Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΙ. ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ?


Recommended Posts

Καλημερα! ειμαι 26 εχω κανει 1 σπερματενχιση και 4 εξωσωματικες αλλα κανενα αποτελεσμα. τον αλλο μηνα λεμε να ξεκινησουμε νεα προσπαθεια αλλα δεν ξερω τι να κανω να ξαναπαω στον ιδιο? η' να ψαχνω για αλλο γιατρο?

σας ευχαριστω εκ-των προτερων


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λένια μου καλημέρα!

Εγώ έμεινα ευχαριστημένη από τον κ.Καπετανάκη! Έχω ένα κοριτσάκι 1,5ετών τώρα. Είχα κάνει κι εγώ 2 σπερματεγχύσεις και δεν πιάσαν τόπο. Πήγα στο Καπετανάκη και έμεινα με την 1η εξωσωματική.

Εσύ που έκανες όλες αυτές τις προσπάθειες? Σε άλλο γιατρο?Σε ρωτάω γιατί δεν το διευκρινίζεις!

Το καλό στον Καπετανάκη είναι ότι έχει οργάνωση και πολύ έμπειρο προσωπικό!!! Όλες οι εξετάσεις γίνινται εκεί και δεν τρέχεις δεξιά-αριστερά, σημαντικό! Βέβαια πρέπει να κρατάς γερό πορτοφόλι, αλλά αυτό θα το ξέρεις ήδη, αφού ήδη έχεις κάνει τις προσπάθειές σου.


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λένια μου καλημέρα!

Εγώ έμεινα ευχαριστημένη από τον κ.Καπετανάκη! Έχω ένα κοριτσάκι 1,5ετών τώρα. Είχα κάνει κι εγώ 2 σπερματεγχύσεις και δεν πιάσαν τόπο. Πήγα στο Καπετανάκη και έμεινα με την 1η εξωσωματική.

Εσύ που έκανες όλες αυτές τις προσπάθειες? Σε άλλο γιατρο?Σε ρωτάω γιατί δεν το διευκρινίζεις!

Το καλό στον Καπετανάκη είναι ότι έχει οργάνωση και πολύ έμπειρο προσωπικό!!! Όλες οι εξετάσεις γίνινται εκεί και δεν τρέχεις δεξιά-αριστερά, σημαντικό! Βέβαια πρέπει να κρατάς γερό πορτοφόλι, αλλά αυτό θα το ξέρεις ήδη, αφού ήδη έχεις κάνει τις προσπάθειές σου.

ολες της προσπαθειες της εχω κανει στον κυριο καπετανακη ξεχασα να πω οτι προσφατα ειχα και μια παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα και απο τοτε εχω απογοιτευτη με τον εαυτο μου. δεν μπωρο να καταλαβω τη φταιη και δεν μενω εγκυος ο καπετανακης δεν μας εχει βρει προβλημα αλλα αυτο που με τρελενη ειναι τοτε γιατι δεν τα καταφερνω.

Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα κατάλαβα. Τι να σου πω τώρα? Υπομονή? Ξέρω ότι στα λόγια είναι εύκολη, αλλά στην πράξη??? Τι σου λέει ο γιατρός?

Είναι διάφορα στη μέση για τον καθένα. Εγώ έχω πολυκυστικές, αυτό ήταν και το μεγαλύτερο πρόβλημα. Τώρα λέμε να προσπαθήσουμε μόνοι μας με τον άντρα μου και αν σε κανένα 6μηνο δεν...ε τότε θα ξαναπάω πάλι από την αρχή. Μακάρι να μη χρειαστεί βέβαια γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο!

Τώρα από εκεί και πέρα είναι τι αντοχές έχεις. Ποιος σε έχει αναλάβει, ο ίδιος ή ο Κάϊλας? Εμένα με είχε αναλάβει ο γιος του ο Βασίλης που δυστυχώς έφυγε για Αμερική.

Εύχομαι καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!το χω γραψει και στο παρεντς ,το γραφω κι εδω...με τον Καπετανακη εκανε τα 2διμα της η γνωστη φωτογραφος Καλλιοπη.Την ειχα ρωτησει εγω προσωπικα το καλοκαιρι στις διακοπες που τυχαμε στην παραλια να καθομαστε διπλα και εγω χωρις να την γνωριζω την ρωτησα στα ισα (επειδη κι εμεις κανουμε εξωσωματικη).Φυσικα δεν μου ειπε το ιστορικο της η γυναικα,αλλα ξερω οτι ειναι σε μεγαλουτσικη ηλικια και οτι προσπαθουσε 10 χρονια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!το χω γραψει και στο παρεντς ,το γραφω κι εδω...με τον Καπετανακη εκανε τα 2διμα της η γνωστη φωτογραφος Καλλιοπη.Την ειχα ρωτησει εγω προσωπικα το καλοκαιρι στις διακοπες που τυχαμε στην παραλια να καθομαστε διπλα και εγω χωρις να την γνωριζω την ρωτησα στα ισα (επειδη κι εμεις κανουμε εξωσωματικη).Φυσικα δεν μου ειπε το ιστορικο της η γυναικα,αλλα ξερω οτι ειναι σε μεγαλουτσικη ηλικια και οτι προσπαθουσε 10 χρονια..

Όντως ισχύει αυτό που λες. Έτυχε μάλιστα σε κάποιο ραντεβού που είχα να είχε έρθει κι αυτή την ίδια ώρα. Και μάλιστα πρέπει να ήμασταν κοντά σε μήνες στην εγκυμοσύνη.

Επίσης ξέρω ότι αυτό που θα σου πω είναι χιλιοειπωμένο Λένια μου, αλλά μήπως έχεις υπεραγχωθεί? 26 χρονών είσαι μωρέ! Εγώ είμαι 34! Άσε να περάσει λίγος καιρός, βγάλτο από μέσα σου, ξέχασέ το για λίγο και ξαναπήγαινε πάλι σε κανένα χρόνο. Όλα θα γίνουν. Ο Καπετανάκης για να με εμψυχώσει μου έλεγε...''ό,τι και να γίνει, παιδί θα κάνεις!''


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό που λες. Έτυχε μάλιστα σε κάποιο ραντεβού που είχα να είχε έρθει κι αυτή την ίδια ώρα. Και μάλιστα πρέπει να ήμασταν κοντά σε μήνες στην εγκυμοσύνη. !''

Η συγκεκριμενη μενει στην Νεα Υορκη,οποτε φανταζομαι θα μπορουσε να παει σε καποιο φημισμενο κεντρο εκει,κατι θα ηξερε που πηγε εκει που πηγε τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από ότι έχει πει σε συνέντευξή της...είχε βρεθεί στην Αμερική σε κάποιο γάμο και εκεί συναντήθηκε με τον Καπετανάκη πρώτη φορά. Μέσα στη συζητηση του είπε για τις αποτυχημένες προσπάθειες και εκείνος της πρότεινε να κάνει άλλη μια στο δικό του κέντρο. Έτσι κι έγινε και μάλιστα και με την 1η νομίζω. Διορθώστε με αν κάνω λάθος!

Παιδιά όλα μετράνε, άλλος έχει ψυχολογικό θέμα, άλλος σωματικο, ανάλογα. Το θέμα είναι να βρεις ένα κέντρο που να σου εμπνέει ασφάλεια. Εγώ σε όσους είχα πάει πρίν τον συγκεκριμένο ήταν τα πράγματα χάλια. Ούτε με εμψύχωναν, ούτε μου έλεγαν τι φταίει, ούτε υπήρχε οργάνωση. Εκεί πάντως ησύχασα!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα κατάλαβα. Τι να σου πω τώρα? Υπομονή? Ξέρω ότι στα λόγια είναι εύκολη, αλλά στην πράξη??? Τι σου λέει ο γιατρός?

ο γιατρος καθε φορα μου λεει αφου δεν ετυχε τωρα θα τυχη στην επομενη προσπαθεια.... αλλα δυστοιχος τιποτα. ο ιδιος ο γιατρος δεν μου εχει πει που μπορη να ωφειλοντε οι αποτυχιες.

στην τελευταια προσπαθεια εγινε βιοψια των εμβρυων για τυχον χρωμοσωμικες ανωμαλιες απο τα 10 γονιμοποιημενα τα 4 ηταν πολυ καλα και μου ειπαι οτι εχω αρκετες πιθανοτητες να μεινω εγκυος, μου εβαλε και τα 4 εβρυακια αλλα το 1 επιασε αλλα δυστοιχος παλινδρομισε, μου ειπαι οτι ωφειλετε σε τυχαιο γεγονος οτι η φυση για καποιο λογο το αποβαλε αλλα πως γινετε αφου εγινε βιοψια.

Σημερα το απογευμα θα παω να παρω την ιστολογικη εξεταση απο την αποξεση. (οχι απο τον κυριο καπετανακι γιατι δεν μενω Αθηνα ειμαι απο νησι)

Είναι διάφορα στη μέση για τον καθένα. Εγώ έχω πολυκυστικές, αυτό ήταν και το μεγαλύτερο πρόβλημα. Τώρα λέμε να προσπαθήσουμε μόνοι μας με τον άντρα μου και αν σε κανένα 6μηνο δεν...ε τότε θα ξαναπάω πάλι από την αρχή. Μακάρι να μη χρειαστεί βέβαια γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο!

Τώρα από εκεί και πέρα είναι τι αντοχές έχεις. Ποιος σε έχει αναλάβει, ο ίδιος ή ο Κάϊλας? Εμένα με είχε αναλάβει ο γιος του ο Βασίλης που δυστυχώς έφυγε για Αμερική.

Εύχομαι καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό που λες. Έτυχε μάλιστα σε κάποιο ραντεβού που είχα να είχε έρθει κι αυτή την ίδια ώρα. Και μάλιστα πρέπει να ήμασταν κοντά σε μήνες στην εγκυμοσύνη.

Επίσης ξέρω ότι αυτό που θα σου πω είναι χιλιοειπωμένο Λένια μου, αλλά μήπως έχεις υπεραγχωθεί? 26 χρονών είσαι μωρέ! Εγώ είμαι 34! Άσε να περάσει λίγος καιρός, βγάλτο από μέσα σου, ξέχασέ το για λίγο και ξαναπήγαινε πάλι σε κανένα χρόνο. Όλα θα γίνουν. Ο Καπετανάκης για να με εμψυχώσει μου έλεγε...''ό,τι και να γίνει, παιδί θα κάνεις!''[/QUOT

εχω πολυ αγχος, στην τελευταια προσπαθεια και που ηταν θετικες η χοριακες παλι αγχος ειχα δεν προλαβα να χαρω ουτε της 8 εβδομαδες και τελικα παλινδρομισε.

το ιδιο μου ελεγε και μενα


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως ισχύει αυτό που λες. Έτυχε μάλιστα σε κάποιο ραντεβού που είχα να είχε έρθει κι αυτή την ίδια ώρα. Και μάλιστα πρέπει να ήμασταν κοντά σε μήνες στην εγκυμοσύνη.

Επίσης ξέρω ότι αυτό που θα σου πω είναι χιλιοειπωμένο Λένια μου, αλλά μήπως έχεις υπεραγχωθεί? 26 χρονών είσαι μωρέ! Εγώ είμαι 34! Άσε να περάσει λίγος καιρός, βγάλτο από μέσα σου, ξέχασέ το για λίγο και ξαναπήγαινε πάλι σε κανένα χρόνο. Όλα θα γίνουν. Ο Καπετανάκης για να με εμψυχώσει μου έλεγε...''ό,τι και να γίνει, παιδί θα κάνεις!''[/QUOT

εχω πολυ αγχος, στην τελευταια προσπαθεια και που ηταν θετικες η χοριακες παλι αγχος ειχα δεν προλαβα να χαρω ουτε της 8 εβδομαδες και τελικα παλινδρομισε.

το ιδιο μου ελεγε και μενα

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ..ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ..ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

καλησπερα galleria καλως ηρθες στην παρεα μας! σου ευχομαι καλή επιτυχια!!!:)


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...