Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@evaki_ εμένα της chicco μου είναι πολύ μεγάλα χαχα χρησιμοποιώ της nuk πιο πολυ που είναι πολύ μικρότερα και στερεωνουν καλύτερα. Οπότε εσένα της nuk δεν θα σε βολέψουν. Της medela αν θυμάμαι είχα ένα μοντέλο παλιότερα που επίσης ήταν μικρά αλλά μπορεί η nuk και η medela να βγάζουν κι άλλα μεγαλύτερα. Ρωτά σε ένα φαρμακείο. Γιατί είναι ζόρι να τρέχουν συνέχεια γαλατα και να λερωνονται ρούχα κ σεντόνια.

Στον ξαπλωτο θηλασμό ούτε εγώ τον σηκώνω.

Εμένα έχει ΓΟΠ. Βγάζει συνέχεια γουλιές. Λόγω του θηλασμού δεν μπορώ να κάνω πολλά ούτε εγω. Το σιρόπι δεν μου το έδωσε γιατί την τελευταία βδομάδα έχουν λιγοστέψει οι γουλιές του.

Υπάρχει άλλο μωρό στην παρέα που να θηλάζει όλη μερα; εμείς όλη μέρα θηλαζουμε κοιμάται με ελάχιστους υπνακους των 10' άντε μισής ώρα. Και κοιμάται μόνο το βράδυ 4 με 5 ώρες σερί. Γενικά θέλει όλο βυζι..

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

ο παιδιατρος μ ειπε να μην τον σηκωνω για να να ρευτει οταν κοιμαται. Και οταν τον βαζω να τον βαζω 5 λεπτα π.χ. και αν δεν ρευτει να τον ξαπλωνω λιγο και να τον σηκωσω κ να το κανω αλλα 5 λεπτα π.χ. Και γενικα να μην αγχωνομαι με το ρεψιμο. Ρωτα κ τον παιδιατρο σου.

Το σιροπι,αν δεν κανω λαθος, ειναι για να μην του ερεθισουν τον οισοφαγο τα οξεα τ στομαχου.Δεν σταματαει την παλινδρομηση. 

@agapi27 αχ εγώ δε γίνεται να μην το σηκώνω..εντάξει δεν το σηκώνω πάντα αλλά πολλές φορές στο μέσο του θηλασμού σταματάει και ενώ θέλει να φάει δυσκολεύεται, οπότε τον βάζω για ρέψιμο..αν έχει φάει πολυ ωρα μπορει να κανει και 10 λεπτο να ρευτει..μια αλλη φορα μου ρευτηκε μετα απο ενα τεταρτο..κι εμενα η παιδιατρος χαλαρη ηταν με το ρεψιμο..αλλα βλεπω οτι μαλλον ειναι στο παιδι.. δεν ξέρω για το σιρόπι να σου πω την αλήθεια μου, αλλά παρατήρησα οτι τις τελευταίες μέρες που του το δίνω κανονικά 3 φορές την ημέρα έχει ηρεμήσει!!!

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@evaki_ εμένα της chicco μου είναι πολύ μεγάλα χαχα χρησιμοποιώ της nuk πιο πολυ που είναι πολύ μικρότερα και στερεωνουν καλύτερα. Οπότε εσένα της nuk δεν θα σε βολέψουν. Της medela αν θυμάμαι είχα ένα μοντέλο παλιότερα που επίσης ήταν μικρά αλλά μπορεί η nuk και η medela να βγάζουν κι άλλα μεγαλύτερα. Ρωτά σε ένα φαρμακείο. Γιατί είναι ζόρι να τρέχουν συνέχεια γαλατα και να λερωνονται ρούχα κ σεντόνια.

Στον ξαπλωτο θηλασμό ούτε εγώ τον σηκώνω.

Εμένα έχει ΓΟΠ. Βγάζει συνέχεια γουλιές. Λόγω του θηλασμού δεν μπορώ να κάνω πολλά ούτε εγω. Το σιρόπι δεν μου το έδωσε γιατί την τελευταία βδομάδα έχουν λιγοστέψει οι γουλιές του.

Υπάρχει άλλο μωρό στην παρέα που να θηλάζει όλη μερα; εμείς όλη μέρα θηλαζουμε κοιμάται με ελάχιστους υπνακους των 10' άντε μισής ώρα. Και κοιμάται μόνο το βράδυ 4 με 5 ώρες σερί. Γενικά θέλει όλο βυζι..

αχ..ευτυχώς που μου το ειπες γιατι ημουν ετοιμη να παραγγείλω καινούργια..θα ρωτήσω στο φαρμακείο μου και τη μαία μου αν ξέρουν για μεγαλύτερα..ένα δραμα είναι οχι απλώς ζόρι..τώρα που ξεκινήσαμε και τις βόλτες..

πήρα και μια ποδιά θηλασμού, περιμένω να έρθει μεσα στην εβδομαδα..αλλα επειδη τρέχει το αλλο στήθος όταν τρώει ο μικρός, σίγουρα χρειάζομαι ή κοχύλια η επίθεμα..

όσο για το θηλασμό, κι εμένα συνέχεια θέλει βυζί..τρώει σίγουρα 10 φορές τη μέρα και γενικά ηρεμεί μόνο με το στήθος..μπορεί να περάσουν και 4-5 ώρες χωρίς υπνο και μετα να κοιμηθεί μισή ώρα η σαραντα λεπτά..το μόνο σίγουρο στον ύπνο (και γι αυτο δε βαζω το χερι μου στη φωτια αν θα συνεχίσει) είναι το τρίωρο που κοιμάται..

εν τω μεταξύ στο ρηλάξ βαριέται παρότι εχει παιχνιδάκια απο πανω..μαλλον τα συνήθισε..οποτε εχθες που ηταν ξυπνιος και μου μιλούσε του έφερα ενα παιχνίδι με ήχους που μου είχαν πάρει και έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια..

Να σε ρωτήσω, για ΓΟΠ που έχει ο μικρός σου, ακούς να του ανεβαίνει το γάλα;;; εμένα έχει κρυφή..δε βγάζει πάντα γουλιές αλλά τον βλέπεις που ξινίζει το μουτράκι του και μασάει στον ύπνο του..του ανεβαίνει το γάλα..και ακούγεται και το στομάχι του τύπου γουργούρισμα.. το πρωι μου εβγαλε και μια γουλίτσα.. θυμισε μου εχεις κοψει γαλακτοκομικά;;;

Εγώ δεν τον έχω βγάλει ακομα βόλτα με το καροτσι..μαλλον αυριο που θα παμε και στον γυναικολογο θα το τολμήσω..με εχει πιασει φοβος τι θα κανω αν αρχισει να κλαιει στη μεση της βολτας..και επειδη δεν τρώει παντα ηρεμα φοβαμαι μην εχουμε σοου..ελπίζω να έρθει η ποδιά θηλασμού γρήγορα και να με βολέψει..εσεις τι κάνετε με τις βόλτες;;;


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evaki_ είπε:

@agapi27 αχ εγώ δε γίνεται να μην το σηκώνω..εντάξει δεν το σηκώνω πάντα αλλά πολλές φορές στο μέσο του θηλασμού σταματάει και ενώ θέλει να φάει δυσκολεύεται, οπότε τον βάζω για ρέψιμο..αν έχει φάει πολυ ωρα μπορει να κανει και 10 λεπτο να ρευτει..μια αλλη φορα μου ρευτηκε μετα απο ενα τεταρτο..κι εμενα η παιδιατρος χαλαρη ηταν με το ρεψιμο..αλλα βλεπω οτι μαλλον ειναι στο παιδι.. δεν ξέρω για το σιρόπι να σου πω την αλήθεια μου, αλλά παρατήρησα οτι τις τελευταίες μέρες που του το δίνω κανονικά 3 φορές την ημέρα έχει ηρεμήσει!!!

αχ..ευτυχώς που μου το ειπες γιατι ημουν ετοιμη να παραγγείλω καινούργια..θα ρωτήσω στο φαρμακείο μου και τη μαία μου αν ξέρουν για μεγαλύτερα..ένα δραμα είναι οχι απλώς ζόρι..τώρα που ξεκινήσαμε και τις βόλτες..

πήρα και μια ποδιά θηλασμού, περιμένω να έρθει μεσα στην εβδομαδα..αλλα επειδη τρέχει το αλλο στήθος όταν τρώει ο μικρός, σίγουρα χρειάζομαι ή κοχύλια η επίθεμα..

όσο για το θηλασμό, κι εμένα συνέχεια θέλει βυζί..τρώει σίγουρα 10 φορές τη μέρα και γενικά ηρεμεί μόνο με το στήθος..μπορεί να περάσουν και 4-5 ώρες χωρίς υπνο και μετα να κοιμηθεί μισή ώρα η σαραντα λεπτά..το μόνο σίγουρο στον ύπνο (και γι αυτο δε βαζω το χερι μου στη φωτια αν θα συνεχίσει) είναι το τρίωρο που κοιμάται..

εν τω μεταξύ στο ρηλάξ βαριέται παρότι εχει παιχνιδάκια απο πανω..μαλλον τα συνήθισε..οποτε εχθες που ηταν ξυπνιος και μου μιλούσε του έφερα ενα παιχνίδι με ήχους που μου είχαν πάρει και έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια..

Να σε ρωτήσω, για ΓΟΠ που έχει ο μικρός σου, ακούς να του ανεβαίνει το γάλα;;; εμένα έχει κρυφή..δε βγάζει πάντα γουλιές αλλά τον βλέπεις που ξινίζει το μουτράκι του και μασάει στον ύπνο του..του ανεβαίνει το γάλα..και ακούγεται και το στομάχι του τύπου γουργούρισμα.. το πρωι μου εβγαλε και μια γουλίτσα.. θυμισε μου εχεις κοψει γαλακτοκομικά;;;

Εγώ δεν τον έχω βγάλει ακομα βόλτα με το καροτσι..μαλλον αυριο που θα παμε και στον γυναικολογο θα το τολμήσω..με εχει πιασει φοβος τι θα κανω αν αρχισει να κλαιει στη μεση της βολτας..και επειδη δεν τρώει παντα ηρεμα φοβαμαι μην εχουμε σοου..ελπίζω να έρθει η ποδιά θηλασμού γρήγορα και να με βολέψει..εσεις τι κάνετε με τις βόλτες;;;

Ναι κάποιες φορές ανεβαίνει γάλα αλλά σπάνια. Το ακούω κι εγώ. Ο μόνος τρόπος να περιορίσω την ΓΟΠ του είναι με απόχη από τα γαλακτοκομικά. Δράμα γιατί λατρεύω γιαούρτι και τυρί... τώρα με το σιρόπι είπαμε να δούμε πως θα πάει κι αν επιδεινωθεί θα πάρει.

Το τρίωρο που λες ότι κοιμάται είναι το βραδυ; ή κοιμάται και μέσα στη μέρα; εμένα τη μέρα καθόλου. Μόνο αυτούς τους 10' άντε 30' που κοιμάται. Και όλο αγκαλιά θέλει και στήθος. Αν τον αφήσω κάτω κλαίει τόσο πολύ που δεν μπορώ τον λυπάμαι. Και κλαίει κατευθείαν. Συναισθηματικό εκβιασμό μου κάνει....

Ό κάθε θηλασμός σου πόσο κραταει; περίπου στο 24 ωρο πόσο θηλαζεις; εγώ μπορεί και 18 με 19 ωρες

Μη φοβάσαι στη βόλτα! Κι εμένα γκρινιάρης είναι δλδ τι γκρινιάρης..  μονο κλαίει αυτό το παιδί αλλά στη βόλτα είναι κύριος. Θα δεις πως θα ρου αρέσει. Μπορεί να κλάψει τα πρώτα λεπτά αλλά μετά θα σταματησει.

Ποδιά θηλασμού δεν έχω. Βάζω απλά ένα μικρό λεπτό μαντήλι ίσα ίσα να σκεπάζει ώμο και στήθος. Έχω κάνει πολλούς δημόσιους θηλασμους έτσι. Χθες ήμουν σε έναν παιδότοπο με την κόρη μου και θηλασα 3 φορές τον μικρό και στο διπλανό τραπέζι θηλαζε και άλλη μια μαμά.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι κάποιες φορές ανεβαίνει γάλα αλλά σπάνια. Το ακούω κι εγώ. Ο μόνος τρόπος να περιορίσω την ΓΟΠ του είναι με απόχη από τα γαλακτοκομικά. Δράμα γιατί λατρεύω γιαούρτι και τυρί... τώρα με το σιρόπι είπαμε να δούμε πως θα πάει κι αν επιδεινωθεί θα πάρει.

Το τρίωρο που λες ότι κοιμάται είναι το βραδυ; ή κοιμάται και μέσα στη μέρα; εμένα τη μέρα καθόλου. Μόνο αυτούς τους 10' άντε 30' που κοιμάται. Και όλο αγκαλιά θέλει και στήθος. Αν τον αφήσω κάτω κλαίει τόσο πολύ που δεν μπορώ τον λυπάμαι. Και κλαίει κατευθείαν. Συναισθηματικό εκβιασμό μου κάνει....

Ό κάθε θηλασμός σου πόσο κραταει; περίπου στο 24 ωρο πόσο θηλαζεις; εγώ μπορεί και 18 με 19 ωρες

Μη φοβάσαι στη βόλτα! Κι εμένα γκρινιάρης είναι δλδ τι γκρινιάρης..  μονο κλαίει αυτό το παιδί αλλά στη βόλτα είναι κύριος. Θα δεις πως θα ρου αρέσει. Μπορεί να κλάψει τα πρώτα λεπτά αλλά μετά θα σταματησει.

Ποδιά θηλασμού δεν έχω. Βάζω απλά ένα μικρό λεπτό μαντήλι ίσα ίσα να σκεπάζει ώμο και στήθος. Έχω κάνει πολλούς δημόσιους θηλασμους έτσι. Χθες ήμουν σε έναν παιδότοπο με την κόρη μου και θηλασα 3 φορές τον μικρό και στο διπλανό τραπέζι θηλαζε και άλλη μια μαμά.

Ρε πολυ σε θαυμαζω!

Εισαι ηρωας ειλικρινα. 18 ωρες;;;

Θα τα χα δει ΟΛΑ!!!

Μιλαμε για την υπομονη ετσι;;;

 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπράβο σας που αντέχετε να θηλαζετε τόσο συχνά!! Εμένα θηλαζει κάθε 2.5-3.5 ώρες από 10'-15' την φορά αλλά ποναω πολύ τις περισσότερες φορές μετά από λίγο... Γουλιτσες και εμένα βγάζει ενώ έχω κόψει τα γαλακτοκομικά... 

Έχω και εγώ σεντόνι θηλασμού αλλά δεν το χρησιμοποίησα ακόμα γτ περιμένω να 40ντισω για να βγούμε βόλτες! 

Έχω την εντύπωση ότι τα Επιθέματα της Nuk βγαίνουν σε νούμερα... 

Ρε κοριτσια εγώ θηλαζω κάθε 2.5-3.5 ώρες όπως σας είπα και σε κάθε γεύμα δίνω διαφορετικό στήθος, το αριστερό είναι οκ αλλά το δεξί το πολύ στο 2ωρο κάνει πετρώματα, ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να φτιάξει;;; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Κορίτσια μπράβο σας που αντέχετε να θηλαζετε τόσο συχνά!! Εμένα θηλαζει κάθε 2.5-3.5 ώρες από 10'-15' την φορά αλλά ποναω πολύ τις περισσότερες φορές μετά από λίγο... Γουλιτσες και εμένα βγάζει ενώ έχω κόψει τα γαλακτοκομικά... 

Έχω και εγώ σεντόνι θηλασμού αλλά δεν το χρησιμοποίησα ακόμα γτ περιμένω να 40ντισω για να βγούμε βόλτες! 

Έχω την εντύπωση ότι τα Επιθέματα της Nuk βγαίνουν σε νούμερα... 

Ρε κοριτσια εγώ θηλαζω κάθε 2.5-3.5 ώρες όπως σας είπα και σε κάθε γεύμα δίνω διαφορετικό στήθος, το αριστερό είναι οκ αλλά το δεξί το πολύ στο 2ωρο κάνει πετρώματα, ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να φτιάξει;;; 

Δίνεις ξένο καθόλου; Μήπως έχεις κι εσύ υπερπαραγωγη;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Δίνεις ξένο καθόλου; Μήπως έχεις κι εσύ υπερπαραγωγη;

Όχι δεν δίνω ξένο... Υποθέτω ότι είναι υπερπαραγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι είναι άλλο το πετρωμα και άλλο η υπερπαραγωγή... Το θέμα είναι πως το διορθωνω, θα ρωτήσω και την παιδίατρο την Τετάρτη γτ είναι και σύμβουλος θηλασμού... 


Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια 

Πήραμε την ευχή του σαραντιζουμε σήμερα. ... πήρε και η πεθερα να μας πει χρόνια πολλά και απέφυγα να της μιλήσω... ελεος!!!!

Και το κουλό είναι ότι πεινασε στην εκκλησια και την θηλασα και μου λέει ο παπάς,  έχω μια φανουροπιτα, θηλασε και μετά εσύ! 

Εμένα ρε κορίτσια δεν σταζει το στήθος,  όταν έβαζα τα κοχύλια στην αρχή έβρισκα γαλα και προβληματιζομαι τώρα που σας διαβάζω.  Σταμάτησα να σημειώνω τους θηλασμους γιατί είναι πράγματικα τόσοι πολλοί που εχασα το μέτρημα! 

Αυριο πάω και στο τεκνό για τσεκ απ! Και πληρωμή βεβαίως βεβαίως! 

Πάντως καλή φάση ο αποκλειστικος θηλασμος. Με την μεγάλη δεν τα είχα καταφέρει και έδινα και συμπληρωμα. Όσο θυμάμαι τις αποστειρωσεις... βεβαια κοιμάσαι το βράδυ είναι η αλήθεια γιατί μπορεί καμιά φορά να στο ταισει και ο άντρας σου!

Την Πέμπτη φεύγει ο άντρας μου με την μεγάλη για Χανιά και εγώ σαν γκραν νταμ θα κατέβω Κυριακή με αεροπλάνο. Σωστή?  Βρήκα μια προσφορά aegean  με 40€!!!

Να δω πως θα σκάσω μύτη παραλία. ....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Όχι δεν δίνω ξένο... Υποθέτω ότι είναι υπερπαραγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι είναι άλλο το πετρωμα και άλλο η υπερπαραγωγή... Το θέμα είναι πως το διορθωνω, θα ρωτήσω και την παιδίατρο την Τετάρτη γτ είναι και σύμβουλος θηλασμού... 

Προς το παρόν οπότε νιώθεις έτσι κανε λίγες μαλάξεις σε ζεστό νερό για να μη σε πονάει μετά. Μην πάθεις και καμία μαστιτιδα.

Αχ τυχερή @katsifΕμένα αργουν οι διακοπές μου...

Έσταζε το  στήθος στις αρχές και τώρα οχι; αν ναι μάλλον έχει εδραιωθεί ο θηλασμός σου ΤΥΧΕΡΗΗΗ!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Προς το παρόν οπότε νιώθεις έτσι κανε λίγες μαλάξεις σε ζεστό νερό για να μη σε πονάει μετά. Μην πάθεις και καμία μαστιτιδα.

Αχ τυχερή @katsifΕμένα αργουν οι διακοπές μου...

Έσταζε το  στήθος στις αρχές και τώρα οχι; αν ναι μάλλον έχει εδραιωθεί ο θηλασμός σου ΤΥΧΕΡΗΗΗ!!!

Ναι κάθε φορά πριν την ταισω κάνω λίγες μαλαξεις και βγάζω και λίγο γάλα... 

Αχ Χανιά τι τέλεια, εμείς μάλλον δεν έχει διακοπές φέτος... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Προς το παρόν οπότε νιώθεις έτσι κανε λίγες μαλάξεις σε ζεστό νερό για να μη σε πονάει μετά. Μην πάθεις και καμία μαστιτιδα.

Αχ τυχερή @katsifΕμένα αργουν οι διακοπές μου...

Έσταζε το  στήθος στις αρχές και τώρα οχι; αν ναι μάλλον έχει εδραιωθεί ο θηλασμός σου ΤΥΧΕΡΗΗΗ!!!

Λες? Καο πως θα το καταλάβω?  Μόνο αν περάσει κάποια ώρα σταζει αλλά όχι να γίνω χάλια.  Λες????

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως όταν σταματήσουν τα πρηξιματα και οι διαρροές τότε έχει γίνει εδραίωση του θηλασμού..

@chrimai θέλω τα φώτα σου σε κάτι. Πήρα τη θηλη calma της medela επειδή το βράδυ ταιζει ο άντρας μου το μωρό και αυτή η θηλη διάβασα ότι μιμείται πλήρως τη θηλαστικη κίνηση που πρέπει να κάνει το μωρό για να πιεί. Έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος για ....συγχυση θηλων (τις ξανά είπα αυτές τις δυο λεξεις πφφφφ) έτσι όπως έκανα search είδα μια παλιά δική σου δημοσίευση και είδα ότι την έχεις. Για πες είναι καλη; με προβλημάτισε που το γάλα ξεχείλισε από το στόμα του. Υποτίθεται ότι τρέχει σταγόνα σταγόνα  και όταν κατόπιν θηλαστικης κινησης του μωρού και όχι όπως στα συμβατικά μπιμπερό που τρέχει μόνο του το γάλα. Επισης ήπιε το γάλα σε χρόνο dt . Τελικά μήπως είναι μαπα; αμ γνωρίζει και κάποια άλλη κοπέλα ας μου πει παρακαλω.... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@KarMar84 βγάζεις συντριβάνια;

Ναι γι αυτό το βγάζω όσο μπορώ πριν την θηλασω... 

Για την calma μας είχαν πει και στα μαθήματα ανωδυνου τοκετού, ότι μιμείται την θηλαστικη κίνηση περισσότερο από όλες τις άλλες θηλες... 


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Ναι γι αυτό το βγάζω όσο μπορώ πριν την θηλασω... 

Για την calma μας είχαν πει και στα μαθήματα ανωδυνου τοκετού, ότι μιμείται την θηλαστικη κίνηση περισσότερο από όλες τις άλλες θηλες... 

Τα συντριβάνια πάντως είναι ένδειξη υπερπαραγωγής..

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...