Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

      Σε κλειστή θερμοκοιτίδα 2 μέρες και μετά άλλες 6 σε κρεβατάκι μικρό που είναι για προωρα δηλαδή σχεδόν μια βδομάδα.  3 κιλα γεννήθηκε .2990 για την ακρίβεια.  Αλλά μην φοβάσαι αφού έκανες και τις ενεσεις είσαι κομπλέ. Εγώ ούτε ενεσεις δεν πρόλαβα.  Οπότε πιστεύω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο μπέμπης σου να μην χρειαστεί τίποτα !!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

A ... και το δικο μου το κατεβατο το εχει σε αποκρυψη! 

Αρτεμις κι εγω βλεπω την αναρτηση σου ... ακριβως μετα ειναι το κατεβατο μου και μετα αυτο για το τικερακι ...

Θα κανω ενα κοπι πειστ μου φαινεται ... δεν εγραφα τζαμπα τοση ωρα :)

 

Βεβαια ... Αρτεμις ... εσυ το διαβασες το ποστ ... Τι γινεται βρε κοριτσια; Τι δεν καταλαβαινω;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελπιζω να φαινεται τωρα ... να μην ειναι τζαμπα το κοπι πειστ!

Καλησπερα!

Επεστρεψα απο την β επιπεδου. Ο γιατρος ειπε οτι ολα τα βλεπει καλα και θα τα ξαναπουμε τωρα στο ντοπλερ καπου σε 10 βδομαδες ... Εφυγε μια ακομη "αγωνια" απο πανω μου ... Τουλαχιστον ολα φαινονται καλα ... 

Και με το καλο μεχρι τον Ιουνη θα εχουμε μια κορη στην αγκαλια :) 

Περιμενουμε και τα δικα σου νεα Οριαννα!

Απο βαρος ειπε καπου στα 460 γρ .. δεν ρωτησα για μηκος ... εσεις ξερετε πια μετρηση ειναι για αυτο; 

Η θεση του πλακουντα προσθιος υψηλος και η ωριμανση grade 0. Δεν ρωτησα ... αλλα μηπως για αυτο και αργησα να καταλαβω κινησεις;

Καλη επιτυχια με τις επομενες β επιπεδου κοριτσια! Ολα να πανε καλα!

Οι ορμονες οσο να ναι κανουν την δουλεια τους ... οσο ψυχραιμα και να παρω τις καταστασεις... ειναι αληθεια ... στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ημουν πολυ πιεσμενη ... ειχα αιμα, συσπασεις ... ελεγα ας φτασουμε σε αυτη την βδομαδα και να γεννησω ... ας φτασουμε σε εκεινη ... κτλ ... Στην αρχη ειχε νοσηλευτει ο πατερας μου στο νοσοκομειο και τοτε ηταν που ειχα αιμα ... Μετα ηταν οι δηλωσεις και πιεστηκα πολυ και ειχα συσπασεις ... Ηρθε και ο διαβητης κυησης και οι κρισεις πανικου του συζυγου που δεν ειχε ξαναπαθει ποτε και δεν μπορουσε να τις αντιμετωπισει ... και δεν ηθελα να τον πιεζουν και πιεζομουν εγω ... και μετα γεννησα με προκληση μια που το μωρο παρουσιασε μειωμενη κινητικοτητα ... και οσο για την επιλοχιο καταθλιψη ... ευτυχως θεωρω οτι μπορεσα να συνερθω συντομα ... αλλα να σκεφτειτε οτι ηρθε μερα που ειπε ο συζυγος μου μηπως να μην καθομουν μονη με το μωρο και να ερχοταν και η μαμα μου ... Μετα τους 6 μηνες σα να ερχομουν στα ισια μου ... Στον χρονο ημουν πολυ κουρασμενη ακομη ... μαλλον αυπνη, για αυτο και η κουραση ... Στον 1,5 χρονο εμπαινα στα τζην μου :) Οποτε σε αυτη την εγκυμοσυνη ... φτου φτου .. δεν εχω παραπονο σε γενικες γραμμες αν την συγκρινουμε με αυτη του γιου μου ... Οσο μπορω δεν αγχωνομαι και δεν πιεζομαι ... αλλα ανθρωποι ειμαστε ... αλλες εποχες ... αλλη εγκυμοσυνη ... αλλες καταστασεις γενικα στην ζωη μου ... και κυριως αλλη η ηλικια μου πια και αυτα που εχω ζησει ... Οποτε θα περασει και αυτο .. ναι ναι

Οσο για τον συζυγο ... αχ αχ ... ειναι πια γκρινιαρης! Και τωρα εγινε 40! Τι με περιμενει αμα γερασουμε μαζι δεν ξερω ... Και αν δεν γκρινιαζει για τα χρηματα, οταν εχουμε δυσκολιες ... πραγμα που το καταλαβαινω ... δυσκολο πραγμα να μην μπορεις να πληρωσεις τις υποχρεωσεις σου πραγματικα ... γκρινιαζει για οτιδηποτε αλλο! Ελεος! Δεν την μπορω την γκρινια καθολου! Με εκνευριζει αφανταστα! ... Μπορει τωρα να φταινε και οι ορμονες αλλες ετσι νιωθω!

Κοριτσια που ειστε απολυμενα ... αν εχετε 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια δικαιουστε να παρετε το επιδομα τοκετου και λοχειας απο το ΙΚΑ!

Αυτα ... περιμενω να διαβασω νεα σου! Καλο βραδυ!

 

Και για το τικερακι καλε ..

 

Επιλεγεις τι θελεις να κανεις ... και στο τελος επιλεγεις το Forums και το Pseudohtml κτλ

και το κανεις copy και μετα paste εδω στο φορουμ στην υπογραφη αν θυμαμαι καλα ....

Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σοφια μπράβο χαίρομαι που όλα καλά.  Για όλα τα άλλα τι να σου πω ρε φιλεναδα, είναι δύσκολο σε νιώθω.  Έχω τρελαθεί στο σπίτι.  Και απολυθηκα άδικα άσε. 

Ρε κορίτσια τι έχει πάθει το φόρουμ σήμερα?  Μου ζητάει συνέχεια κωδικό τον οποίο δεν δέχεται και όλο βάζω καινούργιο. ... έλεος! 

Βρε σοφια εσύ απολύθηκες ενώ ήσουν έγκυος? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Εκανα το self free test. Πηραν αιμα σήμερα και σε 10 μερες θα με παρουν για αποτελέσματα. Αγωνία.

 

Εγω ειμαι η Μαρια μιας και συστηνόμαστε

Εγω νευριασα με την ειδικευομενη ενδοκρινολογο του Ελενα...δε με ειδε η γιατρος μου αυτη τη φορα και αυτη που με ειδε εχει κολλημα με τα κιλα.

 

Εμεινα εγκυος στα 55 κιλα και τωρα ειμαι 60 και μου εβαλε χερι οτι εβαλα πολλα και εχω περιθωριο μεχρι 9 να βαλω λεει λογω διαβητη κυησης που ελεγχω με διατροφη κι εχω καλες σχετικα μετρησεις! Τη βρισκω ακυρη και υπερβολικη. Τωρα λεει να παω σε 10 μερες και να της γραψω τι τρωω καθημερινα....θα παω να της δειξω τις μεριδες σπουργιτιου που τρωω να δω τι θα πεί

 

 

 

 

 


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , chrimai είπε:

Καλησπέρα! Εκανα το self free test. Πηραν αιμα σήμερα και σε 10 μερες θα με παρουν για αποτελέσματα. Αγωνία.

 

Εγω ειμαι η Μαρια μιας και συστηνόμαστε

Τι ειναι αυτο το τεστ; Πρωτη φορα το ακουω ...

πρίν από 9 λεπτά , katsif είπε:

Σοφια μπράβο χαίρομαι που όλα καλά.  Για όλα τα άλλα τι να σου πω ρε φιλεναδα, είναι δύσκολο σε νιώθω.  Έχω τρελαθεί στο σπίτι.  Και απολυθηκα άδικα άσε. 

Ρε κορίτσια τι έχει πάθει το φόρουμ σήμερα?  Μου ζητάει συνέχεια κωδικό τον οποίο δεν δέχεται και όλο βάζω καινούργιο. ... έλεος! 

Βρε σοφια εσύ απολύθηκες ενώ ήσουν έγκυος? 

Ακομη κωδικο δεν μου ζηταει ... Ελπιζω να μην το δω και αυτο ... μου φτανει το κοπι πειστ που εκανα!

Δεν απολυθηκα ... ειμαι ελευθερος επαγγελματιας λογιστρια ... αλλα επειδη ολα πανε τελεια τωρα στην κριση ... ετσι πανε και οι αμοιβες και οι πληρωμες ... μονο οι λογαριασμοι και τα εξοδα και οι λοιπες υποχρεωσεις ανεβαινουν ... τα αλλα κατεβαινουν ...

Δουλευω απο το σπιτι γιατι ο γιος παει νηπιαγωγειο και αν πηγαινα στο γραφειο θα εχανα πολυ ωρα στο πηγαινε-ελα ... Τον εχω στο κλασσικο, 8:30-13:00. Τωρα με ενα λαπτοπ, τηλεφωνο και ιντερνετ μπορεις να κανεις την δουλεια :) 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τεστ που ανιχνευει αν εχει συνδρομο νταουν το μωρο απο δικό μου αιμα αντι για αμνιοπαρακεντηση. Σε ποσοστο 99%. Κοστισε 500 ευρω.

 

Το εκανα γιατι ειχα ενδειξη στην αυχενικη και ειμαι πανω απο 35. Παρολο που η β επιπεδου ηταν αριστη οπως και ο υπερηχος καρδιας εμβρυου. 


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια:) Σας διαβάζω από την πρώτη μέρα δημιουργίας του topic! 

ΠΗΤ: 17/6

Σήμερα έκανα τη β' επιπέδου στο Ιασώ και ο γιατρός είπε όλα καλά!

Μιας και αναθάρρυσα  είπα να γραφτώ στο forum και να σας πω ένα γεια καθώς για μένα είσαστε καθημερινή παρέα!

Επιπλέον έμαθα ότι είναι κοριτσάκι!

Πολλές ευχες απο καρδιάς σε όλες μας για τελειόμηνες εγκυμοσυνες!!

αα.. και με την ευκαιρία να συστηθώ.. Γεωργια!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , chrimai είπε:

Καλησπέρα! Εκανα το self free test. Πηραν αιμα σήμερα και σε 10 μερες θα με παρουν για αποτελέσματα. Αγωνία.

 

Εγω ειμαι η Μαρια μιας και συστηνόμαστε

Εγω νευριασα με την ειδικευομενη ενδοκρινολογο του Ελενα...δε με ειδε η γιατρος μου αυτη τη φορα και αυτη που με ειδε εχει κολλημα με τα κιλα.

 

Εμεινα εγκυος στα 55 κιλα και τωρα ειμαι 60 και μου εβαλε χερι οτι εβαλα πολλα και εχω περιθωριο μεχρι 9 να βαλω λεει λογω διαβητη κυησης που ελεγχω με διατροφη κι εχω καλες σχετικα μετρησεις! Τη βρισκω ακυρη και υπερβολικη. Τωρα λεει να παω σε 10 μερες και να της γραψω τι τρωω καθημερινα....θα παω να της δειξω τις μεριδες σπουργιτιου που τρωω να δω τι θα πεί

 

 

 

 

 

Πες της ότι είναι άσχετη.  Πες της ότι το είπα εγώ.  Γαιδαρα. 5 κιλά και θα σου κάνει παρατήρηση. Ουστ

Θα μας τρελάνουν ρε κορίτσια?  Πάλι με πέταξε έξω. Έχω αλλάξει 3 φορες κωδικό. Αααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/2/2018 at 11:43 ΠΜ, Diana. είπε:

@Farmakotriftena μπράβο όλα καλά!!!! Απλά τώρα κάτσε όσο μπορείς!!!!

Κοριτσια αυτά εγώ νομίζω τυχαία είναι αλλά καλό είναι να μην είμαστε και πολύ αεράτες!!!

@fani_ σίγουρα φταίει και η αντιπηκτική! Με τι δόση συνεχίζεις;

Diana την εκοψα 3 μερες μετα το περιστατικο και ξανα ξεκινησα τωρα με τη μεγαλυτερη δοση δλδ των 8000 μοναδων. Η anti xa που εκανα ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα... να δουμε, ελπιζω να μην επαναληφθει..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον!!!!! Πρωτον ξεκινησες πολυ λιγα κιλα! Και δευτερον αν το ελεγχεις με διατροφη μια χαρα εισαι και μια χαρα ειναι και τα κιλα σου! Ασε που μεχρι να γεννησεις δε χρειαζεται να παρεις κι εκατο κιλα! Εγω απο το πολυ το φουσκωμα παζει μετα τον εβδομο να πηρα 3! Με το καλο τα αποτελεσματα αν και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι τελεια ολα!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chrimai είπε:

Ειναι τεστ που ανιχνευει αν εχει συνδρομο νταουν το μωρο απο δικό μου αιμα αντι για αμνιοπαρακεντηση. Σε ποσοστο 99%. Κοστισε 500 ευρω.

 

Το εκανα γιατι ειχα ενδειξη στην αυχενικη και ειμαι πανω απο 35. Παρολο που η β επιπεδου ηταν αριστη οπως και ο υπερηχος καρδιας εμβρυου. 

Εκανα κι εγω το τεστ αυτο και πληρωσα το ιδιο..τα οικονομικα και τα δικα μας δεν ειναι καθολου ανθηρα αλλα μου μπηκε η ιδεα να το κανω λογω του ευρηματος της ηχογενους εστιας στην καρδια του εμβρυου κι ας μην εχω κλεισει ακομα τα 35. Σε καμια βδομαδα θα βγει το αποτελεσμα, σε εμενα ειπε ο γιατρος θα στειλουν το αιμα Αμερικη..

Link to comment
Share on other sites

@fani_ ρωτα τους απο περιεργεια, αφου οταν εκανες την εξεταση εκανες την πιο μικρη δοση και τα αποτελεσματα ηταν φυσιολογικα,γιατι να κανεις παραπανω δοση τωρα;


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και τα παίρνω.  Αν ανανεώσω την σελίδα με πετάει έξω.  Άσε που έφτιαξα μια φασολάδα που βγήκε μάπα. Δεν ψηθηκαν τα φασόλια. Από το χωριό ήταν. Λέτε να κάνει μποϊκοτάζ η πεθερα? Χοχοχο 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...