Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Δεν έκανα ραγάδες.έβαζα κάθε μέρα μετά το μπάνιο fissan mama.για κανένα μήνα είχα πάρει στον 7ο την aveeno.έχω χάσει τα 7 από τα 10΄ήδη.είναι το οικογενειακό γονίδιο...

εμένα δυσκολεύεται στο ρέψιμο οπότε και το ταίσμα είναι πακέτο το βράδυ και το άλλαγμα.εγώ κοιμάμαι όρθια..και εκείνος το ίδιο.

έλα κατά τ'αλλα τελειώνεις και η δική σου εγκυμοσύνη.κοντός ψαλμος!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν έκανα ραγάδες.έβαζα κάθε μέρα μετά το μπάνιο fissan mama.για κανένα μήνα είχα πάρει στον 7ο την aveeno.έχω χάσει τα 7 από τα 10΄ήδη.είναι το οικογενειακό γονίδιο...

εμένα δυσκολεύεται στο ρέψιμο οπότε και το ταίσμα είναι πακέτο το βράδυ και το άλλαγμα.εγώ κοιμάμαι όρθια..και εκείνος το ίδιο.

έλα κατά τ'αλλα τελειώνεις και η δική σου εγκυμοσύνη.κοντός ψαλμος!:rolleyes:

Ax τυχερούλα Fine!! Κι εγώ αν είχα πάρει μόνο 10 κιλά ίσως να μην είχα κάνει ραγάδες γτ τώρα τις έκανα 1 βδομάδα. Επίσης αν γενναγα τωρα πάλι θα σωζόταν το πράγμα γτ δεν ειναι πολλές αν γεννήσω σε 11 μέρες όμως σίγουρα θα ανοίξω κι άλλο. Ρε συ τι ζητάω μια βδομαδούλα νωρίτερα να απαλλαχτώ κ να δω τη μπέμπα μου. Ειλικρινά δε το χω πιστέψει οτι θα βγει καποια στιγμη αυτο το μωρο απο κει μέσα!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ax τυχερούλα Fine!! Κι εγώ αν είχα πάρει μόνο 10 κιλά ίσως να μην είχα κάνει ραγάδες γτ τώρα τις έκανα 1 βδομάδα. Επίσης αν γενναγα τωρα πάλι θα σωζόταν το πράγμα γτ δεν ειναι πολλές αν γεννήσω σε 11 μέρες όμως σίγουρα θα ανοίξω κι άλλο. Ρε συ τι ζητάω μια βδομαδούλα νωρίτερα να απαλλαχτώ κ να δω τη μπέμπα μου. Ειλικρινά δε το χω πιστέψει οτι θα βγει καποια στιγμη αυτο το μωρο απο κει μέσα!!

κοιμήσου τώρα που μπορείς..εγώ έχω τέζα μαύρους κύκλους

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω όλη μέρα συσπάσεςι κ πονάει η μέση μου κ 2 φορες ειδα ενα πηχτο πραγμα σαν υγρα που εγιναν ζελε πολυ. Αλλά δεν εχει αιμα κ διαβαζω οτι οταν βγαινει το ζελατινωδες πωμα ειναι ροζ. Λετε να κοντευω;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας

Γέννησα και εγώ έναν παιδαρο 3150 και 49 πόντους με καισαρικη όπως είπαμε.

Αλλα είχα ένα πολυ δύσκολο χειρουργείο.αρχικά προσπάθησαν να μου κάνουν μόνο επισκληριδιο το οποίο δεν με έπιασε η δόση γιατί η μορφολογία του σώματος μου δεν βοηθούσε την επισκληριδιο μετα με κάνανε ραχαια.όλα φαινόταν καλα Και ξαφνικά άρχισαν οι επιπλοκες δεν άκουγα και ένιωθα παράξενα τελικά με διασωληνωσανε και έκανα ολική ναρκωση.μόλις βγήκα δεν έπρεπε να κουναω ούτε το κεφάλι για 2 Εικοσιτετράωρα παρόλα αυτά τον θηλασμο τον χειριστηκα σωστά με την βοήθεια μιας μαιας απο την πρώτη μέρα που γέννησα είχα πολυ γάλα υπερβολικο και αυτο γιατί το εβγαζα με θηλαστρο ξαπλωμενη και ακίνητη .....αλλα.....βγήκα με το καλό απο το νοσοκομείο την Κυριακή χωρίς να αισθάνομαι και τόσο καλα μετραω την πίεση μου μόλις μπήκα σπίτι.....18 μια τρέλα ξαναγυρναω στο νοσοκομείο με πιάνει και μια καταθλιψηι τρελή μου δίνουν υπογλωσσια πέφτει αλλα θα ξανά ανέβαινε οπότε έπρεπε να πάρω χάπια που δεν θα μπορούσα να θηλαζω χθες εκοψα το γάλα με πολλά κλάματα.

Παρόλα αυτά ο μπεμπουλης μου είναι τρομερός δεν τον χάρηκα ακόμη πολυ είναι η μαμά μου εδώ γιατί πολλές ώρες της ημέρας δεν είμαι σε θέση ούτε να τον κράτησω .

αύριο θα έρθει ο Πάπας να μας δώσει την ευχή του και θα πάμε στο σπίτι της μαμάς μου αναγκαστικά.θα αρω και την Κυριακή μαζί μου θα την φέρω απο την γιαγιά της και ο θεός βοηθός.

Θα χαθω δυστυχώς και απο δω γιατί εκεί δεν θα έχω ίντερνετ.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας

Γέννησα και εγώ έναν παιδαρο 3150 και 49 πόντους με καισαρικη όπως είπαμε.

Αλλα είχα ένα πολυ δύσκολο χειρουργείο.αρχικά προσπάθησαν να μου κάνουν μόνο επισκληριδιο το οποίο δεν με έπιασε η δόση γιατί η μορφολογία του σώματος μου δεν βοηθούσε την επισκληριδιο μετα με κάνανε ραχαια.όλα φαινόταν καλα Και ξαφνικά άρχισαν οι επιπλοκες δεν άκουγα και ένιωθα παράξενα τελικά με διασωληνωσανε και έκανα ολική ναρκωση.μόλις βγήκα δεν έπρεπε να κουναω ούτε το κεφάλι για 2 Εικοσιτετράωρα παρόλα αυτά τον θηλασμο τον χειριστηκα σωστά με την βοήθεια μιας μαιας απο την πρώτη μέρα που γέννησα είχα πολυ γάλα υπερβολικο και αυτο γιατί το εβγαζα με θηλαστρο ξαπλωμενη και ακίνητη .....αλλα.....βγήκα με το καλό απο το νοσοκομείο την Κυριακή χωρίς να αισθάνομαι και τόσο καλα μετραω την πίεση μου μόλις μπήκα σπίτι.....18 μια τρέλα ξαναγυρναω στο νοσοκομείο με πιάνει και μια καταθλιψηι τρελή μου δίνουν υπογλωσσια πέφτει αλλα θα ξανά ανέβαινε οπότε έπρεπε να πάρω χάπια που δεν θα μπορούσα να θηλαζω χθες εκοψα το γάλα με πολλά κλάματα.

Παρόλα αυτά ο μπεμπουλης μου είναι τρομερός δεν τον χάρηκα ακόμη πολυ είναι η μαμά μου εδώ γιατί πολλές ώρες της ημέρας δεν είμαι σε θέση ούτε να τον κράτησω .

αύριο θα έρθει ο Πάπας να μας δώσει την ευχή του και θα πάμε στο σπίτι της μαμάς μου αναγκαστικά.θα αρω και την Κυριακή μαζί μου θα την φέρω απο την γιαγιά της και ο θεός βοηθός.

Θα χαθω δυστυχώς και απο δω γιατί εκεί δεν θα έχω ίντερνετ.

Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!!! Πέρασες γερή ταλαιπωρία. Πόσο καιρό πρέπει να παίρνεις τα χάπια για την πίεση;; Δεν μπορούσες να βγάζεις το γάλα με θήλαστρο κ να το πετας για οσο καιρό θα παίρνεις τα χάπια;; Εγώ χτες είχα συσπάσεςι όλη μέρα. Το μεσημέρι ειδα μια μεμβρανη λευκη πηχτη, το απογευμα αλλη μια κ το βραδυ αλλη μια. Συσπάσεις συνέχεια με πόνο (όπως νόμιζα). Τις χρονομετρούσαμε με τον άντρα μου για πολλές ώρες ερχόντουσαν κάθε 7 λεπτά. Χαχαχα χουχουχου στο κρεββάτι, χαρά οτι έρχεται η μπάμπα μας. Κάποια στιγμη με πιάνει πείνα. Μου φέρνει ο άντρας μου ψωμί με μαρμελάδα. Ετρωγα αμέριμνη, ο αντρας ου εβγαζε φωτο. Καποια στιγμη, του λέω κατι τρεχει αλλά κάτσε να φάω πρώτα. Σηκωνομαι, παω τουαλετα βλεπω υγρα με αιμα. 3 φορές αλλαξα σερβιετακι..πανικος εγω, παιρνω το γιατρο τη μαια στην κλινικη, τους γονεις μου, ξεκινάμε παμε μαιευτηριο, κάνουμε εισαγωγή, ανεβαινουμε πανω με κοιταν οι μαιες,διαστολη μηδεν, με βαζουν καρδιοτοκογράφο τιποτα σπουδαιο, συνεχομενες συσπασεις αλλα 30-40% κ 1-2 που εφτασαν 50. Αλλη μια φορα που εκανα τετοιες συσπασεις ομως δεν πονουσα, ενω χτες πονουσα, ζαλιζόμουν, είχα καούρες. Τεσπα πήραν το γιατρο μου τηλ κ με διωξανε. Λεμε κ στον τυπο στον γκισε το μετανιωσαμε δε θα γεννησουμε γτ μας ειπαν οτι ποναει. Χαχα!! Καταλαβα οτι αν εδινε εντολη ο γιατρος θα μου βαζαν ορους κ θα γενναγα αλλα προς τιμην του ηθελε να περιμενει να γινουν τα πραγματα απο μονα τους. Γυρναμε σπιτι στις 4 κ ξεραινομαι στον υπνο. Εν τω μεταξυ ηρθαν κανα 3αρι συσπασεις μες στον υπνο μου πολυυυυ δυνατες κ εκει λεω μαλιστα αυτο ειναι πονος. Ευτυχως που δε γεννησα γτ πονάει πολύ. Ας ξεκουραστώ κ γενναω σε κανα 2 μερες. Αφου οταν πονουσα ξυπναγα τον αντρα μου κ του λεγα ποτε θα παμε να μου κανουν εκεινη την ενσουλα που δεν ποναει..Χαχα!! Ωραίες οι παλικαριές αλλά ο πόνος πόνος κ αυτοί είναι οι πρωτοι χαλαροί πονοι, φανταζομαι αυτοί που ακολουθούν ειναι αστα να πάνε. Σημερα ολη μερα νεκρα τιποτα. Κατι ψιλοκαφε υγρα κ ελαχιστες ανωδυνες συσπασουλες. Μονο μια με πονεσε λιγο, αρα ουτε σημερα θα γεννησω. Εχω απογοητευτει.. Τελικά φανταζομαι οτι οσες λενε ειχα κατι πονακια χαλαρα, πηγα στο μαιευτηριο κ μετα απο λιγες ωρες γεννησα τη φαγανε την ωκυτοκυνη τους δεν εξηγειται αλλιως. Μεσα σε αυτες κ η μαμα μου που μου λεγε εγω κατι λιγα πονακια ειχα κ λεω δεν παω μαιευτηριο. Ε μου βαλαν ορο, πεθανα στον πονο κ σε γεννησα τσακ μπαμ σαν αυγο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

NINI σχεδον τα ιδια τα μπεμπεκια μας!πολυ ταλαιπωρια αλλα οχι για το τπτ...κρατας ενα κουκλακι στην αγκαλια σου.ετσι δεν ειναι.απο εμενα εχεις τις καλυτερες ευχες μου και για τους δυο σας!να ζησει γερος ευτυχισμενος!

νεφελ τι αγχος και αυτο?αντε να γεννησεις με το καλο κοριτσι μου!καποια στιγμη θα σας πω κ την δικη μου ιστορια.μακια:-P

Link to comment
Share on other sites

Η πίεση δεν ξέρει κανείς ποτέ θα μπορέσω να την ρύθμιση μέχρι και 6μηνες μου είπαν.ήταν λάθος της γιατρού τεσπα αν συνεχιζα τα χάπια της πίεσης που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη τώρα και δεν θα είχα πίεση και θα θηλαζα αλλα μου τα έκοψε μετα και αυτα κάνουν να δράσουν 2 εικοσιτερτραωρα και στην κατάσταση μου δεν ήταν σίγουρο πως θα ρυθμιζαν τόσο υψηλή πίεση οπότε αναγκαστικά πήρα κοινά χάπια και εκοψα το γάλα.το είχα σκεφτεί και εγω να το πεταω αλλα με έπιασε απιλοχεια κατάθλιψη με όλα αυτα και αν πετουσα και το γάλα δεν πίστευα πως θα το αντεχα έκτως αυτού όταν τους ρωτουσα ποτέ θα φύγει η ουσία αυτών των χαπιών απο το αίμα μου για να θηλαζω κανείς δεν ήξερε να μου πει οπότε φοβομου;ν μια να το ρισκαρω να δώσω το γάλα στο μωρό.

Πέρασα και περνάω ακόμη μεγάλο ζόρι πήρα μέχρι και αντικαταθλιπτικο για να συνελθω.

Τώρα περιμένω το αύριο θα μου φέρουν την κόρη μου θέλω να δω αντιδράσεις για τον αδερφό της.

Τελικ μετα απο έναν απογευματινό καφέ με τον άντρα μου θα δούμε αύριο πως θα είμαι και αν θα πάω στην μάνα μου να εγκατασταθω ας έρθει και η μικρή και βλέπουμε.

Πάντως κορίτσια και στις δυογεννες μου θδεν μαφησαν τα επιλοχεια κλάματα ......τικακο και αυτο....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω λίγο κλαμματάκι να είναι επιλόχειος κατ..και εγω δυο φορές έκλαψα για κανένα λεπτάκι γιατί είναι η όλη κουραση και το ξενύχτι και οι νέες ευθύνες που δεν ξέρεις αν τα κάνεις καλα κλπ...μην το βάζεις κάτω.αφού πάνω απ΄ολα έχεις και τη μαμα σου να βοηθάει.:tongue:τα φιλια μου στο μπεμπεκι σου.

νεφελ μήπως γέννησες?που είσαι???

κατερινάκι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε συ Fine δεν μιλάω για κλαματακι !!!!!

Γέννησα στις 14 και σήμερα έφαγα για πρώτη φορα μέχρι τώρα έτρωγα ένα τοστ την ημέρα και έπινα γάλα....Απο την άλλη 10 κιλακια κάτω είμαι !!!!

Έγινα πολυ χάλια όταν εκοψα τον θηλασμο απο κει και πέρα δεν μιλούσα σε κανέναν ήμουν τόσο χαρούμενη που τα είχα καταφέρει αν και δυσκολευτικα πολυ με το θηλαστρο πρώτη μέρα στην κατάσταση που ήμουν και δεν το εβγαζα εγω είχα όρους και στα δυο χέρια οι μαιες μου το έβγαζαν και μόλις είπα τα κατάφερα μου ανέβηκε η πίεση στο 18,5 και το εκοψα τεσπα αυτο που σκέφτομαι τώρα και το μόνο που θέλω είναι ο θεός ας δώσει τον θηλασμο μου σε μια μάνα που δεν έχει τουλάχιστον την οικονομική άνεση να αγοράσει γάλα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μπεμπακια σας πως είναι νομίζω πρέπει να αρχίσουμε τα μαμαδιστικα τώρα.....!!!!!

Εμένα ματωσε ο ομφαλος του και πήρα την παιδιάτρο.κάθε μεσημέρι κάνουμε ηλιοθεραπεία γιατί έχει ακόμη λίγο ικτερο.

Και μετο βάρος του έχει ένα μικρό θέμα δεν πήρε τόσο πολυ αλλα ευτυχώς ξυπνάει ανα τρίωρο και οπότε ξυπνήσει τον δίνω να φάει και ότι φάει.....κατα τα αλλα είναι γλυκος δεν τον αρέσει καθόλου το μπάνιο ούτε να τον ακουμπήσει μωρομαντυλο είναι ευαίσθητος ο καλός μου κρυουλιαρης μάλλον.

Η αδερφουλα του η Κυριακή νομίζει πως την αγορασαμε καινούρια κούκλα αληθινή τα βραδιά όταν ξυπνάει το μωρό την αναλαμβάνει ο μπαμπάς της ....κατα τις τέσσερις ακούω απο το παιδικό δωμάτιο την κοκκινοσκουφιτσα.....ευτυχώς την ημέρα την έχουν οι γονείς μου οπότε προλαβαίνω και κάνω καμία δουλίτσα

Που θα παει θα μπούμε σε προγράμματα τώρα που χειμωνιαζει πιστεύω πως θα είναι καλύτερα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου σας γραφω απο το λητω γεννησα 4,30η ωρα τα ξημερωματα με φυσιολογικο τοκετο ενα αγορακι 3600,ειμαστε πολυ καλα και οι δυο,απλα εγω ποναω λιγακι στα ραμματα..


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!!!! Απίστευτη εμπειρια τοκετου.Ολα υπέροχα. Χτες ήρθαμε σπίτι μας. Θηλάζουμε αποκλειστικά κ όλα πάνε ρολόι!! Η μπέμπα κούκλα κ 3915 παρακαλώ!!! Ειμαι τόσο ευτυχισμένη!!! Αλήθεια υπήρχε κ πριν ζωή;;; Νομίζω οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από αυτή!!! Εβαλα κ εγω τα κλάμματα 2 φορές αλλά αυτό δεν ειναι επιλόχιος κατάθλιψη ήταν απελπισία γτ ειχα τα πεθερικα μου 2 μερες κατσικωμενα στο μαιευτηριο ορθια πανω απο το κεφαλι μου κ να μην κουνανε το δαχτυλακι τους ουτε τις παντοφλες να μου πιασουν. Λες κ δεν υπηρχα εγω συμπεριφερονταν, αλλα ενα στυλ κανε στην μπαντα να περασω ειναι το εγγονι μου κ εσυ δεν υπαρχεις.Η πεθερα μου ουτε συγχαρητηρια δε μου πε. Τεσπα ξέδωσα με το κλαμματακι πάντως γτ υπήρχε πολύ συσωρευμενη ενεργεια. Απο τη δευτερα γενναγα κ η μπουμπου ηρθε στον κοσμο πεμπτη βραδυ στις 8. Θα σας τα πω αναλυτικα αλλη ωρα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...