Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Μάλλον είμαστε πολυ πιεσμένες. Μην τη στεναχωρείστεναχωρείς τη μανούλα σου @λιλιτο. Σκέψου ότι βλέπει το παιδί της ξάπλα τόσο καιρό να υποφέρει. Τα ψώνια και τα μαγαζιά δεν τελειωνουν! Αυτή τη στιγμή εκείνη θέλει να είσαι καλά εσύ! Εννοείτε πως θα ψωνίσει για το μωρό και είμαι σίγουρη για αυτο. Από την άλλη η πεθερά κοιτάει πότε θα έρθει το μωρό.... Άλλοι άνθρωποι άλλη οπτική γωνία. 

@Sofaki91 εννοείτε ότι πρέπει τα σκυλάκια να υποδεχτούν το νέο μέλος! Εσύ ξέρεις πόσο καθαρά τα έχεις και πως και πότε θα πλησιάσουν το παιδί σου. Ο κάθε ένας έχει τη γνώμη του και θέλει να την επιβάλει. 

Όσο για μένα,λίγο οι ορμόνες, λίγο η κλεισούρα, λίγο οι απανωτές εγκυμοσύνες τα τελευταία χρόνια χωρίς να πάρω παιδί σπίτι, λίγο του ότι ως ελεύθερη επαγγελματίας, με όλα αυτά που μου έχουν τύχει και τις ξάπλες, έχασα όλους τους πελάτες μου και λογικό. Νιωθω ότι έχτιζα τόσα χρόνια να γκρεμίζεται, αξίζει τον κόπο για το παιδάκι μου, αλλά το οικονομικό και το ηθικό κόστος υπάρχει . Λίγο που βλέπω τον άντρα μου να φεύγει το πρωί και να γυρνάει το βράδυ και γω να μην μπορώ να βοηθήσω. Φανταστείται ότι δεν ανάβω κλιματιστικό για να μην επιβαρύνω με έξτρα έξοδα. Αν το καταλάβει θα φωνάζει γιατί συνέχεια μου λέει άναψε το και γω του λέω δεν κάνει .... Μεγεθύνει το μυαλό τα πάντα αυτή τη περίοδο της ατελείωτης μοναξιάς και περισυλλογής....( Χαχαχα)


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι δίκιο έχετε κορίτσια. Καθομαι εδώ και σκέφτομαι συνέχεια και δεν κάνει καλό.

@Sofaki91 μα στειλεις ένα πανακι του μωρού με τον άντρα σου σπίτι να το μυρίσουν τα σκυλιά. Και το καλύτερο θα είναι να βγείτε έξω και να μπείτε στο σπίτι όλοι μαζί. Ώστε να μην το εκλάβουν σαν ξένο αλλά σαν οικογένεια πλέον.καινουριο μέλος στην αγέλη.

@2angels όλα θα πάνε καλά θα δεις.και με τον καιρό θα ξαναφτιάξει και η δουλειά και η πελατεία . Και γω βλέπω τον δικο μου και με ενοχλεί που δεν δουλεύω τον τελευταίο χρόνο σταθερά, τουλάχιστον λέω ότι κάνω μεταπτυχιακο για να παρηγοριεμαι ότι δεν κάθομαι. Το σημαντικό τώρα είναι τκ μωράκι σου ,όλα τα υπόλοιπα στον καιρό τους.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@2angels έτσι είναι για όλα και όλοι έχουν γνώμη..τεσπα.. Πόσο καιρό περιμένεις Γι αυτο το παιδάκι? αν θυμάμαι καλά είχες 2 εγκυμοσύνες??

 

@λιλιτο ναι αυτό θα κάνω για αρχή με το πανάκι..ελπίζω ο μικρός ειδικά να το υποδεχτεί καλά το μωρό γτ είναι ζηλιαρουλης..

Πρώτα τα μωράκια μας τώρα κορίτσια και βλέπουμε όλα καλά θα πάνε..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Sofaki91 είπε:
πρίν από 36 λεπτά , Sofaki91 είπε:

@2angels έτσι είναι για όλα και όλοι έχουν γνώμη..τεσπα.. Πόσο καιρό περιμένεις Γι αυτο το παιδάκι? αν θυμάμαι καλά είχες 2 εγκυμοσύνες??

 

@λιλιτο ναι αυτό θα κάνω για αρχή με το πανάκι..ελπίζω ο μικρός ειδικά να το υποδεχτεί καλά το μωρό γτ είναι ζηλιαρουλης..

Πρώτα τα μωράκια μας τώρα κορίτσια και βλέπουμε όλα καλά θα πάνε..

@2angels

@λιλιτο

Ναι Σοφάκι μου.... Είχα άλλο ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι. Για τυχαίους ατυχης λόγους έπρεπε να τερματίστουν οι κυήσεις δυστυχως αρκετά προχωρημένες. Δυστυχώς ήμουν απλά άτυχη. Έχει ο Θεός όμως. Χάνω την υπομονή μου μερικές φορές  και τα νεύρα μου είναι ευαίσθητα αλλα ευτυχώς επανέρχομαι.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Μόνο στον άντρα μου γκρινιάζω ,και λίγο στη μεσαία μου την αδερφή και τη μαμά μου , στους άλλους όλα καλά λεω. Όχι δεν έχω συνέχεια παρέα ,αν και μένει η πεθερα από πάνω, κατεβαίνει κάνει δουλίτσες το πρωί κι αν την φωνάξω το απόγευμα για καφεδάκι για καμιά ώρα, ο άντρας μου δούλευει συνήθως 2-11.μμ.

Βασικά πιστεύω ότι επειδή πλησιάζει το βασικό μαξιλάρι έχω αγχώθει και μου βγαίνουν έτσι ασυναίσθητα. Θυμώνω που η μαμά μου δεν έχει πάει να ψωνίσει τίποτα για το μωρό, αν και μου είπε είναι νωρίς ακόμα και ίσως περιμενει να σηκωθώ για να πάμε μαζί. ,αλλά θα ήθελα να είναι / να δείχνει πιο ενθουσιασμενη. Ίσως δεν το έχει αντιληφθεί ή δεν θέλει να με πιέζει, αν και ρωτάει συνεχεια για το μωρο κλπ.

Από την άλλη η πεθερά με έχει σπάσει τα νεύρα με το τι θα κάνουμε, τι θα αγοράσουμε κλπ κλπ και νιώθω ότι χώνεται πολύ. 

Πραγματικά δεν ξέρω τι θέλω ,ζω μια τρέλα. Έχω γίνει παρανοϊκή. Και μένα είναι καλό το ζάχαρο αλλά δεν θέλω να ξεφύγω σε κιλά. 

Γτ έκλαιγες???  

Κοριτσι μου εχω το ιδιο προβλημα με την πεθερα μου... Απο τη μια πλευρα ειναι τοσο καλη με βοηθάει στο σπιτι με τις δουλειές θα μου κανει και κανενα φαγακι μια στο τοσο γενικα με εχει στα πουπουλα ΑΛΛΑ επεμβαίνει τοσοοοο πολυ σε σημείο που μου εχει σπασει τα νευρα σκεψου τις εδειξα κατι καλτσακια που πηραμε με τον αντρα μου μετα τη β επιπέδου και μας εκανε καυγα επειδη δεν ηταν λευκά αλλα γκρι! Εχει φαγωθεί να τα παρω ολα λευκα απο σεντονια μεχρι ρουχα... Οταν έρχεται σπιτι δεν με αφηνει ουτε σε καρέκλα να κάτσω και φυσικα στο καναπε παντα ξαπλωμενη οχι με λιγο μαζεμενα ποδια... Πραγματικα ωρες ωρες βρισκομαι σε απόγνωση και βαζω τα κλαματα... Χθες μου εφερε εσωρουχα σκεψου γτ λεει πρεπει να φοραω μονο λευκααα! Τα νευρα μου!

21 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Πικέ κουβερτουλες, όχι χειμωνιάτικες. φανελάκι κοντομανικο, φορμακι μακρυμάνικο!   σκέφτομαι να παρω και 2-3 μακρυμάνικα φανελάκια καλού κακού. Δεν ξέρω τι καιρό θα κάνει...και τα μαιευτήρια έχουν κλιματισμο. 

Τι γνώμη έχετε;

@Sofaki91 πάντα μονοκλινο! Θέα το Λυκαβηττό! Σούπερ! Χαχαχα

Προχθες μου εστειλε μια φιλη μου φωτογραφια το παιδακι της στο νοσοκομείο και ηταν σκεπασμένο με χοντρη βελουδινη κουβερτα και απο μεσα ειδα οτι φορουσε παλι βελουδινο φορμακι... Καλύτερα να ρωτήσεις στο νοσοκομειο τι θα χρειαστείτε....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσι μου εχω το ιδιο προβλημα με την πεθερα μου... Απο τη μια πλευρα ειναι τοσο καλη με βοηθάει στο σπιτι με τις δουλειές θα μου κανει και κανενα φαγακι μια στο τοσο γενικα με εχει στα πουπουλα ΑΛΛΑ επεμβαίνει τοσοοοο πολυ σε σημείο που μου εχει σπασει τα νευρα σκεψου τις εδειξα κατι καλτσακια που πηραμε με τον αντρα μου μετα τη β επιπέδου και μας εκανε καυγα επειδη δεν ηταν λευκά αλλα γκρι! Εχει φαγωθεί να τα παρω ολα λευκα απο σεντονια μεχρι ρουχα... Οταν έρχεται σπιτι δεν με αφηνει ουτε σε καρέκλα να κάτσω και φυσικα στο καναπε παντα ξαπλωμενη οχι με λιγο μαζεμενα ποδια... Πραγματικα ωρες ωρες βρισκομαι σε απόγνωση και βαζω τα κλαματα... Χθες μου εφερε εσωρουχα σκεψου γτ λεει πρεπει να φοραω μονο λευκααα! Τα νευρα μου!

Προχθες μου εστειλε μια φιλη μου φωτογραφια το παιδακι της στο νοσοκομείο και ηταν σκεπασμένο με χοντρη βελουδινη κουβερτα και απο μεσα ειδα οτι φορουσε παλι βελουδινο φορμακι... Καλύτερα να ρωτήσεις στο νοσοκομειο τι θα χρειαστείτε....

Αχ με αυτά τα λευκά. Και μένα τα ήθελε όλα λευκά για το μωρό για να τα πλένουμε στους 90. Της είπα εγώ τοωρο δεν θα το έχω σαν να βγήκε από κάνα ίδρυμα και ευτυχώς ψώνισε ροζ πουά γκρι όλα φυσικά σε Παλ τόνους αλλά πάλι καλά. Την είπα και ότι όλα τα βρεφικά λέει στα ρούχα στους 40. Της κακοφανηκε αλλά το δέχτηκε. Εμένα με έπιασε και μου είπε να μην φοράω στρινγκ, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη πριν , χαχαχαχα .και γαμωτο μου είναι 55 ετών και μεγάλωσε σε πόλη. Α και φυσικά τα εσώρουχα μπεζ και άσπρα.

  • Χαχα 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ναι Σοφάκι μου.... Είχα άλλο ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι. Για τυχαίους ατυχης λόγους έπρεπε να τερματίστουν οι κυήσεις δυστυχως αρκετά προχωρημένες. Δυστυχώς ήμουν απλά άτυχη. Έχει ο Θεός όμως. Χάνω την υπομονή μου μερικές φορές  και τα νεύρα μου είναι ευαίσθητα αλλα ευτυχώς επανέρχομαι.

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. κρίμα όμως δεν ξέρω πώς είναι αυτό το συναίσθημα και μακάρι να μη το ζει και καμία γυναίκα..οπως και να χει σ'αυτήν την εγκυμοσύνη είσαι πολύ τυχερή και όλα θα πάνε καλά. Λίγο έμεινε..λογικό τότε να χάνεις την υπομονή σου δεν πέρασες λίγα..Αλλά αισιοδοξία από δω και πέρα.. 

@Μάντη χαχαχα καλέ πως αντέχεις και εσύ. Παναγία μου.. πολύ χώνεται δεν της κόβεις για την ψυχική σου υγεία όχι τίποτα άλλο.. συνήθως μας λένε να μη δίνουμε σημασία Αλλά δεν γίνεται ρομπότ δεν είμαστε..

 

@λιλιτο αυτό το νέα δεν παίζει ρόλο άμα το μυαλό είναι κολλημένο θα ναι πάντα έτσι.. Αλλά όχι να επέμβει και στα εσώρουχα.. Εγώ δεν θα θελα να την ξαναδώ χαχαχα μπορεί να το κάνει με την καλή της καρδιά ..Αλλά εδώ η μαναδες μας δε λένε τέτοια..

Σε λίγες ωρίτσες θα δω την μπεμπουλα μου :xβασικά τι να δεις από το ασπρόμαυρο Αλλά τεσπα :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Μάντη και @λιλιτο δεν υπήρχε περίπτωση να κρατηθω και να μη μιλήσω......χαχαχαχχα! Μα στα εσώρουχα μου; Γιατί δεν λέτε "ο άντρας μου θέλει στρινγκ, δαντελενια και το άσπρο δεν του αρέσει καθόλου" χαχαχαχααχ. Συγνώμη που το διακομοδω αλλά το προτιμώ από το να σας μπριζωσω χειρότερα. Εμένα η δικιά μου πάλι όλο λέει θα πάρω εκείνο  , θα κανω το άλλο , αφήστε το αυτό θα το κάνω εγώ και στο τέλος τίποτα! Από τα 20 που λέει κάνει το ένα. Όχι ότι έχει υποχρέωση αλλά μην το λες για να μην βασίζομαι και περιμένω! Βασικά δεν μου αρέσουν τα πολλά λόγια και προτιμώ τις πράξεις ή απλά δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου λόγω κατάστασης. Τι να πω; Κατά τα άλλα από δουλειές ότι μπορεί κάνει. Λίγα μεν αλλά τόσο μπορεί. Από την άλλη να λέμε ευτυχώς που υπάρχουν για τη βοήθεια που χρειαζόμαστε τώρα. Ας τις αφήσουμε να λένε λέτε; Αλλά πόσο; Χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

@Μάντη και @λιλιτο δεν υπήρχε περίπτωση να κρατηθω και να μη μιλήσω......χαχαχαχχα! Μα στα εσώρουχα μου; Γιατί δεν λέτε "ο άντρας μου θέλει στρινγκ, δαντελενια και το άσπρο δεν του αρέσει καθόλου" χαχαχαχααχ. Συγνώμη που το διακομοδω αλλά το προτιμώ από το να σας μπριζωσω χειρότερα. Εμένα η δικιά μου πάλι όλο λέει θα πάρω εκείνο  , θα κανω το άλλο , αφήστε το αυτό θα το κάνω εγώ και στο τέλος τίποτα! Από τα 20 που λέει κάνει το ένα. Όχι ότι έχει υποχρέωση αλλά μην το λες για να μην βασίζομαι και περιμένω! Βασικά δεν μου αρέσουν τα πολλά λόγια και προτιμώ τις πράξεις ή απλά δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου λόγω κατάστασης. Τι να πω; Κατά τα άλλα από δουλειές ότι μπορεί κάνει. Λίγα μεν αλλά τόσο μπορεί. Από την άλλη να λέμε ευτυχώς που υπάρχουν για τη βοήθεια που χρειαζόμαστε τώρα. Ας τις αφήσουμε να λένε λέτε; Αλλά πόσο; Χαχαχα!!!

Ε αυτό είναι χειρότερο, να μην ξες αν μπορείς να βασιστείς. Όχι το διακωμωδω και τα λέω και στον άντρα μου και γελάμε.αφου κι αυτός της την λέει.ειμαστε μια ομάδα.  Δεν μπορώ να μπω στη θέση σου για τα παιδιά που έχασες , όλα πάνε ήδη πολύ καλά όμως σε αυτήν .θετική σκέψη.

@Sofaki91 να σκεφτείς ότι η γιαγιά μου πήγε και μου αγόρασε δαντελενια εσώρουχα και στρινγκ όταν ήμουν 19 γτ είναι λεει στη μόδα. Της είπα ότι θα με χωρισει ο γιος της αν σταματήσω να φοράω και δεν το ξαναανεφερε ποτέ. Να μας πεις τι έγινε στο γιατρό.

Αλλά και γω της τη λέω με το γάντι φυσικά και στον πληθυντικό, δεν μαλώνω αλλά πιάνει το μνμ. Ειδικά τσατιζετε και έχει πολύ γέλιο όταν προσπαθεί να βρει υποστήριξη από έναν από τους δύο μας και στο τέλος δεν βρίσκει άκρη. Και μας πετάει το γνωστό ρητό : ιδιοι είστε ,αν δεν ταιριάζατε...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

Ε αυτό είναι χειρότερο, να μην ξες αν μπορείς να βασιστείς. Όχι το διακωμωδω και τα λέω και στον άντρα μου και γελάμε.αφου κι αυτός της την λέει.ειμαστε μια ομάδα.  Δεν μπορώ να μπω στη θέση σου για τα παιδιά που έχασες , όλα πάνε ήδη πολύ καλά όμως σε αυτήν .θετική σκέψη.

@Sofaki91 να σκεφτείς ότι η γιαγιά μου πήγε και μου αγόρασε δαντελενια εσώρουχα και στρινγκ όταν ήμουν 19 γτ είναι λεει στη μόδα. Της είπα ότι θα με χωρισει ο γιος της αν σταματήσω να φοράω και δεν το ξαναανεφερε ποτέ. Να μας πεις τι έγινε στο γιατρό.

Αλλά και γω της τη λέω με το γάντι φυσικά και στον πληθυντικό, δεν μαλώνω αλλά πιάνει το μνμ. Ειδικά τσατιζετε και έχει πολύ γέλιο όταν προσπαθεί να βρει υποστήριξη από έναν από τους δύο μας και στο τέλος δεν βρίσκει άκρη. Και μας πετάει το γνωστό ρητό : ιδιοι είστε ,αν δεν ταιριάζατε...

Χαχαχα θεά η γιαγιά.. αμέ καθοδόν είμαι θα σας πω έκανα και τις αιματολογικές το πρωί σε λίγο θα βγουν και αυτές αν και νομίζω πως συνεχίζω να έχω χαμηλό αιματοκρίτη..εσάς πως είναι?? 

 

Καλά κάνετε και είστε ομάδα έτσι πρέπει.. να στηρίζει ο ένας τον άλλον.. αλλιώς θα βγείτε τρελοί.. εμένα που μου έκοψε τον πληθυντικό απ την αρχή που το πας? Και δεν ένιωθα καλά μ'αυτό Αλλά τι να έκανα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sofaki91 εγώ άλλαξα σίδηρο και ανέβηκε είχε πέσει πάρα πολύ. Σκέψου φεριτινη είχα 7 με κατώτατο όριο 10 και σε δύο βδομάδες πήγε στο 10 με τον καινούριο σίδηρο και ο αιματοκρίτης στα 37 φυσιολογικά πλαίσια.

Και πως τη φωνάζεις?? Εγώ την ξέρω από τα 16 και πιστεύω θα είναι δύσκολο να τη φωνάζω στον ενικό.αλλα δεν μου είπε τίποτα οπότε δεν παίρνω πρωτοβουλία να αλλάξει κάτι . Ο άντρας μου μιλάει στη μαμά μου μια στον ενικό -μια στον πληθυντικό.

Και ρε κορίτσια για θύμισε μου λίγο ηλικίες!


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς πληθυντικό αλλά να πω την αλήθεια μου δεν μου αρέσει καθόλου, δεν έχει δώσει ποτέ δικαίωμα ενικού ούτε το έχει ζητησει . 

Αιματοκρίτη κατάφερα να τον ανεβάσω 33! Προσπαθώ όσο μπορώ. 

Στείλε μας τα νέα σου....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Ονόμα  διαλέξατε??

Ρούχα εξόδου από το μαιευτήριο??

Είδα ότι είναι μόδα να κερνάς στο μαιευτήριο πλέον όχι γλυκά αλλά κάτι σαν μπομπονιέρες γέννας , θα το κάνετε ?? Εγώ το σκέφτομαι ακόμα...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πριν λίγο τελείωσα από τη γιατρό την άλλη βδομάδα θα δω και την μαία και τη  μεθεπόμενη πάλι γιατρό και από αρχές Αυγούστου θα με βλέπει 2 φορές τη βδομάδα μια στο ιατρείο μια για nst.. Η μικρή έφτασε 1389γρ. Μεγαλώνει καλά η καρδούλα καλά όλα τέλεια..

Εμένα οι εξετάσεις μου Ε έτσι και έτσι ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο από 32.8 στο 32.5.. Η γενική ούρων βελτιώθηκε όμως Αλλά πρέπει να συνεχίσω να πίνω πιο πολύ νερό..

@λιλιτο πως την φωνάζω Ε?? Ε Δεν την φωνάζω χαχα.. τι να κάνω δεν μου βγαίνει να λέω και σκέτο το όνομα αντίθετα τον πεθερό που του μιλάω στον πληθυντικό με το όνομα του.. Από πολύ μικρή γνωρίζεστε.. οι άντρες λειτουργούν διαφορετικά.. @2angels Εσύ προτιμάς τον ενικό Ε?? Είναι στον άνθρωπο εγώ δεν έχω θέμα οκ απλά δεν μου βγαίνει να τη φωνάζω και με το όνομα της σκέτο..

 

Όνομα διαλέξαμε κλείσαμε στο Βαλέρια.. ρούχα εξόδου έτοιμα και αυτά παντελόνι με tshirt χαχαχ.. μου τα πήρε η νύφη μου από h&m..πολύ όμορφα.. προχθές κορίτσια μίλησα με μια γνωστή μου που ετοιμάζει γλυκά τούρτες και συζητήσαμε να μου ετοιμάσει μπισκότα βουτύρου και από πάνω ζαχαροπαστα κάπως και έχει μπιμπερό καρότσι γράφεις και ότι θέλεις,κάπως έτσι θα τα κάνω.. βέβαια τα έχει 1.5 ευρώ το ένα Αλλά δεν περιμένω και τον κόσμο..

Όσο για ηλικία 27 8)

Εσείς όνομα ρούχα γλυκά???


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια πριν λίγο τελείωσα από τη γιατρό την άλλη βδομάδα θα δω και την μαία και τη  μεθεπόμενη πάλι γιατρό και από αρχές Αυγούστου θα με βλέπει 2 φορές τη βδομάδα μια στο ιατρείο μια για nst.. Η μικρή έφτασε 1389γρ. Μεγαλώνει καλά η καρδούλα καλά όλα τέλεια..

Εμένα οι εξετάσεις μου Ε έτσι και έτσι ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο από 32.8 στο 32.5.. Η γενική ούρων βελτιώθηκε όμως Αλλά πρέπει να συνεχίσω να πίνω πιο πολύ νερό..

@λιλιτο πως την φωνάζω Ε?? Ε Δεν την φωνάζω χαχα.. τι να κάνω δεν μου βγαίνει να λέω και σκέτο το όνομα αντίθετα τον πεθερό που του μιλάω στον πληθυντικό με το όνομα του.. Από πολύ μικρή γνωρίζεστε.. οι άντρες λειτουργούν διαφορετικά.. @2angels Εσύ προτιμάς τον ενικό Ε?? Είναι στον άνθρωπο εγώ δεν έχω θέμα οκ απλά δεν μου βγαίνει να τη φωνάζω και με το όνομα της σκέτο..

 

Όνομα διαλέξαμε κλείσαμε στο Βαλέρια.. ρούχα εξόδου έτοιμα και αυτά παντελόνι με tshirt χαχαχ.. μου τα πήρε η νύφη μου από h&m..πολύ όμορφα.. προχθές κορίτσια μίλησα με μια γνωστή μου που ετοιμάζει γλυκά τούρτες και συζητήσαμε να μου ετοιμάσει μπισκότα βουτύρου και από πάνω ζαχαροπαστα κάπως και έχει μπιμπερό καρότσι γράφεις και ότι θέλεις,κάπως έτσι θα τα κάνω.. βέβαια τα έχει 1.5 ευρώ το ένα Αλλά δεν περιμένω και τον κόσμο..

Όσο για ηλικία 27 8)

Εσείς όνομα ρούχα γλυκά???

Εμενα με κουράζει λίγο ο πληθυντικός σε κάποιες φάσεις αλλά δεν το συζητώ για να τη φωνάζω μαμα και μπαμπά, το είχαμε συζητήσει και είχαμε πει έχουμε και μαμά και μπαμπά ευτυχώς δεν χρειάζεται να φωνάζουμε άλλους έτσι.

Καλά τα κιλακια της ,άντε μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας. Πολύ όμορφο ονοματακι .εύηχο και κοριτσίστικο και πρωτότυπο.

Για όνομα αφού σβηναμε και γράφαμε ατελείωτες λίστες καταλήξαμε σε δύο : Αμελια  και Ήρα αλλα μάλλον κλίνουμε στο Αμέλια (πεθερά Αμαλία) παραλλαγή τουλάχιστον.

εγώ 28 ειμαι.

Εγώ βρήκα ένα υπέροχο μπεζ φορέματακι στα πρεναταλ ,είπε θα μου το πάρει η κουμπάρα μου αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει και κοιτάω ακόμα.

Γτ δύο φορές τη βδομάδα.? Το nst που θα το κάνεις? Εμένα θα με δει τώρα στις 32 βδομάδες μετά λογικά στις 34 και μετά θα αρχίσει κάθε βδομάδα από ότι κατάλαβα.

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...