Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

. Fine εσυ θηλαζεις αποκλειστικα η δινεις κ συμπληρωμα;;

έδωσα κάποιες φορές 5-6 στην αρχή νομίζοντας οτι το γάλα μου δεν φτάνει...το έβγαζε όμως ...τρελές αναγωγές μιλάμε...σε σημείο να φρικάρω από το αγχος.το σταματησα και θηλαζω αποκλειστικα και να σου πω καλυτερα ..να έχω και να ζεσταινω και μπουκάλια θα ουρλιάζει αυτός από την πεινα.εμένα ομως παίρνει φτου να μην τον ματιάσω παρα πολύ βάρος και προσπαθώ να του τραβάω την προσοχή με βλακείες για να μην τρώει συνέχεια(και συνέχεια να του δίνω δεν τον χαλάει τον πειναλα μου).

βάλε ερώτηση στην αγλαια στο παρεντς στο θέμα θηλασμός θα σε βοηθήσει πολύ.πάντως δεν μιλάει και με τα καλυτερα λόγια για το ξένο γάλα...εγώ από τώρα το σκέφτομαι για οταν θα χρειαστούμε.εκτός και αν τα καταφέρω να μην χρειαστουμε..

μην αγχου λέμε!αν δεν σε ικανοποιεί η παιδιατρος αλλαξέ την.εκείνη τι σου λεει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νεφέλ δεν νομίζω να έχει πρόβλημα απο την ώρα που έχεις γάλα και το μωρο Κάνει κακά κανονικά.και εμένα δεν είχε πάρει στη αρχή τα κανονικά αλλα συνήλθε.μήπως να ρωτούσες αν μπορείς να δώσεις και λίγο ξένο?για λίγο καιρο τουλάχιστον?

Fine εγω τις πλενω στην μπανιέρα και τις βάζω να μουλιασουν αρκετά απο το στιψιμο είναι έτσι χάλια θα γίνει μια χαρα μετα.

Ξύπνησε ο μπουλουκος και ξύπνησε και την Κυριακή γτ.άντε πάλι

Φιλια


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλ δεν νομίζω να έχει πρόβλημα απο την ώρα που έχεις γάλα και το μωρο Κάνει κακά κανονικά.και εμένα δεν είχε πάρει στη αρχή τα κανονικά αλλα συνήλθε.μήπως να ρωτούσες αν μπορείς να δώσεις και λίγο ξένο?για λίγο καιρο τουλάχιστον?

Fine εγω τις πλενω στην μπανιέρα και τις βάζω να μουλιασουν αρκετά απο το στιψιμο είναι έτσι χάλια θα γίνει μια χαρα μετα.

Ξύπνησε ο μπουλουκος και ξύπνησε και την Κυριακή γτ.άντε πάλι

Φιλια

Γτ να δωσω ξενο αφου το δικο μου ειναι τοσο πολυ που το πεταω;;; Ας κάνουν εξετασεις στο παιδι ο παιδιατρος αν θελει κ αν δεν εχει κανενα προβλημα συνεχιζω ετσι. Αν πειναει ας πιει κι αλλο. Φαι υπάρχει. Αλλά αυτά τα άγχη έχει ο θηλασμός. Με το ξενο χαιρω πολυ γινονται ολα θρεφταρια.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να κοψεις τον θηλασμο προς θεού.απλά να το εδινες για λίγο καιρο και πολυ λίγο ίσα ίσα να πάρει λίγο βάρος βεβαια αυτο σίγουρα με οδηγίες του παιδιατρου.

Εγω σήμερα του έδωσα σταγόνες για τους κολικους και έκανε εμετο μετα αλλα έβγαλε κομμάτια γάλα ενώ πιο πριν έκανε απλό γάλατακι αυτο μάλλον το έκαναν οι σταγόνες θα δω πως θα παει και θα πάρω την παιδιατρο μου.το ποπουδακι μας εκεί που που

Παει να στρώσει ξανά κοκκινιζει γμτ.δεν ξέρω τι να κάνω ανα δυο μέρες αλλάζω κρέμα να βρω την καλύτερη αλλα μάλλον δεν υπάρχει.

΄


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως πάτε?

Χαθηκατε.

Εγω του αλλαξα το γάλα τελικά πήρα υποαλλεργικο και έβαλα ιώδιο στο ποπουδακι η γιατρός μου είπε πως είχε αλλεργία στο γάλα.τώρα είναι καλύτερα ηρεμησε και απο τους κολικους η αλλεργία προκαλούσε τόσους πολλούς.όχι πως τώρα δεν έχει αλλα είναι πιο λίγοι.

Αυτές οι αλλεργίες δεν μας αφήνουν....

Πως ειναιτα μωρακια σας?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες!! Πως πάτε;;; Εμείς τέλεια. Απο χτες περνάμε κάποιο αναπτυξιακο αλμα γτ θελει να θηλάζει συνέχεια. Α δε σας ειπα, την προηγούμενη βδομάδα που πήγαμε στον παιδίατρο ειχαμε πάρει 300 γραμ. σε 6 μέρες, οπότε άδικα ανησυχούσα. Πήρε όταν ήρθε η ώρα της να πάρει. Δε φτάσαμε τα κιλα γέννησής μας στις 14 μερες τα φτάσαμε στις 19, δεν τρέχει τίποτα. Οπότε όλα καλά. Γενικά απίστευτη ευτυχία το μωρό.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εσας σας κάνουν κατι σα μουγκριτα στο κρεβατι τους?εμενα ολο τεντωνεται και ακουγονται γκρου γκρου.η παιδιατρος ειπε εχει δυσπεψια.η αληθεια ειναι οτι δε ρευεται ευκολα.αλλα δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στη συγκεκριμενη.ψαχνω να την αλλαξω.επισης εχει αερια και σφιγγεται στο κρεβατι του.γενικα στο κρεβατι δεν ειναι ηρεμος ...κατα συνεπεια και εμεις τον ακουμε ολο το βραδυ και σερνομαστε μετα...:(

Link to comment
Share on other sites

NeFel πολυ καλα σημασία έχει πως πήρε βάρος.

Εγω σήμερα πήρα την παιδιάτρο πάλι πρέπει να με βαρέθηκε η γυναίκα βγήκε έξω ο ομφαλος πετάχτηκε και τρόμαξα μου είπε πως θα μπει μόνος του μέσα είναι ομφαλοκηλη και να μην ανησυχώ.

Με τους κολικους μια Χαρούλα κοιμάται τα βραδιά τώρα φτου φτου!!!!

Την Κυριακή θα σαραντησουμε επιτέλους!!!!

Θα κάνουμε την πρώτη μας έξοδο.

Fine Έτσι κάνουν δεν νομίζω να είναι δυσπεψια ρε συ αν δεν ρευεται. εύκολα να το ξαπλωνεις για δευτερόλεπτα και να το ξανασυκωνεις στον ώμο δυο τρεις φορές όσο περιμένεις.

Εγω πιστεύω πως τα αέρια το ενοχλούν και όχι η δυσπεψια αν ήταν θα έκανε εμετους αν είχε δυσπεψια.

Εμένα αλλαξε η μυρωδιά απο α κακά του έγινε πολυ χάλια με αυτο το γάλα......τι πίνει Θεέ μου....κάθε φορα που τον αλλάζω σκέφτομαι τον θηλασμο και γίνομαι χάλια.

Γερό να είναι αλλα σαν τον θηλασμο.....κόλλησε η βελόνα μου νομίζω!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

έτσι κάνουν??πότε όταν έχουν φούσκωμα ή και σε άσχετες ώρες?το λυπάμαι το καημένο...αχ βαχ αχ βαχ.γκρρ γκρρ γκρρ κάνει...σε εσας ρευονται ευκολα?

Ο σαραντισμός ειναι ενα θεμα...και εγώ φλέβες έκοψα...φοβόμουν όμως μην πάρει κανενα κρύωμα και δεν το έβγαζα...σήμερα θα πάμε για μια αλλαγη δώρου και ο καιρος είναι πολύ κρυος.αλλα τι να κάνεις?ούτε εγώ ούτε το μωρό δεν μπορουμε και δεν πρεπει σίγουρα να είμαστε ολη την ώρα μέσα.μηπώς μυριζει η πάνα του?εμένα με τις παμπερς βρομοκόπαγε οταν τα έκανε, στο λέπτο!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρεύεται μετά από πολύ ώρα. Σε σημείο που λέω δεν θα ρευτεί, την αφήνω κάτω, γκρινιάζει , την ξανασηκώνω και φτού κι απ' την αρχή μέχρι να κάνουμε το γκρουκ!!

Σκόνη έδωσα, αλλά το βγάζει, δυστυχώς. Δημιουργεί καμία τράπεζα γάλακτος να μου δώσει οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμεις δεν εχουμε σαραντισει ακομα αλλα βγαινουμε συνεχεια εξω. Fine πως κ μυριζουν τα κακα του;; Συνηθως τα μωρα που θηλαζουν δε μυριζουν τα κακα τους. Εμας καθολου μα καθολου δε μυριζουν. Κοριτσια συγκαηκαμε στο σβερκακι μας εχει γεμισει σπυρακια. Κ το μουτρο της εχει γινει ολο σπυρακια μαλλον απο τις μπλουζες μου που τριβεται.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine Και εμένα μυρίζουν άσχημα τα κακά του αλλα με ξένο γάλα με τον θηλασμο δεν μυρίζουν καθόλου ρε συ γιατί?μήπως υπερβαλεις?κακά είναι μια μυρωδιά θα την έχουν.....

Nefel και μένα στον αυχένα κόκκινο ήταν αλλα το προσεχα στο μπάνιο το επλενα καλα και εξαφανίστηκε και απο σπυρακια γέμισε όλο το πρόσωπο του με κόκκινα μικρά σπυρακια δεν είναι τπτ όμως.

Έστρωσε χειμωνιάτικα σήμερα και είμαι ένα πτώμα ελπίζω να κοιμηθούμε σήμερα.....χθες δεν κοιμήθηκαμε πάλι αλλα όχι απο τον μικρό απο την μεγάλη που κρυωσε είχε μυξες και ξύπνησε και μου ζητούσε παραμύθια....

Εγω δεν τον έβγαλα ακόμη έξω.πως είναι fine οι βόλτες σας?με το καρότσι?Εγω βγαίνω Μονή μου και τον αφήνω με τον μπαμπακα του να μαθαίνει....μέχρι το μάρκετ πάω.

Τι εποχή και αυτή να μην μπορούμε να κάνουμε μια βολτιστα ??????να πιούμε ένα παραλιακό καφεδάκι.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Fine Εμένα Κάνει συνέχεια ήχους.πιστεύω πως αν έχει αερα το στομάχι του θα κλαίει και θα το ενοχλεί πολυ.αν του συμβαίνει κάτι στο λέει με κλάμα μην σε αγχωνει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μυρίζουν ιδιαιτερα τα κακα του.σε εσενα απαντουσα νινι.μπερδευτηκες...μονο με την παμπερς βρομαγε η πανα.με αλλες πανες δεν μυριζουμε ...απλα οπως το λες και εσυ κακα ειναι καπως θα μυριζουν...

και εμενα εχει σπυρακια.μα καλα τι γινεται?στο προσωπακι.μια φευγουν μια ξαναερχονται,χιχι.

καλλιοπακι και εμενα αυτο γινεται.δεν ρευεται ευκολα και μετα κανει γκρ γκρ αχ βαχ και το ξανασηκωνω κ ρευεται...το θεμα ειναι οτι μουρμουραει κ την ωρα που κανει κακα το βραδυ.οποτε ξυπναω κ τοτε...επισης και οταν εχει κολλικους το βραδυ και οταν θελει να φαει και οταν θελει αλλαγμα κ γενικα οχι μονο οταν τρωμε.ξυπναω γυρω στις 6 φορες!κουραστηκα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη ζηλέψετε κ πάνω απ ολα μη μας ματιασετε. Εμεις κοιμομασταν 5 ωρες καθε βραδυ κ μετα ανα 3ωρο. απόψε που κλεισε τον 1 μήνα κοιμήθηκε 8 ώρες. Επ΄θισης χτες βγηκαμε για καφε κ 3 ωρες κοιμοταν στο καροτσι. Γενικα ειμαστε ολη μερα εξω κ συνηθως την εχω στο σλινγκ κ την εχουμε καταβρει. Τοσα λεφτα καροτσι για ακουμπιστηρι το χουμε. Σημερα παρήγγειλα κ ενα μαρσιπο mei tai. Γενικα δωστηςεν φασαρια, βολτες , μουσικες δυνατα κ ειναι ευτυχισμενη. Οταν ο μπαμπας της δουλευει απο το σπιτι την εχει στο σλινγκ κ κοιμαται κ αυτος δουλευει στον υπολογιστη 3ωρες σερρυ. Ξεκουραζεται κ η μαμα. Ειναι πολυ γλυκουλι. Γενικα πλεον δε θελει αγκαλια μονο θελει να χωνεται στο σλινγκ κ στο τσακιρ κεφι δε θελει να καθομαστε θελει να ειμαστε ορθιοι κ να ναι στο σλινγκ. Αφού της κάνουμε ολα αυτα τα χατιρια ειναι πολυ καλο παιδακι κ πολυ ησυχο. Διαφορετικά δε θέλεται να ξέρεται. Fine κ η δικια μας στον υπνο της σα παλιογερος κανει. Ολο ηχους κ ψιλοτρομαζω κ ξυπναω συνεχεια. Αλλα αφου τα κανουν κ τα δικα σας μαλλον ειναι φυσιολογικο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...