Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@Αστεράκια μου μια χαρα τα λες!! Καλε δε νομιζω πως φανηκες φανατισμενη στις απαντησεις σου, γενικα νομιζω πως μιλαμε! Και εγω το προσπαθω για αποκλειστικό θηλασμο αλλα αν δε μου καθοταν  πιστεύω δε θα με παιρνε κ απο κατω..αλλα εχουν σημασια οπως λες κι εσυ..τοσα παιδια μεγάλωσαν με ξενο αποκλειστικα και δεν έπαθαν τιποτα..

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , evaki_ είπε:

@Αστεράκια μου μια χαρα τα λες!! Καλε δε νομιζω πως φανηκες φανατισμενη στις απαντησεις σου, γενικα νομιζω πως μιλαμε! Και εγω το προσπαθω για αποκλειστικό θηλασμο αλλα αν δε μου καθοταν  πιστεύω δε θα με παιρνε κ απο κατω..αλλα εχουν σημασια οπως λες κι εσυ..τοσα παιδια μεγάλωσαν με ξενο αποκλειστικα και δεν έπαθαν τιποτα..

 

Ούτε και εγώ νομίζω πως φάνηκα φανατισμενη αλλά ίσως και να έγινα περιγράφοντας την δικιά μου κατάσταση και θέλοντας να εμψυχωσω κάποιες μανούλες για αυτό και ζητώ συγνωμη σε περίπτωση που η συζήτηση δεν αφορούσε γενικά.Οπως και να χει κάθε μανούλα προσπαθεί για το καλύτερο για το παιδάκι της και εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε. Να μεγαλώσουμε να παιδάκια με πολλές πολλές αγκαλιές και άλλες τέτοιες γουτσουνιες χωρίς φόβους και ενοχές παρά μόνο με σεβασμό και αγάπη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες! 

Δυστυχώς δεν έχω fb γιατί πολύ ία ήθελα να δω τΙ λένε σε αυτά τα γκρουπ για τον θηλασμο. 

Και εγώ με ξένο μεγάλωσα,  δεν με θηλασε η μαμά μου καθόλου! 

Πάντως εμείς που Θηλάζουμε,  επειδή η μεγάλη μου είχε κάνει μικτή διατροφή και μου είχε βγει η Παναγία στις αποστειρωσεις είπα αν τα καταφέρω τώρα οκ αλλιώς δεν πειράζει.  Άσε με καλέ γίνανε όλες φανατικές και θηλάζουν τα παιδιά τους ως τα 3....

Κορίτσια η δικιά μου έχει αρχίσει πορδιτσες!!! Πολύ γέλιο

Και κάτι άλλο,  παρατήρησα ότι κάνει δύο μεγάλους ύπνος,  έναν κατά τις 11 το πρωί και ένα κατά τις 7 το απόγευμα. Το κάνουν και τα δικά σας? Βιταμίνη D τους δίνετε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα κούκλες! 

Δυστυχώς δεν έχω fb γιατί πολύ ία ήθελα να δω τΙ λένε σε αυτά τα γκρουπ για τον θηλασμο. 

Και εγώ με ξένο μεγάλωσα,  δεν με θηλασε η μαμά μου καθόλου! 

Πάντως εμείς που Θηλάζουμε,  επειδή η μεγάλη μου είχε κάνει μικτή διατροφή και μου είχε βγει η Παναγία στις αποστειρωσεις είπα αν τα καταφέρω τώρα οκ αλλιώς δεν πειράζει.  Άσε με καλέ γίνανε όλες φανατικές και θηλάζουν τα παιδιά τους ως τα 3....

Κορίτσια η δικιά μου έχει αρχίσει πορδιτσες!!! Πολύ γέλιο

Και κάτι άλλο,  παρατήρησα ότι κάνει δύο μεγάλους ύπνος,  έναν κατά τις 11 το πρωί και ένα κατά τις 7 το απόγευμα. Το κάνουν και τα δικά σας? Βιταμίνη D τους δίνετε? 

Καλημερουδια!

Εγω της δινω D. Δυο σταγονες καθε μερα!

Ισχυει για τον υπνο των 11..κοιμαται 11 αντε 12 και ξυοναει απογευμα...μετα παλι κοιμαται 7 και ξυπναει στις 9 το πρωι!

Αυτο το σερι ειιιιναι υπεροχο. Αυτη ειναι η αληθεια...ξεχναω μετα τις 7 το απογευμα πως εχω παιδι..ωστοσο τελευταια μου γκρινιαζει πολυ...δεν ξερω λογω ζεστης;

Εκει 9 με 11 αντε 12 πεφτει κλαμα και μουρμουρα!

Προσπαθω να σκεφτω τι την ενοχλει αλλα δεν βρισκω κατι...και κλιματιστικο τη βαζω και ειναι αλλαγμενη, ταισμενη...αγκαλιτσα την παιρνω αλλα και παλι κλαιει...

Ισως πονακια;!;! 

Μου ρθε και περιοδος χτες...την Παρασκευη σαραντιζουμε. Ελπιζω να παρω το οκ για σεξ και θαλασσα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Κι εμεις παιρνουμε βιταμινη D..2 σταγονες τη μερα!

Οσο για τους υπνους εμενα πλεον μονο ενα τριωρο η τετράωρο κοιμαται σερι το βραδυ κατα τις 12 ..ολη την υπόλοιπη μερα αν κοιμηθει ειναι μιαμιση ωρα το πολυ ο υπνος..

Επισης περναμε και το πρωτο αλμα αναπτυξης.. ξεκινήσαμε χθες ..γκρινια χωρις λογο, ηρεμει μόνο αγκαλιά  και τρωει συνεχεια..

@iwanna24 δες τις εβδομαδες σου μηπως το περνατε και εσεις και ειναι γι αυτο ανησυχη η μικρουλα! 

@katsifεμας οι πορδες έχουν γινει καθημερινοτητα 2 βδομαδες τωρα.. τον έχουν πιασει κολικοι μαλλον και στριφογυρίζει ολη την ωρα σφιγγεται και μετα ξαλαφρωνει.. ειδικα στον υπνο του εχει φαση.. τις αλλες φορες τον βλεπω που ζοριζεται και τον λυπαμαι!!

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Κι εμεις παιρνουμε βιταμινη D..2 σταγονες τη μερα!

Οσο για τους υπνους εμενα πλεον μονο ενα τριωρο η τετράωρο κοιμαται σερι το βραδυ κατα τις 12 ..ολη την υπόλοιπη μερα αν κοιμηθει ειναι μιαμιση ωρα το πολυ ο υπνος..

Επισης περναμε και το πρωτο αλμα αναπτυξης.. ξεκινήσαμε χθες ..γκρινια χωρις λογο, ηρεμει μόνο αγκαλιά  και τρωει συνεχεια..

@iwanna24 δες τις εβδομαδες σου μηπως το περνατε και εσεις και ειναι γι αυτο ανησυχη η μικρουλα! 

@katsifεμας οι πορδες έχουν γινει καθημερινοτητα 2 βδομαδες τωρα.. τον έχουν πιασει κολικοι μαλλον και στριφογυρίζει ολη την ωρα σφιγγεται και μετα ξαλαφρωνει.. ειδικα στον υπνο του εχει φαση.. τις αλλες φορες τον βλεπω που ζοριζεται και τον λυπαμαι!!

 Και μενα ετσι κανει!

Δηκαδη, τις λιγες ωρες που ειναι ξυπνια και θελει αγκαλια και μουρμουριζει!

Επισης, πειναει συνεχως!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 πόσες ώρες κοιμάται; :shock: :shock: είσαι κ@λοφαρδυ μην το λες και παραέξω και σε ματιασουν! Έτσι ήταν κι εμένα η κόρη μου. Από την πρώτη μέρα που γυρίσαμε σπίτι έκλεινε 8ωρα ύπνου το βράδυ. Αλλα εκανε μεικτή διατροφή. Θηλάζεις;

@katsif Εσύ που θηλάζεις και σου κοιμάται αρκετές ώρες σερί τι κάνεις με το στήθος; γιατί εμένα ξυπνάει το βράδυ αλλά την ταιζει ο άντρας μου οπότε από τις 11μμ μέχρι τις 5πμ το στήθος μένει εκτός θηλασμού. (δλδ 6ωρες) Όλη την υπόλοιπη μέρα είμαστε συνέχεια στήθος. Και διαβασα στις πωρωμενες ότι δεν πρέπει να μένει το στήθος πολλές ώρες χωρίς θηλασμό. Δλδ ή θηλαζεις όλη μέρα ή χάνεις παραγωγη;

@Αστεράκια μου καθόλου φανατισμενη δεν ακουστηκες. Είπες κάτι σωστό. Προτεραιότητα έχουν τα παιδιά μας να είναι ικανοποιημένα. Όσο παρακολουθούσα διαλόγους της εν λόγω ομάδας ρωτούσαν κορίτσια σαν εμένα που δεν είχαν πολύ παραγωγή και τα μωρά τους πεινουσαν με αποτέλεσμα να κλαίνε και να κοιμούνται μισάωρα, και οι απαντήσεις τους πάντα ίδιες. "Το παιδί σκουλαρίκι πάνω σου θηλαζεις 24 ώρες το 24ωρο μόνο έτσι θα φτιάξεις παραγωγή" δλδ για να φτιάξω εγώ παραγωγή θα πρέπει να έχω το μωρό σε μια τέτοια κατάσταση. Τέλος πάντων. Πλέον αν δω ότι το μωρό δεν του φτάνει το δικό μου δίνω και λίγο ξένο.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elena** είπε:

ΚΟριτσια γεννησα και εγω χτες το πρωι 41 εβδομαδων ακριβως με καισαρικη εναν μπεμπαρο 3810 γρ. Που κανει ζουζουνιες και προσπαθουμε το θηλασμο.

Να σας ζήσει! Με το καλο στο σπιτακι σας και καλη προσαρμογη!

Η ομαδουλα μας πιανει απο Μαη μεχρι Ιουλη :)

Link to comment
Share on other sites

1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3010kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Sunshine84 09/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

12)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

13)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

14)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)KarMar84 20/06/18  2730kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

16)Korina12 26/06/18  4000kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

17)elena** 07/07/18  3810kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

18)iwanna24 03/06/18  3000kΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

 

@Elena** τι μεγάλο μπεμπε, να σας ζήσει κορίτσι!! Γερός και τυχερός!! 

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια!

Διναμε μια βδομαδα τωρα το aptamil[milupa] .. αλλα σα να ειδα οτι την κανει δυσκοιλια ή εστω την δυσκολευει στα κακα, οποτε πηγα στο φαρμακειο και πηρα το novalac. Ελπιζω να ειναι καλυτερο. Η μπεμπα μας εχει γινει θρεφταρι! χαχα! Μεγαλωσε πολυ μου φαινεται ... και στρογγυλεψε! Πινει γαλα καθε 3-4 ωρες, 150 μλ τις περισσοτερες φορες .. που θα πει οτι πινει καπου στα 900 μλ γαλα το 24ωρο ... ενω συμφωνα με τις οδηγιες στα κουτια θα επρεπε να λαμβανει καπου στα 750μλ το 24ωρο. Αυτα οπως πιστευω οτι ειναι ενδεικτικα ... ε; Τι λετε; Αλλωστε αν θηλαζε πως θα ξεραμε ποσο πινει ... Με το θηλαστρο που εβγαζα παντως ... τα 150μλ μητρικο τα επινε μια χαρα ... Δεν θυμαμαι καθολου στον γιο τι καναμε ... Θυμαμαι που ο γιατρος ειπε οτι αν πινει την ποσοτητα ολη την επομενη φορα θα προσθεσεις ακομη 30μλ και οτι θα τον ταιζεις καθε 2 ωρες μεχρι 2 μηνων, 3 ωρες - 3μηνων κτλ μεχρι τις στερεες που πια επινε γαλα πρωι βραδυ οταν μπηκαν ολα τα γευματα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Elena** είπε:

ΚΟριτσια γεννησα και εγω χτες το πρωι 41 εβδομαδων ακριβως με καισαρικη εναν μπεμπαρο 3810 γρ. Που κανει ζουζουνιες και προσπαθουμε το θηλασμο.

Να σου ζησει ο μπεμπαρος!!! Να τον δεις όπως επιθυμείς! Και εσύ καλή ανάρρωση!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@iwanna24 πόσες ώρες κοιμάται; :shock: :shock: είσαι κ@λοφαρδυ μην το λες και παραέξω και σε ματιασουν! Έτσι ήταν κι εμένα η κόρη μου. Από την πρώτη μέρα που γυρίσαμε σπίτι έκλεινε 8ωρα ύπνου το βράδυ. Αλλα εκανε μεικτή διατροφή. Θηλάζεις;

@katsif Εσύ που θηλάζεις και σου κοιμάται αρκετές ώρες σερί τι κάνεις με το στήθος; γιατί εμένα ξυπνάει το βράδυ αλλά την ταιζει ο άντρας μου οπότε από τις 11μμ μέχρι τις 5πμ το στήθος μένει εκτός θηλασμού. (δλδ 6ωρες) Όλη την υπόλοιπη μέρα είμαστε συνέχεια στήθος. Και διαβασα στις πωρωμενες ότι δεν πρέπει να μένει το στήθος πολλές ώρες χωρίς θηλασμό. Δλδ ή θηλαζεις όλη μέρα ή χάνεις παραγωγη;

@Αστεράκια μου καθόλου φανατισμενη δεν ακουστηκες. Είπες κάτι σωστό. Προτεραιότητα έχουν τα παιδιά μας να είναι ικανοποιημένα. Όσο παρακολουθούσα διαλόγους της εν λόγω ομάδας ρωτούσαν κορίτσια σαν εμένα που δεν είχαν πολύ παραγωγή και τα μωρά τους πεινουσαν με αποτέλεσμα να κλαίνε και να κοιμούνται μισάωρα, και οι απαντήσεις τους πάντα ίδιες. "Το παιδί σκουλαρίκι πάνω σου θηλαζεις 24 ώρες το 24ωρο μόνο έτσι θα φτιάξεις παραγωγή" δλδ για να φτιάξω εγώ παραγωγή θα πρέπει να έχω το μωρό σε μια τέτοια κατάσταση. Τέλος πάντων. Πλέον αν δω ότι το μωρό δεν του φτάνει το δικό μου δίνω και λίγο ξένο.

Μονο ξενο πινει....κοιμαται τη μερα 18 ωρες...τη νυχτα 12ωρο!

Δεν το λεωωω :-P

  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Μονο ξενο πινει....κοιμαται τη μερα 18 ωρες...τη νυχτα 12ωρο!

Δεν το λεωωω :-P

Αχ πόσο ζηλεύωωωωωωω!!!!

Καλά μένει καθόλου ξύπνιο ή το ταΐζεις στον ύπνο του??!! Αυτά είναι τα πλεονέκτηματα του ξένου! Εμείς που θηλαζουμε το μέγιστο το έκανε χτες 5 ώρες σερί το βράδυ. ...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , katsif είπε:

Αχ πόσο ζηλεύωωωωωωω!!!!

Καλά μένει καθόλου ξύπνιο ή το ταΐζεις στον ύπνο του??!! Αυτά είναι τα πλεονέκτηματα του ξένου! Εμείς που θηλαζουμε το μέγιστο το έκανε χτες 5 ώρες σερί το βράδυ. ...

 

Αχ και εμείς μια από τα ίδια, το πολύ 4ωρο... Έχουμε και πονακια και πρησμενη κοιλίτσα και είμαστε λίγο γκρινιαρες... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...