Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Κοριτσια το οικονομικο νομιζω μας εχει χτυπησει ολες! Και νομιζω οι ορμονες παιζουν το ρολο τους σε ολα τα αλλα! Εγω ας πουμε συγκινουμαι πανευκολα!!! Σοφια σκεψου οτι σε λιγο καιρο θα εχεις ολη την ευτυχια του κοσμου αγκαλια σου!!!!

Κατερινα εχεις το αγαπημενο μου ονομα! Ηταν της γιαγιας μου!

@KarMar84 εσενα απο που βγαινει;

  • Ευχαριστώ 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Diana. είπε:

Κοριτσια το οικονομικο νομιζω μας εχει χτυπησει ολες! Και νομιζω οι ορμονες παιζουν το ρολο τους σε ολα τα αλλα! Εγω ας πουμε συγκινουμαι πανευκολα!!! Σοφια σκεψου οτι σε λιγο καιρο θα εχεις ολη την ευτυχια του κοσμου αγκαλια σου!!!!

Κατερινα εχεις το αγαπημενο μου ονομα! Ηταν της γιαγιας μου!

@KarMar84 εσενα απο που βγαινει;

Και εμένα αρχικά είναι, Μαρίνα το όνομα μου :) και χρονολογία γέννησης... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/2/2018 at 2:10 ΜΜ, Diana. είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Εγω πρεπει να εχω παρει τα 2που εχασα το πρωτο τριμηνο και καναδυο ακομα μαλλον!!!! Λινα κι εγω ειχα περασει βαρβατο κολικο στην πρωτη,μεχρι που νοσηλευτηκα κιολας!!! Θελει πολυ νερο καθε μερα,το οποιο κι εγω δεν πινω γιατι εχω την παλινδρομηση στο στομαχι!

Ποια εχει β τη Δευτερα;

Συνάδελφε μα σε όλα ίδια εμείς;; κι εγώ πολλές νοσηλείες όχι μια...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε @Farmakotriftena κι εσυ; Σε ποιον μήνα; Το φοβάμαι πολύ μην το ξαναπάθω!!! Τότε δε μου είχε περάσει ούτε με την ενδοφλέβια,παραλίγο να με πάνε για επείγουσα καισαρική.Καναν μια τελευταία προσπάθεια με ενδομυικη και ευτυχώς με έπιασε.

 


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diana. είπε:

Κορίτσια πως βάζετε το τικεράκι;

Η ιστοσελίδα λέγεται lilypie 

Ακολουθούμε τις οδηγίες, επιλέγουμε σχέδια, βάζουμε τις ημερομηνίες κλπ.
Στο τέλος βγαίνουν 3 κωδικοί. Κάνουμε copy αυτόν που αρχίζει & τελειώνει με [i m g]
Μετά, πάμε  Προφίλ (πάνω πάνω στη σελίδα),  Ρυθμίσεις λογαριασμού, settings area και κάνουμε paste τον κωδικό στην Υπογραφή μας.

 


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diana. είπε:

Κορίτσια πως βάζετε το τικεράκι;

Είχα προσπαθήσει αλλά δεν κατάφερα τίποτα.  Αυτές που έχουν θα μας πουν. Που είναι οι β επιπέδου εεεεεεε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Επεστρεψα απο την β επιπεδου. Ο γιατρος ειπε οτι ολα τα βλεπει καλα και θα τα ξαναπουμε τωρα στο ντοπλερ καπου σε 10 βδομαδες ... Εφυγε μια ακομη "αγωνια" απο πανω μου ... Τουλαχιστον ολα φαινονται καλα ... 

Και με το καλο μεχρι τον Ιουνη θα εχουμε μια κορη στην αγκαλια :) 

Περιμενουμε και τα δικα σου νεα Οριαννα!

Απο βαρος ειπε καπου στα 460 γρ .. δεν ρωτησα για μηκος ... εσεις ξερετε πια μετρηση ειναι για αυτο; 

Η θεση του πλακουντα προσθιος υψηλος και η ωριμανση grade 0. Δεν ρωτησα ... αλλα μηπως για αυτο και αργησα να καταλαβω κινησεις;

Καλη επιτυχια με τις επομενες β επιπεδου κοριτσια! Ολα να πανε καλα!

Οι ορμονες οσο να ναι κανουν την δουλεια τους ... οσο ψυχραιμα και να παρω τις καταστασεις ειναι αληθεια ... Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ημουν πολυ πιεσμενη ... ειχα αιμα, συσπασεις ... ελεγα ας φτασουμε σε αυτη την βδομαδα και να γεννησω ... ας φτασουμε σε εκεινη ... κτλ ... Στην αρχη ειχε νοσηλευτει ο πατερας μου στο νοσοκομειο και τοτε ηταν που ειχα αιμα ... Μετα ηταν οι δηλωσεις και πιεστηκα πολυ και ειχα συσπασεις ... Ηρθε και ο διαβητης κυησης και οι κρισεις πανικου του συζυγου που δεν ειχε ξαναπαθει ποτε και δεν μπορουσε να τις αντιμετωπισει ... και δεν ηθελα να τον πιεζουν και πιεζομουν εγω ... και μετα γεννησα με προκληση μια που το μωρο παρουσιασε μειωμενη κινητικοτητα ... και ειπα για την επιλοχιο καταθλιψη ... ευτυχως θεωρω οτι μπορεσα να συνερθω συντομα ... αλλα να σκεφτειτε οτι ηρθε μερα που ειπα ο συζυγος μου μηπως να μην καθομουν μονη με το μωρο και να ερχοταν και η μαμα μου ... Μετα τους 6 μηνες σα να ερχομουν στα ισια μου ... Στον χρονο ημουν πολυ κουρασμενη ακομη ... μαλλον αυπνη, για αυτο και η κουραση ... Στον 1,5 χρονο εμπαινα στα τζην μου :) Οποτε σε αυτη την εγκυμοσυνη ... φτου φτου .. δεν εχω παραπονο σε γενικες γραμμες αν την συγκρινουμε με αυτη του γιου μου ... Οσο μπορω δεν αγχωνομαι και δεν πιεζομαι ... αλλα ανθρωποι ειμαστε ... αλλες εποχες ... αλλη εγκυμοσυνη ... αλλες καταστασεις γενικα στην ζωη μου ... και κυριως αλλη η ηλικια μου πια και αυτα που εχω ζησει ... Οποτε θα περασει και αυτο .. ναι ναι

Οσο για τον συζυγο ... αχ αχ ... ειναι πια γκρινιαρης! Και τωρα εγινε 40! Τι με περιμενει αμα γερασουμε μαζι δεν ξερω ... Και αν δεν γκρινιαζει για τα χρηματα, οταν εχουμε δυσκολιες ... πραγμα που το καταλαβαινω ... δυσκολο πραγμα να μην μπορεις να πληρωσεις τις υποχρεωσεις σου πραγματικα ... γκρινιαζει για οτιδηποτε αλλο! Ελεος! Δεν την μπορω την γκρινια καθολου! Με εκνευριζει αφανταστα! ... Μπορει τωρα να φταινε και οι ορμονες αλλες ετσι νιωθω!

Κοριτσια που ειστε απολυμενα ... αν εχετε 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια δικαιουστε να παρετε το επιδομα τοκετου και λοχειας απο το ΙΚΑ!

Αυτα ... περιμενω να διαβασω νεα σου! Καλο βραδυ!

 

Και για το τικερακι καλε ..

lilypie . com 

Επιλεγεις τι θελεις να κανεις ... και στο τελος επιλεγεις το Forums και το Pseudohtml κτλ

και το κανεις copy και μετα paste εδω στο φορουμ στην υπογραφη αν θυμαμαι καλα ....

Καλη επιτυχια!

 

Link to comment
Share on other sites

Η υπογραφη ειναι στις ρυθμισεις λογαριασμου. Αφου κανεις copy paste κανεις και μια αποθηκευση ... 

Ελπιζω να βοηθησα ...

Τελικα δεν τα κανει παντα συνενωση αυτα που γραφεις ...

Link to comment
Share on other sites

Σοφια πολυ χαρηκα που πηγαν ολα καλα!!! Για τον πλακουντα σημαινει οτι ειναι ψηλα και αυτο θελουμε και δεν εχει γερασει καθολου! Πλησιαζοντας στη γεννα τις τελευταιες βδομαδες το grade θα ανεβαινει γιατι ο πλακουντας ολοκληρωνει τη δουλεια του! Αν επινες η καπνιζες θα γερνουσε πιο γρηγορα ας πουμε γιατι τα φιλτραρει ολα!

Μαλλον γιατι σου εγραφα κι εγω!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια! 

Άρτεμις σου απάντησα για το τικεράκι αλλά ξεχαστηκα και έβαλα την ιστοσελίδα στην αρχή οπότε είναι ακόμα σε απόκρυψη... Το μνμ σου προς την Farmakotriftena φαίνεται κανονικά σε εμένα :)

Σοφία μου μπράβο ωραία τα νέα σου! Με το καλό! Ναι εγώ το γνωρίζω για τα 200 ένσημα, ευτυχώς τα έχω, κάτι είναι και αυτά τα επιδόματα! 

Οριαννα περιμενουμε και τα δικά σου όμορφα νέα! 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...