Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Όχι πάλι Σοφάκι, δεν έχει σταματήσει καθόλου....όσο πάει απλά χειροτερεύει. Δεν μπορω ούτε να περπατήσω ούτε να γυρίσω πλευρό....πονάω! Και ο γιατρός θεωρεί πια ότι οι συσπάσεις μου είναι από τους κολικούς του εντερου . Συσπάσεις και έντερο μαζί! Μιλάμε για πόνο! Όλοι μου λένε να κάνω υπομονή. Προσπαθώ!!!! Κάνω....

Ε η υπομονή έχει και τα όριά της Αλλά χαρά στο κουράγιο σου και εσένα.. σε καταλαβαίνω..εγώ δεν είμαι σε σημείο που δεν μπορώ να περπατήσω..μια φορά το έπαθα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και γι'αυτό λέω σε καταλαβαίνω.. απλά εγώ έχω όλα τα άλλα του εντέρου φούσκωμα παλινδρομήσεις δυσπεψιες ξινιλες στο στόμα και πόνο όταν ξυπνάω που μπορεί να κάνει και 2 ώρες να μου περάσει Αλλά και μέσα στη μέρα.. 

Λίγο έμεινε όμως.. βέβαια φούσκωμα πόνο και λίγη γοπ είχα και πριν την κύηση οπότε..Δεν περιμένω να αλλάξουν ριζικά τα πράγματα.. ελπίζω σε σένα να φύγει αυτός ο πόνος εντελώς όμως!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@linaa ναι θα έρθουν φυσικά αλλά να μην αγχωθω λιγάκι. Μου έχουν πει πολλοί ότι αλλάζουν οι σχέσεις ,έχεις άλλες προτεραιότητες ,έχουν αλλά ενδιαφέροντα κλπ.ελπιζω πω Εδέμ θα μας συμβεί εμάς.

@ada32 εμένα έχει ενθουσιαστεί που μεγάλωσε το στιμηθος μου και εσένα γκρινιάζει άλλες πάνε και τα σκάνε στις πλαστικές .χαχαχαχα

@Sofaki91 μπορείς να μου πεις τι χαρτιά χρειάζονται??

@2angels μια χαρά τα κιλακια σας. 

Καλά είναι δυνατόν να ξαναήρθε να σου την πει, ,πολυ καλά της απάντησες και συμφωνώ η κοινωνική μόρφωση και η παιδεία δεν έχει σχέση με σχολεία και πανεπιστήμια.

Εγώ χθες πάλι δεν κοιμηθηκα.5 η ώρα με.πηρε ο ύπνος. Ζεσταινομουν ,είχα δύσπνοια ,είμαι και μπουκωμενη λογω αλλεργικης ρινίτιδας ,είχα καούρες. Συχνοουρια και πονακια χαμηλά. Χάλια γενικά. Μπήκε και μια κοπέλα από μανουλες Αυγούστου χθες για γέννα 36η εβδομάδα χωρις να έχει κάποιο  πρόβλημα,,απλά εσπασαν τα νερά και επηρεάστηκα .

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείτε @λιλιτο εμένα είναι βέβαια και η κλινική ιδιωτική δεν ξέρω αν υπάρχουν διαφορές με το δημόσιο αλλά στο χαρτί που μου έδωσαν γράφει.. Κατά την εισαγωγή μου: βιβλιάριο ασθενείας σε ισχύ,ταυτότητα ή διαβατήριο,ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου 6μηνου..

Μετά τον τοκετό θα πρέπει να γίνει η δήλωση νεογνού για να λάβουμε την ληξιαρχική πράξη γέννησης,αφού τη πάρουμε πρέπει εντός της ίδιας μέρας να την προσκομίσει ο σύζυγος σε ΚΕΠ για να εκδοθεί το ΑΜΚΑ του μωρού.. έπειτα προσκομίζουμε τον αριθμό ΑΜΚΑ στο μαιευτήριο συγκεκριμένα στο λογιστήριο ώστε να γίνει αναγγελία στον εοππυ(αν δεν το κάνουμε άμεσα θα πληρώνουμε ιδιωτικά αν χρειαστεί κάτι το μωρό πχ θερμοκοιτιδα)

Για το ΑΜΚΑ του μωρού θα χρειαστεί η ληξιαρχική του πράξη ΑΜΚΑ γονέα όπου θα ασφαλίσει το μωρό και ταυτότητα γονέα.

Παραπάνω που ανέφερα για την δήλωση νεογνού θα χρειαστούμε: 

Ταυτότητες και των 2 γονέων πρωτότυπες και 2 φωτοτυπίες

Ληξιαρχική πράξη γάμου 2 φωτοτυπίες 

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης 2 φωτοτυπίες.. στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει κοινή οικογενειακή μερίδα είναι απαραίτητη η προσκόμιση πιστοποιητικού από το δήμο που έχει οικογενειακή μερίδα ο πατέρας.

Πράξη προσδιορισμού επώνυμου τέκνου ( μόνο όταν όταν το επώνυμο του τέκνου δεν αναγράφεται πάνω στη ληξιαρχική πράξη γάμου) 

 

Αυτααααα τα λίγα! :-D

 

Βλέπω ταλαιπωρείσαι με τον ύπνο βρε κορίτσι.. Εγώ μια χαρά κοιμάμαι ευτυχώς ακόμα..Δεν ξέρω αν θα αλλάξει..η μέση μου πονάει πολύ παντως αυτές τις ημέρες.. 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , λιλιτο είπε:

@linaa ναι θα έρθουν φυσικά αλλά να μην αγχωθω λιγάκι. Μου έχουν πει πολλοί ότι αλλάζουν οι σχέσεις ,έχεις άλλες προτεραιότητες ,έχουν αλλά ενδιαφέροντα κλπ.ελπιζω πω Εδέμ θα μας συμβεί εμάς.

@ada32 εμένα έχει ενθουσιαστεί που μεγάλωσε το στιμηθος μου και εσένα γκρινιάζει άλλες πάνε και τα σκάνε στις πλαστικές .χαχαχαχα

@Sofaki91 μπορείς να μου πεις τι χαρτιά χρειάζονται??

@2angels μια χαρά τα κιλακια σας. 

Καλά είναι δυνατόν να ξαναήρθε να σου την πει, ,πολυ καλά της απάντησες και συμφωνώ η κοινωνική μόρφωση και η παιδεία δεν έχει σχέση με σχολεία και πανεπιστήμια.

Εγώ χθες πάλι δεν κοιμηθηκα.5 η ώρα με.πηρε ο ύπνος. Ζεσταινομουν ,είχα δύσπνοια ,είμαι και μπουκωμενη λογω αλλεργικης ρινίτιδας ,είχα καούρες. Συχνοουρια και πονακια χαμηλά. Χάλια γενικά. Μπήκε και μια κοπέλα από μανουλες Αυγούστου χθες για γέννα 36η εβδομάδα χωρις να έχει κάποιο  πρόβλημα,,απλά εσπασαν τα νερά και επηρεάστηκα .

 

να μην ανχωνεσε κ γιαυτα ολα θα πανε νερακι μετα δεν θα εχεις χρονο να σκεφτεσε!! οσο για τους φιλους εγω αυτο που βλεπω οταν οι γονεις ειναι φυσιολογικοι κ δεν κανουν υπερβολες κ υστεριες σε σχεση με τα παιδια τους (πχ εγω δεν βγαινω εξω ποτε χωρις το παιδι λες κ αν το μωρο μεινει για δυο ωρες στη γιαγια του θα παθει τιποτα) η ζωη συνεχιζετε οπως ακριβως κ πριν. ολα θελουν μετρο κ να φερεσε φυσιολογικα! καποιοι χρονοι ισως μειωθουν αλλα οχι τραγικα πραγματα. 

μην επιρεαζεσε απο γεννες 36 εβδομαδων εχεις μπει στον 9ο κ αν το μωρακι ειναι ετοιμο θα βγει! εξαλλου να σου πω ειναι πιο πιθανο να συμβει κατι απροοπτο σε καποιον που δεν εχει κατι κ δεν περνει προφυλαξεις φαρμακα κτλ παρα σε καποιον που παρακολουθει στενα μια κατασταση προσεχει κ περνει φαρμακα η πειρα αυτο δειχνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

να μην ανχωνεσε κ γιαυτα ολα θα πανε νερακι μετα δεν θα εχεις χρονο να σκεφτεσε!! οσο για τους φιλους εγω αυτο που βλεπω οταν οι γονεις ειναι φυσιολογικοι κ δεν κανουν υπερβολες κ υστεριες σε σχεση με τα παιδια τους (πχ εγω δεν βγαινω εξω ποτε χωρις το παιδι λες κ αν το μωρο μεινει για δυο ωρες στη γιαγια του θα παθει τιποτα) η ζωη συνεχιζετε οπως ακριβως κ πριν. ολα θελουν μετρο κ να φερεσε φυσιολογικα! καποιοι χρονοι ισως μειωθουν αλλα οχι τραγικα πραγματα. 

μην επιρεαζεσε απο γεννες 36 εβδομαδων εχεις μπει στον 9ο κ αν το μωρακι ειναι ετοιμο θα βγει! εξαλλου να σου πω ειναι πιο πιθανο να συμβει κατι απροοπτο σε καποιον που δεν εχει κατι κ δεν περνει προφυλαξεις φαρμακα κτλ παρα σε καποιον που παρακολουθει στενα μια κατασταση προσεχει κ περνει φαρμακα η πειρα αυτο δειχνει.. 

Το θέμα είναι να έχεις και άτομα που εμπιστεύεσαι αν δεν έχεις τι γίνεται?? Αναγκαστικά έξω μαζί.. αν και εγώ είμαι της άποψης το μωρό μπορούμε να το παίρνουμε παντού μαζί.. Η αλήθεια είναι για ποτό και κλάμπινγκ ούτε πριν το μωρό έβγαινα οπότε δε θα μου λείψει.. βάρος πάντως δεν θα μου είναι αυτό θέλω να πω..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Το θέμα είναι να έχεις και άτομα που εμπιστεύεσαι αν δεν έχεις τι γίνεται?? Αναγκαστικά έξω μαζί.. αν και εγώ είμαι της άποψης το μωρό μπορούμε να το παίρνουμε παντού μαζί.. Η αλήθεια είναι για ποτό και κλάμπινγκ ούτε πριν το μωρό έβγαινα οπότε δε θα μου λείψει.. βάρος πάντως δεν θα μου είναι αυτό θέλω να πω..

εννοειτε εξω μαζι αν δεν εχεις ανθρωπο το παιδι οπως το μαθεις καθετε!!! ενταξει για κλαμπινγκ μονο τα 20 χρονα πανε! ολα τα προσαρμοζεις ενα παιδι δεν ειναι εμποδιο για τιποτα κ μεσα στο σπιτι κλεινει μονο αυτους που θελουν να κλειστουν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εννοειτε εξω μαζι αν δεν εχεις ανθρωπο το παιδι οπως το μαθεις καθετε!!! ενταξει για κλαμπινγκ μονο τα 20 χρονα πανε! ολα τα προσαρμοζεις ενα παιδι δεν ειναι εμποδιο για τιποτα κ μεσα στο σπιτι κλεινει μονο αυτους που θελουν να κλειστουν. 

Έτσι ακριβώς :grin:

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

να μην ανχωνεσε κ γιαυτα ολα θα πανε νερακι μετα δεν θα εχεις χρονο να σκεφτεσε!! οσο για τους φιλους εγω αυτο που βλεπω οταν οι γονεις ειναι φυσιολογικοι κ δεν κανουν υπερβολες κ υστεριες σε σχεση με τα παιδια τους (πχ εγω δεν βγαινω εξω ποτε χωρις το παιδι λες κ αν το μωρο μεινει για δυο ωρες στη γιαγια του θα παθει τιποτα) η ζωη συνεχιζετε οπως ακριβως κ πριν. ολα θελουν μετρο κ να φερεσε φυσιολογικα! καποιοι χρονοι ισως μειωθουν αλλα οχι τραγικα πραγματα. 

μην επιρεαζεσε απο γεννες 36 εβδομαδων εχεις μπει στον 9ο κ αν το μωρακι ειναι ετοιμο θα βγει! εξαλλου να σου πω ειναι πιο πιθανο να συμβει κατι απροοπτο σε καποιον που δεν εχει κατι κ δεν περνει προφυλαξεις φαρμακα κτλ παρα σε καποιον που παρακολουθει στενα μια κατασταση προσεχει κ περνει φαρμακα η πειρα αυτο δειχνει.. 

ειναι που μετακομισαμε και σε προαστιο, δεν ερχονταν -δεν εχουν και αυτοκινητο, εγω κατεβαινα και τους βλεπα, μη φανταστεις οτι ειναι και πολλοι , εχω αδερφεσ και κουμπαρα ευτυχως που εκειδεν αλλαζει η σχεση

αλλα μια φιλη συγκεκριμμενα ενω ξερει οτι ειμαι στο κρεββατι ηρθε με ειδε κατα τυχη το μαιο μολις ειχε εντοπιστει τοπροβλημα κι απο τοτε ουτε μνμ, και ξερω οτι θελει παιδι αλλα εχει πολλα προβληματα , δεν ξερω μπορει να μην θελει να ενοχλησει μπορει και να ζηλευει ομως . τομωρο δεν νομιζω να ειναι προβλημα, αν και πρεπει και οι αλλοι να καταλαβουν πως τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να μπουν καποιες ισορροπιες ξανα στην οικογενεια οτι αυτο εχει προτεραιοτητα .

εχεισ δικιο γι αυτο που λες, δεν αγχωνομαι μηπως γεννησω μολισ μπω στον 9ο. ετσι κια λλιως σκοποσ ειναι να φτασω μεχρι εκει απλα συνειδητοποιω οτι δεν εμεινε και τοσο πολυ μεχρι τοτε.

πρίν από 23 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Το θέμα είναι να έχεις και άτομα που εμπιστεύεσαι αν δεν έχεις τι γίνεται?? Αναγκαστικά έξω μαζί.. αν και εγώ είμαι της άποψης το μωρό μπορούμε να το παίρνουμε παντού μαζί.. Η αλήθεια είναι για ποτό και κλάμπινγκ ούτε πριν το μωρό έβγαινα οπότε δε θα μου λείψει.. βάρος πάντως δεν θα μου είναι αυτό θέλω να πω..

ουτε καιγω εβγαινα για κλαμπινγκ και ποτα και τετοια , περισσοτερο για καφε και βολτα για περπατημα στο βουνο η΄' με το τζιπ. οποτε αρχικα τομωρο θα ερχεται παντου μαζι μου. οχι γτ δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλα γτ ειναι μεροσ της ζωης μας και θελω να ακολουθει τους ρυθμους μας, να μαθαινει τον κοσμο,τις μυρωδιες, τους ηχους κλπ


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

ειναι που μετακομισαμε και σε προαστιο, δεν ερχονταν -δεν εχουν και αυτοκινητο, εγω κατεβαινα και τους βλεπα, μη φανταστεις οτι ειναι και πολλοι , εχω αδερφεσ και κουμπαρα ευτυχως που εκειδεν αλλαζει η σχεση

αλλα μια φιλη συγκεκριμμενα ενω ξερει οτι ειμαι στο κρεββατι ηρθε με ειδε κατα τυχη το μαιο μολις ειχε εντοπιστει τοπροβλημα κι απο τοτε ουτε μνμ, και ξερω οτι θελει παιδι αλλα εχει πολλα προβληματα , δεν ξερω μπορει να μην θελει να ενοχλησει μπορει και να ζηλευει ομως . τομωρο δεν νομιζω να ειναι προβλημα, αν και πρεπει και οι αλλοι να καταλαβουν πως τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να μπουν καποιες ισορροπιες ξανα στην οικογενεια οτι αυτο εχει προτεραιοτητα .

εχεισ δικιο γι αυτο που λες, δεν αγχωνομαι μηπως γεννησω μολισ μπω στον 9ο. ετσι κια λλιως σκοποσ ειναι να φτασω μεχρι εκει απλα συνειδητοποιω οτι δεν εμεινε και τοσο πολυ μεχρι τοτε.

ουτε καιγω εβγαινα για κλαμπινγκ και ποτα και τετοια , περισσοτερο για καφε και βολτα για περπατημα στο βουνο η΄' με το τζιπ. οποτε αρχικα τομωρο θα ερχεται παντου μαζι μου. οχι γτ δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλα γτ ειναι μεροσ της ζωης μας και θελω να ακολουθει τους ρυθμους μας, να μαθαινει τον κοσμο,τις μυρωδιες, τους ηχους κλπ

την φιλη σου πρεπει εσυ να την κατανοησεις εχει πολυ μεγαλητερη αναγκη απο εσενα. δεν ειναι ζηλεια ειναι βαθεια στεναχωρια... εσυ πρεπει να κανεις το πρωτο βημα εκει. τωρα η μετακομιση δυστηχως φερνει αναστατωση . κ εγω μενω πλεον πολυ μακρια απο αθηνα που ειναι ολοι οι φιλοι μου. τι να κανουμε μιλαμε συχνα στο τηλεφωνο κ οταν ερχομαι αθηνα τους βλεπω. ξερω οτι με την δουλεια τους ειναι δυσκολο να ερθουν εκει που μενω εγω οποτε.... εκει εχω αλλες παρεες!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

την φιλη σου πρεπει εσυ να την κατανοησεις εχει πολυ μεγαλητερη αναγκη απο εσενα. δεν ειναι ζηλεια ειναι βαθεια στεναχωρια... εσυ πρεπει να κανεις το πρωτο βημα εκει. τωρα η μετακομιση δυστηχως φερνει αναστατωση . κ εγω μενω πλεον πολυ μακρια απο αθηνα που ειναι ολοι οι φιλοι μου. τι να κανουμε μιλαμε συχνα στο τηλεφωνο κ οταν ερχομαι αθηνα τους βλεπω. ξερω οτι με την δουλεια τους ειναι δυσκολο να ερθουν εκει που μενω εγω οποτε.... εκει εχω αλλες παρεες!! 

την καταλαβαινω αλλα ειμαι ξαπλα,εχω τον πονο μου, θα μπορουσε να στειλει ενα μνμ να δει τι εχει γινει. με φιλους απο αλλες πολεις που γυρισαν μετα τη σχολη μιλαμε και ενδιαφερονται εστω και μεσω  μεσσεντζερ. στην κατασταση που ειμαι δεν νομιζω οτι πρεπει εγω να παιρνω να τους λεω πως ειμαι, ουτε να ερχονταια για επισκεψη αλλα ενα μνμ. να δουν αν ειμαι καλα, εγω το μωροκατι τελος παντων

 

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

την καταλαβαινω αλλα ειμαι ξαπλα,εχω τον πονο μου, θα μπορουσε να στειλει ενα μνμ να δει τι εχει γινει. με φιλους απο αλλες πολεις που γυρισαν μετα τη σχολη μιλαμε και ενδιαφερονται εστω και μεσω  μεσσεντζερ. στην κατασταση που ειμαι δεν νομιζω οτι πρεπει εγω να παιρνω να τους λεω πως ειμαι, ουτε να ερχονταια για επισκεψη αλλα ενα μνμ. να δουν αν ειμαι καλα, εγω το μωροκατι τελος παντων

 

 

μηπως επειδη ξερουν την κατασταση φοβουνται μηπως σε φερνουν σε δυσκολη θεση? καμια φορα οταν ο αλλος εχει τον πονο του δεν θελει να τον ρωτανε κ συνεχεια αν παει καλα.. κ το σκεφτονται κ ετσι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

την καταλαβαινω αλλα ειμαι ξαπλα,εχω τον πονο μου, θα μπορουσε να στειλει ενα μνμ να δει τι εχει γινει. με φιλους απο αλλες πολεις που γυρισαν μετα τη σχολη μιλαμε και ενδιαφερονται εστω και μεσω  μεσσεντζερ. στην κατασταση που ειμαι δεν νομιζω οτι πρεπει εγω να παιρνω να τους λεω πως ειμαι, ουτε να ερχονταια για επισκεψη αλλα ενα μνμ. να δουν αν ειμαι καλα, εγω το μωροκατι τελος παντων

 

 

Έχεις δίκιο σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εδώ μίλησα πριν με μια φίλη-μια στο τόσο βέβαια μιλάμε-και της είπα πως η μπέμπα ήταν την Πέμπτη 1389γραμμαρια και τι μου λέει?? Συγχαρητήρια και να μου ζήσει και να έχει πάντα υγεία να την καμαρώνουμε και να ρθει να μας δει σπίτι όταν γυρίσει από διακοπές συγνωμη Αλλά με είχε πιάσει ένα σπαστικό γέλιο.. μα ότι να ναι! Τεσπα πάντως και εμένα 3 4 άτομα(εκ των οποίων οι δύο είναι εγκυμονούσες και η μια έχει παιδί)ρωτάνε και ρωτάω τι κάνουν πως είναι..Αλλιώς όλοι οι υπόλοιποι τίποτα.. Δεν ξέρω ίσως μου κακοφαίνεται επειδή εγώ δεν είμαι έτσι σαν χαρακτήρας και αν μια φίλη μου ήταν έγκυος θα ήθελα να ξέρω πώς είναι τι κάνει..ακόμα και στην άλλη μεριά να ήταν θα πήγαινα να την επισκεφθώ.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν ο άλλος δεν έχει βιώσει δική του εγκυμοσύνη ή κοντινού ανθρώπου δεν μπορεί να καταλάβει. Συμφωνώ απόλυτα με τη Λίνα ότι μπορεί απλά να μην θέλουν και να ενοχλήσουν . Δεν είναι κακό να κρατάμε εμείς τις επαφές με αυτούς που θέλουμε. Εκτός αν δεν είναι αμοιβαίο όλο αυτό . Μην δίνετε σημασία.... Άλλοι θα χαθούν, αλλοι θα ξαναρθουν και άλλοι απλά θα εξαφανιστουν. Έτσι είναι.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες βασικά δίκιο έχετε.μπορει να μην θέλουν και νανενοχλησουν αλλά μια γνωστή όταν το έμαθε που δνενεχω ιδιαίτερες σχέσεις τι κάνω πως είμαι αν δέχομαι επισκέψεις.χαρηκα και μόνο που με.πηρε τηλ. Να δει αν είμαι καλά .απλά περίμενα κάτι παραπάνω από την άλλη, δεν καίγομαι κιόλας μασάς πω τη αλήθεια. Αυτοί που θέλω στη ζωή μου είναι δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. 

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Έχεις δίκιο σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εδώ μίλησα πριν με μια φίλη-μια στο τόσο βέβαια μιλάμε-και της είπα πως η μπέμπα ήταν την Πέμπτη 1389γραμμαρια και τι μου λέει?? Συγχαρητήρια και να μου ζήσει και να έχει πάντα υγεία να την καμαρώνουμε και να ρθει να μας δει σπίτι όταν γυρίσει από διακοπές συγνωμη Αλλά με είχε πιάσει ένα σπαστικό γέλιο.. μα ότι να ναι! Τεσπα πάντως και εμένα 3 4 άτομα(εκ των οποίων οι δύο είναι εγκυμονούσες και η μια έχει παιδί)ρωτάνε και ρωτάω τι κάνουν πως είναι..Αλλιώς όλοι οι υπόλοιποι τίποτα.. Δεν ξέρω ίσως μου κακοφαίνεται επειδή εγώ δεν είμαι έτσι σαν χαρακτήρας και αν μια φίλη μου ήταν έγκυος θα ήθελα να ξέρω πώς είναι τι κάνει..ακόμα και στην άλλη μεριά να ήταν θα πήγαινα να την επισκεφθώ.

Χαχαχαχ τελεια η φίλη.αλλου πάτα κι αλλού βρίσκεται. Ναι και γω θα έπαιρναν να ρωτήσω η θα εστελνα ένα μνμ για να μην ενοχλήσω και οποτε ήθελαν θα επικοινωνουσαν μαζί μου. Ξέρω γω μπορεί να φοβούνται ότι έπαθα κάτι κακο και να μην θέλουν ανά παρουν τηλ. Αλλά είμαι σίγουρη θα μιλήσουμε και θα μου πουν "που χάθηκες. (Αυτη η φράση που σε φέρνει στα όρια σου).δηλαδη εσύ φίλε τι προσπαθεια έκανες να επικοινωνήσεις μαζί μου.??"


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι όλες βασικά δίκιο έχετε.μπορει να μην θέλουν και νανενοχλησουν αλλά μια γνωστή όταν το έμαθε που δνενεχω ιδιαίτερες σχέσεις τι κάνω πως είμαι αν δέχομαι επισκέψεις.χαρηκα και μόνο που με.πηρε τηλ. Να δει αν είμαι καλά .απλά περίμενα κάτι παραπάνω από την άλλη, δεν καίγομαι κιόλας μασάς πω τη αλήθεια. Αυτοί που θέλω στη ζωή μου είναι δίπλα μου από την πρώτη στιγμή. 

Χαχαχαχ τελεια η φίλη.αλλου πάτα κι αλλού βρίσκεται. Ναι και γω θα έπαιρναν να ρωτήσω η θα εστελνα ένα μνμ για να μην ενοχλήσω και οποτε ήθελαν θα επικοινωνουσαν μαζί μου. Ξέρω γω μπορεί να φοβούνται ότι έπαθα κάτι κακο και να μην θέλουν ανά παρουν τηλ. Αλλά είμαι σίγουρη θα μιλήσουμε και θα μου πουν "που χάθηκες. (Αυτη η φράση που σε φέρνει στα όρια σου).δηλαδη εσύ φίλε τι προσπαθεια έκανες να επικοινωνήσεις μαζί μου.??"

Χαχαχα η συγκεκριμένη εντελώς όμως. Ναι ρε συ αυτό το που χάθηκες.. κλασσικά..όλο εμείς να δίνουμε σημασία οι άλλοι ποτέ.. βέβαια εμένα η κολλητή μου συνεχίζει να ναι στην κοσμάρα της κάθε μέρα μιλάμε από μηνύματα όλη μέρα σπίτι είναι βαριέται και αντί να πει όλη μέρα μόνη σου είσαι θα περάσω να σε δω ούτε λόγος..Είναι στον άνθρωπο τι να πω..Αλλά κάτι τέτοια με εξοργίζουν εκεί φαίνεται ο άνθρωπος κατ εμέ..

Και αυτό το να μην ενοχλήσουν δεν ισχύει.. ίσα ίσα δείχνεις το ενδιαφέρον σου όπως θα θελες και ο άλλος να κάνει σε σένα.. Εκτός και αν ο κόσμος έχει γίνει τόσο αναίσθητος πλέον γτ το δεν έχω χρόνο εγώ δεν το δέχομαι ένα μήνυμα 1 λεπτό υπόθεση είναι το πιο απλό ας πούμε..

αχ δεν τελειώνουν ποτέ αυτά..

Σε λίγο καιρό θα έχουμε αγκαλιά τις κορούλες μας και θα μας κάνουν παρέα όλη μέρα χαχαχα δεν θα βαρεθούμε ποτέ 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...