Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια ποια πέρασε κοξακι;;;; @katsif εσυ; γιατί στο νήπιο της κόρης μου υπάρχουν κρούσματα. 

πρίν από 1 λεπτό , Lina27 είπε:

Καλημερα κοριτσια καλωσηρθατε καινουργιες μανουλες με το καλο... Χθες μπηκα στην 23w και πηγα να βγαλουμε φωτο γιατι στην β αφου ολα πηγαν καλα  δεν μας εκανε την χαρη αλλα ουτε και χθες ηθελε ντρεπεται δεν πειραζει μου ειπε να ξαναπαω την αλλη βδομαδα παλι θα δω και την μετρησε 680γρ.. Απο ορεξη τπτ ουτε να μαγειρεψω δεν ηθελα σημερα με το ζορι χθες νευρα και σημερα μια χαρα μια πιανουν διαφορα ευτυχως κανουν υπομονη οι γυρω μου και ο γιος μου με παιρνει αγκαλια και με ηρεμει... Για πραγματακια τα εχω ολα ρουχαλακια θελω αλλα δεν εχω κανει τπτ ακομα σκεφτομαι στα μεσα εβδομου και μετα... Ειχα στον γιο μου πολυμορφικη κουνια και συζητησαμε μαζι να την δωσουμε στην μπεμπα και να του φτιαξουμε καινουργιο δωματιο με βιβλιοθηκη γραφειο ολα θα δουμε.. Σκεφτομαστε με τον αντρα μου να παμε σε εναν παιδοψυχολογο να συζητησουμε πως πρεπει να φερθουμε να μην νιωσει καπως αν και ειναι χαρουμενος το ηθελε πολυ ενα αδερφακι περισσοτερο απο εμας μπορω να σας πω μην του ερθει καπως μην νιωσει διαφορα για αυτο τρεναρω και το δωματιο ακομα...

Λινακι κι εμείς θα πάμε σε ψυχολόγο να μας πει  (είναι γνωστός μας εμάς) 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Farmakotriftena τι μου λες λιγο πονος με επιασε απο τον κολικο και χ...α απο τον φοβο μου εισαι ηρωας. Αυτο με το νερο πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω το ειπε και ο γιατρος πινω δεκα λιτρα νερο την ημερα εμφιαλωμενο πια ποσο παραπανω να πιω? 

@Farmakotriftena Για παιδοψυλογο δεν το ειχα σκεφτει να σου πω την αληθεια αλλα η κολλητη μου ιδια ηλικια τα παιδια μας μιλουσε κανονικοτατα πανεξυπνο παιδι ηξερε οτι η μαμα εχει διδυμα μωρα στην κοιλιτσα χαρουμενος που θα εχει παρεα πια να παιζει μια χαρα γενναει γυριζει απο το νοσοκομειο σπιτι τα βλεπει παιρνει μια βαθια ανασα και μενει και αυτο ηταν αρχισε να ψευδιζει δυσκολευοτανε να μιλησει επαθε ψυχολογικο σοκ στα καλα καθουμενα το καημενουλη τωρα αρχισε να συνερχεται με λογοθεραπεια και ψυχολογο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lina27 είπε:

@Farmakotriftena τι μου λες λιγο πονος με επιασε απο τον κολικο και χ...α απο τον φοβο μου εισαι ηρωας. Αυτο με το νερο πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω το ειπε και ο γιατρος πινω δεκα λιτρα νερο την ημερα εμφιαλωμενο πια ποσο παραπανω να πιω? 

Αχαχαχ εντάξει με 10L νερό φόβο μην έχεις!! Εγώ κάνω βλακείες. Δεν πίνω γιατί το στομάχι μου, από τότε που έμεινα έγκυος, δεν ειναι ποτέ καλά. είναι μέρες που σιχαίνομαι μέχρι και το νερό .  Είμαι στα όρια κατάθλιψης... Και νομίζω οφείλεται στο ότι κάθε μέρα, από τα τέλη Σεπτεμβρίου μέχρι και σήμερα, δεν έχω δει μια ήρεμη μέρα.  Αναγούλες πονακια πρηξιματα κούραση καθε μέρα κάτι απ'όλα αυτά θα εχω.

Όσο για τον παιδοψυχολόγο εμείς θα πάμε γιατί ήδη η μικρή εκδηλώνει ζήλια και θυμό.  Προς εμένα θυμό.. . Άλλος ένας λόγος που είμαι μέσα στην κατάθλιψη.  Η μικρή από τότε που έμεινα έγκυος σχεδόν με έχασε. 9 βδομάδες στο κρεβάτι δεν είχα το κουράγιο για τίποτα. 2-3 σηκώθηκα για να την πάω κάπου και τελικά μετά από 10' έκανα εμετούς και λιποθυμίες.  Με έχασε... Δεν μπορώ να παίξω μαζί της δεν μπορω να την σηκώνω πολλές αγκαλιές δεν έχω τη διάθεση να την πηγαίνω βόλτες κτλ κτλ. Και βγάζει θυμό προς εμένα.

Συν οτι την κρατάει πολλές φορές η μάνα μου (ειδικά στα πολύ χάλια μου) με αποτέλεσμα πολλες φορες , είναι σπίτι μαζί μου και ξαφνικά μου λέει συνέχεια "θέλω την γιαγιά μου" και νιώθω απαίσια.. . Φαντάσου να έρθει και ο μπέμπης τώρα πως θα νιώθει. Αφού λέω ότι θα έχω μόνο εκείνη αγκαλιές για να μην ζηλεύει η γλυκειά μου.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το θερμό καλοσώρισμα!! :)
Σ' ευχαριστώ πολύ @fani_ για τα περαστικά!! Ναι ήταν κομματάκι δύσκολη η αλήθεια είναι..εν τέλει δόξα τω Θεώ όλα καλά βέβαια..ο μικρός ηρέμησε αφού ήρθα σπίτι..όσο ήμουν στο νοσοκομείο με είχε ταράξει στις κλωτσιές και πήγαινε συνέχεια προς την τομή..τώρα κάπως τα βρήκαμε αν και μόλις πάω να χαλαρώσω μου τις χώνει!! δεν ξέρω αν όλες παθαίνουμε το ίδιο!!! ?

Είμαστε σχεδόν μαζί με την ΠΗΤ! τι καλά! Αν μπορεί να μας πει κάποια για το ΄λίκνο η αλήθεια είναι θα ήταν πολύ χρήσιμο!! Δεν ξέρω αν έχει ρόδες αυτό που θα μου δώσουν θα το ρωτήσω! Και έχω μπερδευτεί και με τα ριλάξ και τα πορτ μπεμπέ και όλα αυτά..έχω πελαγώσει κι εγώ γιατί δεν ξέρω τι είναι απαραίτητο να αγοράσω, τι θα μου δώσουν και αν θα τα καταφέρω να οργανώσω τα πάντα μέσα στην άδεια..επειδή μου λένε όλοι ότι θα βαρύνω έχω αρχίσει και ανησυχώ..Κάτι άσχετο κορίτσια αλλά έχουν καταργήσει όντως τις στράτες; πολύ πρόσφατα το έμαθα και σοκαρίστηκα!!!

@Diana. ευχαριστώ πολύ! εύχομαι όλα καλά στη β!!! :)

@Farmakotriftena Σ ευχαριστώ!! Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο αγχώνομαι επειδή δεν ξέρω το τι πρέπει να κάνω και το πότε, παρά για το πως έχουν τα πράγματα στο Ελλαδιστάν γιατί αυτό το έχω πάρει απόφαση προ πολλού! Από τις άδειες, μέχρι τη δήλωση στο ληξιαρχείο της γέννησης σκέφτομαι και έχω φρικάρει!! Αλλά μάλλον πρέπει να τα πάρω ένα βήμα τη φορά.. Από ψυχολογία και εγώ μία από τα ίδια ήμουν μέχρι που έκατσα για την αναρρωτική και τώρα πήρα μια ανάσα..Από την άλλη εβδομάδα που θα επιστρέψω νομίζω θα μετράω αντίστροφα τις ημέρες σαν τους κατάδικους για να ξανακάτσω..Δεν ξέρω για εσάς αλλά σαν το σπιτάκι μου δεν έχω τπτ...:/

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Evaki καλωσηρθες και από μενα 

Λοιπόν για το λικνο που ρωτάς. Καταρχήν θα ψάξεις μήπως μπορείς να δανειστείς. Εάν όχι έχεις δύο επιλογές.  Λίκνο ή καλαθουνα. Εγώ για την μεγάλη είχα καλαθουνα. Την έχεις δίπλα στο κρεβάτι οπότε θηλάζει κλπ και αν πας σαλόνι το παίρνεις μαζί,  κουζίνα μαζί κλπ

Επειδή όμως είναι για λίγο καιρό κάνα τρίμηνο αν θυμάμαι καλά,  θα σου πρότεινα να μην πολύ σκάσεις και μην πάρεις και τα δύο προσοχή. Θα χρειαστείς ένα κάθισμα αυγό το έλεγα εγώ που είναι για νεογέννητα και το βγάζεις από το αυτοκίνητο μαζί με το μωρό,  δεν ξέρω αν βγάζω νόημα ενώ τα μεγαλύτερα καρεκλάκι μένουν στο αυτοκίνητο και βάζεις βγάζεις μωρό.  

Το βασικότερο φιλενάδα είναι βρες από άλλες! Ότι θες ρωτας! Φιλιααααα

Και Περαστικά ε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Σας ευχαριστώ για το θερμό καλοσώρισμα!! :)
Σ' ευχαριστώ πολύ @fani_ για τα περαστικά!! Ναι ήταν κομματάκι δύσκολη η αλήθεια είναι..εν τέλει δόξα τω Θεώ όλα καλά βέβαια..ο μικρός ηρέμησε αφού ήρθα σπίτι..όσο ήμουν στο νοσοκομείο με είχε ταράξει στις κλωτσιές και πήγαινε συνέχεια προς την τομή..τώρα κάπως τα βρήκαμε αν και μόλις πάω να χαλαρώσω μου τις χώνει!! δεν ξέρω αν όλες παθαίνουμε το ίδιο!!! ?

Είμαστε σχεδόν μαζί με την ΠΗΤ! τι καλά! Αν μπορεί να μας πει κάποια για το ΄λίκνο η αλήθεια είναι θα ήταν πολύ χρήσιμο!! Δεν ξέρω αν έχει ρόδες αυτό που θα μου δώσουν θα το ρωτήσω! Και έχω μπερδευτεί και με τα ριλάξ και τα πορτ μπεμπέ και όλα αυτά..έχω πελαγώσει κι εγώ γιατί δεν ξέρω τι είναι απαραίτητο να αγοράσω, τι θα μου δώσουν και αν θα τα καταφέρω να οργανώσω τα πάντα μέσα στην άδεια..επειδή μου λένε όλοι ότι θα βαρύνω έχω αρχίσει και ανησυχώ..Κάτι άσχετο κορίτσια αλλά έχουν καταργήσει όντως τις στράτες; πολύ πρόσφατα το έμαθα και σοκαρίστηκα!!!

@Diana. ευχαριστώ πολύ! εύχομαι όλα καλά στη β!!! :)

@Farmakotriftena Σ ευχαριστώ!! Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο αγχώνομαι επειδή δεν ξέρω το τι πρέπει να κάνω και το πότε, παρά για το πως έχουν τα πράγματα στο Ελλαδιστάν γιατί αυτό το έχω πάρει απόφαση προ πολλού! Από τις άδειες, μέχρι τη δήλωση στο ληξιαρχείο της γέννησης σκέφτομαι και έχω φρικάρει!! Αλλά μάλλον πρέπει να τα πάρω ένα βήμα τη φορά.. Από ψυχολογία και εγώ μία από τα ίδια ήμουν μέχρι που έκατσα για την αναρρωτική και τώρα πήρα μια ανάσα..Από την άλλη εβδομάδα που θα επιστρέψω νομίζω θα μετράω αντίστροφα τις ημέρες σαν τους κατάδικους για να ξανακάτσω..Δεν ξέρω για εσάς αλλά σαν το σπιτάκι μου δεν έχω τπτ...:/

 

Καλημερα και καλως ηρθες !

Και εγω σε παρομοια φαση με εσενα βρισκομαι. Ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω που παν τα τεσσερα. Το καλο βεβαια ειναι οτι στον εξοπλισμο θα με καλυψουν αλλοι με μεταχειρισμενα και  εχω πολλες επιλογες και σε λικνο και σε κουνια και καροτσι. Δεν τα εχω δει ακομα βεβαια αλλα πιστευω να ειναι αξιοπρεπη μιας και δεν μας παιρνει για καινουρια.Πρεπει να φτιαξω μια λιστα με αυτα που θα χρειαστω σε εξοπλισμο, ρουχα κτλ και να δω τι μου λειπει και τι πρεπει ν αγορασω ,δεν εχω περιθωριο να φορτωθω αχρηστα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@katsif αχ ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου!!!! Νομίζω με λίκνο θα τη βγάλω που θα μου το δώσουν κι εμένα μεταχειρισμένο, δεν είμαστε για καινούρια οπότε την καλαθούνα την ξεχνώ! Θα κοιτάξω για το κάθισμα αυγό που λες, και μήπως γλιτώσω και σ αυτό την αγορά..ευτυχώς έχουν κινητοποιηθεί και φίλες συγγενών που έχουν μικρά παιδιά και ότι μπορούν θα μαζέψουν! Βγάζεις απόλυτο νόημα κατάλαβα τι εννοείς!!! Σ ευχαριστώ και πάλι!! :)

@aspa80 καλώς σας βρήκα!!! μη νομίζεις κι εγώ με αξιοπρεπή μεταχειρισμένα θα τη βγάλω απ οτι φαίνεται,..οτι μπορούμε να γλιτώσουμε καλό είναι..προς ώρας έχω εξασφαλίσει το λίκνο,το καρεκλάκι του φαγητού και ένα πάρκο.. καρότσι και κούνια έχω προσφορά να μου δώσουν αλλά επειδή ακόμα τα χρησιμοποιούν, θα πάει μερικούς μήνες (2-3 ) μετά  τη γέννα, οπότε κοιτάω για να έχω μια ιδέα για να μην ψάχνω τελευταία στιγμή..θα ήθελα να είμαι έτοιμη εάν κοντεύω να γεννήσω και δεν τα έχω στη διάθεσή μου.. Όσο για τη λίστα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη και εγώ αυτό σκέφτομαι .. μόνο τα απαραίτητα και οργάνωση από τώρα για το τι χρειάζεται  καθώς δεν υπάρχει και χώρος για άχρηστα πράγματα..το πρόβλημα είναι ότι ψάχνω να βρω ποια είναι τα απαραίτητα γιατί είμαι άσχετηηη!!! χαχα

αυτό που έχω απορία και εάν ξέρει κάποια και από ιδία πείρα ή θεωρητικά ας μεταλαμπαδεύσει τη γνώση της είναι σχετικά με τα μάρσιπο! ξέρω πως αυτά τα αγκαλιάς είναι καλύτερα από αυτά που βάζεις το μωρό καθιστό γιατί δεν επιβαρύνεται η σπονδυλική του στήλη (αν δεν κάνω λάθος), αλλά αναρωτιόμουν εάν τελικά καταλήξω σε τύπου ring sling, με τον ένα ώμο, για τους πρώτους μήνες, εάν θα είναι απαραίτητο το καρότσι. Έχω ακούσει ποικίλες απόψεις και θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας!

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τι μέρα και σήμερα,  βρέχει συνέχεια. Και η μικρή δεν έχει σχολείο έχουν εκπαίδευση οι δασκάλες. .... μην σχολιάσω! Εσείς τι κάνετε? 

πρίν από 3 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@katsif αχ ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου!!!! Νομίζω με λίκνο θα τη βγάλω που θα μου το δώσουν κι εμένα μεταχειρισμένο, δεν είμαστε για καινούρια οπότε την καλαθούνα την ξεχνώ! Θα κοιτάξω για το κάθισμα αυγό που λες, και μήπως γλιτώσω και σ αυτό την αγορά..ευτυχώς έχουν κινητοποιηθεί και φίλες συγγενών που έχουν μικρά παιδιά και ότι μπορούν θα μαζέψουν! Βγάζεις απόλυτο νόημα κατάλαβα τι εννοείς!!! Σ ευχαριστώ και πάλι!! :)

@aspa80 καλώς σας βρήκα!!! μη νομίζεις κι εγώ με αξιοπρεπή μεταχειρισμένα θα τη βγάλω απ οτι φαίνεται,..οτι μπορούμε να γλιτώσουμε καλό είναι..προς ώρας έχω εξασφαλίσει το λίκνο,το καρεκλάκι του φαγητού και ένα πάρκο.. καρότσι και κούνια έχω προσφορά να μου δώσουν αλλά επειδή ακόμα τα χρησιμοποιούν, θα πάει μερικούς μήνες (2-3 ) μετά  τη γέννα, οπότε κοιτάω για να έχω μια ιδέα για να μην ψάχνω τελευταία στιγμή..θα ήθελα να είμαι έτοιμη εάν κοντεύω να γεννήσω και δεν τα έχω στη διάθεσή μου.. Όσο για τη λίστα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη και εγώ αυτό σκέφτομαι .. μόνο τα απαραίτητα και οργάνωση από τώρα για το τι χρειάζεται  καθώς δεν υπάρχει και χώρος για άχρηστα πράγματα..το πρόβλημα είναι ότι ψάχνω να βρω ποια είναι τα απαραίτητα γιατί είμαι άσχετηηη!!! χαχα

αυτό που έχω απορία και εάν ξέρει κάποια και από ιδία πείρα ή θεωρητικά ας μεταλαμπαδεύσει τη γνώση της είναι σχετικά με τα μάρσιπο! ξέρω πως αυτά τα αγκαλιάς είναι καλύτερα από αυτά που βάζεις το μωρό καθιστό γιατί δεν επιβαρύνεται η σπονδυλική του στήλη (αν δεν κάνω λάθος), αλλά αναρωτιόμουν εάν τελικά καταλήξω σε τύπου ring sling, με τον ένα ώμο, για τους πρώτους μήνες, εάν θα είναι απαραίτητο το καρότσι. Έχω ακούσει ποικίλες απόψεις και θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας!

 

Καλημέρα! 

Εγώ είχα πάρει μαρσιπο αγκαλιά που ξαπλώνει το μωράκι,  βολικό είναι αλλά να ξέρεις ότι όσο μεγαλώνει βαραίνει και το κουβαλάς.  Ζητά το δωρο θα σου πρότεινα γιατί είναι λίγο ακριβουλι. Βοηθάει και στο σπίτι,  το βάζεις μέσα και κάνεις τις δουλειές σου. Για τα άλλα που είναι κάθετα το baby είναι λίγο δύσκολα να τα βάλεις και χρειάζεται κάποιος να στο κουμπώσει και αν είσαι μόνη την πάτησες. Για φορμάκια και τετοια θα σου φέρουν στο μαιευτήριο οπότε άμα έχεις γύρω στα 5 με 6 είσαι οκ πιστεύω συν του μαιευτηριου οπότε θα σου βγουν πάνω από 10. Λέω εγώ τώρα. ... Εγώ είχα πάρει από marks and Spencer τα 7 στα 25€ φανταστική ποιότητα! Εκμεταλλευκού τις εκπτωσεις ούτως ή αλλεως αυτά είναι πάντως καιρού! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Τι μέρα και σήμερα,  βρέχει συνέχεια. Και η μικρή δεν έχει σχολείο έχουν εκπαίδευση οι δασκάλες. .... μην σχολιάσω! Εσείς τι κάνετε? 

Καλημέρα! 

Εγώ είχα πάρει μαρσιπο αγκαλιά που ξαπλώνει το μωράκι,  βολικό είναι αλλά να ξέρεις ότι όσο μεγαλώνει βαραίνει και το κουβαλάς.  Ζητά το δωρο θα σου πρότεινα γιατί είναι λίγο ακριβουλι. Βοηθάει και στο σπίτι,  το βάζεις μέσα και κάνεις τις δουλειές σου. Για τα άλλα που είναι κάθετα το baby είναι λίγο δύσκολα να τα βάλεις και χρειάζεται κάποιος να στο κουμπώσει και αν είσαι μόνη την πάτησες. Για φορμάκια και τετοια θα σου φέρουν στο μαιευτήριο οπότε άμα έχεις γύρω στα 5 με 6 είσαι οκ πιστεύω συν του μαιευτηριου οπότε θα σου βγουν πάνω από 10. Λέω εγώ τώρα. ... Εγώ είχα πάρει από marks and Spencer τα 7 στα 25€ φανταστική ποιότητα! Εκμεταλλευκού τις εκπτωσεις ούτως ή αλλεως αυτά είναι πάντως καιρού! 

Ναι αυτό σκέφτομαι..επειδή τον κόβω να βγαίνει μπαμπάτσικος που λένε και στο χωρίο μου, μη μου φύγει η μέση από το 2ο -3ο μήνα και πάνε χαμένα και τα λεφτά και το μάρσιπο..εσύ το χρησιμοποιούσες και έξω για περπάτημα ή την πήγαινες με το καρότσι βόλτα;; για το ξαπλωτό έχω αρχίσει να κάνω έρευνα..διάβασα ότι βολεύει περισσότερο! Θα ήθελα να μπορώ να το βάζω και χωρίς βοήθεια και να μπορώ να το βάζω να πάω και καμιά βόλτα στο πάρκο εδώ δίπλα πιο άνετα ακόμη και αν είμαι μόνη μου στο σπίτι γι' αυτό το κοιτάω..έχω δει συγγενείς με τα καρότσια να τους βγαίνει η ψυχή στα πεζοδρόμια.. :/ 

Δεν ήξερα ότι έχει στα M&S φορμάκια!!! Θα το κοιτάξω άμεσα !! Εχθές κοίταγα να παραγγείλω από το NEXT το βρετανικό, είχε το σετ των 3 και των 4 με 20 ευρώ, αλλά αν βρω κάτι τέτοιο στα M&S συμφέρει περισσότερο! Ευχαριστώ! 

Για το μαιευτήριο κορίτσια ισχύει ότι θα πρέπει να τους βάλουμε μακρυμάνικο για να τα βγάλουμε έξω όταν θα πάρουμε εξιτήριο ε; Δεν ξέρω πόσα φορμάκια να πάρω και σε τι μέγεθος γιατί την προηγούμενη εβδομάδα μου τον έβγαλαν 560 γρ και νομίζω θα βγει χοντρούλης και τα 0-3 μηνών θα τα ξεπετάξει..δεν ξέρω που κυμαίνονται τα φυσιολογικά όρια! 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@katsif μάλλον δεν είδες το μήνυμα μου,  εσύ ήταν που είχες κολλήσει κοξακι από το μικρό σου;;

Όχι φιλενάδα δεν ήμουν εγώ. ...

Περαστικά!

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Ναι αυτό σκέφτομαι..επειδή τον κόβω να βγαίνει μπαμπάτσικος που λένε και στο χωρίο μου, μη μου φύγει η μέση από το 2ο -3ο μήνα και πάνε χαμένα και τα λεφτά και το μάρσιπο..εσύ το χρησιμοποιούσες και έξω για περπάτημα ή την πήγαινες με το καρότσι βόλτα;; για το ξαπλωτό έχω αρχίσει να κάνω έρευνα..διάβασα ότι βολεύει περισσότερο! Θα ήθελα να μπορώ να το βάζω και χωρίς βοήθεια και να μπορώ να το βάζω να πάω και καμιά βόλτα στο πάρκο εδώ δίπλα πιο άνετα ακόμη και αν είμαι μόνη μου στο σπίτι γι' αυτό το κοιτάω..έχω δει συγγενείς με τα καρότσια να τους βγαίνει η ψυχή στα πεζοδρόμια.. :/ 

Δεν ήξερα ότι έχει στα M&S φορμάκια!!! Θα το κοιτάξω άμεσα !! Εχθές κοίταγα να παραγγείλω από το NEXT το βρετανικό, είχε το σετ των 3 και των 4 με 20 ευρώ, αλλά αν βρω κάτι τέτοιο στα M&S συμφέρει περισσότερο! Ευχαριστώ! 

Για το μαιευτήριο κορίτσια ισχύει ότι θα πρέπει να τους βάλουμε μακρυμάνικο για να τα βγάλουμε έξω όταν θα πάρουμε εξιτήριο ε; Δεν ξέρω πόσα φορμάκια να πάρω και σε τι μέγεθος γιατί την προηγούμενη εβδομάδα μου τον έβγαλαν 560 γρ και νομίζω θα βγει χοντρούλης και τα 0-3 μηνών θα τα ξεπετάξει..δεν ξέρω που κυμαίνονται τα φυσιολογικά όρια! 

Εμένα δεν μου είχαν πει από το μαιευτήριο πρέπει να της βάλω μακρυμανικο. Καμιά σχέση.  Όχι μην πάρεις από Next είναι λίγο ακριβά.  Άστο αυτό για ρουχαλάκια.  Έχει άπαιχτα και εγώ το έχω λιώσει. .....

Πάρε ένα σετ 0-3 και δες. Αν βγει μικρο στείλε τον άντρα σου να σου πάρει μεγαλύτερο αν και δεν πιστεύω. ...

Link to comment
Share on other sites

@katsif μάλλον θα πάρω ένα δυο σετ για 0-3 και ένα μόνο για 3-6 επειδή ποτέ δεν ξέρεις και αχρείαστο δε θα πάει! Ευτυχώς που μου το είπες για τα M&S θα το έχω στα υπόψιν!!! :)

Έχει ψωνίσει καμία από patpat? μου βγαίνουν συνέχεια sponsored δημοσιεύσεις στο ίντερνετ και έχουν κάτι φοβερά συνολάκια!! Επίσης, που γεννάτε κορίτσια;; θα προσπαθήσω να καλύψω τα κενά μου γιατί δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελίδες οπότε εάν το έχετε αναφέρει πιο πριν θα το βρω εκει! :)


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , evaki_ είπε:

@katsif μάλλον θα πάρω ένα δυο σετ για 0-3 και ένα μόνο για 3-6 επειδή ποτέ δεν ξέρεις και αχρείαστο δε θα πάει! Ευτυχώς που μου το είπες για τα M&S θα το έχω στα υπόψιν!!! :)

Έχει ψωνίσει καμία από patpat? μου βγαίνουν συνέχεια sponsored δημοσιεύσεις στο ίντερνετ και έχουν κάτι φοβερά συνολάκια!! Επίσης, που γεννάτε κορίτσια;; θα προσπαθήσω να καλύψω τα κενά μου γιατί δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελίδες οπότε εάν το έχετε αναφέρει πιο πριν θα το βρω εκει! :)

Αχ και εγώ έχω ξετρελαθει με τα Patpat! Νομίζω ότι θα το ρισκάρω αργότερα να παραγγείλω ένα αρχικά για να δω την ποιότητα και μετά βλέπουμε... 

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα για γέννα, ή στο ιασω (όχι Αθήνας) ή στο νοσοκομείο... Εσύ; 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , KarMar84 είπε:

Αχ και εγώ έχω ξετρελαθει με τα Patpat! Νομίζω ότι θα το ρισκάρω αργότερα να παραγγείλω ένα αρχικά για να δω την ποιότητα και μετά βλέπουμε... 

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα για γέννα, ή στο ιασω (όχι Αθήνας) ή στο νοσοκομείο... Εσύ; 

Κι εγώ έτσι σκέφτομαι! Μία δοκιμαστική αγορά να δω τι παίζει από ποιότητα και ταχύτητα αποστολής και βλέπουμε!  Έκανα ένα παρόμοιο πείραμα με ρούχα εγκυμοσύνης από το Asos τον προηγούμενο μήνα και δε το μετάνιωσα.. πήρα ένα jegging εγκυμοσύνης μ έχει βγάλει ασπροπρόσωπη..και στο 1/3 της τιμής από παρόμοια ποιότητα που είχα βρει εδώ..

Εγώ μάλλον στο Μητέρα βάσει του καινούργιου γιατρού αλλά θα δείξει..θέλω να συζητήσω το κόστος μαζί του γιατί δεν είχα την ευκαιρία ακόμα και θα δω..εάν είναι υπέρογκο το ποσό γιατί είναι πολύ καλός γιατρός και με όνομα, μάλλον θα του ζητήσω να με παρακολουθήσει μέχρι τέλους και θα πάω στο δημόσιο για τη γέννα..αν και μόνο που σκέφτομαι αυτό το σενάριο αγχώνομαι..και δη επειδή σκέφτομαι ότι μπαίνω στον 6ο και ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω!!! τι άγχος και αυτό..

Προσπαθώ να βρω και καμία προσφατη δημοσίευση για το Μητέρα αλλά δεν τα έχω καταφέρει όλα είναι παλιά..Σκέφτομαι ωστόσο να ζητήσω rooming in οπουδήποτε και εαν πάω τλκ..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...