Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλησπερα κορίτσια kalliopaki θα συμφωνησω με την nefel πως πρεπει να κοιταξεις τον αιματοκριτη σου και να παρεις κατι....ειναι κατι παραπανω απο χαμηλα!

Εγω κορίτσια μέχρι τωρα δεν εχω κανει αιματος καθόλου βεβαια γεννησα πριν 1,5 χρόνο οποτε δεν ειχα να δω κατι, συνηθως οι πρωτες εξετασεις ειναι προγεννετικες.

μεχρι τωρα μου εδωσε φυλλικο οξυ και trofocard(μαγνησιο)το οποιο της το ζητησα εγω γιατι το μαγνησιο χαλαρωνει την μητρα και στην αρχη πονουσε η κοιλια μου.

Γιαυτο και το μαγνησιο σε οποιες το εδωσε ο γιατρος θα πρεπει να σταματηστε τον 8 μηνα γιατι δεν βοηθαει στις συσπασεις.

Στην πρωτη εγκυμοσυνη ετσι εκανα αλλα τωρα θα κανω καισαρικη οποτε θα μπορω να το παρω μεχρι το τελος


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalliopaki καλά θυμάσαι!!!! Από την αρχή με προβλημάτιζε ο γιατρός μου. Βέβαια σήμερα μου λέει η μαμα μου οτι της έλεγε μια γνωστή οτι είχε αυτο τον γιατρό κ στα 3 της παιδιά κ εμεινε πολύ ευχαριστημένη. Κ οτι στο τρίτο έπαθε επιλόχιο κατάθλιψη κ την είχε από κοντά δεν την άφησε. Απλά θα θελα ενα γιατρο που να ειναι της ίδιας φιλοσοφίας με εμένα. Να πάμε οσο το δυνατόν πιο φυσικά να γεννήσω αν όλα πάνε καλά φυσιολογικά, να έχει μια μαία που θα με στηρίξει με το θηλασμό κ έχω αποφασίσει οτι θα του κάνω μια συζήτηση από την επόμενη κιόλας φορά για να μη βρεθώ προ εκπλήξεως. Παντως ο αιματοκρίτης σου έιναι υπερβολικά χαμηλός. Γιατί δε σου δίνει σίδηρο σου εξήγησε;; Τι πάει να πει να μην έχουμε άλλα. Σ ένα μήνα το πολύ θα σαι λιπόθυμη. Σόρρυ που το λέω τόσο απότομα αλλά έτσι νομίζω κι από αλλες που ακούω. Εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην πάρεις σιδηρο οπότε αν ξέρεις κάτι πες μας να ξέρουμε κ οι υπόλοιπες.

nefel οσο αναφορα το θεμα του γιατρου αν δεν εχεις καλη επικοινωνια μαζι του μην το κουραζεις....τωρα που ειναι νωρις...η γνωστη της μαμας σου εχει διαφορετικο χαρακτηρα

δεν λεμε πως δεν ειναι σωστος επιστημονας και αυτος σπουδασε οπως ολοι οι αλλοι απλα η καλη επικοινωνια χρειαζεται στην κατασταση μας και κυριως τους τελευταιους μηνες καλο θα ειναι να μην εχεις αγκαθακι και να βρεις εναν η μια που να επικοινωνεις απλα καλυτερα

οσο αναφορα την μαια αυτο το ρυθμιζεις με την τσεπη σου!!!!!πιστευω πως σε οποιον και να το ζητησεις ναι θα σου πει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

για οσες το ξεχασαν ή δεν το γνωριζουν

το σιδηρο το παιρνουμε αφου 1 ωρα πριν και μετα δεν φαμε γαλακτοκομικα ή συμπληρωματα ασβεστιου και με αδειο στομαχι κατα προτημιση.

και το μαγνησιο οχι πριν και μετα αυγα.

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες καλο βραδυ


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά Νινή-Κυριακή είσαι απίστευτη. Η μαμά μου μου είπε ακριβώς το ίδιο οτι όλοι πάνω κάτω τα ίδια ξέρουν απλά το θέμα είναι να νιώθω εγώ ασφάλεια μαζί του κ να μην είμαι στην τσίτα γτ έχω σπάσει σε όλους τα νεύρα. Επίσης η μαμά μου τον είδε μια φορά κ της έκατσε στραβά μου πε οτι είναι πολύ ελαφρούλης κοινώς χαζοχαρούμενως θα ήθελε να χω ένα πιο σοβαρό γιατρό. Καλά η μαμα μου είχε μια γιατρό Γερμανίδα σαν άντρας ήταν πολύ αυστηρή κ μου λεγε οτι ένιωθε γι αυτη τη γιατρό οτι έχει τον έλεγχο. (Βλακείες λέει κ η μαμά μου αυτή η συγκεκριμένη έκανε 3 χοντράδες πολύ γερές στη μαμά μου κ με τα 2 της παιδιά - η μια οδήγησε σε νοητική στέρηση του αδερφού μου τσεκαρισμένα κ μία σε μένα όταν είχα πρωτοπάει που μου χε πει μια κοτσάνα που μου γινε εφιάλτης μέχρι τώρα. Κοινώς αυτό που θέλω να πω είναι οτι όλα είναι σχετικά. Η γιατρός της μαμάς μου έχει το όνομα οτι είναι φοβερή κι όμως....Επίσης λέει ο άντρας μου οτι αμα πάμε σε άλλο γιατρό τώρα αυτός (ο καινούριος γιατρός) με το που θα καταλάβει οτι σκεφτόμαστε να αλλάξουμε γιατρό θα βρει τρόπο να μας πείσει. Γιατί έτσι το πάθαμε κ με τη γιατρό στο νοσοκομείο που μας γράφει τις άδειες- φύγαμε απο κει κλαιγοντας με αυτα που μας ειχε πει κ πεπεισμενοι οτι αυτη ενδιαφερεται κ ασχοληθηκε μαζι μας κ στην πορεία ανακαλύψαμε οτι ουτε υπέρηχο δεν ηξερε να διαβάσει κ μου γραψε κ κατι εξετάσεις που αν τις ειχα κανει παιζε να χα χασει το μωρο. Δύσολα τα πράγματα...Σας ζάλισα κι εσάς.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο γιατρος μου ειπε κ το μαγνησιο οτι δεν θελει μαζι γαλακτοκομικα...

εγω παιρνω πρωι βραδυ σιδηρο, κατα τις 11 φυλλικο,μεσημερι μετα φαι ασβεστιο, απογευμα μαγνησιο..μου τη δινουν τα τοοοσσσσα χαπιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά Νινή-Κυριακή είσαι απίστευτη. Η μαμά μου μου είπε ακριβώς το ίδιο οτι όλοι πάνω κάτω τα ίδια ξέρουν απλά το θέμα είναι να νιώθω εγώ ασφάλεια μαζί του κ να μην είμαι στην τσίτα γτ έχω σπάσει σε όλους τα νεύρα. Επίσης η μαμά μου τον είδε μια φορά κ της έκατσε στραβά μου πε οτι είναι πολύ ελαφρούλης κοινώς χαζοχαρούμενως θα ήθελε να χω ένα πιο σοβαρό γιατρό. Καλά η μαμα μου είχε μια γιατρό Γερμανίδα σαν άντρας ήταν πολύ αυστηρή κ μου λεγε οτι ένιωθε γι αυτη τη γιατρό οτι έχει τον έλεγχο. (Βλακείες λέει κ η μαμά μου αυτή η συγκεκριμένη έκανε 3 χοντράδες πολύ γερές στη μαμά μου κ με τα 2 της παιδιά - η μια οδήγησε σε νοητική στέρηση του αδερφού μου τσεκαρισμένα κ μία σε μένα όταν είχα πρωτοπάει που μου χε πει μια κοτσάνα που μου γινε εφιάλτης μέχρι τώρα. Κοινώς αυτό που θέλω να πω είναι οτι όλα είναι σχετικά. Η γιατρός της μαμάς μου έχει το όνομα οτι είναι φοβερή κι όμως....Επίσης λέει ο άντρας μου οτι αμα πάμε σε άλλο γιατρό τώρα αυτός (ο καινούριος γιατρός) με το που θα καταλάβει οτι σκεφτόμαστε να αλλάξουμε γιατρό θα βρει τρόπο να μας πείσει. Γιατί έτσι το πάθαμε κ με τη γιατρό στο νοσοκομείο που μας γράφει τις άδειες- φύγαμε απο κει κλαιγοντας με αυτα που μας ειχε πει κ πεπεισμενοι οτι αυτη ενδιαφερεται κ ασχοληθηκε μαζι μας κ στην πορεία ανακαλύψαμε οτι ουτε υπέρηχο δεν ηξερε να διαβάσει κ μου γραψε κ κατι εξετάσεις που αν τις ειχα κανει παιζε να χα χασει το μωρο. Δύσολα τα πράγματα...Σας ζάλισα κι εσάς.

δεν μας ζαλισες χρυση μου!!!!

όλες στην ιδια φαση ειμαστε να ζαλιζουμε τον κοσμο με κατι που μας απασχολει οι ορμονες μας κανουν και λιγο πιο γκρινιαρες.....και δεν θελει πολυ να μας βαρεθουν....αλλα ολες εδω εχουμε τις ιδιες ορμονες!!!!!!!και αυτο το cafe γιαυτο ειναι εδω!!!

Εγω θα γεννησω σε νοσοκομειο την ιδια γιατρο ειχε και η αδερφη μου την οποια στηριζε πολυ ψυχολογικα γιατι ειχε επιπλοκες στην εγκυμοσυνη της για την γιατρο μου ακουσα πολλα αρνητικα αλλα την εχω κατι παραπανω απο εμπιστοσυνη!

στην πρωτη γεννα με περιμενε να γεννησω φυσιολογικα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο....ειχα βγαλει τον μηνα μου σχεδον ειχα βαλει 28 κιλα ημουν σαν μπαλονι μεχρι που ειπα τελος....καισαρικη...και μου ειπε οχι θα περιμενουμε αλλα μετα ανεβασα πιεση οποτε πηγα για καισαρικη ολα πηγαν πραγματικα καλα.

αλλα εβγαλα ενα συμπερασμα μετα την πρωτη γεννα πως οποια γυναικα εχει ευκολη γεννα θεωρει πως εχει και καλη-ο γιατρο δεν ειναι ετσι !!!

για μενα ειναι ολοι τους ιδιοι στην γεννα αλλα στην εγκυμοσυνη πρεπει πρωτα να ειναι καλοι ψυχολογοι και μετα γιατροι.οπως και να δινουν το ελευθερο στην εγκυο να εκφραστει ακομη και απο το τηλ και οποιαδηποτε στιγμη της ημερας.

να μην λεω πολλα ειναι η πιο ομορφη φαση της ζωης μας η εγκυμοσυνη μας

σκεψου πιο ειναι το σωστο και κανε κατι γρηγορα (χωρις να ακους τριτους εκτως απο την γνωμη του αντρα σου) για να την απολαυσεις.

καντα ολα αυτα σε μια μερα και μην ξοδευεις της μερες απολαυσης!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα ένα τέλειο γιατρό, μιλήσαμε στο τηλ μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ακουγόταν κ μεγάλος οπότε λύθημεκε κ το θέμα πείρας γτ ο δικός μου εί ναι λίγο μικρός, ήταν ήρεμος κ μου πε οτι δε μπορει να με αναλάβει για δεοντολογικούς λόγους. Δεν μπορει αφου εχω ξεκινήσει με άλλο γιατρό να με πάρει αυτός. Παρόλα αυτά μου πε κάποια πράγματα τα οποία ταυτίζονταν με αυτα που μου πε ο γιατρός μου απλά ο συγκεκριμένος μου τα εξήγησε και με καθησυχασε. Κρίμα οπότε μένω στρο γιαρτρό μουηη ο οποίος δεν καλά τα πάει απ' οτι φαινεται κ ελπίζω να μου ρθουν όλα ευκολα κ να τα βγαλει πέρα κ μδε τη γέννα επιτυχώς.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα ένα τέλειο γιατρό, μιλήσαμε στο τηλ μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ακουγόταν κ μεγάλος οπότε λύθημεκε κ το θέμα πείρας γτ ο δικός μου εί ναι λίγο μικρός, ήταν ήρεμος κ μου πε οτι δε μπορει να με αναλάβει για δεοντολογικούς λόγους. Δεν μπορει αφου εχω ξεκινήσει με άλλο γιατρό να με πάρει αυτός. Παρόλα αυτά μου πε κάποια πράγματα τα οποία ταυτίζονταν με αυτα που μου πε ο γιατρός μου απλά ο συγκεκριμένος μου τα εξήγησε και με καθησυχασε. Κρίμα οπότε μένω στρο γιαρτρό μουηη ο οποίος δεν καλά τα πάει απ' οτι φαινεται κ ελπίζω να μου ρθουν όλα ευκολα κ να τα βγαλει πέρα κ μδε τη γέννα επιτυχώς.

ετσι λοιπον βγαλε το αγχος απο μεσα σου χαλαρωσε και απολαυσε την ομορφη εγκυμοσυνη σου.

και οταν αισθανεσαι χαλια να σκεφεσαι τις γυναικες σε μια χωρα οπως η Ινδια, αυτη μου ηρθε τωρα, που λιγες γυναικες εχουν γιατρο!!!!οπως και νοσοκομειο ή κλινικη!!!!

εμεις τα εχουμε ολα και θελουμε κιαλλα και γκρινιαζουμε!

ολα θα πανε πολυ πολυ καλα!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηγα στην γιατρο μου!!!

τις εδωσα τα αποτελεσματα της αυχενικης και ειδαμε το μωρο να χοροπηδαει!!!

μου εδωσε σιδηρο-μαγνησιο-ασβεστιο εδω ξεχναω να παρω το φυλλικο οξυ!!!!

μπορει να μην χρειαστει να κανω υπερυχο καρδιας στο μωρο τελικα οι παλμοι ειναι προς το παρον πολυ καλοι και αν συνεχισουν ετσι αυτο συμαινει πως δεν θα εχει φυσημα ή θα υπαρχει αλλα μικρο!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο αιματοκρίτης σου έιναι υπερβολικά χαμηλός. Γιατί δε σου δίνει σίδηρο σου εξήγησε;; Τι πάει να πει να μην έχουμε άλλα. Σ ένα μήνα το πολύ θα σαι λιπόθυμη. Σόρρυ που το λέω τόσο απότομα αλλά έτσι νομίζω κι από αλλες που ακούω. Εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην πάρεις σιδηρο οπότε αν ξέρεις κάτι πες μας να ξέρουμε κ οι υπόλοιπες.
καλησπερα κορίτσια kalliopaki θα συμφωνησω με την nefel πως πρεπει να κοιταξεις τον αιματοκριτη σου και να παρεις κατι....ειναι κατι παραπανω απο χαμηλα!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Μάλλον δεν σας ανέφερα ότι έχω το στίγμα, οπότε σχεδόν ποτέ δεν είχα υψηλό αιματοκρίτη. Για τη δική μου περίπτωση η τιμή είναι στα ανεκτά όρια. Την εγκυμοσύνη την 1η την τέλειωσα με πολύ λιγότερο....

Προς το παρόν προσπαθώ με διατροφή σωστή να το διατηρήσω σε αυτά τα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε δε μας τα πες απ την αρχή αυτά καλλιοπάκη..!! Ωραία. Λοιπόν εγώ τα κατάφερα τελικά να κλείσω με το γιατρό που ήθελα. Τον ξαναπήρα κ μου πε οτι δεν εχει πρόβλημα να με αναλάβει αρκεί να με εχει εξ ολοκλήρου γτ στην αρχη του πα για μια δευτερη γνωμη κ τον μπέρδεψα κ μου εξήγησε οτι δε μπορεί να μπει σε χωράφια άλλου γιατρού εκτός αν τον επιλέξω για γιατρό μου. Κορίτσια ολα καλά πάει να με πιάσει η φρίκη μου πάλι αλλά δε το αφήνω το διώχνω. Τώρα ξέρω οτι αυτός είναι πάρα πολύ καλός..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω καλά νέα! χθες κάναμε την αυχενική! Όλα πολύ καλά βγήκαν έκατσε κ σε καλή θέση κ τα μετρήσαμε μια χαρά. Ο γιατρός έκανε πλάκα ότι σήμερα είναι καλό παιδί γιατί την προηγούμενη όλο στάσεις που δεν βόλευαν έπαιρνε.:D Μάλλον είναι αγοράκι! Ο γιατρός είπε αρχικά κατά 80% κ μετά με μια κίνηση του μωρού λέει ανεβαίνει το ποσοστό...:tongue::-P Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει; Γιατί θα μου φανεί περίεργο αν αργότερα μου πει κορίτσι...

Νεφέλη είναι σημαντικό για την εγκυμοσύνη σου κυρίως για το ψυχολογικό κομμάτι να είσαι με τον σωστό άνθρωπο οπότε καλύτερα που άλλαξες...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα

kalliopaki

μηπως πρεπει να του το πεις παλι του γιατρου, μηπως ξεχασε πως εχεις στιγμα γιατι δεν αλλαζει κατι ισα ισα εσυ επρεπε να παρεις πρωτη απο ολες μας σιδηρο απο την αλλη αν δεν εχεις ζαλαδες αυτο σημαινει πως δεν ειναι και τοσο χαμηλα.

nefel

ευχομαι οτι καλυτερο περιμενουμε νεα σου απο την πρωτη σου επισκεψη!

melina

το ποσοστο 80% το δινουν γιατι υπαρχει περιπτωση καποιες ορμονες οι οποιες ειναι ανεβασμενες αυτη την εποχη σε ορισμενες απο εμας να διογκωνουν το γυναικειο πουλακι οποτε φαινεται σαν ανδρικο οποτε στην ακρη του μυαλου σου να εχεις και το ροζ χρωμα !!!!

και εμενα αγορι μου ειπε! γερο να ειναι βεβαια αλλα θα ηθελα να εχω ανεβασμενες αυτες τις ορμονες!!!!το πρωτο μου ειναι κοριτσακι και η αληθεια ειναι πως θα μου φανει περιεργο το αγορακι!!!!

παρολα αυτα τα αγορακια εχουν μεγαλη αδυναμια στις μαμαδες!!!η Κορη μου ειναι κυριολεκτικα κρεμασμενη απο τον μπαμπα της οποτε δεν θα μου κακο επεφτε το αγορακι.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Νινι-Κυριακη μπορεί όμως να γίνει κ το αντίθετο. Εμένα μου παν κατα 90% μπέμπα. Κ ο γιατρός μου αλλά κ άλλοι μου λένε καλά κι εμάς μπέμπα μας είπαν κ τελικά ήταν μπέμπης. Αυτό πως το εξηγείς. Η δική μου πάντως είχε ορθάνοιχτα ποδια ψηλά σηκωμένα. Πως να γίνει λάθος;;;; Ρε συ Μελίνα τι κίνηση έκανε το μωρό κ ανέβασε το ποσοστό;;; Εστριψε το μου μουστάκι του;;!!!! Χαχαχα. Γερά μωράκια να ναι!! πάντως από την εμπειρία μου (είμαι δασκάλα) σας λέω οτι τα αγοράκια είναι πιο γλυκά πιο ευαίσθητα κ παραμένουν αθώα για πιο πολύ καιρό. Επίσης είναι αυτά που συνήθως μπερδεύονται κ λένε μαμά αντί για κυρία. Ψάχνουν τα κακόμοιρα για μια μαμά να τα προσέχει συνέχεια, ενώ τα κορίτσια ώριμα από μικρά λένε δεν είναι μαμά μας κυρία μας είναι!!! Επίσης τα αγόρια κλαίνε πιο πολύ κ στενοχωριόνται!!! Για πολύ ευαισθησία κ γλύκα μιλάμε!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

melina

το ποσοστο 80% το δινουν γιατι υπαρχει περιπτωση καποιες ορμονες οι οποιες ειναι ανεβασμενες αυτη την εποχη σε ορισμενες απο εμας να διογκωνουν το γυναικειο πουλακι οποτε φαινεται σαν ανδρικο οποτε στην ακρη του μυαλου σου να εχεις και το ροζ χρωμα !!!!

και εμενα αγορι μου ειπε! γερο να ειναι βεβαια αλλα θα ηθελα να εχω ανεβασμενες αυτες τις ορμονες!!!!το πρωτο μου ειναι κοριτσακι και η αληθεια ειναι πως θα μου φανει περιεργο το αγορακι!!!!

Εμένα θα μου φανεί περίεργο γιατί κάπως το έχω καθορίσει στο μυαλό μου ως αγόρι κ αν μου το αλλάξουν θα είναι λίγο καταλαβαίνεις. Το ίδιο θα ίσχυε κ αν μου είχε πει κορίτσι κ στο τέλος μου έλεγε αγόρι. Λες να ισχύει αυτό με τις ορμόνες που λες κ να μας βγει άλλο; Το έχω ακούσει να συμβαίνει συχνά...Πότε θα ξέρουμε 100%;

Ρε συ Μελίνα τι κίνηση έκανε το μωρό κ ανέβασε το ποσοστό;;; Εστριψε το μου μουστάκι του;;!!!! Χαχαχα.

Ναι! Κ έπαιξε κ το κομπολόι του! :lol: Δεν κατάλαβα καλά.. Μάλλον άνοιξε τα πόδια του κάποια στιγμή για πολύ λίγο κ το είδε καλύτερα...:tongue::P

πάντως από την εμπειρία μου (είμαι δασκάλα) σας λέω οτι τα αγοράκια είναι πιο γλυκά πιο ευαίσθητα κ παραμένουν αθώα για πιο πολύ καιρό. Επίσης είναι αυτά που συνήθως μπερδεύονται κ λένε μαμά αντί για κυρία. Ψάχνουν τα κακόμοιρα για μια μαμά να τα προσέχει συνέχεια, ενώ τα κορίτσια ώριμα από μικρά λένε δεν είναι μαμά μας κυρία μας είναι!!! Επίσης τα αγόρια κλαίνε πιο πολύ κ στενοχωριόνται!!! Για πολύ ευαισθησία κ γλύκα μιλάμε!!!

Να σου πω την αλήθεια εμένα όλα μπερδεύονται κ με λένε μαμά αγόρια κ κορίτσια...κ μετά γελάνε όταν καταλαβαίνουν ότι μπερδεύτηκαν. :tongue::-) Τα έχω όμως σε μικρή ηλικία είμαι νηπιαγωγός. Το θετικό είναι ότι τα πάω καλά κ με τα αγοράκια κ με τα αγοράκια στην τάξη. Και αυτά στα οποία έχω κατά καιρούς αδυναμία (χωρίς να το θέλω κ προσπαθώ να μην φαίνεται γιατί το έχω μεγάλο άγχος) είναι άλλοτε αγόρια κ άλλοτε κορίτσια. Οπότε έχω ένα θετικό δείγμα μέσω δουλειάς...που ελπίζω να επιβεβαιωθεί κ στον γονεϊκό ρόλο..;):D

Εμένα μου παν κατα 90% μπέμπα. Κ ο γιατρός μου αλλά κ άλλοι μου λένε καλά κι εμάς μπέμπα μας είπαν κ τελικά ήταν μπέμπης.

Μήπως αυτή η ανατροπή γίνεται συνήθως όταν λένε για μπέμπα; Εννοώ μήπως ο μπέμπης είναι πιο "εμφανής" κ άρα πιο δύσκολο να γίνει λάθος;


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...