Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Άντε πλησιάζουμε με το καλό Όλες! Με το καλό να μπεις στον 7ο @elenistam! @rapounzel_rapounzel όντως πάει το πρώτο μαξιλαράκι! Μαζί αλλάζουμε εβδομάδα! Εγώ την Κυριακή μπήκα 30η!

@Alex_mfpm και @linaa κ εγώ για τον θηλασμό αγχώνομαι, αλλά όλες οι μαίες και ειδικά στις κλινικές που πληρώνεις, δεν είναι υποχρεωμένες να σε βοηθήσουν στον θηλασμό; Επίσης στη χειρότερη που δεν θα τα καταφέρω, νομίζω μπορεί να σε αναλάβει μία μαία κ μετά την κλινική και με πληρωμή βέβαια να σε βοηθήσει..

 


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άντε πλησιάζουμε με το καλό Όλες! Με το καλό να μπεις στον 7ο @elenistam! @rapounzel_rapounzel όντως πάει το πρώτο μαξιλαράκι! Μαζί αλλάζουμε εβδομάδα! Εγώ την Κυριακή μπήκα 30η!

@Alex_mfpm και @linaa κ εγώ για τον θηλασμό αγχώνομαι, αλλά όλες οι μαίες και ειδικά στις κλινικές που πληρώνεις, δεν είναι υποχρεωμένες να σε βοηθήσουν στον θηλασμό; Επίσης στη χειρότερη που δεν θα τα καταφέρω, νομίζω μπορεί να σε αναλάβει μία μαία κ μετά την κλινική και με πληρωμή βέβαια να σε βοηθήσει..

 

ναι ερχονται σπιτι οι μαιες κ σου δειχνουν εγω εχω δει παιδακι μετα απο δυο μηνες θερμοκοιτιδα να θυλαζει αποκλειστικα που νομιζω οτι ειναι το πιο δυσκολο. οχι οτι θα ειναι ευκολα κ πονος θα  υπαρχει κ κλαμα απτο μωρο αλλα περνανε καποια στιγμη υπομονη θελει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άντε πλησιάζουμε με το καλό Όλες! Με το καλό να μπεις στον 7ο @elenistam! @rapounzel_rapounzel όντως πάει το πρώτο μαξιλαράκι! Μαζί αλλάζουμε εβδομάδα! Εγώ την Κυριακή μπήκα 30η!

@Alex_mfpm και @linaa κ εγώ για τον θηλασμό αγχώνομαι, αλλά όλες οι μαίες και ειδικά στις κλινικές που πληρώνεις, δεν είναι υποχρεωμένες να σε βοηθήσουν στον θηλασμό; Επίσης στη χειρότερη που δεν θα τα καταφέρω, νομίζω μπορεί να σε αναλάβει μία μαία κ μετά την κλινική και με πληρωμή βέβαια να σε βοηθήσει..

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!μαζί αλλάζουμε βδομάδα και έχουμε μια βδομάδα διαφορά;;;δυο δεν έχουμε;;;γιατί το τικερακι σου γράφει 29+3!

Βγαλατε άκρη με την άδεια;;;

Αφού θέλεις να θηλασεις μπες σε ομάδα θηλασμού και ξεκινά διάβασμα!θα σε προσθέσω εγω αν θέλεις γιατί κάποιος πρέπει να σε προσθέσει!

Και αν χρειαστείς μετά, οταν γυρίσεις σπίτι θα πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού, όχι μαία!

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

ναι ερχονται σπιτι οι μαιες κ σου δειχνουν εγω εχω δει παιδακι μετα απο δυο μηνες θερμοκοιτιδα να θυλαζει αποκλειστικα που νομιζω οτι ειναι το πιο δυσκολο. οχι οτι θα ειναι ευκολα κ πονος θα  υπαρχει κ κλαμα απτο μωρο αλλα περνανε καποια στιγμη υπομονη θελει! 

Ακριβώς!!!υπομονή θέλει στην αρχή και όλα γίνονται!και σωστή ενημέρωση!εδω θηλάζουν γυναίκες με έναν μαστό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!μαζί αλλάζουμε βδομάδα και έχουμε μια βδομάδα διαφορά;;;δυο δεν έχουμε;;;γιατί το τικερακι σου γράφει 29+3!

Βγαλατε άκρη με την άδεια;;;

Αφού θέλεις να θηλασεις μπες σε ομάδα θηλασμού και ξεκινά διάβασμα!θα σε προσθέσω εγω αν θέλεις γιατί κάποιος πρέπει να σε προσθέσει!

Και αν χρειαστείς μετά, οταν γυρίσεις σπίτι θα πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού, όχι μαία!

Ακριβώς!!!υπομονή θέλει στην αρχή και όλα γίνονται!και σωστή ενημέρωση!εδω θηλάζουν γυναίκες με έναν μαστό!

Το τικερακι μου το έβαλα με βάση την ΤΕΡ και δεν μπορώ να το αλλάξω! Μια φορά προσπαθησα αλλά μάταια! Με βάση την αυχενική κ β'επιπεδου είμαι 30+1 σήμερα! Για πες, πώς μπαίνω σε ομάδα θηλασμού;; Για την άδεια θα πάει αύριο πάλι ο άντρας μου για ρωτήσει αν θα ξαναχρειστεί να περάσω επιτροπή!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Agusta είπε:

Το τικερακι μου το έβαλα με βάση την ΤΕΡ και δεν μπορώ να το αλλάξω! Μια φορά προσπαθησα αλλά μάταια! Με βάση την αυχενική κ β'επιπεδου είμαι 30+1 σήμερα! Για πες, πώς μπαίνω σε ομάδα θηλασμού;; Για την άδεια θα πάει αύριο πάλι ο άντρας μου για ρωτήσει αν θα ξαναχρειστεί να περάσω επιτροπή!

Η ηλικία της κύησης δεν αλλάζει!είναι με βάση την Τερ!η ηλικία του μωρού αλλάζει!

Καταρχήν Facebook έχεις;;;

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άντε πλησιάζουμε με το καλό Όλες! Με το καλό να μπεις στον 7ο @elenistam! @rapounzel_rapounzel όντως πάει το πρώτο μαξιλαράκι! Μαζί αλλάζουμε εβδομάδα! Εγώ την Κυριακή μπήκα 30η!

@Alex_mfpm και @linaa κ εγώ για τον θηλασμό αγχώνομαι, αλλά όλες οι μαίες και ειδικά στις κλινικές που πληρώνεις, δεν είναι υποχρεωμένες να σε βοηθήσουν στον θηλασμό; Επίσης στη χειρότερη που δεν θα τα καταφέρω, νομίζω μπορεί να σε αναλάβει μία μαία κ μετά την κλινική και με πληρωμή βέβαια να σε βοηθήσει..

 

Καλησπέρα όντως υπάρχουν στο μαιευτήριο αρκετές πρόθυμες μαίες να σε βοηθήσουν αλλά το δύσκολο κομμάτι ξεκινάει στο σπίτι γιατι έτσι και αλλιώς τις τρεις μέρες που είσαι στο μαιευτήριο ούτε γάλα δεν βγάζεις απλά λίγο πρωτόγαλα και γνωρίζεται με το παιδι σε αυτό το θέμα ... το βασικο ειναι να μην επιτρέψεις αν δεν υπάρχει σοβαρός ιατρικός λόγος να του δώσεις μπουκάλι στο μαιευτήριο γιατι μετά δυσκολεύει αρκετά και να σου δείξουν πως ακριβώς πρέπει να πιάνει τη θηλή το μωρό για να μην σε τραυματίζει.... επίσης βασικο ειναι απο τον έβδομο και μετά να τραβάνε οι έγκυες τις θηλές ειδικά οταν πολλές κοπέλες τις έχουν μέσα ώστε να βγούμε μέχρι τη γεννά για να βοηθηθεί ο θηλασμός 

Απλα είπα απο την εμπειρία μου, έχοντας περάσει με αυτή εφτά εγκυμοσύνες και τέσσερις μέχρι στιγμής τοκετούς, το πιο δύσκολο κομμάτι για μενα τελικά ήταν ο θηλασμός αλλά μόλις τον πετύχεις ειναι ονειρικό και δεν θες ούτε εσυ ούτε το μωρό να τον σταματήσεις όποτε ειναι σημαντικό να έχεις άτομα που σε υποστηρίζουν και σε βοηθούν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!μαζί αλλάζουμε βδομάδα και έχουμε μια βδομάδα διαφορά;;;δυο δεν έχουμε;;;γιατί το τικερακι σου γράφει 29+3!

Βγαλατε άκρη με την άδεια;;;

Αφού θέλεις να θηλασεις μπες σε ομάδα θηλασμού και ξεκινά διάβασμα!θα σε προσθέσω εγω αν θέλεις γιατί κάποιος πρέπει να σε προσθέσει!

Και αν χρειαστείς μετά, οταν γυρίσεις σπίτι θα πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού, όχι μαία!

Ακριβώς!!!υπομονή θέλει στην αρχή και όλα γίνονται!και σωστή ενημέρωση!εδω θηλάζουν γυναίκες με έναν μαστό!

Κοριτσακι μου καλημεραααα...πως εισαι σημερα?

Μπορεις να με βαλεις σε αυτη την ομαδα να ριξω μια ματια?

Δεν ξερω ακομα τι θα κανω με αυτο το θεμα αλλα ειπα να ενημερωθω λιγακι...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσακι μου καλημεραααα...πως εισαι σημερα?

Μπορεις να με βαλεις σε αυτη την ομαδα να ριξω μια ματια?

Δεν ξερω ακομα τι θα κανω με αυτο το θεμα αλλα ειπα να ενημερωθω λιγακι...

Καλημέρα αγάπη μου!!!καλα είμαι!σηκώθηκα να βάλω ενα πλυντήριο και τσουπ μια σύσπαση!

Ναι, αμε!σου στελνω μήνυμα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Η ηλικία της κύησης δεν αλλάζει!είναι με βάση την Τερ!η ηλικία του μωρού αλλάζει!

Καταρχήν Facebook έχεις;;;

 

Δηλαδή εμένα που μου άλλαξαν ΠΗΤ θα γεννήσω π.χ. στην 39η και όχι 40η όπως τις μετράμε;; πφφ έχω μπερδευτεί λίγο! Έχω facebook, έχω κάνει αίτηση να μπω στην ομάδα διαχείρισης μητρικού θηλασμού Θεσσαλονίκης, τέτοιου είδους ομάδες λες;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Agusta είπε:

Δηλαδή εμένα που μου άλλαξαν ΠΗΤ θα γεννήσω π.χ. στην 39η και όχι 40η όπως τις μετράμε;; πφφ έχω μπερδευτεί λίγο! Έχω facebook, έχω κάνει αίτηση να μπω στην ομάδα διαχείρισης μητρικού θηλασμού Θεσσαλονίκης, τέτοιου είδους ομάδες λες;;

Και μενα υποτιθεται βγαινει 2 βδομαδες μεγαλυτερη...ισως ειπαμε οσο πλησιαζει ο καιρος να αλλαξουμε...μεχρι ομως 35η δεν αλλαξαμε.

Ασχετο αλλα εχει βρει καμια κανα καλο ρηλαξ?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Δηλαδή εμένα που μου άλλαξαν ΠΗΤ θα γεννήσω π.χ. στην 39η και όχι 40η όπως τις μετράμε;; πφφ έχω μπερδευτεί λίγο! Έχω facebook, έχω κάνει αίτηση να μπω στην ομάδα διαχείρισης μητρικού θηλασμού Θεσσαλονίκης, τέτοιου είδους ομάδες λες;;

Η ηλικία της κύησης σου είναι απο την την τελευταία τερ!αν γεννήσεις δηλαδή σήμερα χτυπά ξύλο στο μαιευτήριο θα γράψουν 29+3!βάση της τερ!απλά επειδή το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο θα γεννήσεις και νωρίτερα για αυτό έχετε αλλάξει πητ!

Και η Ιωαννιτσα που σου έγραψε, μπορεί το μωρό να είναι 36+ αλλά η Ιωάννα είναι 35η!Δεν έχει μπει ακόμα στον μήνα της!

Εθελοντική ομάδα θηλασμού λέγεται!εγω είναι στις αττικής!στις αττικής μπορώ να σε προσθέσω!σε αυτην την ομαδα αν δεν σε προσθεσει καποιος, δεν σε δεχονται!δεν έχει σημασία όμως, εσυ τα αρχεία θέλεις να διαβάσεις και να παρακολουθείς τις ερωτήσεις που κάνουν άλλες μανουλες και τις καθοδηγούν!!!μετά μπαίνεις και στης Θεσσαλονίκης αν χρειαστείς να σου συστήσουν σύμβουλο θηλασμού ή παιδίατρο π.χ.!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Η ηλικία της κύησης σου είναι απο την την τελευταία τερ!αν γεννήσεις δηλαδή σήμερα χτυπά ξύλο στο μαιευτήριο θα γράψουν 29+3!βάση της τερ!απλά επειδή το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο θα γεννήσεις και νωρίτερα για αυτό έχετε αλλάξει πητ!

Και η Ιωαννιτσα που σου έγραψε, μπορεί το μωρό να είναι 36+ αλλά η Ιωάννα είναι 35η!Δεν έχει μπει ακόμα στον μήνα της!

Εθελοντική ομάδα θηλασμού λέγεται!εγω είναι στις αττικής!στις αττικής μπορώ να σε προσθέσω!σε αυτην την ομαδα αν δεν σε προσθεσει καποιος, δεν σε δεχονται!δεν έχει σημασία όμως, εσυ τα αρχεία θέλεις να διαβάσεις και να παρακολουθείς τις ερωτήσεις που κάνουν άλλες μανουλες και τις καθοδηγούν!!!μετά μπαίνεις και στης Θεσσαλονίκης αν χρειαστείς να σου συστήσουν σύμβουλο θηλασμού ή παιδίατρο π.χ.!

Καλημέρα! Μαααλιστα, τώρα το κατάλαβα, δεν μου το εξήγησε ούτε ο γιατρός μου ούτε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική.. Σ'ευχαριστώ πολύ!

Σου στέλνω μήνυμα το προφίλ μου να με προσθέσεις!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?? Από βδομάδα εδώ ξεκινάμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού, ήρθε ο καιρός για τον μήνα μας. Όποιες μπορείτε ψαχτειτε να προλάβετε να εγγραφείτε. Εμείς έχουμε ακόμη μια εβδομάδα για να σταματήσουμε από την δουλειά κ ανυπομονούμε, μάνα και γιός.. :-D Άντε να ξεκινήσουμε το παιδικό δωμάτιο!! Που χαθήκατε οι υπόλοιπες? Δύο τρία κορίτσια βλέπω μόνο..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ελπίζω όλες να είμαστε καλά!

Σήμερα πάω γιατρό,να δούμε τράχηλο πάλι. Ελπίζω να έμεινε σταθερός, γύρω στο 2,3 εκ. που ήταν την περασμένη εβδομάδα. Ενώ μου είχε πει ο γιατρός να βγω για καφέ,ο άντρας μου δε με πάει πουθενά, φοβάται πάρα πολύ.

Αυτή η κλεισούρα μου κοστίζει πάρα πολύ,η ψυχολογία είναι χάλια.

Έχω κι έναν πολύ άσχημο πόνο όλη μέρα στο αριστερό πλευρό, ακριβώς κάτω από το στήθος,που με τρελαίνει και σφαδαζω συνεχώς.

Σήμερα είμαι 29+4, ελπίζω η 32η να έρθει σύντομα!!!

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ελπίζω όλες να είμαστε καλά!

Σήμερα πάω γιατρό,να δούμε τράχηλο πάλι. Ελπίζω να έμεινε σταθερός, γύρω στο 2,3 εκ. που ήταν την περασμένη εβδομάδα. Ενώ μου είχε πει ο γιατρός να βγω για καφέ,ο άντρας μου δε με πάει πουθενά, φοβάται πάρα πολύ.

Αυτή η κλεισούρα μου κοστίζει πάρα πολύ,η ψυχολογία είναι χάλια.

Έχω κι έναν πολύ άσχημο πόνο όλη μέρα στο αριστερό πλευρό, ακριβώς κάτω από το στήθος,που με τρελαίνει και σφαδαζω συνεχώς.

Σήμερα είμαι 29+4, ελπίζω η 32η να έρθει σύντομα!!!

Σας φιλώ

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι. Πες στον γιατρό μπροστά στον άντρα σου ότι δεν σε βγάζει έξω να ξεφύγεις λίγο.... Κάνε παραπονακι μπας και τον ηρεμήσει ο γιατρός. 

Και εγώ θα πάω σήμερα... όλα καλά να μας πάνε...

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...