Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@Lina27 καλοσορισες στη παρεα μας. Με σενα μετραμε 13 που θα τα λεμε! Ολα ευχομαι να πανε καλα :) Ποτε εχεις ΠΗΤ;

Τελικα ακομη αρκετες περιμενουμε για να σιγουρευτουμε για το φυλο βλεπω ...

Κι εγω σε κλινικη θα γεννησω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, mamSof είπε:

mamSof ΠΗΤ 16-6-2018 

@katsif δλδ δεν της το εκανες ποτε το εμβολιο; Δεν ειναι απο αυτα που λενε υποχρεωτικα για να παει στο σχολειο; Οταν γραψαμε τον μικρο στο νηπιαγωγειο, αλλα και στον παιδικο σταθμο, ζητησαν το βιβλιαριο του παιδιου και κοιτουσαν τα εμβολια ...

 

@orianna με κατι προχειρους υπολογισμους νομιζω οτι εχουμε φτασει πια τα 11 κοριτσια σε αυτο το θεμα! 

 

Θελετε να πουμε με τι ασχολουμαστε επαγγελματικα;

Εγω ειμαι λογιστρια.

Τι σχεδια εχετε για σημερα;

Το συγκεκριμένο δεν είναι υποχρεωτικό και δεν συνταγογραφειται, είναι 100€ η δόση.  Όλα τα άλλα τα έχουμε κάνει,  δεν είμαι κατά των εμβολίων... Αλλά μπορεί το παιδάκι σου να είναι μικρό και να μην το κάνει ακόμα.

Ξέχασα katsif ΠΗΤ 13/6 φύλο δεν θα μαθω:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  08/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   

 katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

 

mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  08/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   

 katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

fani_   Π.Η.Τ: 03/06/18   

aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    

annaefin   Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  08/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   

 katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 

Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018

orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   

κοριτσια αν ειναι κατι λαθος πειτε μου να το αλλαξω..ή οποια θελει να προσθεσω το φυλο . @Lina27   η πητ σου ποτε ειναι?φυλο μωρου ξερουμε?

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.βλεπω οτι αρκετες ξερετε φυλο.εμας μας ειπαν στην αυχενικη οτι μαλλν ειναι αγορι αλλα δεν ειναι σιγουρο.

την πεμπτη εχω ραντεβου και ελπιζω να επιβεβαιωσουμε το φυλο.

να σας ρωτησω με ορεξη για να τρωτε πως τα πατε;

εγω δεν πειναω συνηθως αλλα τρωω γιατι πρεπει.παιρνω και τα χαπια.

Και απο κιλα ποσα εχετε παρει;  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα για πέρα, 

Τι νέα κορίτσια? Orianna ωραίο το πινακάκι. Μας φαντάζομαι που θα γεννάμε μια μια και θα στέλνουμε μηνύματα καλοκαιριατικα!!!

Έλενα καλώς ήρθες!  Εγώ έχω πάρει 2 κιλά.  Πέρασα ένα δραματικό πρώτο τρίμηνο με πολύ αναγούλα. Έτρωγα μόνο φιδε και λαπα. Ένα μαύρο χαλί.  Τώρα είμαι οκ, αλλά δεν μπορώ ακόμα να φάω γλυκό με αναγουλιαζει.... Δεν είναι κακό! Γενικά όρεξη δεν μπορώ να σου πω ότι τρελαίνομαι, σαλάτα θέλω πολύ και πορτοκάλια! Ότι ναναι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια ΠΗΤ 17/6 μου εδωσε ο γιατρος τωρα για το φυλο μαλλον κοριτσακι αλλα οχι σιγουρο δεν μας εκανε την χαρη να γυρισει καλα χαχαχα δυο ωρες παλευε ο καημενος να δει στο τελος αγανακτησε και μου λεει η φευγεις πας να φας οτι υπαρχει σε σοκολατα και ελα μετα απο καμια ωρα η αστο για την αλλη φορα την τριτη εχω παλι ραντεβου... Αυτη η εγκυμοσυνη μου ειναι τελειως διαφορετικη ξεκινησα με αναγουλες γυρισαμε σε ζαλαδες μετα υπνηλια και τωρα εχω περασει στις καουρες νιωθω οτι περνω φωτια ωρες ωρες :shock:

@Elena**  απλα ειπα στον αντρα μου να κλειδωσει το ψυγειο χαχαχα δεν ξερω ποσα κιλα εχω παρει ξεκινησα την εγκυμοσυνη με δεκα παραπανω απο αυτα που ειμαι συνηθως να πω οτι στον γιο μου που ετρωγα σουπες με σκορδο γιατι αυτο ηθελα συνεχεια χωρις να θελω γλυκα στα 90 δεν κοιτουσα την ζυγαρια ελεγα στο γιατρο να κοιταξει και μου ελεγε δεν σκυβω εχω ιλιγγο κοιτα εσυ αλλα τα εχασα ολα χωρις διαιτα και εφτασα λιγοτερα κιλα απο οτι πριν την εγκυμοσυνη...

Link to comment
Share on other sites

@katsif @Lina27 εγω κοριτσια πρωτη εγκυμοσυνη και απο την αρχη δεν ειχα απολυτως τιποτα.ο γυναικολογος με ελεγε αναισθητη(στα αστεια).ακομα ετσι συνεχιζω.βεβαια εχω κανει 5 φορες εμετο γιατι με εχει πειραξει φαγητο.

γενικως δεν πολυπειναω αλλα εχω παρει 2 κιλα αλλα φαινομαι λες και εχω παρει 4-5.η κοιλια μου ειναι φουσκωμενη.αλλα πινω πολυ νερο.

β επιπεδου εχετε κλεισει;

και απο γραμμαρια τα μωρακια σας; 

Εγω πριν 20 μερες που ειχα παει ηταν 95 γραμμαρια.

συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη φορα και οσο να ´ναι δεν ξερω πολλα...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@katsif το εμβολιο για το οποιο και καλα υπηρχε ερευνα (που αποδειχθηκε οτι τα αποτελεσματα της δεν ειναι αληθινα), ειναι το mmr και οχι αυτο το καινουριο που δεν γραφεται ακομη. Αυτο το προτεινουν πια οι παιδιατροι νομιζω λογω του πληθους των μεταναστων παιδιων που υπαρχουν στα σχολεια και του οτι στις δικες τους χωρες υπηρχε "θεμα" με την ασθενεια αυτη να πω. Σε μας παλι οχι πριν γινει η εισοδο τους. Ειχαμε για αλλη υπατιτιδα εμβολιο. Παντως δεν ειναι υποχρεωτικο. Ο δικος μας παιδιατρος οταν ειχε βγει ειχε πει να μην το κανουμε ακομη και να περιμενουμε αλλα τον Σεπτεμβρη που πηγαμε τελευταια, υστερα απο 2-3 χρονια που μας το ειχε πει, ειπε καλυτερα να το κανουμε!

@orianna ωραιο το πινακακι σου! Τον αλλο μηνα που θα μαθω φυλο, να το βαλουμε και αυτο!

@Elena** απο ορεξη ... λιγη την εχω ... χαχα! Απο δε κιλα ... ασε ... τον τελευταιο μηνα πηρα 3 .. τον προηγουμενο απο τον τελευταιο 2 ... και τον πρωτο μηνα νομιζω 3! Δραμα! Απο 74 που ημουν πριν μεινω εγκυος εχω φτασει στα 82! Δεν εχω ξαναδει αυτον τον αριθμο στην ζυγαρια! Τα τελευταια χρονια ολο και βαραινω. Το 12, πριν μεινω εγκυος στον γιο μου ημουν 66 ... που ειχα παρει κιολας κιλα! Στην τοτε εκυμοσυνη εφτασα τα 80 .. ηταν το ταβανι που ειχα ορισει! Τα εχασα .. τα ξαναπηρα ... κι εδω ειμαστε ... θα ασχοληθω με τον θεμα απο φθινοπωρο αποφασισα :)

 

Link to comment
Share on other sites

Έλενα β επιπέδου θα πάω 7/2. Στις 22 εβδομάδες.  Τώρα είμαι 18 και κάτι ψιλά.  Καλά κάνεις και ρωτάς. Εγώ έχω ήδη ένα κοριτσάκι 6 χρονών!  Από βάρος δεν μου είπε στον τελευταίο υπερηχο.... Αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω τον γιατρό,  έχω ραντεβού με τον καινούργιο στις 23 του μήνα!  Θα δούμε. ...

πρίν από 3 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα!

@katsif το εμβολιο για το οποιο και καλα υπηρχε ερευνα (που αποδειχθηκε οτι τα αποτελεσματα της δεν ειναι αληθινα), ειναι το mmr και οχι αυτο το καινουριο που δεν γραφεται ακομη. Αυτο το προτεινουν πια οι παιδιατροι νομιζω λογω του πληθους των μεταναστων παιδιων που υπαρχουν στα σχολεια και του οτι στις δικες τους χωρες υπηρχε "θεμα" με την ασθενεια αυτη να πω. Σε μας παλι οχι πριν γινει η εισοδο τους. Ειχαμε για αλλη υπατιτιδα εμβολιο. Παντως δεν ειναι υποχρεωτικο. Ο δικος μας παιδιατρος οταν ειχε βγει ειχε πει να μην το κανουμε ακομη και να περιμενουμε αλλα τον Σεπτεμβρη που πηγαμε τελευταια, υστερα απο 2-3 χρονια που μας το ειχε πει, ειπε καλυτερα να το κανουμε!

@orianna ωραιο το πινακακι σου! Τον αλλο μηνα που θα μαθω φυλο, να το βαλουμε και αυτο!

@Elena** απο ορεξη ... λιγη την εχω ... χαχα! Απο δε κιλα ... ασε ... τον τελευταιο μηνα πηρα 3 .. τον προηγουμενο απο τον τελευταιο 2 ... και τον πρωτο μηνα νομιζω 3! Δραμα! Απο 74 που ημουν πριν μεινω εγκυος εχω φτασει στα 82! Δεν εχω ξαναδει αυτον τον αριθμο στην ζυγαρια! Τα τελευταια χρονια ολο και βαραινω. Το 12, πριν μεινω εγκυος στον γιο μου ημουν 66 ... που ειχα παρει κιολας κιλα! Στην τοτε εκυμοσυνη εφτασα τα 80 .. ηταν το ταβανι που ειχα ορισει! Τα εχασα .. τα ξαναπηρα ... κι εδω ειμαστε ... θα ασχοληθω με τον θεμα απο φθινοπωρο αποφασισα :)

 

Το κάνατε τελικά?  Εγώ ακόμα έχω αμφιβολίες....

Link to comment
Share on other sites

Η κοιλια θα αρχισει να φαινεται σιγα σιγα :) Σε ποια εβδομαδα εισαι; Εγω αρχισαν να με ενοχλουν τα ρουχα μου εκει στις 10 εβδομαδες ... βεβαια ειναι που ειχα ανεβει κιλα και ημουν οριακα ... τωρα πια στις 18+ εβδομαδες φαινεται η κοιλια μου ... ειναι και λιγο κολλητα τα πλεκτα ειναι η αληθεια ... αν φοραω παλτο κατι κρυβω :) Και φοραω ρουχα πια εγκυμοσυνης εδω και τουλαχιστον 3-4 βδομαδες ... Το τζην δεν εμπαινε και κυκλοφορουσα με φορμες ... Δεν ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ... τοτε θυμαμαι οτι ειχα παρει ενα σορτσακι γυρω στην 15-16 βδομαδα για να ειμαι ανετα ... Γενικα οτι παρω θα το παρω πρωτα στην κοιλια ... θυμαμαι και οταν ημουν σε κανονικα κιλα, ειχα κοιλια! χαχα!

Β επιπεδου εχω κλεισει στις 12/2 που θα ειμαι 22+2.

Μονο μηκος ξερω για το μωρακι, στις 17+ εβδομαδες 12 περιπου εκατοστα, απο γραμμαρια δεν εβγαλε ο υπερηχος αλλα η γιατρος μου ειπε οτι πανω κατω θα ειναι γυρω στα 150.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...