πόνους Κ ευτυχώς με 10 συσπάσεις/εξωθησεις στις 15:55 βγήκε το κορίτσι μου!! 3.080, 53 εκατ. 

Απίστευτο συναίσθημα :x

Θηλάζουμε κανονικά.. δόξα το θεό πολύ βολικό μωρο μου φαίνεται προς το παρον.. οι θηλες ερεθιστηκαν, 3η φορά τάισμα τώρα κ νιώθω ήδη πόνο αλλά νομίζω είναι αναποφευκτο, ελπίζω να περασει με τις μέρες, να σκληρυνουν.. 

Επίσημα μανούλα Ιουνίου λοιπον, μάλλον για τον μήνα μας ειμαι και πρωτη :) ευχαριστώ για τις ευχές και καλό κουράγιο στα κορίτσια μας που περιμενουν.. απολαύστε ξεγνοιασιά λίγο ακόμα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, annaefin είπε:

Λίγο πάνω από 3 ώρες άντεξα τους πόνους, μετά προχωρήσαμε σε επισκληρηδιο κ σωθήκαμε! Τι φοβερή ανακάλυψη πραγματικά!! Άλλες 2-3 ωρες ιδιαίτερα εύκολες λόγω φαρμάκου κ γύρω στις 15:00 ένιωσα 3-4 ανυπόφορους πόνους Κ ευτυχώς με 10 συσπάσεις/εξωθησεις στις 15:55 βγήκε το κορίτσι μου!! 3.080, 53 εκατ. 

Απίστευτο συναίσθημα :x

Θηλάζουμε κανονικά.. δόξα το θεό πολύ βολικό μωρο μου φαίνεται προς το παρον.. οι θηλες ερεθιστηκαν, 3η φορά τάισμα τώρα κ νιώθω ήδη πόνο αλλά νομίζω είναι αναποφευκτο, ελπίζω να περασει με τις μέρες, να σκληρυνουν.. 

Επίσημα μανούλα Ιουνίου λοιπον, μάλλον για τον μήνα μας ειμαι και πρωτη :) ευχαριστώ για τις ευχές και καλό κουράγιο στα κορίτσια μας που περιμενουν.. απολαύστε ξεγνοιασιά λίγο ακόμα!!

Να σου ζήσει κορίτσι! Μανούλα Ιουνίου!  Απολαμβάνω ξεγνοιασιά αλλά ζηλεύωωωωωωω

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα απο την κλινικη!!!

Σπασαν τα νερα.

Η μπεμπα περιμενε να παντρευτουμε χτες και τσουυυυπ.

Ακομα διαστολη 1...εχουμε μελλον !

Έλα ρε άτομο μπράβο!  Με το καλο! Με ένα πονο. Αχ εγώ θα το χωνέψω μου φαίνεται. ...

Να ζήσετε επίσης! !!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katsif είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι! Μανούλα Ιουνίου!  Απολαμβάνω ξεγνοιασιά αλλά ζηλεύωωωωωωω

Έλα ρε άτομο μπράβο!  Με το καλο! Με ένα πονο. Αχ εγώ θα το χωνέψω μου φαίνεται. ...

Να ζήσετε επίσης! !!!!

Ευχαριστουμεεε...

Αντε θα ερθει και η δικη σου σειρα.

Ειναι βιαστικηη μανιτσα μου!

Σαν τη μανα της.

Τα λεμε αφτερ γεννας.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

!Να μας ζησουν τα νεα μωρακια και με το καλο να υποδεχθουμε τα επομενα!

Με αυριανη ΠΗΤ δεν βλεπω ακομα να γενναω...αυριο πρωι πρωι εχω ραντεβου με το γιατρο και εχω μεγαλο αγχος για το τι θα μου πει...υποψιαζομαι οτι και το μωρο θα ειναι μεγαλο μιας και στην 38η ηταν ηδη 3100.Εχει και πολυ ζεστη και δεν εχω κουραγιο να βγω να περπατησω να βοηθησω λιγο την κατασταση.

Τελος παντων ,πρωτα ο Θεος αυριο θα εχω μια εικονα για το τι θα γινει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημερα απο την κλινικη!!!

Σπασαν τα νερα.

Η μπεμπα περιμενε να παντρευτουμε χτες και τσουυυυπ.

Ακομα διαστολη 1...εχουμε μελλον !

Μπαρβο κοριτσι αντε με το καλο....ννα το χαρεις ...γερο και δυνατο ....:)

6 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Λίγο πάνω από 3 ώρες άντεξα τους πόνους, μετά προχωρήσαμε σε επισκληρηδιο κ σωθήκαμε! Τι φοβερή ανακάλυψη πραγματικά!! Άλλες 2-3 ωρες ιδιαίτερα εύκολες λόγω φαρμάκου κ γύρω στις 15:00 ένιωσα 3-4 ανυπόφορους πόνους Κ ευτυχώς με 10 συσπάσεις/εξωθησεις στις 15:55 βγήκε το κορίτσι μου!! 3.080, 53 εκατ. 

Απίστευτο συναίσθημα :x

Θηλάζουμε κανονικά.. δόξα το θεό πολύ βολικό μωρο μου φαίνεται προς το παρον.. οι θηλες ερεθιστηκαν, 3η φορά τάισμα τώρα κ νιώθω ήδη πόνο αλλά νομίζω είναι αναποφευκτο, ελπίζω να περασει με τις μέρες, να σκληρυνουν.. 

Επίσημα μανούλα Ιουνίου λοιπον, μάλλον για τον μήνα μας ειμαι και πρωτη :) ευχαριστώ για τις ευχές και καλό κουράγιο στα κορίτσια μας που περιμενουν.. απολαύστε ξεγνοιασιά λίγο ακόμα!!

Συχγαριτιρια με το καλο να γυρισετε σπιτι ..γερο δυνατο..καλοτυχο...να σ ζησει...:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να πω και εδω οτι γεννησα στις 2 το μεσημερι το γατακι μου...3 κιλα...

Μια ομορφια φυσικα!

Δεν εκανα επισκληριδιο...γενικα ημουν καλα...λιγο στις εξωθησεις τα ειδα ολα..τωρα ειμαι τελεια.

Λιγακι τα ραμματα....αλλα τιιιιποτα.

Νιωθω λευτερη..σοκ.

Καλη λευτερια σε ολες...

Ειναι μοναδικες στιγμες...

 

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Diana. είπε:

Ιωάννα με το καλό να έρθει κοπέλα μου!! @annaefin να σου ζήσει!!  Νομίζω εγώ με τη Μαρίνα θα μείνουμε για το τέλος!!!  @katsif ενημέρωσε!! 

Έτσι το κόβω και εγώ κορίτσι... Αφού την Παρασκευή που είχα γιατρό του λέω να έρθω σε μια εβδομάδα και μου λέει δεν χρειάζεται έλα σε 10 μέρες - 2 εβδομάδες :shock: αλλά εγώ περιμένω και τον άντρα μου να έρθει με μετάθεση μέσα του μήνα οπότε με συμφέρει η καθυστέρηση.... Εσύ αντέχεις ή ανυπομονεις; 

@iwanna24 να σας ζήσει το μωρουλι! Ότι καλύτερο και στους δυο σας! Αντεξες χωρίς επισκληριδιο ; το σκέφτομαι και εγώ... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...