Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , angeliki1979 είπε:

Καλημέρα και από μένα- χθές κοιμήθηκα στις 04.00 το πρωι γενικά τώρα στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σας συμβαίνει και σε εσάς? 

ο ναι παρα πολυ συχνα!!!! ορμονες κοριτσι μου επισης προσπαθησε να περνεις τα συμπληρωματα διατροφης πολλες ωρες πριν τον υπνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!! ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ??? ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ??? ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ? ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ? ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΛΕΙΠΟΥΝ????


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!! ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ??? ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ??? ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ? ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ? ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΛΕΙΠΟΥΝ????

ωραια ερωτηση!!!! ε για ενα χρονο θα το μεγαλωσουμε το μικρο !!! μετα λεω να ξαναδουλεψω εγω στο νησι θα εχω την πεθερα να το κραταει οποτε ειμαι οκ!! ο αντρας μου λειπει γενικα καποιους μηνες αλλα ελπιζω να μην ξαναφυγει για αρκετο καιρο!!! εσυ τι θα κανεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ωραια ερωτηση!!!! ε για ενα χρονο θα το μεγαλωσουμε το μικρο !!! μετα λεω να ξαναδουλεψω εγω στο νησι θα εχω την πεθερα να το κραταει οποτε ειμαι οκ!! ο αντρας μου λειπει γενικα καποιους μηνες αλλα ελπιζω να μην ξαναφυγει για αρκετο καιρο!!! εσυ τι θα κανεις? 

ΕΓΩ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΝΑ....ΑΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ....ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ....ΠΡΟΤΙΝΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΑ.....ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ . ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5-6 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΥΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΣΥΝΘΗΚΗ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΝΗΘΩ ΤΗ ΘΕΣΗ.....ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ.....ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ...(ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΕΤΟΙΑ...ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ)...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΣΥΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΠ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ)


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΕΓΩ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΝΑ....ΑΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ....ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ....ΠΡΟΤΙΝΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΑ.....ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ . ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5-6 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΥΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΣΥΝΘΗΚΗ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΝΗΘΩ ΤΗ ΘΕΣΗ.....ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ.....ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ...(ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΕΤΟΙΑ...ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ)...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΣΥΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΠ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ)

εμενα η αδερφη μου που ειναι νηπιαγωγος δεν την ζητησαν ποτε οσο ηταν εγκυος νομιζω σπανια σε φωναζουν. μετα δικαιουσε ενα χρονο ανατροφης το ξερεις??? η αδερφη μου τον πηρε κ μαζι με τα καλοκαιρια κτλ το μωρο εφτασε σχεδον 2 οταν πηγε παλι στην δουλεια οποτς μην ανχωνεσε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

εμενα η αδερφη μου που ειναι νηπιαγωγος δεν την ζητησαν ποτε οσο ηταν εγκυος νομιζω σπανια σε φωναζουν. μετα δικαιουσε ενα χρονο ανατροφης το ξερεις??? η αδερφη μου τον πηρε κ μαζι με τα καλοκαιρια κτλ το μωρο εφτασε σχεδον 2 οταν πηγε παλι στην δουλεια οποτς μην ανχωνεσε 

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.....ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗ......ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΥΣ....ΔΗΛΑΔΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ.....ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΣ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.....ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗ......ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΥΣ....ΔΗΛΑΔΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ.....ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΜΑΣ....

αααα τι  βλακεια !!!!!!! παντως μην ανχωνεσε απο τωρα βλεποντας κ κανοντας. δεν ξερω ποσες ωρες θα δουλευεις αλλα ισως μετα απο λιγο καιρο να θες να δουλεψεις αυτα αλλαζουν γιαυτο οπως ερθουν τα πραγματα μην τα σκεφτεσε!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα δουλέψω όσο μπορώ μιας και εργάζομαι ( αν όλα είναι καλά υπολογίζω να σταματήσω 2 εβδομάδες πρίν την ΠΗΤ όπως και την προηγούμενη φορά  με την κορούλα ) για να πάρω 6 μήνες μαζεμένα και μετά να αφήσω το μπέμπη στη γιαγιά και στον παππου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΕΓΩ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΝΑ....ΑΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ....ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ....ΠΡΟΤΙΝΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΑ.....ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ , ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ . ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5-6 ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΥΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΣΥΝΘΗΚΗ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΝΗΘΩ ΤΗ ΘΕΣΗ.....ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ.....ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ...(ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΕΤΟΙΑ...ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ)...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΣΥΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΠ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ)

Εγω εχω ξαναπει οτι θα γυρίσω στην δουλειά όταν θα είναι η μπουμπου περίπου 6-7μηνών!δεν εχω επιλογή να κάτσω παραπάνω!Δούλευα απο πριν, πόσο μάλλον τώρα που θα έρθει ενα παιδί και τα μηνιαία έξοδα θα είναι αυξημένα!δεν δουλευα για τα προσωπικά μου έξοδα, έπρεπε να δουλεύω για να συνεισφερω στο σπίτι!ηδη τώρα που είμαι με αναρρωτικες είναι πρόβλημα!Και  απο τον Ιούνιο θα είμαι στο ταμείο ανεργίας γιατί είμαι με σύμβαση ορισμένου χρόνου αλλά εχω άριστη σχέση με τον εργοδότη μου και όταν θέλω θα γυρίσω στην δουλειά!μακάρι να ηταν αλλιώς τα πράγματα και να μπορούσα να κάτσω τον πρώτο χρόνο μαζί της!

3 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

Καλημέρα και από μένα- χθές κοιμήθηκα στις 04.00 το πρωι γενικά τώρα στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σας συμβαίνει και σε εσάς? 

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα φοβερές αϋπνίες!τώρα είμαι καλύτερα κοιμάμαι κατά την μια και ξυπναω πάντα στις 9.00 γιατί κάνω την ηπαρινη!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2018 at 10:58 ΠΜ, modena είπε:

Καλημέρα! Εγώ ήθελα να αναφέρω μόνο το γεγονός ότι σαν λαό αυτά που μας κράτησαν ενωμένους τόσα χρόνια ήταν ο θεσμός της οικογένειας, η κουλτούρα κ η θρησκεία μας. Αυτό εννοεί κ η @elenistam υποθέτω. 

Εγώ ξαναειπα κ πριν το βλέπω ρομαντικά. Παλιά κ εγώ έλεγα να δώσω ένα όνομα ασυνήθιστο που να μου αρέσει. Τώρα πια χωρίς λόγο άλλαξα γνώμη. 

Το τάμα φυσικά κ το σέβομαι κ το υποστηρίζω.

Ένα θα σας πω να γελάσουμε κιόλας! Οπότε βλέπω την διαφήμιση του Παυλίδη με το ζευγάρι που ψάχνει τι όνομα θα δώσει στο μωράκι τους κ τελικά δίνουν το όνομα του πεθερού, ο οποίος μένει κάγκελο κ όταν του το ανακοινώνουν, κλαίω σαν μωρό. Χαχαχα 

Κ κάτι τελευταίο, επειδή στην δουλειά διαχειρίζομαι κρατήσεις από κάθε μεριά της γης, αυτό που παρατηρώ είναι ότι κ στα ξένα ονόματα υπάρχει ανακύκλωση ονομάτων. Εκεί δεν το κάνουν όπως εμάς εδώ, απλά δίνουν ότι τους αρέσει. Προτιμώ να δώσω λοιπόν με το σκεπτικό μου να δώσω ένα όνομα που είναι κοινό μεν αλλα να είναι της μανουλας μου παράδειγμα που να έχει κ μια ιστορία στο σόι μας κ είναι τιμής ένεκεν. 

Θεωρείται τιμητικό, όπως όταν δίνουν όνομα σε μια οδό, σε ένα κτίριο, αεροδρόμιο, διαλέγουν έναν άνθρωπο  να τιμήσουν. Εναν σπουδαίο άνθρωπο. Ίσως άτυχης ο παραλληλισμός αλλά δεν είμαι καλή στα λόγια εγώ. Χιχιχι

Έτσι το βλέπω εγώ, αν κατάφερα να σας το εξηγήσω καλά. Κ επειδή την πάτησα χτες, δεν τα εννοώ φυσικά κακοπροαίρετα ουτε με κριτικό τρόπο. Με Κρητικό τρόπο ίσως! Χιχιχ

 

Καλά αυτό με την διαφήμιση και εγώ όταν την βλέπω με πιάνουν τα κλάματα.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ από μένα!!

@angeliki1979 κ εγώ τα ίδια.. με βοηθάει πολύ το μαξιλάρι θηλασμού-εγκυμοσυνης που πήρα γιατί ξυπνούσα από τους πόνους της μέσης..

@elenistam Εγώ είμαι από τις τυχερές μαλλον κ έχω σύμβαση αορίστου χρόνου. Οπότε θα σταματήσω απο το γραφείο γύρω στις αρχές με μέσα Ιουνίου λόγω του ότι έχω ακόμη αρκετές μέρες άδεια για το 18 κ μετά θα επιστρέψω γύρω στους 8 μήνες μετά την γέννα όπως ορίζει ο νόμος. Ευτυχώς έχω καλό εργοδότη κ το πρώτο διάστημα θα διαλέξω εγώ πως θα με βολεύει να δουλέψω. Θα έχω κ μειωμένο κατά μια ώρα οπότε πιστεύω θα τα βολεψω.

Η μαμά μου δεν έχει πολλές αντοχές κ η πεθερά μου δουλεύει οπότε θα κοιτάξουμε να έχουμε κόντρα ωράρια με τον άντρα μου για να είναι κάποιος με τον μικρό. Πιστεύω θα βγεί. Κ η μαμά μου μπορεί να βοηθήσει λιγάκι περιστασιακά στα ζόρια..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα εχτες στον γιατρό μου για να μου γράψει την άδεια,δεν ήταν να με δει!μιλήσαμε για την β'επιπεδου και τον τράχηλο που μίκρυνε και με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου, του είπα οτι πετρώνει και μπήκαμε να κάνει κολπικό υπέρηχο να δούμε τον τράχηλο!

Ο τράχηλος τελικά έχει ανοίξει, έχει κάνει χοάνη και παραμένει 2,5 εκατοστά!ακινησία λοιπόν!!!προγεστερόνη κολπικά και τοκολυτικά ενα την ημέρα για αρχή και βλέπουμε!θα με βλέπει καθε 2 βδομάδες να το παρακολουθουμε!αν μικρύνει έστω και λίγο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσός για να συγκρατήσει τον τράχηλο!ευτυχώς εχω δίπλα μου εναν εξαιρετικό γιατρό και αισθάνομαι ασφάλεια!

Να ζητατε να γίνεται μέτρηση τραχήλου πλέον, είναι πολύ σημαντικό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, modena είπε:

Γεια σας κ από μένα!!

@angeliki1979 κ εγώ τα ίδια.. με βοηθάει πολύ το μαξιλάρι θηλασμού-εγκυμοσυνης που πήρα γιατί ξυπνούσα από τους πόνους της μέσης..

@elenistam Εγώ είμαι από τις τυχερές μαλλον κ έχω σύμβαση αορίστου χρόνου. Οπότε θα σταματήσω απο το γραφείο γύρω στις αρχές με μέσα Ιουνίου λόγω του ότι έχω ακόμη αρκετές μέρες άδεια για το 18 κ μετά θα επιστρέψω γύρω στους 8 μήνες μετά την γέννα όπως ορίζει ο νόμος. Ευτυχώς έχω καλό εργοδότη κ το πρώτο διάστημα θα διαλέξω εγώ πως θα με βολεύει να δουλέψω. Θα έχω κ μειωμένο κατά μια ώρα οπότε πιστεύω θα τα βολεψω.

Η μαμά μου δεν έχει πολλές αντοχές κ η πεθερά μου δουλεύει οπότε θα κοιτάξουμε να έχουμε κόντρα ωράρια με τον άντρα μου για να είναι κάποιος με τον μικρό. Πιστεύω θα βγεί. Κ η μαμά μου μπορεί να βοηθήσει λιγάκι περιστασιακά στα ζόρια..

πραγματι είσαι τυχερή που μπορείς να πάρεις και το 4 μηνο ικα και το 6 μηνο οαεδ συν την αδεια σου την καλοκαιρινη! εγω όλα μαζί μέχρι 6 μηνες μπορω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , angeliki1979 είπε:

πραγματι είσαι τυχερή που μπορείς να πάρεις και το 4 μηνο ικα και το 6 μηνο οαεδ συν την αδεια σου την καλοκαιρινη! εγω όλα μαζί μέχρι 6 μηνες μπορω.

ΕΓΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΔΕΙΑ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα εχτες στον γιατρό μου για να μου γράψει την άδεια,δεν ήταν να με δει!μιλήσαμε για την β'επιπεδου και τον τράχηλο που μίκρυνε και με ρώτησε αν πετρώνει η κοιλιά μου, του είπα οτι πετρώνει και μπήκαμε να κάνει κολπικό υπέρηχο να δούμε τον τράχηλο!

Ο τράχηλος τελικά έχει ανοίξει, έχει κάνει χοάνη και παραμένει 2,5 εκατοστά!ακινησία λοιπόν!!!προγεστερόνη κολπικά και τοκολυτικά ενα την ημέρα για αρχή και βλέπουμε!θα με βλέπει καθε 2 βδομάδες να το παρακολουθουμε!αν μικρύνει έστω και λίγο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσός για να συγκρατήσει τον τράχηλο!ευτυχώς εχω δίπλα μου εναν εξαιρετικό γιατρό και αισθάνομαι ασφάλεια!

Να ζητατε να γίνεται μέτρηση τραχήλου πλέον, είναι πολύ σημαντικό!!!

Καλημερα κοριτσακι μου. Μπραβο στο γιατρο σου και σενα. Ετσι σωζονται πλεον τα παιδακια. 

Καλη ταβανοθεραπεια. Οτι θες εδω ειμαστε...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...