Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια σας κορίτσια

Σαραντησαμε και εμείς επισοδιακα λιγάκι.μόλις γυρίσαμε απο την εκκλησία έπαθε ο πατέρας μου έμφραγμα και τρεχαμε και δεν φτάναμε τέλος καλο όλα καλα είναι ακόμη μέσα βεβαια αλλα είναι καλα.εμένα με ανέβηκε η πίεση πάλι και δεν φτάνουν όλα αυτα αλλάξαμε πάλι γάλα ο Μπεμπης είναι αλλεργκος στο υποαλλεργικο ..τι να πεις ?τελικά τα σπυρακια ήταν απο την αλλεργία.σήμερα πο το αλλαξα το γάλα δεν το πήρε και τόσο καλα έκανε εμετους πάλι και πονουσε....άντε να δούμε ποτέ θα βρούμε το σωστο γάλα.

Nefel κα εμένα τόσο κοιμόταν με το προηγούμενο γάλα....μαυτο να δούμε.την ημέρα έτρωγε ανα τρεις ώρες και το βράδυ μετα απο πέντε ώρες ξυπνουσε ανάλογα.αλλα το απογευμα τρελους κολικους αφού και εγω που ήμουν κατα στο να πάρω μαρσιπο μέχρι που το σκέφτομαι όχι για έξω αλλα για μέσα στο σπίτι να μπορέσω να μαγειρεψω απο την άλλη σκέφτομαι πως έτσι θα μάθει αγκαλιές ο μικρός και η μεγάλη θα αντιδραει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ νομίζω βογγάει για να κάνει κακά.αν δεν τον σηκωσω αγκαλιά ή του κάνω τα ποδαρακια ασκησούλες μπας και φύγει κανένα "Αέριο" δεν ηρεμούμε.σήμερα 1,5 ώρα ήταν ανήσυχος...κουράστηκα πάρα πολύ...στο τέλος έκανε κακά κ ηρέμησε.

σήμερα δε, εχει 37.ο γιατρός είπε να μην ανησυχω . μόνο αν περάσει το 37,5 λέει να ανησυχούμε στα παιδιά, αλλά επειδή ειμαι με συνάχι εγω και τις προηγούμενες μερες ο πατέρας του, εχω φρικάρει κ είμαι όλο από πάνω του.

νινι μου ήρεμα΄.περαστικούλια κ σε σας.

νεφέλ φτου να μη σας ματιάσω.τόσο μικρη και κοιμάται 8 ωρο...?επίσης οταν λες ήχους???

ασχετο, ποια στάση θηλασμού κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω βογγάει για να κάνει κακά.αν δεν τον σηκωσω αγκαλιά ή του κάνω τα ποδαρακια ασκησούλες μπας και φύγει κανένα "Αέριο" δεν ηρεμούμε.σήμερα 1,5 ώρα ήταν ανήσυχος...κουράστηκα πάρα πολύ...στο τέλος έκανε κακά κ ηρέμησε.

σήμερα δε, εχει 37.ο γιατρός είπε να μην ανησυχω . μόνο αν περάσει το 37,5 λέει να ανησυχούμε στα παιδιά, αλλά επειδή ειμαι με συνάχι εγω και τις προηγούμενες μερες ο πατέρας του, εχω φρικάρει κ είμαι όλο από πάνω του.

νινι μου ήρεμα΄.περαστικούλια κ σε σας.

νεφέλ φτου να μη σας ματιάσω.τόσο μικρη και κοιμάται 8 ωρο...?επίσης οταν λες ήχους???

ασχετο, ποια στάση θηλασμού κάνετε?[/quote

Εμενα με βολεύει πολύ η κλασικη, το μωρο κοιλια με κοιλια με μενα. Στην αρχη εκανα κ τη ραγκμπι για να ενεργοποιειται το στηθος κ να παραγει πιο πολυ γαλα αλλα τωρα που βλεπω οτι δεν εχω προβλημα κανω μονο αυτη. μου αρεσει που ακουμπάνε οι κοιλίτσες μας.Ελπίζω να μη σου αρρωστήσει ο μικρός. Πολλές ιώσεις βρε παιδί μου κ εγώ τρέμω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάτε κορίτσια?

Εμείς ας τα λέμε καλα το συγκαμα του μπεμπη δεν λέει να φύγει του βάζω ντακταριν και μπεπανθολ και τίποτα Δευτέρα πάλι θα τον πάω στην γιατρό μας έχω δοκιμάσει τα πάντα τώρα δεν είναι πολυ αλλα υπάρχει!!!

Κοιμάται όλο το βράδυ ο καλός μου δωδεκ΄α με εφτα αλλα δεν ξέρω αν θα μείνουμε εαυτό το γάλα μέχρι τώρα με τις αλλεργίες έχουμε αλλάξει τρεις φορές γάλα ίσως να μου το αλλάξει πάλι γιατί το συγκαμα επιμένει.

Το μπουκωμα έφυγε αλλα εγω έχω πολυ ακόμη.

Πείτε νέα σας


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ημουν χαλια με τρελό συναχι και φόραγα μασκα για να θηλάζω και να κρατάω το μπεμπη αγκαλια.δεν κόλλησε ευτυχώς πρόσεχα πολύ.

νινι υπομονή.έχεις ποιες πανες βαζεις τωρα?θα σου πω αυτο που μου ειπε ο παιδ/ρος μου.3 φορες τη μερα για μιση ωρα τη φορα χωρις πάνα και θα φυγει το συγκαμα...κανε το αν την παλευεις.απ την αλλη μπορεις να βάζεις μεσα απο την πανα βαμβακερο πανακι και να εχεις μπολικα να πλένεις-αλλαζεις μεχρι να περασει το συγκαμα.

εμεις συνεχιζουμε να ξυπναμε καθε λιγο και εγω ειμαι ενα κινουμενο ερειπιο...οσον αφορα σταση θηλασμου εχω πορωθει και γουσταρει κ εκεινος τρελα ξαπλα στο κρεββατι και οι δυο με τις κοιλιτσες μας παραλληλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EΧω δοκιμάσει όλες τις πάνες μέχρι τώρα και παρά πολλές κρεμες χωρίς κορτιζονη αλλα μάλλον εκεί θα καταλήξω τουλάχιστον για λίγο θα βάλω κρέμα ,με κορτιζονη κάθε φορα που τον αλλάζω τον αφήνω λίγη ώρα χωρίς πανα με τα κατουραει όλα .....

Το μόνο που δεν έβαλα είναι μελάνι αλλα να το ξέρετε αν υπάρχει πιθανότητα έλλειψης ενζυμου το μελάνι απαγορεύεται απο ότι διάβασα εδώ το μελάνι είναι θαυματουργο αλλα εμένα υπάρχει πιθανότητα να έχει έλλειψη και δεν το ρισκαρω.αύριο θα πάμε πάλι στην παιδιάτρο δε είναι απλό συγκαμα έχει μικρές πληγές μέχρι τώρα τον εκανα καυτηριασμο με εοσιν ιώδιο και έγινε χειρότερα έχω απογοητευτεί.

Αυτο με το βρακακι δεν το εκανα και έλεγα να το ξεκινήσω απο αύριο.

Το καλο είναι πως τελικά καταλήξαμε σε ένα γάλα αλλα δεν ξέρω αν το γάλα είναι η αιτία για το συγκαμα.έχω δυο μέρες που εκοψα το τσάι να δω μήπως είναι αυτο....δεν ξέρω τι Άλλο να κάνω.

Ο καημενουλης πρέπει να πονάει Αλλα δεν το δείχνει.

Fine πέρασα και εγω απο τρελό συναχι και ακόμη δεν ξεμπουκωσα....υπομονή.εύχομαι να μην κολλήσει το μωρακι σου γιατί είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Σήμερα έβγαλα απο την αποθήκη το ρηλαξ.εσείς τα βάλατε καθόλου?τον έβαλα σήμερα για 5 λεπτΑ και δεν ενθουσιάστηκε.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!! Πως παει η ζωη με τα μωρακια σας? Ειμαι και γω μανουλα Σεπτεμβριου (γιατι δε σας ειχα βρει νωριτερα?!)...βλεπω υπαρχουν κι αλλα μωρακια που γρυλιζουν και γω που νομιζα οτι γεννησα ενα μικρο λυκανθρωπο!:lol: Fine μου τις ασκησουλες για τα αερια τις κανουμε ανασκελα??


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες Bleu planet.

Σήμερα πήγα στην παιδιτρο για το συγκαμα και δεν έχει κάτι άλλο να μου δώσει ;μου είπε για σπαθοχορτο με ελειολαδο μαζί και κρέμα απο κερί.τα πήρα και εγω και ήμουν ξινισμενη εδώ δεν έκαναν δουλειά τα χημικά έλεγα!!!!!με την πρώτη φορα είχε αποτέλεσμα και δεν το πίστευα σε κάθε αλλαγή το βάζω και έφυγε το συγκαμα ακόμη δεν το πιστεύω.....!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Geia σας κορίτσια!! Εμεις σημερα πηγαμε στον πανελλαδικο ταυτοχρονο δημοσιο θηλασμο. Πηγες Fine;; Ολες οι καμερες κ ολες οι φωτο ειχαν πεσει πανω μας ελεος!! Ηταν το πιο μικρο μωρο κ τους τραβηξε την προσοχη. Ελεος!! Εν τω μεταξυ την κραταγε ο μπαμπας της στο σλινγκ κ ολοι οι δημοσιογραφοι ρωταγαν που ναι η μανα. Παιδια η μανα πουθενα σε ολες τις φωτο ο αντρας μου. Εν τω μεταξυ ηταν μια εκει που λυσαξε θα γινει πολυ ωραιο μωρο γτ εχει κουκλο μπαμπα. Ναι ξερετε λεω στη μανα της μοιαζει. Ναι μου λεει αλλα ο μπαμπας ειναι κουκλος. Ε καλα ωραια εισαι κ εσυ για να σε διαλεξε! Ημαρτον!! Η ιδια τυπισσα οταν την πηρα αγκαλια κ εκλαιγε μου λεει κλαιει γτ την πηρες απο τον μπαμπα της. Ξανα ελεος. Εμενα μονο για τα βυζια μου μ εχει το σκατουλι. Εγω ημουν με πυρετο 39.5 κ θηλαζα αυτες τις μερες με ριγη. Το μικρο ηταν αρρωστο απο την κυριακη αλλα χωρις πυρετο ευτυχως.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nefel πολυ ωραία αλλα πες μας τι έγινε έκτως απο τις φωτό......

Εμένα με πυρετο όταν θηλαζα την Κυριακή μου είχανε πει πως πάνω απο 38 δεν Κάνει να θηλασεις πρέπει να το πετάς τότε έτσι εκανα δεν ξέρω αν είναι σωστό το ρώτησες?

Πάντως όλοι περάσαμε απο ένα κρυωματακι απο ότι βλέπω!!

ο μπεμπουλης μου πλέον δεν έχει συγκαμα!!!βρήκα μια κοπέλα που Κάνει βιολογικά αφρολουτρα σαμπουαν κρεμες για μωρά και θα σταματήσω όλα τα χημικά.

Όσο για τον κουκλο μπαμπά εγω θα την απαντούσα.....δικός μας μπαμπάς είναι!!!!!!!χα!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nefel πολυ ωραία αλλα πες μας τι έγινε έκτως απο τις φωτό......

Εμένα με πυρετο όταν θηλαζα την Κυριακή μου είχανε πει πως πάνω απο 38 δεν Κάνει να θηλασεις πρέπει να το πετάς τότε έτσι εκανα δεν ξέρω αν είναι σωστό το ρώτησες?

Πάντως όλοι περάσαμε απο ένα κρυωματακι απο ότι βλέπω!!

ο μπεμπουλης μου πλέον δεν έχει συγκαμα!!!βρήκα μια κοπέλα που Κάνει βιολογικά αφρολουτρα σαμπουαν κρεμες για μωρά και θα σταματήσω όλα τα χημικά.

Όσο για τον κουκλο μπαμπά εγω θα την απαντούσα.....δικός μας μπαμπάς είναι!!!!!!!χα!

Αχ βρε Κυριακη εκνευριζομαι με τους ειδικους που λενε ασχετιλες κ καταστρεφουν τις μαμαδες. Βεβαιως κ θηλαζεις με πυρετο. Ρωτησα κ τον Παπαβεντση ετσι για να δω τι θα μου πει κ μου πε οτι μονο αν εχεις aids δε θηλαζεις.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!!

Προχθες το μπεμπακι σαραντησε και χθες πηγαμε στον παιδιατρο.1,5 κιλο μεσα σε ενα μηνα εχει παρει ΜΟΝΟ με το γαλα της μαμας ουτε σταγονα ξενο.Παρα την ταλαιπωρια τα καταφεραμε και οποιος αμφεβαλε μπορει να σηκωσει το θρευταρακι μου να του κοπει η μεση χαχα. Μου ειπε να του δινω το βραδυ πιπιλα η χαμομηλι για να μην ξυπναει.Ξαφνιαστηκα γιατι νομιζα οτι θα αργησω πολυ να το ζησω αυτο.Συνηθως ξυπναω ή μαλλον με ξυπναει καθε 3 ωρες για να θηλασει.Εσεις τα βραδια κοιμαστε χωρις διαλειμματα?Κι αν ναι υπο ποιες συνθηκες?Εχετε δοκιμασει πιπιλα ή χαμομήλι?

Νινι-Κυριακη η φυση μπορει να μας προσφερει τα παντα...κριμα που εχουμε φυγει τοσο μακρια της!Ολοι ξαφνιαζομαστε οταν καταπολεμαμε η προλαμβανουμε αρρωστιες με απλα υλικα παρμενα απ'τη φυση γιατι μας εχουν μαθει να ειμαστε εξαρτημενοι απ'τη βιομηχανια φαρμακων.

Νεφελ ηθελα και γω να παω για ταυτοχρονο δημοσιο θηλασμο αλλα κατι με επιασε...εχω αναστατωσει ολο τον περιγυρο μου να μαχομαι διαρκως (με το ενα βυζι απ'εξω) για το δικαιωμα μου να θηλασω το μωρο μου οπου και οποτε γουσταρω...και ξαφνικα μπροστα σε μια εκδηλωση οπου θα ενιωθα ελευθερη να κανω ακριβως αυτο....παγωσα...και δεν πηγα.Κατι παει στραβα με την παρτη μου δεν εξηγειται αλλιως!:lol:Κατα τ'αλλα πως ηταν?Τι φορας για να μην κρυωνεις οταν θηλαζεις εξω?


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!!

Προχθες το μπεμπακι σαραντησε και χθες πηγαμε στον παιδιατρο.1,5 κιλο μεσα σε ενα μηνα εχει παρει ΜΟΝΟ με το γαλα της μαμας ουτε σταγονα ξενο.Παρα την ταλαιπωρια τα καταφεραμε και οποιος αμφεβαλε μπορει να σηκωσει το θρευταρακι μου να του κοπει η μεση χαχα. Μου ειπε να του δινω το βραδυ πιπιλα η χαμομηλι για να μην ξυπναει.Ξαφνιαστηκα γιατι νομιζα οτι θα αργησω πολυ να το ζησω αυτο.Συνηθως ξυπναω ή μαλλον με ξυπναει καθε 3 ωρες για να θηλασει.Εσεις τα βραδια κοιμαστε χωρις διαλειμματα?Κι αν ναι υπο ποιες συνθηκες?Εχετε δοκιμασει πιπιλα ή χαμομήλι?

Νινι-Κυριακη η φυση μπορει να μας προσφερει τα παντα...κριμα που εχουμε φυγει τοσο μακρια της!Ολοι ξαφνιαζομαστε οταν καταπολεμαμε η προλαμβανουμε αρρωστιες με απλα υλικα παρμενα απ'τη φυση γιατι μας εχουν μαθει να ειμαστε εξαρτημενοι απ'τη βιομηχανια φαρμακων.

Νεφελ ηθελα και γω να παω για ταυτοχρονο δημοσιο θηλασμο αλλα κατι με επιασε...εχω αναστατωσει ολο τον περιγυρο μου να μαχομαι διαρκως (με το ενα βυζι απ'εξω) για το δικαιωμα μου να θηλασω το μωρο μου οπου και οποτε γουσταρω...και ξαφνικα μπροστα σε μια εκδηλωση οπου θα ενιωθα ελευθερη να κανω ακριβως αυτο....παγωσα...και δεν πηγα.Κατι παει στραβα με την παρτη μου δεν εξηγειται αλλιως!:lol:Κατα τ'αλλα πως ηταν?Τι φορας για να μην κρυωνεις οταν θηλαζεις εξω?

Φοράς μπλούζες με v κ ζακετα απο πανω. Αφηστε κοριτσια ειδα τη φωτο απο την εφημεριδα εγω με το βυζι εξω χωρις παιδι. Ημαρτον κ ειμαστε στη συγκεκριμενη φωτο μονο 3 κοπέλες. Την παλεύουν;; Αυτη τους φανηκε η πιο αντιπροσωπευτικη φωτο;; Ηταν πολυ ωραια εκδηλωση!! Ειδα φωτογραφιες απο το ζαππειο στην αθηνα κ ηταν υπέροχα. απειρες μαμαδες με μωρα, μπαλονια, καροτσια στο γκαζόν. Τελεια, εγω μένω πατρα δεν ειχαμε τοσο κοσμο, αλλα ειχαμε. Η δικια μου κοιμαται 6ωρες το βραδυ κ πολλες φορες 8 απο μονη της , χωρις πιπιλα, χαμομηλι κ τετοια. Θα ελεγα να μη δωσεις χαμομηλι. Ας τρωει οποτε θελει. Τις τελευταιες 2 νυχτες κοιμαται 11-7παρα κ μετα 7-10. Τελεια!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

nefel απλά σου είπα τι μου είπαν.δεν θηλαζω και αναγκαστικά δεν ασχολήθηκα πολυ με το θέμα.τότε που είχα πυρετο είχα και μαστητιδα οπότε και το εκοψα τεσπα.

Πλανετ και εγω θα σου έλεγα όχι χαμομηλι και κυρίως εσυι που θηλασεις κρίμα είναι ασε που ακούμε καθημερινά γιατρό το χαμομηλι παρα πολλά.όσο για την πιπιλα εγω είμαι υπέρ παρηγορεί τα μωρά αν την θέλουν βεβαια γιατί ο δικός μου Κάνει εμετο με την πιπιλα.όσο για τα τσαγια εμένα έχει και σε αυτα αλλεργία.η παιδιτρος μου είπε να τον δίνω απο την ώρα που δεν θηλαζω αλλα το είχα κόψει μήπως και αυτο προκαλούσε το συγκαμα και μόλις τον ξαναεδωσα έβγαλε σπυρακια στο πρόσωπο πάλι οπότε περιμένω το εμβόλιο να την ρωτήσω αν μπορώ να του δώσω φυσικό χαμομηλι.

Όσο αναφορά τις κρεμες αλλαγματος εγω το έχω γυρίσει στο σπαθολαδο η ελαιόλαδο ανάλογα με τα κέφια και ο μπεμπουλης είναι σούπερ.

Πολυ καλι εμπειρία Nefel όσο γιΑ το βυζι .....εγω θα κάδους στην αρχή αλλα θα το εκανα πιστεύω.

Έκανε καμία σας εμμβολιο?σκέφτομαι το κλάμα που θα ρίξει ο δικός μου ο παραπονιαρης.και αυτο που με τρομάζει είναι πως αρχίζουν τα δύσκολα πυρετός.....γκρίνια....όσο πανε να στρωσουνε τα κάνουμε εμβόλιο και χαλάνε πάλι.....και φτου και απο την αρχή....!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα. Να χαίρεστε τα μωράκια σας.

Ειμαι και εγω μανουλα για τριτη φορα. Γεννησα στις 28-9

Νινι Κυριακή: δωσε μου, να χαρεις, πληροφορίες για την κρέμα για το σύγκαμα. Αν κατάλαβα καλα υπαρχουν δυο εναλλακτικες: η μια ειναι με σπαθοχορτο και ελαιολαδο και η άλλη ειναι με κερί, σωστά; Που τις βρισκεις αυτες; Σε καποια φαρμακεια; Δωσε μου σε παρακαλω επιπλεον πληροφοριες.


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...