Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εμενα με κουράζει λίγο ο πληθυντικός σε κάποιες φάσεις αλλά δεν το συζητώ για να τη φωνάζω μαμα και μπαμπά, το είχαμε συζητήσει και είχαμε πει έχουμε και μαμά και μπαμπά ευτυχώς δεν χρειάζεται να φωνάζουμε άλλους έτσι.

Καλά τα κιλακια της ,άντε μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας. Πολύ όμορφο ονοματακι .εύηχο και κοριτσίστικο και πρωτότυπο.

Για όνομα αφού σβηναμε και γράφαμε ατελείωτες λίστες καταλήξαμε σε δύο : Αμελια  και Ήρα αλλα μάλλον κλίνουμε στο Αμέλια (πεθερά Αμαλία) παραλλαγή τουλάχιστον.

εγώ 28 ειμαι.

Εγώ βρήκα ένα υπέροχο μπεζ φορέματακι στα πρεναταλ ,είπε θα μου το πάρει η κουμπάρα μου αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει και κοιτάω ακόμα.

Γτ δύο φορές τη βδομάδα.? Το nst που θα το κάνεις? Εμένα θα με δει τώρα στις 32 βδομάδες μετά λογικά στις 34 και μετά θα αρχίσει κάθε βδομάδα από ότι κατάλαβα.

 

Καλά μαμά μπαμπά ούτε για πλάκα όπως λες έχουμε ήδη..

Ναι βέβαια στα αδέρφια μου δεν αρέσει καθόλου Αλλά τι να κάνουμε.. 

Το Αμέλια μ'αρέσει πολύ το σκεφτόμουν και εγώ.. Όπως και το διωνη άμα κάνω άλλο ένα κοριτσάκι έτσι θα τη βγάλω χαχα.. 

Ηλικιακά κοντά είμαστε ωραία :-D

Και φορεματάκι ωραία επιλογή δεν θέλω να το βγάλω μωρέ κλασσικά με φορμακι χαχα να ναι και όμορφα ντυμένη εκείνη τη μέρα θέλω..

Έτσι το χει η γιατρός μου.. Δεν ξέρω.. Για περισσότερη πρόληψη ίσως.. Στο μαιευτήριο θα κάνω το nst


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλά μαμά μπαμπά ούτε για πλάκα όπως λες έχουμε ήδη..

Ναι βέβαια στα αδέρφια μου δεν αρέσει καθόλου Αλλά τι να κάνουμε.. 

Το Αμέλια μ'αρέσει πολύ το σκεφτόμουν και εγώ.. Όπως και το διωνη άμα κάνω άλλο ένα κοριτσάκι έτσι θα τη βγάλω χαχα.. 

Ηλικιακά κοντά είμαστε ωραία :-D

Και φορεματάκι ωραία επιλογή δεν θέλω να το βγάλω μωρέ κλασσικά με φορμακι χαχα να ναι και όμορφα ντυμένη εκείνη τη μέρα θέλω..

Έτσι το χει η γιατρός μου.. Δεν ξέρω.. Για περισσότερη πρόληψη ίσως.. Στο μαιευτήριο θα κάνω το nst

ε ναι και γω εψαχνα κάτι ωραία για την πρώτη έξοδος για να βγούμε και φωτό ,χθες με είπε η αδερφή μου θα έρθει να με βάψει στην κλινική την τελευταία μέρα και να βάλω ωραία ρούχα για τις πρώτες σελφι.δεν είχα σκεφτεί καθόλου τον εαυτό μου και το θα βάλω εγώ.χαχαψα .ήδη έχει γίνει προτεραιότητα η μπέμπα. Κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός σου.αν σκι μου φαίνεται υπερβολή , 

Αρχές Αυγούστου ποσο εβδομάδων θα είσαι??

Σιγά που θα έχουν λόγο οι άλλοι στο όνομα του παιδιού σας. Στα δικά τους ας κάνουν ότι θέλουν. Είχατε θέματα και με παππούδες.??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , λιλιτο είπε:

ε ναι και γω εψαχνα κάτι ωραία για την πρώτη έξοδος για να βγούμε και φωτό ,χθες με είπε η αδερφή μου θα έρθει να με βάψει στην κλινική την τελευταία μέρα και να βάλω ωραία ρούχα για τις πρώτες σελφι.δεν είχα σκεφτεί καθόλου τον εαυτό μου και το θα βάλω εγώ.χαχαψα .ήδη έχει γίνει προτεραιότητα η μπέμπα. Κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός σου.αν σκι μου φαίνεται υπερβολή , 

Αρχές Αυγούστου ποσο εβδομάδων θα είσαι??

Σιγά που θα έχουν λόγο οι άλλοι στο όνομα του παιδιού σας. Στα δικά τους ας κάνουν ότι θέλουν. Είχατε θέματα και με παππούδες.??

Ααα θα το πας σε άλλο επίπεδο θα βαφτείς κιόλας :-D πολύ ωραία.. και εγώ η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι να βάλω για την έξοδο από το μαιευτήριο..το σκεφτόμουν επίσης πριν μερικές μέρες.. χαχα Ε ναι σκεφτόμαστε τις μικρούλας μας τώρα.. Ίσως και λόγω του αυτοανοσου που έχω γτ είπε πως θέλει να μιλήσω και με τους αναισθησιολογους εκεί να δούμε τι θα μας πουν για την επισκληριδιο αν και της είπα πως και να μην κάνω εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος.. 

31.07 μπαίνω 33η βδομάδα..

Χαχα στα δικά τους κάνανε ότι ήθελαν και έβαλαν και των γονιών μας.. άμα γεννηθεί η μικρή όμως στη γιορτή της μαμάς μου θα βάλω και της μαμάς μου.. Από τη μεριά των πεθερικων είναι το πρώτο εγγόνι οπότε δεν έχουν ακούσει όνομα και της πεθεράς δεν θέλαμε..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κος και κα είναι ,αλλά ναι, ο πληθυντικός με ενοχλεί και νομίζω ότι απομακρύνει κιόλας. 

Όνομα δεν ξέρουμε, διαφωνούμε πολύ σε αυτό, μόλις δούμε τη μπέμπα είπαμε να αποφασίσουμε, να δούμε πως θα μας "βγαινει" να τη φωνάζουμε. 

Εσείς είστε μικρούτσικα μπροστά μου! Εγώ είμαι 36. 

Για το πώς θα βγω από το μαιευτήριο...δεν είναι κάτι που με απασχολησε. Αναλόγως....δεν έχω κάτσει να το σκεφτώ. Στη μπεμπουλα πάντως εχουμε πάρει εδώ και καιρό ένα ωραιότατο σετακι με καρδούλες κόκκινες. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , diman200115 είπε:

Μανουλες καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Δήμητρα και περιμένω το δεύτερο παιδακι μου με ΠΗΤ 25 /9. Σήμερα είμαι 29+2..καλη συνέχεια σε ολες σας και με το καλο!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας..που θα γεννήσεις? Αγοράκι κοριτσάκι?? Το πρώτο σου πόσο είναι?? Με το καλό :grin:

1 hour ago, 2angels είπε:

Κος και κα είναι ,αλλά ναι, ο πληθυντικός με ενοχλεί και νομίζω ότι απομακρύνει κιόλας. 

Όνομα δεν ξέρουμε, διαφωνούμε πολύ σε αυτό, μόλις δούμε τη μπέμπα είπαμε να αποφασίσουμε, να δούμε πως θα μας "βγαινει" να τη φωνάζουμε. 

Εσείς είστε μικρούτσικα μπροστά μου! Εγώ είμαι 36. 

Για το πώς θα βγω από το μαιευτήριο...δεν είναι κάτι που με απασχολησε. Αναλόγως....δεν έχω κάτσει να το σκεφτώ. Στη μπεμπουλα πάντως εχουμε πάρει εδώ και καιρό ένα ωραιότατο σετακι με καρδούλες κόκκινες. 

Σωστοί.. Και εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι ήθελα να κάνω μόλις τη δω να διάλεγα όνομα Αλλά νομίζω και αυτό θα της πηγαίνει πολύ που διάλεξα.. Μια χαρά είσαι και εσύ ηλικιακά..

Μόνο για τα μωρά μας σκεφτήκαμε όλες χαχα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ααα θα το πας σε άλλο επίπεδο θα βαφτείς κιόλας :-D πολύ ωραία.. και εγώ η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι να βάλω για την έξοδο από το μαιευτήριο..το σκεφτόμουν επίσης πριν μερικές μέρες.. χαχα Ε ναι σκεφτόμαστε τις μικρούλας μας τώρα.. Ίσως και λόγω του αυτοανοσου που έχω γτ είπε πως θέλει να μιλήσω και με τους αναισθησιολογους εκεί να δούμε τι θα μας πουν για την επισκληριδιο αν και της είπα πως και να μην κάνω εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος.. 

31.07 μπαίνω 33η βδομάδα..

Χαχα στα δικά τους κάνανε ότι ήθελαν και έβαλαν και των γονιών μας.. άμα γεννηθεί η μικρή όμως στη γιορτή της μαμάς μου θα βάλω και της μαμάς μου.. Από τη μεριά των πεθερικων είναι το πρώτο εγγόνι οπότε δεν έχουν ακούσει όνομα και της πεθεράς δεν θέλαμε..

Ε άμα είναι για την αναισθησία καλό είναι να κάνεις ότι σου πει.αφου έχεις και το αυτοάνοσο μάλλον θέλει να προσέξει πιο πολύ

 

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Κος και κα είναι ,αλλά ναι, ο πληθυντικός με ενοχλεί και νομίζω ότι απομακρύνει κιόλας. 

Όνομα δεν ξέρουμε, διαφωνούμε πολύ σε αυτό, μόλις δούμε τη μπέμπα είπαμε να αποφασίσουμε, να δούμε πως θα μας "βγαινει" να τη φωνάζουμε. 

Εσείς είστε μικρούτσικα μπροστά μου! Εγώ είμαι 36. 

Για το πώς θα βγω από το μαιευτήριο...δεν είναι κάτι που με απασχολησε. Αναλόγως....δεν έχω κάτσει να το σκεφτώ. Στη μπεμπουλα πάντως εχουμε πάρει εδώ και καιρό ένα ωραιότατο σετακι με καρδούλες κόκκινες. 

Σιγά καλέ δεν σε πήραν και τα χρόνια. Όλες έχετε πάρει για τη έξοδο μάλλον πρέπει να βιαστώ κι εγώ. Ναι σωστό κι αυτό για το όνομα.αλλα θ α φάτε πολύ πίεση μετά πιστεύω. Θα βάλετε γιαγιάδες ςη άσχετο, σας έχουν πει τίποτα.??εμείς θα το ανακοινώσουμε μετά τη γέννα λογικά. Μην το γρουσουζεψουμε και θα κάνουμε κατευθείαν ονοματοδοσία στο ληξιαρχείο. Μετά δεν αλλάζει.

 

Σήμερα συζητήσαμε και για δωρεά βλαστοκύτταρων.και θα αρχίσω να ψαχνω τι και πως.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο το θέμα είναι πως δεν μπορώ να πάρω και πολύ δόση επισκληριδιο γτ τότε είναι που θα χω πρόβλημα Αλλά θα το δούμε.. 

 

Βλαστοκύτταρα λέγαμε και εμείς Αλλά θέλω να την αφήσω την μικρή στο λώρο οπότε άκυρη η διαδικασία..

 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 Ναι σωστό κι αυτό για το όνομα.αλλα θ α φάτε πολύ πίεση μετά πιστεύω. Θα βάλετε γιαγιάδες ςη άσχετο, σας έχουν πει τίποτα.??εμείς θα το ανακοινώσουμε μετά τη γέννα λογικά. Μην το γρουσουζεψουμε και θα κάνουμε κατευθείαν ονοματοδοσία στο ληξιαρχείο. Μετά δεν αλλάζει.

 

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

 

βλαστοκύτταρα λέγαμε και εμείς Αλλά θέλω να την αφήσω την μικρή στο λώρο οπότε άκυρη η διαδικασία..

 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια.

Δεν νομίζω να φάμε πίεση για το όνομα. Και οι δύο γιαγιάδες μας δυστυχώς δεν έχουν καθόλου εύηχο όνομα και ευελπιστώ να μην έχουν απαίτηση να το ακούσουν. Για τον άντρα μου φοβάμαι πιο πολύ που είναι πατροπαράδοτος. Χαχαχα

Συμφωνώ για τα βλαστοκύτταρα....ήθελα και γω να κάνω δωρεά αλλά προτιμώ να κάτσει το παιδί στο λώρο. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο σε περίπτωση καισαρικής όμως. Γνωρίζει καμία; Αν δεν ισχύει να προμηθευτούμε το κίτ, γιατί καμιά φορα δεν ξέρεις πως θα γεννήσεις!;!;  

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πατροπαράδοτος είναι ο άτιμος χαχα Αλλά μόνο σε περίπτωση που θα ήταν αγοράκι..

Δεν έχω ιδέα.. το κιτ το παίρνουμε τζάμπα? 

 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?? 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα το βράδυ για άλλη μια φορά εγώ δεν κοιμήθηκα... Ουφ! Δεν βολεύομαι με τίποτα, αν βολευτώ μετά θέλω τουαλέτα....μετά μου φταίει η ζέστη, δεν μπορώ να γυρίσω... Και μάλλον γκρινιάζω τώρα ε; :tongue:


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Σήμερα το βράδυ για άλλη μια φορά εγώ δεν κοιμήθηκα... Ουφ! Δεν βολεύομαι με τίποτα, αν βολευτώ μετά θέλω τουαλέτα....μετά μου φταίει η ζέστη, δεν μπορώ να γυρίσω... Και μάλλον γκρινιάζω τώρα ε; :tongue:

,Και γω δεν μπορώ να κοιμηθώ τις τελευταίες μέρες μια ζεσταίνομαι μια δεν βολευομαι μια κατουριεμαι αλλά γενικά αφού είμαστε και ξάπλα πως να κουραστουμε βρε παιδι μου.εγω κοιμάμαι ξυπνάω για κάνα δυωρο ξανακοιμαμαι κλπ.

 

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Και μένα πατροπαράδοτος είναι ο άτιμος χαχα Αλλά μόνο σε περίπτωση που θα ήταν αγοράκι..

Δεν έχω ιδέα.. το κιτ το παίρνουμε τζάμπα? 

 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?? 

 

Αν είναι για δωρεά έχω την εντύπωση ότι το προμηθευεσαι δωρεάν. Και πρέπει μετά τη συλλογή να το πας εσύ στο νοσοκομείο.πουβια γίνει η φύλαξη. Θα ρωτήσω το γιατρό την Τρίτη την άποψη του για τα βλαστοκύτταρα. Αν δεν γίνει συλλογή αφήνουν το μωρό στο λωρο μέχρι να σταματήσει να πάλλεται?? Και γτ ακριβώς γίνεται αυτό?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι το λόγο ακριβώς. Κάτι με το αίμα πάντως. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Τις βδομάδες σας τις μετράει ο γιατρός σας;  εσείς λέτε μια βδομάδα πίσω; Η τόσο πολύ λάθος το έχω στο μυαλό μου; Πχ, την Τρίτη που πήγα στον γιατρό ήμουν 28w+4d αρά 29η βδομάδα...και βάση γιατρού και δικής μου λογικής, και βάση όλων των site που διαβάζω για τη βδομάδα που διανύω κάθε φορά. Εσεις όταν πχ είστε 29w+4d γιατί λέτε ότι διανύεται την 29η και όχι την 30η;;; :-)

40η βδομάδα ακριβώς έχουμε Πητ. 40+1 ξεκινάει η 41η βδομάδα.... 

Θα χάσουμε το μέτρημα στο τέλος! Χαχααχ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, diman200115 είπε:

Μανουλες καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Δήμητρα και περιμένω το δεύτερο παιδακι μου με ΠΗΤ 25 /9. Σήμερα είμαι 29+2..καλη συνέχεια σε ολες σας και με το καλο!! 

Είμαι από Καλαμάτα και θα γεννησω στο δημόσιο νοσοκομείο όπως και το πρώτο μου παιδάκι ο οποίος είναι 3,5 ετων τώρα και μου φαίνεται ότι περνάμε την φάση της ζήλιας γιατί είναι κολλημενος πανω μου ξαφνικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 2angels είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι το λόγο ακριβώς. Κάτι με το αίμα πάντως. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Τις βδομάδες σας τις μετράει ο γιατρός σας;  εσείς λέτε μια βδομάδα πίσω; Η τόσο πολύ λάθος το έχω στο μυαλό μου; Πχ, την Τρίτη που πήγα στον γιατρό ήμουν 28w+4d αρά 29η βδομάδα...και βάση γιατρού και δικής μου λογικής, και βάση όλων των site που διαβάζω για τη βδομάδα που διανύω κάθε φορά. Εσεις όταν πχ είστε 29w+4d γιατί λέτε ότι διανύεται την 29η και όχι την 30η;;; :-)

μα ξεκινας κ μετρας απο την εβδομαδα 1 κ οχι εβδομαδα 0 δηλαδη πρεπει να κλεισει η εβδομαδα. εγω ετσι τα μετραω γιαυτο περνω σαν αφετηρια το 1 κ οχι το 0.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...