Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλά και η αδερφή μου 3 μήνες να θηλασε δεν της άρεσε λέει η αίσθηση άντε βγάλε άκρη αυτό το έχω ξανακούσει βασικά..  Όσο για αυτήν από Αγγλία κρίμα το παιδάκι..

Ναι να πάρεις και εγώ τον ρώτησα αν θα ναι εδώ.. Γτ ποτέ δεν ξέρεις.. Για την έξοδο μου είπε από 0 ημερών που λέει ο λόγος μπορείς να βγεις βόλτα μη σου πω λέει μπορείς να πας και Αμερική.. εντάξει να μην είμαστε σε κλειστά μέρη που καπνίζουν συνωστισμό πολύ,ξέρεις..τα αυτονόητα! Με το μωρό του είπα δεν νομίζω να ασχολείστε 10 λεπτά στην πρώτη επίσκεψη και τέλος και λέει όχι όχι 1 ώρα σίγουρα.. Όσο να ναι 60 ευρώ θα δώσω και θέλω πρώτα να ναι άνθρωπος και μετά γιατρός να βλέπω ότι ασχολείται και ας δώσω και 80 βέβαια δεν κολλάω εκεί απλά θέλω να πω πολύ έρχονται το βλέπουν και φεύγουν καπάκι.. Στο ιατρείο 30. Τώρα για τον θηλασμό δεν πολύ κατάλαβα στην αρχή μου φάνηκε πολύ θετικός εννοείτε μου λέει είμαι θετικός υπάρχει άλλωστε καλύτερο πράγμα από μητρικό γάλα ?? Αλλά τώρα λέει αν πέσει το ζάχαρο ή και ανεβάσει  ικτερο  και γενικώς κινδυνεύσει η υγεία του δεν το συζητώ .. αν και διάβασα πως και ικτερο να έχουν τα μωρά πως με το μητρικό είμαστε κομπλέ διάβασα και βιβλιογραφίες πηγές έγκυρες..  Αλλά θα το δούμε τότε και Αυτό.. 

Και πολύ καλά θα κάνεις γερό και την υγεία της να χει η μικρή και πηγαίνετε όπου θέλετε..την έχετε και δίπλα άλλωστε την Χαλκιδική

 

Ωραία. Και γω για ίκτερο διάβασα ότι απλά πρέπει να παίρνει αρκετά υγρά γτ αποβάλλεται με το κατούρημα.απλα για να είναι σίγουροι οι γιατροί πόσο γάλα πίνουν προτινουν μπουκάλι. Που δεν το θεωρώ σωστό. Πάντως ξέρω στα πρόωρα δίνουν μόνο μητρικό. Άρα αυτομάτως είναι καλύτερο αλλιώς θα έδιναμ σκόνη . Και γω πρέπει να την πάρω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. 

Για την έξοδο ησύχασε ο άντρας σου???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ωραία. Και γω για ίκτερο διάβασα ότι απλά πρέπει να παίρνει αρκετά υγρά γτ αποβάλλεται με το κατούρημα.απλα για να είναι σίγουροι οι γιατροί πόσο γάλα πίνουν προτινουν μπουκάλι. Που δεν το θεωρώ σωστό. Πάντως ξέρω στα πρόωρα δίνουν μόνο μητρικό. Άρα αυτομάτως είναι καλύτερο αλλιώς θα έδιναμ σκόνη . Και γω πρέπει να την πάρω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. 

Για την έξοδο ησύχασε ο άντρας σου???

Ναι το ίδιο διάβασα και εγώ.. 

Ησύχασε ευτυχώς χαχα δεν θα μπορούσα να μαι κλεισμένη μέσα τόσο καιρό.. Δεν βγαίνω που δεν βγαίνω και στα καλά μου άσε δεν το συζητώ για τώρα στην εγκυμοσύνη,περιμένω τη μαμά μου να κάνουμε καμία βόλτα,Ε και μετά με το μωρό πάλι μέσα θα παθαινα κατάθλιψη..του είπα να πάμε καμία καμία μονοήμερη Ναύπλιο όλοι μαζί και συμφώνησε αρκεί να μας βοηθήσει και ο καιρος μην έχουμε βροχές αν και δεν νομίζω..

Ναι εννοείτε να τη πάρεις τηλ να συνεννοηθείτε..

Τι άλλο σου έμεινε να κάνεις? 

Εγώ θέλω και ΚΕΠ να πάω να τακτοποιήσω και τα χαρτιά για την είσοδο στο μαιευτήριο ίσως αύριο πρωί 

 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Ναι το ίδιο διάβασα και εγώ.. 

Ησύχασε ευτυχώς χαχα δεν θα μπορούσα να μαι κλεισμένη μέσα τόσο καιρό.. Δεν βγαίνω που δεν βγαίνω και στα καλά μου άσε δεν το συζητώ για τώρα στην εγκυμοσύνη,περιμένω τη μαμά μου να κάνουμε καμία βόλτα,Ε και μετά με το μωρό πάλι μέσα θα παθαινα κατάθλιψη..του είπα να πάμε καμία καμία μονοήμερη Ναύπλιο όλοι μαζί και συμφώνησε αρκεί να μας βοηθήσει και ο καιρος μην έχουμε βροχές αν και δεν νομίζω..

Ναι εννοείτε να τη πάρεις τηλ να συνεννοηθείτε..

Τι άλλο σου έμεινε να κάνεις? 

Εγώ θέλω και ΚΕΠ να πάω να τακτοποιήσω και τα χαρτιά για την είσοδο στο μαιευτήριο ίσως αύριο πρωί 

 

 

Ε θέλω σιγά σιγά να τελειώσω με βαλίτσα. Εχω βάλει κάποια πράγματα αλλά δεν χω πάρει σερβιετες ,εσώρουχα ,θέλω να βάλω ακόμα μια  δυο άλλαξιες πιτζάμες.κανα φορμακι για το μωρό.πανα αγκαλιας

  Να του πάρω ρούχο εξόδου.  Και γενικά έμειναν μικροπραγματα για αγορά. Χτένα ψαλιδακι κλπ.κστρωμα αλλαξιερας , προληπτικά. 2-3 μπουκάλια.κατι τετοια

λέω έχω 4 βδομάδες μέχρι να μπω επίσημα στο ένατο . Πρέπει να οργανώσω κόσμο να τα ετοιμάσει αφού εγώ δεν μπορώ να σηκωθώ.

Ναι είναι και τα χαρτιά.πρεπει να δω και κει τι χρειάζεται .δεν τα έψαξα ακόμα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ε θέλω σιγά σιγά να τελειώσω με βαλίτσα. Εχω βάλει κάποια πράγματα αλλά δεν χω πάρει σερβιετες ,εσώρουχα ,θέλω να βάλω ακόμα μια  δυο άλλαξιες πιτζάμες.κανα φορμακι για το μωρό.πανα αγκαλιας

  Να του πάρω ρούχο εξόδου.  Και γενικά έμειναν μικροπραγματα για αγορά. Χτένα ψαλιδακι κλπ.κστρωμα αλλαξιερας , προληπτικά. 2-3 μπουκάλια.κατι τετοια

λέω έχω 4 βδομάδες μέχρι να μπω επίσημα στο ένατο . Πρέπει να οργανώσω κόσμο να τα ετοιμάσει αφού εγώ δεν μπορώ να σηκωθώ.

Ναι είναι και τα χαρτιά.πρεπει να δω και κει τι χρειάζεται .δεν τα έψαξα ακόμα.

Οπότε έχεις ακόμα πραγματάκια..

Και εγώ βαλίτσα θα την ετοιμάσω από μέσα Αυγούστου μάλλον.. πιτζάμες πρέπει να αγοράσω,σερβιέτες.. θα βάλεις μαμά πεθερά αδερφές όποια μπορεί να πάει να τελειώνεις και μ'αυτά.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Οπότε έχεις ακόμα πραγματάκια..

Και εγώ βαλίτσα θα την ετοιμάσω από μέσα Αυγούστου μάλλον.. πιτζάμες πρέπει να αγοράσω,σερβιέτες.. θα βάλεις μαμά πεθερά αδερφές όποια μπορεί να πάει να τελειώνεις και μ'αυτά.. 

Ε ναι.η πεθερά φεύγει μεθαύριο θα γυρίσει αρχές αυγούστου.οποτε μαμά θα βάλω και μια πο τις αδερφές μου την κουμπάρα μου και αν χρειαστεί τον άντρα μου αν και αυτές τις μέρες θα δούλευει όλη μέρα .και τον λυπάμαι αλλά θέλω να είναι όλα έτοιμα πριν μπω στον 9ο δεν θέλω να αγχώνομαι και για αυτό. 

Έχω αρχίσει και φρικαρω στην ιδέα της γεννας και αγχώνομαι.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΈΛΩ !!!!ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.

και σιγά σιγά συνειδητοποιούμε ότι θα έχουμε παιδί!!! Εμείς !!!  μέχρι τώρα είναι μια ιδέα στην ουσία.και είναι τρομακτικό και ταυτόχρονα συναρπαστικο με την καλή έννοια. Θα είμαστε καλοί γονείς?? Ια μας χώνονται πολύ οι παππούδες θεωρώντας ότι είμαστε μικροί?  Αν αρρωστήσει ? Αν δεν ξέρουμε τι θέλει? Θα είναι όμορφο? Οι φίλοι μας θα έρχονται η θα είμαστε μόνοι μας??Πολλες σκέψεις βραδιάτικα.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/7/2018 at 5:37 ΜΜ, 2angels είπε:

Όχι δεν ήταν ζήλια,  κάτι σαν αηδια μου έκανε... Κομπλιμεντο  πάντως δεν ήταν με τίποτα! Δεν θα το έλεγε έτσι γιατί την ξέρω. Βασικά καλή κουβέντα δεν χρωστάει. Η αλήθεια είναι ότι έχουν μεγαλώσει πολύ κοιλιά και στήθος και η υπόλοιπη είμαι πολύ αδύνατη . Αλλά δεν το λες έτσι ρε γαμωτο , πόσο μάλλον εχωντας ζήσει η ιδια δύο εγκυμοσύνες! Και πρόσφατα κιόλας! Έχει τύχει και ο άντρας της να μου πει "πω πω! Τοκα θα γίνεις" ε...  Εντάξει! Έλεος! Ο καθένας να κοιτάξει τα χάλια του ...

δεν εισαι η μονη ! και εμενα εχει μεγαλωσει αλλα η καθεμια εχει αλλο σωματοτυπο . να τους απαντησεις αναλογως . εγω δεν χαριζω σε τετοιες περιπτωσεις .. εξαλλου δεν ειναι επιλογη μας πως θα διαμορφωθει το σωμα μας στην εγκυμοσυνη . εμενα με νευριαζει κ ο αντρας που μου λεει καμα φορα , που θα φτασει το στηθος μου κ φυσικα του απανταω να κοιταξει τον εαυτο που ειναι 130 κιλα !! με εκνευριζουν αφανταστα τετοια σχολια σε εγκυο γυναικα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ε ναι.η πεθερά φεύγει μεθαύριο θα γυρίσει αρχές αυγούστου.οποτε μαμά θα βάλω και μια πο τις αδερφές μου την κουμπάρα μου και αν χρειαστεί τον άντρα μου αν και αυτές τις μέρες θα δούλευει όλη μέρα .και τον λυπάμαι αλλά θέλω να είναι όλα έτοιμα πριν μπω στον 9ο δεν θέλω να αγχώνομαι και για αυτό. 

Έχω αρχίσει και φρικαρω στην ιδέα της γεννας και αγχώνομαι.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΈΛΩ !!!!ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.

και σιγά σιγά συνειδητοποιούμε ότι θα έχουμε παιδί!!! Εμείς !!!  μέχρι τώρα είναι μια ιδέα στην ουσία.και είναι τρομακτικό και ταυτόχρονα συναρπαστικο με την καλή έννοια. Θα είμαστε καλοί γονείς?? Ια μας χώνονται πολύ οι παππούδες θεωρώντας ότι είμαστε μικροί?  Αν αρρωστήσει ? Αν δεν ξέρουμε τι θέλει? Θα είναι όμορφο? Οι φίλοι μας θα έρχονται η θα είμαστε μόνοι μας??Πολλες σκέψεις βραδιάτικα.

μην τα σκεφτεσε θα ερθουν ολα φυσικα οπως σε ολους δυσκολα στην αρχη αλλα τελικα φυσιολογικα ολα θα τα μαθουμε  . χα χα χα χα καλε οι φιλοι μας γιατι να μην ερχονται ψειρες θα εχουμε???

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ε ναι.η πεθερά φεύγει μεθαύριο θα γυρίσει αρχές αυγούστου.οποτε μαμά θα βάλω και μια πο τις αδερφές μου την κουμπάρα μου και αν χρειαστεί τον άντρα μου αν και αυτές τις μέρες θα δούλευει όλη μέρα .και τον λυπάμαι αλλά θέλω να είναι όλα έτοιμα πριν μπω στον 9ο δεν θέλω να αγχώνομαι και για αυτό. 

Έχω αρχίσει και φρικαρω στην ιδέα της γεννας και αγχώνομαι.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΈΛΩ !!!!ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.

και σιγά σιγά συνειδητοποιούμε ότι θα έχουμε παιδί!!! Εμείς !!!  μέχρι τώρα είναι μια ιδέα στην ουσία.και είναι τρομακτικό και ταυτόχρονα συναρπαστικο με την καλή έννοια. Θα είμαστε καλοί γονείς?? Ια μας χώνονται πολύ οι παππούδες θεωρώντας ότι είμαστε μικροί?  Αν αρρωστήσει ? Αν δεν ξέρουμε τι θέλει? Θα είναι όμορφο? Οι φίλοι μας θα έρχονται η θα είμαστε μόνοι μας??Πολλες σκέψεις βραδιάτικα.

Καλημέρααα.. Εμείς πήγαμε στα ΚΕΠ θα είναι έτοιμα σε 3 μέρες τα χαρτιά ληξιαρχική πράξη και πιστοποιητικά..

Έχεις τα δίκια σου και τα άγχη σου λογικό θέλεις να ναι έτοιμα να ξεμπερδεύεις και καλά κάνεις.. 

Χαχα η αλήθεια είναι εγώ δεν έχω αγχωθεί ακόμα για τον τοκετό..Ίσως επειδή λέω έχω ακόμα δεν ξέρω..Και επίσης λέω ότι είναι να γίνει θα γίνει..

Πολλές σκέψεις όντως Αλλά όλες μας τις κάνουμε λίγο πολύ.. θα μαστε καλοί γονείς μη σ ανησυχεί αυτό.. Και όμορφο θα ναι :grin: 

 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

δεν εισαι η μονη ! και εμενα εχει μεγαλωσει αλλα η καθεμια εχει αλλο σωματοτυπο . να τους απαντησεις αναλογως . εγω δεν χαριζω σε τετοιες περιπτωσεις .. εξαλλου δεν ειναι επιλογη μας πως θα διαμορφωθει το σωμα μας στην εγκυμοσυνη . εμενα με νευριαζει κ ο αντρας που μου λεει καμα φορα , που θα φτασει το στηθος μου κ φυσικα του απανταω να κοιταξει τον εαυτο που ειναι 130 κιλα !! με εκνευριζουν αφανταστα τετοια σχολια σε εγκυο γυναικα.

Άσε.... Ξαναείχα από την ίδια το εξής σχόλιο. Μπαίνει σπίτι ΜΟΥ και λέει: " μωρη βυζαρου;!" Και γελάει. Της απαντάω:" έχει ξεφουσκώσει το δικό σου και θα την πληρώσω εγώ; Πήγαινε φτιαξτο να τελειώνουμε! " Εεεε μα! Θα με ματιασει κιόλας! Χαχαχαχαχα Γυρνάει ο άντρας μου και μου λέει να μην της δίνω σημασία γιατι δεν έχει τελειώσει και τίποτα και ίσως δεν ξέρει να μιλάει! Συγγνώμη? Έχω δουλέψει με άτομα, που έχουν μπορει να μην έχουν τελειώσει καν δημοτικό η γυμνάσιο και δουλεύουν καθαρίζοντας δρόμους στο κάθε δημο, που οι "μορφωμένοι" βρωμιζουν , και έχουν ανώτερη κοινωνική μόρφωση από τον κάθε έναν που το παίζει μούρη. Όχι δεν το δέχομαι ως δικαιολογία!!! Και όταν μάλιστα έχεις βιώσει εγκυμοσύνη και ξέρεις πως αλλάζει το σώμα! Η συναισθηματική νοημοσύνη δυστυχώς δεν σπουδαζεται...

Πήγα στο γιατρό το πρωί γιατί ποναγα πολύ, έντερο ήταν τελικά. 1530 η μπεμπουλα μου! Αναπτύσσεται ραγδαία! Υπομονη  μου λένε όλοι....τι άλλο να κάνω; Αφού είναι καλά το παιδάκι μου θα κάνω τα πάντα! 

Πήρα και απορρυπαντικό της frezyderm για αρχή...μόλις το χρησιμοποιήσω θα σας ενημερώσω. Εσείς τι κάνετε; Πως είστε;

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ε ναι.η πεθερά φεύγει μεθαύριο θα γυρίσει αρχές αυγούστου.οποτε μαμά θα βάλω και μια πο τις αδερφές μου την κουμπάρα μου και αν χρειαστεί τον άντρα μου αν και αυτές τις μέρες θα δούλευει όλη μέρα .και τον λυπάμαι αλλά θέλω να είναι όλα έτοιμα πριν μπω στον 9ο δεν θέλω να αγχώνομαι και για αυτό. 

Έχω αρχίσει και φρικαρω στην ιδέα της γεννας και αγχώνομαι.

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΈΛΩ !!!!ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.

και σιγά σιγά συνειδητοποιούμε ότι θα έχουμε παιδί!!! Εμείς !!!  μέχρι τώρα είναι μια ιδέα στην ουσία.και είναι τρομακτικό και ταυτόχρονα συναρπαστικο με την καλή έννοια. Θα είμαστε καλοί γονείς?? Ια μας χώνονται πολύ οι παππούδες θεωρώντας ότι είμαστε μικροί?  Αν αρρωστήσει ? Αν δεν ξέρουμε τι θέλει? Θα είναι όμορφο? Οι φίλοι μας θα έρχονται η θα είμαστε μόνοι μας??Πολλες σκέψεις βραδιάτικα.

Μην αγχώνεσαι καθόλου.... Αφέσου στα χέρια του γιατρού σου και όλα θα είναι τέλεια!!! Διαχειρισου το άγχος σου για να ζήσεις τη στιγμή.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Άσε.... Ξαναείχα από την ίδια το εξής σχόλιο. Μπαίνει σπίτι ΜΟΥ και λέει: " μωρη βυζαρου;!" Και γελάει. Της απαντάω:" έχει ξεφουσκώσει το δικό σου και θα την πληρώσω εγώ; Πήγαινε φτιαξτο να τελειώνουμε! " Εεεε μα! Θα με ματιασει κιόλας! Χαχαχαχαχα Γυρνάει ο άντρας μου και μου λέει να μην της δίνω σημασία γιατι δεν έχει τελειώσει και τίποτα και ίσως δεν ξέρει να μιλάει! Συγγνώμη? Έχω δουλέψει με άτομα, που έχουν μπορει να μην έχουν τελειώσει καν δημοτικό η γυμνάσιο και δουλεύουν καθαρίζοντας δρόμους στο κάθε δημο, που οι "μορφωμένοι" βρωμιζουν , και έχουν ανώτερη κοινωνική μόρφωση από τον κάθε έναν που το παίζει μούρη. Όχι δεν το δέχομαι ως δικαιολογία!!! Και όταν μάλιστα έχεις βιώσει εγκυμοσύνη και ξέρεις πως αλλάζει το σώμα! Η συναισθηματική νοημοσύνη δυστυχώς δεν σπουδαζεται...

Πήγα στο γιατρό το πρωί γιατί ποναγα πολύ, έντερο ήταν τελικά. 1530 η μπεμπουλα μου! Αναπτύσσεται ραγδαία! Υπομονη  μου λένε όλοι....τι άλλο να κάνω; Αφού είναι καλά το παιδάκι μου θα κάνω τα πάντα! 

Πήρα και απορρυπαντικό της frezyderm για αρχή...μόλις το χρησιμοποιήσω θα σας ενημερώσω. Εσείς τι κάνετε; Πως είστε;

Καλα εκανες και της απαντησες ετσι !!! μαζι σου ειμαι , απλα παρτο στην πλακα κ μην στενοχωριεσαι με τα πικροχολα σχολια του καθενος . προφανως κ δεν εχει σεβασμο για τον συναθρωπο της αυτη . ουτε εγω δεχομαι καμια δικαιολογια για τετοια σχολια γτ στην εγκυμοσυνη δεν μπορεισ να σχολιασεις καμια γυναικα . ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος κ δν ειναι επιλογη μας ποσα κιλα θα παρουμε κ που . μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου! με το καλο .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Καλα εκανες και της απαντησες ετσι !!! μαζι σου ειμαι , απλα παρτο στην πλακα κ μην στενοχωριεσαι με τα πικροχολα σχολια του καθενος . προφανως κ δεν εχει σεβασμο για τον συναθρωπο της αυτη . ουτε εγω δεχομαι καμια δικαιολογια για τετοια σχολια γτ στην εγκυμοσυνη δεν μπορεισ να σχολιασεις καμια γυναικα . ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος κ δν ειναι επιλογη μας ποσα κιλα θα παρουμε κ που . μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου! με το καλο .

Και εσύ με το καλό κορίτσι μου! Να πάρουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά και να είμαστε καλά και όλα τα άλλα περνάνε. 

Ε μα ναι! Δεν άντεξα! Και με τόση ξάπλα τα νεύρα δεν είναι και σε άριστη κατάσταση! Χαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , 2angels είπε:

Άσε.... Ξαναείχα από την ίδια το εξής σχόλιο. Μπαίνει σπίτι ΜΟΥ και λέει: " μωρη βυζαρου;!" Και γελάει. Της απαντάω:" έχει ξεφουσκώσει το δικό σου και θα την πληρώσω εγώ; Πήγαινε φτιαξτο να τελειώνουμε! " Εεεε μα! Θα με ματιασει κιόλας! Χαχαχαχαχα Γυρνάει ο άντρας μου και μου λέει να μην της δίνω σημασία γιατι δεν έχει τελειώσει και τίποτα και ίσως δεν ξέρει να μιλάει! Συγγνώμη? Έχω δουλέψει με άτομα, που έχουν μπορει να μην έχουν τελειώσει καν δημοτικό η γυμνάσιο και δουλεύουν καθαρίζοντας δρόμους στο κάθε δημο, που οι "μορφωμένοι" βρωμιζουν , και έχουν ανώτερη κοινωνική μόρφωση από τον κάθε έναν που το παίζει μούρη. Όχι δεν το δέχομαι ως δικαιολογία!!! Και όταν μάλιστα έχεις βιώσει εγκυμοσύνη και ξέρεις πως αλλάζει το σώμα! Η συναισθηματική νοημοσύνη δυστυχώς δεν σπουδαζεται...

Πήγα στο γιατρό το πρωί γιατί ποναγα πολύ, έντερο ήταν τελικά. 1530 η μπεμπουλα μου! Αναπτύσσεται ραγδαία! Υπομονη  μου λένε όλοι....τι άλλο να κάνω; Αφού είναι καλά το παιδάκι μου θα κάνω τα πάντα! 

Πήρα και απορρυπαντικό της frezyderm για αρχή...μόλις το χρησιμοποιήσω θα σας ενημερώσω. Εσείς τι κάνετε; Πως είστε;

Μην αγχώνεσαι καθόλου.... Αφέσου στα χέρια του γιατρού σου και όλα θα είναι τέλεια!!! Διαχειρισου το άγχος σου για να ζήσεις τη στιγμή.

Πάλι έντερο Ε?? Πωπω τι θα γίνει πια..Η μικρή μια χαρά τέλεια τα κιλά της.. Ναι αμέ πες μας πως είναι από μυρωδιά και απαλότητα..Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα..

Εγώ όλα καλά ήσυχα με έπιασε χθες το βράδυ μια μανία και άρχισα να τρώω μέχρι που είχα σκάσει και λέω στοπ δεν είναι να παίζεις με το έντερο.. περίμενα με πόνο να ξυπνήσω Αλλά ευτυχώς όλα καλά,παράξενο!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Πάλι έντερο Ε?? Πωπω τι θα γίνει πια..Η μικρή μια χαρά τέλεια τα κιλά της.. Ναι αμέ πες μας πως είναι από μυρωδιά και απαλότητα..Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα..

Εγώ όλα καλά ήσυχα με έπιασε χθες το βράδυ μια μανία και άρχισα να τρώω μέχρι που είχα σκάσει και λέω στοπ δεν είναι να παίζεις με το έντερο.. περίμενα με πόνο να ξυπνήσω Αλλά ευτυχώς όλα καλά,παράξενο!

Όχι πάλι Σοφάκι, δεν έχει σταματήσει καθόλου....όσο πάει απλά χειροτερεύει. Δεν μπορω ούτε να περπατήσω ούτε να γυρίσω πλευρό....πονάω! Και ο γιατρός θεωρεί πια ότι οι συσπάσεις μου είναι από τους κολικούς του εντερου . Συσπάσεις και έντερο μαζί! Μιλάμε για πόνο! Όλοι μου λένε να κάνω υπομονή. Προσπαθώ!!!! Κάνω....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , 2angels είπε:

Όχι πάλι Σοφάκι, δεν έχει σταματήσει καθόλου....όσο πάει απλά χειροτερεύει. Δεν μπορω ούτε να περπατήσω ούτε να γυρίσω πλευρό....πονάω! Και ο γιατρός θεωρεί πια ότι οι συσπάσεις μου είναι από τους κολικούς του εντερου . Συσπάσεις και έντερο μαζί! Μιλάμε για πόνο! Όλοι μου λένε να κάνω υπομονή. Προσπαθώ!!!! Κάνω....

υπομονη βρε κοριτσι ειναι ατιμο πραγμα το εντερο! εμενα με ανακουφιζει η βραστη πατατα. τα φαρμακα για την τουαλετα δημιουργουν πονους στο εντερο κ εγω προσπαθω να περνω μικρη δοση αλλα πιο συχνα κ πολλες φορες αντι για φαρμακο βαζω  υποθετο eva lax που δεν δημιουργει συσπαση στο εντερο κ δεν δημιουργει εθισμο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη βρε κοριτσι ειναι ατιμο πραγμα το εντερο! εμενα με ανακουφιζει η βραστη πατατα. τα φαρμακα για την τουαλετα δημιουργουν πονους στο εντερο κ εγω προσπαθω να περνω μικρη δοση αλλα πιο συχνα κ πολλες φορες αντι για φαρμακο βαζω  υποθετο eva lax που δεν δημιουργει συσπαση στο εντερο κ δεν δημιουργει εθισμο. 

Να τα δοκιμάσω και αυτά.... Ευχαριστώ πολύ Λίνα μου! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...