Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα!

Πολυ χαιρομαι που ολες γεννησαμε και ολα πηγαν καλα !

Εμεις σαραντιζουμε αυριο αλλα πηγαμε προχθες και πηραμε ευχη γιατι δεν μπορουσαμε αλλη μερα και πηγαμε και την πρωτη μας βολτα μετα για καφε!Χθες το βραδυ για πρωτη φορα ο μπεμπης κοιμηθηκε πανω απο 3ωρο...περιπου 4 μιση ωρες σερι εκανε...μακαρι να μου το ξανακανει!Τουλαχιστον να μην ξυπναμε τον μπαμπα μας , αντε εγω ειχα χαζοσυνηθησει...αφου δεν το πιστευα οταν ειδα το ρολοι να λεει 5 και οχι 3μιση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!

Εμείς σαραντίσαμε και πήρα το αμάξι μετά από τόσους μήνες και πήγαμε βόλτα στους παππούδες!

ΑΧ βρε κορίτσια εμένα κοιμάται σταθερά ένα τρίωρο και μετά ξυπνάει κάθε μιαμιση ώρα.. χθες του είχαμε ετοιμάσει το μπάνιο του και αυτός κοιμήθηκε τελικά από τις μέχρι τις 12, έκλεισε 3.30 ώρες ύπνο..και μετά ξύπναγε κάθε μιαμιση/2 ώρες...αλλά μάλλον πονάει και μόλις τον βγάζω απο το κρεβάτι και τον βάζω στο λίκνο μερικές φορές αρχίζει και τεντώνεται και σφίγγεται και ξυπνάει..μου είπαν ότι μαλλον είναι λογω της υπερπαραγωγης οποτε προσπαθω να τη ρυθμίσω..

και τώρα ρε κορίτσια...νύσταζε και ξεσήκωσε τον κόσμο..και του έδωσα πιπιλα με βαρια καρδια γιατί στο στήθος αν τον βάζω ναι μεν μπορεί να κοιμηθεί, αλλά μέχρι να γίνει αυτό και μου αυξανει την παραγωγή ενώ δεν πεινάει και έχω ήδη θέμα, αλλά το βασικότερο είναι οτι νευριάζει που του πηγαίνει το γάλα και τσιρίζει και αντε να τον ηρεμήσεις..

του έχω δώσει πιπίλα τώρα, έχω βάλει το ρηλάξ να κουνίεται και έχω βάλει και από γιουτιουμπ τον ήχο απορροφητήρα για να χαλαρώσει και τώρα έκλεισε τα μάτια του και κοιμάται...πολλές τύψεις αισθάνομαι για την πιπιλα..δεν ξέρω..:/ εσείς τι λέτε;;

έκανα και τη γενική αίματος μετά απο τις 40 μέρες και μου φάνηκε περίεργο που ήταν ολα εντός ορίων!! είχα συνηθίσει να ναι ολα εκτός..ανέβηκε και ο αιματοκρίτης..όλα καλά..!!

επίσης όσες έχετε θέμα και τρέχει και το άλλο στήθος ποτάμι όταν θηλάζετε τι κανετε οταν ειστε εξω η επίσκεψη;;; είχα πάει προχθες στο πατρικο μου και η μπλούζα μου έγινε χάλια...

ΥΓ: μέχρι να γράψω το μνμ έφτυσε την πιπίλα και ξύπνησε και τώρα δεν την ξαναπαίρνει...

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

Καλησπέρα!!!

Εμείς σαραντίσαμε και πήρα το αμάξι μετά από τόσους μήνες και πήγαμε βόλτα στους παππούδες!

ΑΧ βρε κορίτσια εμένα κοιμάται σταθερά ένα τρίωρο και μετά ξυπνάει κάθε μιαμιση ώρα.. χθες του είχαμε ετοιμάσει το μπάνιο του και αυτός κοιμήθηκε τελικά από τις μέχρι τις 12, έκλεισε 3.30 ώρες ύπνο..και μετά ξύπναγε κάθε μιαμιση/2 ώρες...αλλά μάλλον πονάει και μόλις τον βγάζω απο το κρεβάτι και τον βάζω στο λίκνο μερικές φορές αρχίζει και τεντώνεται και σφίγγεται και ξυπνάει..μου είπαν ότι μαλλον είναι λογω της υπερπαραγωγης οποτε προσπαθω να τη ρυθμίσω..

και τώρα ρε κορίτσια...νύσταζε και ξεσήκωσε τον κόσμο..και του έδωσα πιπιλα με βαρια καρδια γιατί στο στήθος αν τον βάζω ναι μεν μπορεί να κοιμηθεί, αλλά μέχρι να γίνει αυτό και μου αυξανει την παραγωγή ενώ δεν πεινάει και έχω ήδη θέμα, αλλά το βασικότερο είναι οτι νευριάζει που του πηγαίνει το γάλα και τσιρίζει και αντε να τον ηρεμήσεις..

του έχω δώσει πιπίλα τώρα, έχω βάλει το ρηλάξ να κουνίεται και έχω βάλει και από γιουτιουμπ τον ήχο απορροφητήρα για να χαλαρώσει και τώρα έκλεισε τα μάτια του και κοιμάται...πολλές τύψεις αισθάνομαι για την πιπιλα..δεν ξέρω..:/ εσείς τι λέτε;;

έκανα και τη γενική αίματος μετά απο τις 40 μέρες και μου φάνηκε περίεργο που ήταν ολα εντός ορίων!! είχα συνηθίσει να ναι ολα εκτός..ανέβηκε και ο αιματοκρίτης..όλα καλά..!!

επίσης όσες έχετε θέμα και τρέχει και το άλλο στήθος ποτάμι όταν θηλάζετε τι κανετε οταν ειστε εξω η επίσκεψη;;; είχα πάει προχθες στο πατρικο μου και η μπλούζα μου έγινε χάλια...

ΥΓ: μέχρι να γράψω το μνμ έφτυσε την πιπίλα και ξύπνησε και τώρα δεν την ξαναπαίρνει...

Καλημερα! 

Βαλε επιθεματα ... αυτο εκανα εγω και δεν ειχα θεμα ...

Οσο για την πιπιλα ... Γιατι εχεις τυψεις; Εγω παλι καμια ... Αλλα η δικη μου δεν ειναι μαλλον της πιπιλας οπως ο γιος ... Λιγες φορες την παιρνει ... Τις περισσοτερες την φτυνει! χαχα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα! 

Βαλε επιθεματα ... αυτο εκανα εγω και δεν ειχα θεμα ...

Οσο για την πιπιλα ... Γιατι εχεις τυψεις; Εγω παλι καμια ... Αλλα η δικη μου δεν ειναι μαλλον της πιπιλας οπως ο γιος ... Λιγες φορες την παιρνει ... Τις περισσοτερες την φτυνει! χαχα! 

Με τα επιθεματα την πατησα πριν 3 εβδομαδες και επαθα κατιντιαση..γι αυτο και ειμαι επιφυλακτικη πλεον οντας παθουσα..καναμε αγωγη και εγω και ο μικρος..

Για την πιπιλα ειναι χαζο το ξερω.. αλλα νιωθω ασχημα οτι αυτος θελει εμενα για ασφαλεια και σιγουρια και εγω του δινω ενα υποκαταστατο.. μη γελασετε..

Αλλα αν ειναι να μου αυξανει την ηδη αυξημενη παραγωγη με το πιπιλισμα πρεπει μαλλον να το παρω αποφαση.. 

Του την δινεις μεχρι να μαθει να την κραταει;; η επειδη τη φτύνει δεν επιμενεις; η μανα μου μου λεγε οτι τη φτυνουν ολα στην αρχη και απλα θελει εκπαιδευση αλλα δεν ξερω.. 

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη μέρα που έδωσα και εγώ πιπίλα σήμερα... Εύχομαι να μην επηρεάσει τον θηλασμό αλλά το καθυστερησα όσο μπορούσα, δεν γινόταν τα έχουμε φτυσει και εγώ και ο άντρας μου, όλο γκρίνια και αγκαλιά! Κάθε πότε την αποστειρωνω, μόνο όταν πέφτει κάτω;;; 

Βιταμίνη D εγώ δεν δίνω αλλά μου είπε και ο γυναικολόγος και η παιδιατρος να παίρνω εγώ 4000IU και υποθέτω περνάει και στο μωρό... 


Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Με τα επιθεματα την πατησα πριν 3 εβδομαδες και επαθα κατιντιαση..γι αυτο και ειμαι επιφυλακτικη πλεον οντας παθουσα..καναμε αγωγη και εγω και ο μικρος..

Για την πιπιλα ειναι χαζο το ξερω.. αλλα νιωθω ασχημα οτι αυτος θελει εμενα για ασφαλεια και σιγουρια και εγω του δινω ενα υποκαταστατο.. μη γελασετε..

Αλλα αν ειναι να μου αυξανει την ηδη αυξημενη παραγωγη με το πιπιλισμα πρεπει μαλλον να το παρω αποφαση.. 

Του την δινεις μεχρι να μαθει να την κραταει;; η επειδη τη φτύνει δεν επιμενεις; η μανα μου μου λεγε οτι τη φτυνουν ολα στην αρχη και απλα θελει εκπαιδευση αλλα δεν ξερω.. 

Για την ασφαλεια και σιγουρια που λες ... δε νομιζεις οτι θα τα αισθανεται αν το εχεις αγκαλια; Τι θα γινοταν αν δεν θηλαζες; Δεν θα αισθανοταν ποτε ετσι; Οποτε μπορεις να τον εχεις αγκαλια αλλα να του δινεις πιπιλα.

Ο γιος μου δεν την εφτυνε καθολου. Μερικα το κανουν και μερικα οχι. Με την μπεμπα τωρα δεν θα επιμεινω να πω την αληθεια. Οσο την θελει και αν την θελει. Κοιτα μηπως και δεν βολευει και η πιπιλα που εχεις. Η μπεμπα με τιποτα δεν επαιρνε μια dr.browns και μια της nuk δεν ειναι αγαπημενη. Προτιμα mam κι εχω και μια suavex νομιζω λεγεται που ειναι ντεμι στις προτιμησεις της.

5 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη μέρα που έδωσα και εγώ πιπίλα σήμερα... Εύχομαι να μην επηρεάσει τον θηλασμό αλλά το καθυστερησα όσο μπορούσα, δεν γινόταν τα έχουμε φτυσει και εγώ και ο άντρας μου, όλο γκρίνια και αγκαλιά! Κάθε πότε την αποστειρωνω, μόνο όταν πέφτει κάτω;;; 

Βιταμίνη D εγώ δεν δίνω αλλά μου είπε και ο γυναικολόγος και η παιδιατρος να παίρνω εγώ 4000IU και υποθέτω περνάει και στο μωρό... 

Για αποστειρωση θα ελεγα μια φορα την μερα φτανει εφοσον δεν εχει πεσει κατω ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Με τα επιθεματα την πατησα πριν 3 εβδομαδες και επαθα κατιντιαση..γι αυτο και ειμαι επιφυλακτικη πλεον οντας παθουσα..καναμε αγωγη και εγω και ο μικρος..

Για την πιπιλα ειναι χαζο το ξερω.. αλλα νιωθω ασχημα οτι αυτος θελει εμενα για ασφαλεια και σιγουρια και εγω του δινω ενα υποκαταστατο.. μη γελασετε..

Αλλα αν ειναι να μου αυξανει την ηδη αυξημενη παραγωγη με το πιπιλισμα πρεπει μαλλον να το παρω αποφαση.. 

Του την δινεις μεχρι να μαθει να την κραταει;; η επειδη τη φτύνει δεν επιμενεις; η μανα μου μου λεγε οτι τη φτυνουν ολα στην αρχη και απλα θελει εκπαιδευση αλλα δεν ξερω.. 

Εγώ φοράω επιθεματα μόνιμα, δεν τα θέλω καθόλου αλλά δεν μπορώ να λερωνω συνέχεια σουτιέν και ρούχα :cry: τι μάρκα ήταν τα επιθεματα σου;;; 


Link to comment
Share on other sites

@mamSofεχεις δικιο μαλλον πνιγομαι σε μια κουταλια νερο..

Της nuk εχω μια που μου εφεραν δωρο.. θα κοιταξω σε εν νεσεσερ που μας εχουν δωσει παμπολες αν θυμαμαι καλα να αποστειρωσω οτι εχει και να δοκιμασω ποια του κανει..

@KarMar84 της chicco εχω.. και ειχα δοκιμασει τα lansinoh απο το μαιευτηριο και ηταν πολυ πιο ποιοτικα.. εσυ ποια φορας;; και καθε ποτε τ αλλάζεις αν επιτρεπεται;;


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

@mamSofεχεις δικιο μαλλον πνιγομαι σε μια κουταλια νερο..

Της nuk εχω μια που μου εφεραν δωρο.. θα κοιταξω σε εν νεσεσερ που μας εχουν δωσει παμπολες αν θυμαμαι καλα να αποστειρωσω οτι εχει και να δοκιμασω ποια του κανει..

@KarMar84 της chicco εχω.. και ειχα δοκιμασει τα lansinoh απο το μαιευτηριο και ηταν πολυ πιο ποιοτικα.. εσυ ποια φορας;; και καθε ποτε τ αλλάζεις αν επιτρεπεται;;

Εγώ έχω της Nuk (έχω χαλάσει ήδη 3 πακέτα) και τα αλλάζω συνήθως δύο φορές την ημέρα γτ γεμίζουν... Τώρα λέω να παραγγείλω κάποια βιολογικά που βρήκα... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/7/2018 at 10:34 ΠΜ, katsif είπε:

Ω ρε ασπα θρίαμβος!  Εμείς σαραντιζουμε Κυριακή! Και εμένα έκανε κάνα δυο φορές το βράδυ 4ωρο. Και την άλλη μέρα είσαι φραπα! Α ρε αντοχές οι μάνες! !!!

Με το που έκλεισε τις 40 ημέρες ξεκινήσει να κοιμάται ένα 4ωρο (μπορεί και 5ωρο) το βράδυ! .έχει τις 39 δεν κοιμόταν κάνω από μια ώρα...

On 13/7/2018 at 12:37 ΜΜ, evaki_ είπε:

Καλησπέρα!!!

Εμείς σαραντίσαμε και πήρα το αμάξι μετά από τόσους μήνες και πήγαμε βόλτα στους παππούδες!

ΑΧ βρε κορίτσια εμένα κοιμάται σταθερά ένα τρίωρο και μετά ξυπνάει κάθε μιαμιση ώρα.. χθες του είχαμε ετοιμάσει το μπάνιο του και αυτός κοιμήθηκε τελικά από τις μέχρι τις 12, έκλεισε 3.30 ώρες ύπνο..και μετά ξύπναγε κάθε μιαμιση/2 ώρες...αλλά μάλλον πονάει και μόλις τον βγάζω απο το κρεβάτι και τον βάζω στο λίκνο μερικές φορές αρχίζει και τεντώνεται και σφίγγεται και ξυπνάει..μου είπαν ότι μαλλον είναι λογω της υπερπαραγωγης οποτε προσπαθω να τη ρυθμίσω..

και τώρα ρε κορίτσια...νύσταζε και ξεσήκωσε τον κόσμο..και του έδωσα πιπιλα με βαρια καρδια γιατί στο στήθος αν τον βάζω ναι μεν μπορεί να κοιμηθεί, αλλά μέχρι να γίνει αυτό και μου αυξανει την παραγωγή ενώ δεν πεινάει και έχω ήδη θέμα, αλλά το βασικότερο είναι οτι νευριάζει που του πηγαίνει το γάλα και τσιρίζει και αντε να τον ηρεμήσεις..

του έχω δώσει πιπίλα τώρα, έχω βάλει το ρηλάξ να κουνίεται και έχω βάλει και από γιουτιουμπ τον ήχο απορροφητήρα για να χαλαρώσει και τώρα έκλεισε τα μάτια του και κοιμάται...πολλές τύψεις αισθάνομαι για την πιπιλα..δεν ξέρω..:/ εσείς τι λέτε;;

έκανα και τη γενική αίματος μετά απο τις 40 μέρες και μου φάνηκε περίεργο που ήταν ολα εντός ορίων!! είχα συνηθίσει να ναι ολα εκτός..ανέβηκε και ο αιματοκρίτης..όλα καλά..!!

επίσης όσες έχετε θέμα και τρέχει και το άλλο στήθος ποτάμι όταν θηλάζετε τι κανετε οταν ειστε εξω η επίσκεψη;;; είχα πάει προχθες στο πατρικο μου και η μπλούζα μου έγινε χάλια...

ΥΓ: μέχρι να γράψω το μνμ έφτυσε την πιπίλα και ξύπνησε και τώρα δεν την ξαναπαίρνει...

Βάζω κοχύλια εγώ...

Όσο για το πιπίλισμα κ το στήθος, αλλά το πιπίλισμα άλλο η θηλαστικη κίνηση για να φάει. Επειδή κι εμένα κοιμάται πολύ στο στήθος το μωρό, απλά έχει το στήθος μου στο στο Μα του και ίσα που πιπιλαει. 

Ακόμα έχει πρόβλημα με υπερπαραγωγη ε; 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Με το που έκλεισε τις 40 ημέρες ξεκινήσει να κοιμάται ένα 4ωρο (μπορεί και 5ωρο) το βράδυ! .έχει τις 39 δεν κοιμόταν κάνω από μια ώρα...

Βάζω κοχύλια εγώ...

Όσο για το πιπίλισμα κ το στήθος, αλλά το πιπίλισμα άλλο η θηλαστικη κίνηση για να φάει. Επειδή κι εμένα κοιμάται πολύ στο στήθος το μωρό, απλά έχει το στήθος μου στο στο Μα του και ίσα που πιπιλαει. 

Ακόμα έχει πρόβλημα με υπερπαραγωγη ε; 

Εχεις δικιο..αλλα αυτος και οταν εχει υπερενταση κ θελει να κοιμηθει αντι να πιπιλαει τρωει.. και νομιζω πως δεν πειναει απλα ειναι λαιμαργος..το λεω επειδη τον βςζω για υπνο π.χ και ξυπναει στα 2 λεπτα και γκρινιάζει και δεν γινεται καλα με τπτ..μονο στηθος..

Επισης κοχυλια εμενα δε με βολεψαν..αλλαζει το μεγεθος στις εταιρείες;; αυτα που εχω της chicco μου ειναι μικρα..σκεψου οτι καλυπτουν  μονοτη θηλαια αλω και η θηλη ακουμπαει αλλα το βασικοτερο ειναι οτι οταν βαζω μπλουζα απο πανω φαινεται ενα μεγαλο στηθος και στην ακρη σαν δυο μπαλακια του τενις..τραγικο ..

Εχουμε θεμα με την υπερπαραγωγή ναι..αλλα κανω block feeding 3 μερες τωρα και μαλλον βλεπω φως στο τουνελ..μιλαω και με τη μαια μου και φαινεται αισιοδοξη.. 

Οι πιδακες δεν πνιγουν τον μπεμπη τις τελευταιες μερες και εχει σταματήσει να κανει τοση "διαρροια"..μου γεμιζε την προηγουμενη εβδομαδα σιγουρα 2 πανες σε σημειο ξεχειλισματος..επαιρνε πολυ απο  το πρωτο γαλα και λιγοτερο απο τη λιπαρη ουσια με αποτελεσμα να ποναει κιολας περισσοτερο..οποτε βλεπουμε πως παει τωρα..

Κοριτσια εσας μολις φανε κοιμουνται καθε φορα πλεον; εμεις ειμαστε 43 ημερων σημερα και ενω τον παιρνει ο υπνος οταν τρωει μετα μπορει να ξυπνησει επειδη ποναει και δεν τον ξαναπαιρνει ο υπνος.. η αν τον βαλω να ρευτει ενω κοιμαται ξυπναει και μετα το ματι γαριδα..

Παντως εχει αρχισει και γελακια και εχουμε λιωσει οικογενειακως.. και οταν ειμαστε με αλλο κοσμο αν τον παρει καποιος αγκαλια η ειναι μπροστα του και του μιλαει στην αρχη χαίρεται αλλα μετα με ψαχνει ο γλυκος μου..

Ποτε ξεκινανε να πιανουν και να απλωνουν τα χερια ζητωντας αγκαλια;; 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

Εχεις δικιο..αλλα αυτος και οταν εχει υπερενταση κ θελει να κοιμηθει αντι να πιπιλαει τρωει.. και νομιζω πως δεν πειναει απλα ειναι λαιμαργος..το λεω επειδη τον βςζω για υπνο π.χ και ξυπναει στα 2 λεπτα και γκρινιάζει και δεν γινεται καλα με τπτ..μονο στηθος..

Επισης κοχυλια εμενα δε με βολεψαν..αλλαζει το μεγεθος στις εταιρείες;; αυτα που εχω της chicco μου ειναι μικρα..σκεψου οτι καλυπτουν  μονοτη θηλαια αλω και η θηλη ακουμπαει αλλα το βασικοτερο ειναι οτι οταν βαζω μπλουζα απο πανω φαινεται ενα μεγαλο στηθος και στην ακρη σαν δυο μπαλακια του τενις..τραγικο ..

Εχουμε θεμα με την υπερπαραγωγή ναι..αλλα κανω block feeding 3 μερες τωρα και μαλλον βλεπω φως στο τουνελ..μιλαω και με τη μαια μου και φαινεται αισιοδοξη.. 

Οι πιδακες δεν πνιγουν τον μπεμπη τις τελευταιες μερες και εχει σταματήσει να κανει τοση "διαρροια"..μου γεμιζε την προηγουμενη εβδομαδα σιγουρα 2 πανες σε σημειο ξεχειλισματος..επαιρνε πολυ απο  το πρωτο γαλα και λιγοτερο απο τη λιπαρη ουσια με αποτελεσμα να ποναει κιολας περισσοτερο..οποτε βλεπουμε πως παει τωρα..

Κοριτσια εσας μολις φανε κοιμουνται καθε φορα πλεον; εμεις ειμαστε 43 ημερων σημερα και ενω τον παιρνει ο υπνος οταν τρωει μετα μπορει να ξυπνησει επειδη ποναει και δεν τον ξαναπαιρνει ο υπνος.. η αν τον βαλω να ρευτει ενω κοιμαται ξυπναει και μετα το ματι γαριδα..

Παντως εχει αρχισει και γελακια και εχουμε λιωσει οικογενειακως.. και οταν ειμαστε με αλλο κοσμο αν τον παρει καποιος αγκαλια η ειναι μπροστα του και του μιλαει στην αρχη χαίρεται αλλα μετα με ψαχνει ο γλυκος μου..

Ποτε ξ8εκινανε να πιανουν και να απλωνουν τα χερια ζητωντας αγκαλια;; 

Εμενα πλεον δεν κοιμαται καθε φορα...εχει δικο της προγραμμα.

Ξυπναει 10 το πρωι...τρωει και καθομαστε μεχρι τη μια..μετα μπανακι και νανι μεχρι τις 6...μετα παλι μαμ και μενει ξυπνια μεχρι τις 9 με 10...μετα κοιμαται σερι μεχρι το πρωι!

Εμας ακοοοομα δεν μας γελαει...μονο στον υπνο της!

Συνειδητα οχι! Στηριζει ομως πλεον τον αυχενα...γυριζει σαν βαρελακι οοοπου θελει...και θελει να κοιμαται ανασκελα με χεεια και ποδια ανοιχτα. Σαν αστεριας. Τρωει πολυ παραπανω απο οτι παλιοτερα...τρελαινεται για πιπιλα και για το κρεβατι μας.

Καλη ειναι γενικα...

Αν και οοολο αλλαζουμε γαλα...το ενα μας κανει δυσκοιλιοτητα...το αλλο μας δυσκολευει στο ρεψιμο...βαρεθηκα με το γαλα!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εμενα πλεον δεν κοιμαται καθε φορα...εχει δικο της προγραμμα.

Ξυπναει 10 το πρωι...τρωει και καθομαστε μεχρι τη μια..μετα μπανακι και νανι μεχρι τις 6...μετα παλι μαμ και μενει ξυπνια μεχρι τις 9 με 10...μετα κοιμαται σερι μεχρι το πρωι!

Εμας ακοοοομα δεν μας γελαει...μονο στον υπνο της!

Συνειδητα οχι! Στηριζει ομως πλεον τον αυχενα...γυριζει σαν βαρελακι οοοπου θελει...και θελει να κοιμαται ανασκελα με χεεια και ποδια ανοιχτα. Σαν αστεριας. Τρωει πολυ παραπανω απο οτι παλιοτερα...τρελαινεται για πιπιλα και για το κρεβατι μας.

Καλη ειναι γενικα...

Αν και οοολο αλλαζουμε γαλα...το ενα μας κανει δυσκοιλιοτητα...το αλλο μας δυσκολευει στο ρεψιμο...βαρεθηκα με το γαλα!

 

αχχχχχ....υπεροχο το ωραριο σας...τα καλα του συμπληρωματος ειναι το οτι κοιμουνται περισσοτερο ε??..εμενα ειναι και θρεφταρακι και πειναει συνεχεια..η ποναει η πειναει γενικα..ολη τη μερα αντε να καθεται ησυχος να του μιλαμε κλπ το πολυ 2,5 ωρεςκαι αυτες σπαστα.!!!!!!!!!!!!! αυτο με το βαρελακι που λες το κανει και ο δικος μου!! και τον αστερια σπανια οταν κοιμαται βαρια και μενει ανασκελα..περισσοτερο οταν ηταν πιο μικρος!! 

εμας εφτασε τα  6 κιλα..εχει ψηλωσει κιολας αλλα δε ξερω ποσο..στο λικνο πιανει πολυ περισσοτερο χωρο πια!σε δυο εβδομαδες παμε για το πρωτο εμβολιο! πολυ νωρις μου φαινεται αλλα τι να κανουμε αφου ετσι γινεται πλεον..μολις παμε θα τον μετρησει και στο υψος αλλα ειμαι σιγουρη οτι εχει παρει τουλαχιστον 2 ποντους.!!

αυχενα  στηριζει απο την 2η βδομαδα δειλα δειλα αλλα τις τελευταιες 2 κανονικα και με το νομο..κεφαλι κατω δεν ακουμπαμε οταν ειμαστε στον ωμο η αγκαλια!! μονο οταν νυσταξουμε γερνουμε λιγο!! κατα τ αλλα ειμαστε περιεργοι και παρατηρουμε τα παντα..!!! εριξα και γελιο με την ευχη του σαραντισμου..τον πηρε ο παπας στο ιερο και αυτος κοιταγε περα δωθε οπως τον κραταγε !!! 

παντως πολυ εχω προβληματιστει και με την παλινδρομηση..ποτε θα στρωσει αυτο το πραγμα; ακουω που του ανεβαινει το γαλα βρε κοριτσια και στεναχωριεμαι..εχει καμια αλλη εμπειρια;; δεν το βγαζει το γαλα..σπανια βγαζει γουλιες..του δινουμε και σιροπακι..

και αλλη μια ερωτηση, (κυριως σε οσες θηλαζουν αλλα οχι μονο) εσας ρουφαει καθολου αερα και δυσανασχετει οσο τρωει;;; αν ποναει κλπ δεν καθεται καλα να φαει και ρουφαει αερα και θελει να τον σηκωνω για ρεψιμο καθε λιγο και λιγακι..οταν ειναι ηρεμος μπορει και να μην ρευτει καθολου.. επισης οσες θηλαζετε ξαπλωτα το βραδυ, τα σηκωνετε για ρεψιμο;; η τα αφηνετε να κοιμηθουν;;

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

επισης οσες θηλαζετε ξαπλωτα το βραδυ, τα σηκωνετε για ρεψιμο;; η τα αφηνετε να κοιμηθουν;;

 

ο παιδιατρος μ ειπε να μην τον σηκωνω για να να ρευτει οταν κοιμαται. Και οταν τον βαζω να τον βαζω 5 λεπτα π.χ. και αν δεν ρευτει να τον ξαπλωνω λιγο και να τον σηκωσω κ να το κανω αλλα 5 λεπτα π.χ. Και γενικα να μην αγχωνομαι με το ρεψιμο. Ρωτα κ τον παιδιατρο σου.

Το σιροπι,αν δεν κανω λαθος, ειναι για να μην του ερεθισουν τον οισοφαγο τα οξεα τ στομαχου.Δεν σταματαει την παλινδρομηση. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...