Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

@annaefin με το καλο τωρα η μπεμπα σας να ερθει! Γιατι σου εδωσε και 2ο χαπακι σιδηρου; Καθε ποτε το παιρνεις; Χρειαζεται να εισαι φαγωμενη οπως με το ασβεστιο;

Το σακχαρο νηστειας μου επιασε τα 98 ... οσο να προσπαθω να σωθω απο την ινσουλινη ... τοσο δεν με βλεπω να σωνομαι ... κλαψ κλαψ!

Παω τωρα για την μετρηση μετα το πρωινο, μια λουκανικοπιτα ... να δω τι θα δω ...

.. επεστρεψα .. 131 ... παλι καλα! Για γευμα μου ειχε πει κατω απο 135-140 στην μια ωρα ... ελπιζω να ισχυει το ιδιο και για το πρωινο!

Τι θα ντυθουν τα μεγαλα σας μικρα τωρα στα καρναβαλια; Ακομη δεν εχω βρει στολη για τον δικο μου. Θα κανω και μια βολτα απο το jumbo σημερα ... 

Μολις προσεξα οτι το μπεμπακι μου εγινε κολοκυθα ... απο πεπονι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα! 

Η δικιά μου θα ντυθεί νεράιδα της άνοιξης.... Μας χαρησαν μια στολη που είναι σε πολύ καλή κατάσταση και την γλυτωνουμε για φέτος.  Το Σάββατο έχει το σχολείο παρτυ μασκέ!

Ναι diana αύριο το απόγευμα έχω β επιπέδου.  Ουφ. Σήμερα έκανα την ενεση 5:30 το πρωί και έδωσα αίμα στις 9:30 και σερνομαι.

Κορίτσια εγώ από γυμναστική πάω κολυμβητηριο, πήγαινα και πριν μεινω εγκυος, και έχω σωθεί! Το συστήνω είναι σούπερ! 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπες εμενα ο χορος μου λειπει και περιμενω πως και πως να ξεκινησω παλι!Γενικα δεν ειμαι καθολου της ασκησης,πλεον μονο περπατημα κανω,αλλα αρκετο!Περιμενω κι εγω τη β πως και πως!!! Σε μια βδομαδα εχω!Τι σας κοιταξανε στη β?

@mamSof εγω θα τη ντυσω παπαρουνιτσα!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σημερα τα εχω παιξει εντελως... πηρα τηλ τον γιατρο να του πω για το σιδερο και μου ειπε οτι ειμαστε ενταξει. Απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω υγρα φοραω σερβιετακια εχω κανει καλιεργιες μετρηση τραχηλου τελευταια την 1 φεβρουαριου ολα καλα και σημερα πηγα για πιπι και εβγαλα βλεννα διαφανες αοσμη και του το ειπα και μου ειπε ξεκουραση δυο μερες και ελα την παρασκευη να σε δω μου κοπηκαν τα ποδια κανονικα θα με εβλεπε αρχες μαρτιου. Την μπεμπα την νιωθω κανονικα κλωτσαει αλλα φοβαμαι τι γινεται γιατι εγινε αυτο δεν εκανα τπτ να πεις οτι κουραστηκα τι συμβαινει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βοήθεια.. . Πριν λίγο είδα ροζ αίμα σε εσώρουχο και χαρτί. Πήρα τον γιατρό αλλά είχε χειρουργείο και μίλησα με την μαία και η συμβουλή της ήταν να ξαπλωσω και να πάρω προγεστερόνη. Καο να περιμενω τηλ του γιατρου. Όταν της ειπα να παω στο μαιευτήριο που είναι δίπλα μου να με δουν μου είπε όχι και καλύτερα να μείνω ξάπλα όλη μέρα  (δλδ ούτε ο ίδιος να μην με δει!!) Δεν με κάλυψε καθόλου η απάντηση... έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο; δεν έκανα καμία απότομη κίνηση ούτε σήκωσα βάρη. Εντάξει όσο να'ναι έσκυψα για να πάρω φάρμακα από τα χαμηλά συρτάρια ανέβηκα στον βοηθό  για τα πάνω συρτάρια αλλά έλεος δεν νομίζω με αυτά να πάθει καμία κάτι.. . Επίσης έχω πόνο  αρκετά χαμηλά στο κεντρο αλλά όχι έντονο.  Είναι πιο πολύ σαν νευροπονος (δεν πήγα τουαλέτα σήμερα) και νιώθω τρομερή εξάντληση εδώ και λίγες μέρες κοιμάμαι πολλές ώρες και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.  Έχω φοβηθεί...

Υγ μόλις έφαγα 2 κομμάτια σοκολάτα και χώνει κλωτσιές φουλ!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια βοήθεια.. . Πριν λίγο είδα ροζ αίμα σε εσώρουχο και χαρτί. Πήρα τον γιατρό αλλά είχε χειρουργείο και μίλησα με την μαία και η συμβουλή της ήταν να ξαπλωσω και να πάρω προγεστερόνη. Καο να περιμενω τηλ του γιατρου. Όταν της ειπα να παω στο μαιευτήριο που είναι δίπλα μου να με δουν μου είπε όχι και καλύτερα να μείνω ξάπλα όλη μέρα  (δλδ ούτε ο ίδιος να μην με δει!!) Δεν με κάλυψε καθόλου η απάντηση... έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο; δεν έκανα καμία απότομη κίνηση ούτε σήκωσα βάρη. Εντάξει όσο να'ναι έσκυψα για να πάρω φάρμακα από τα χαμηλά συρτάρια ανέβηκα στον βοηθό  για τα πάνω συρτάρια αλλά έλεος δεν νομίζω με αυτά να πάθει καμία κάτι.. . Επίσης έχω πόνο  αρκετά χαμηλά στο κεντρο αλλά όχι έντονο.  Είναι πιο πολύ σαν νευροπονος (δεν πήγα τουαλέτα σήμερα) και νιώθω τρομερή εξάντληση εδώ και λίγες μέρες κοιμάμαι πολλές ώρες και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.  Έχω φοβηθεί...

Υγ μόλις έφαγα 2 κομμάτια σοκολάτα και χώνει κλωτσιές φουλ!

Farmakotriftena πανω απ' ολα ψυχραιμια.Μη σε παραξενευει η απαντηση της μαιας, προφανως σκεφτηκε οτι αν υπαρχει καποια αποκολλησουλα μπορει με την παραμικρη μετακινηση να χειροτερεψει. Οταν ειχα παθει εγω τη μεγαλη αποκολληση που ειχα πολυ αιμα και κοκκινο, ο γιατρος μου ειχε πει το ιδιο δηλαδη ξαπλα για μια μερα τουλαχιστον να δουμε πώς θα παει και προγεστερονη, χωρις να ξερει τοτε οτι οντως ηταν αποκολληση. Του ειχα πει να παω στο μαιευτηριο και μου εοχε πει οτι μονο ζημια μπορει να γινει και οτι το σημαντικοτερο ειναι η ξεκουραση. Επισης μου ειχε πει οτι ανησυχητικο ειναι το κοκκινο και οχι το ροζ ή καφε αιμα. Και αν προκειται για κατι πιο σοβαρο υπαρχουν πονοι πολυ εντονοι και οχι ελαφρα πονακια μπροστα ή στην μεση.Ελπιζω να σε καθησυχασα καπως μεχρι να σε παρει τηλ ο γιατρος σου.

Εγω κοριτσια ειχα χθες μια βαρβατη ρινορραγια...πηγα σε ωρυλα που ειναι κοντα μου και την σταματησε.Βρηκε οτι ειναι διαχυτη δλδ δεν οφειλεται σε αγγειο που εσπασε που σημαινει λεει οτι μαλλον ειναι απο την αντιπηκτικη.. Χθες αφου μιλησα και με την αιματολογο -που λεει οτι ηταν τυχαιο γεγονος- αποφασισα να μην κανω την ενεση κ σημερα που μιλησα με τον γυναικολογο μου ειπε να μην την κανω για κανα 2 μερες ακομα..Η anti-Xa φυσιολογικη...τί να πω. Σημειωτεον οτι ειχα ξανα λιγο αιματακι στη μυτη τις προηγουμενες μερες που και που αλλα μονο στο χαρτομαντηλο..χθες ετρεχε κανονικα.

7 ώρες πρίν, Lina27 είπε:

Καλημερα κοριτσια σημερα τα εχω παιξει εντελως... πηρα τηλ τον γιατρο να του πω για το σιδερο και μου ειπε οτι ειμαστε ενταξει. Απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω υγρα φοραω σερβιετακια εχω κανει καλιεργιες μετρηση τραχηλου τελευταια την 1 φεβρουαριου ολα καλα και σημερα πηγα για πιπι και εβγαλα βλεννα διαφανες αοσμη και του το ειπα και μου ειπε ξεκουραση δυο μερες και ελα την παρασκευη να σε δω μου κοπηκαν τα ποδια κανονικα θα με εβλεπε αρχες μαρτιου. Την μπεμπα την νιωθω κανονικα κλωτσαει αλλα φοβαμαι τι γινεται γιατι εγινε αυτο δεν εκανα τπτ να πεις οτι κουραστηκα τι συμβαινει....

Βλεννα δεν ξαναειχες δει? Εγω οταν εχω καποιες μερες υγρα παντα ειναι με μορφη διαφανους αοσμης βλεννας, οχι παχυρευστης ειναι σαν ασπραδι αυγου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena kai ego eixa stin deuteri egkumosuni itane apokollisi kai piastike pio xamila to moro apo oti itane prin bebaia itane peripou sto deutero me trito mina an thumamai. Mou eixe dosei progesteroni kai ksapla oso mporeis mono gia pipi tpt allo... @Diana. Tha pao tin parasakeui mexri tote ksapla den polukouniemai ta basika mono kai liga. @fani_ blenna oxi pote ksana alla kai mesa stin mera den eixa tpt ksana mono i mesi kai liga ponakia xamila exo... tora iremisa ligo to mesimeri imouna na skaso klama neura kai ti epatha alla afou tin niotho ti kanei leo entaksei ola kala pane...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Τώρα είμαι στον γιατρό τελικά και περιμένω να μπω να με δει... Έχω ηρεμήσει πολύ. Πήρα προγεστερόνη και δεν ξέρω αν οφείλεται εκεί αλλά έκανα 3 εμετούς μιση ώρα μετά τη λήψη. Τέλος πάντων.  Θα σας πω όταν φύγω 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσαρες,

Λίνα και farmakotriftena όλα καλά κορίτσια θα πάνε! Θετική ενέργεια!

Έκανα β επιπεδου όλα καλά! Κουνουσε χεράκια το γλυκούλι!  Τον ρώτησα αν είδε κάτι που χρειάζεται αμνιο και μου είπε όχι.  Μόνο λόγω ηλικίας!  Και στα δικά σας κορίτσια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά μια μικρή αποκόλληση είναι αλλα όλα καλά... ήδη σήμερα δεν έχω αίμα.  

Καλημερα  και περαστικά!!Σου συνεστησε ξεκαουραση λογικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...