Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

μια χαρα νινι κυριακη που σου κοιμηθηκε. φαιν ναι μου κοιμαται ακομα 8 ωρες το βραδυ. κοριτσια τις σταγονες κ γω δε θα τις εδινα, δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα, οσο κ να ταλαιπωριομουν δε θα τις εδινα. φαιν ακομα πονας στο σεξ;;; εμεις ξεκινησαμε χτες αλλα δεν την παλεψα κ ελπιζω την επομενη φορα να ναι καλυτερα, ο γιατρος δε με ειδε ακομα. ξεκινησαμε κ ριλαξ 100 ευρω ενα πανεμορφο ρηλαξ αλλα ουτε κ εκει πολυκαθεται. γενικα ειναι πολυ πολυ πολυ απαιτητικο μωρο, ευτυχως που κοιμαται τη νυχτα κ ειμαι κ εγω αερατη ολη μερα, αλλιως δε θα βγαινε ζωη. ρε συ φαιν πραγματικα στενοχωριεμαι που ταλαιπωρεισαι τοσο πολυ, αλλα οι κολικοι θα περασουν μετα το τριμηνο. εχει παιχνιδι πανω στην κουνια του;;; το χαζευει καθολου;;; εμεις εχουμε ενα τελειο της fisher price k το βραδυ μολις τη βαλουμε εκει το χαζευει καμια ωρα κ στις 6 το πρωι που τρωει περιπου παλι οταν τη βαλω κατω δε διαμαρτυρεται χαζευει το παιχνιδι κ αποκοιμιεται μονη της. αλλα στις 9 που ξαναξυπναει δεν πιανουν αυτα, τη φοραω κ αρχιζει το σουλατσο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω δεν ξεκινησα.....είναι μέχρι να φύγουν οι αράχνες θα στρωσουμε........!!!!

Εγω εxei Λίγο καιρο που ξεκινησα το ρηλαξ είναι με τις ώρες του ο Μπεμπης μια του αρέσει και μια τσιριζει εγω έχω της περ περεγκο μας το είχε πάρει η κουνιαδα κου δώρο στην μεγάλη αλλα θα ήθελα ένα που κουναει μόνο του και με τηλεχειριστήριο παρακαλώ...αυτο έχει μόνο μουσικουλες και παιχνιδακια τα οποία παίζει πολυ.και εγω περιστρεφομενο έχω της φισερ Πραις με κλασική μουσική.....ποιότητα!!!!!δεν το πιάνει το μάτι του πάντα κάποιες φορές αυτο γυρνάει και ο Μπεμπης κοιτάει το ταβάνι αλλα αν το δει κουναει χέρια πόδια απο την χαρα του.

Το απόγευμα τον έπιασαν κολικοι πάλι αλλα ευτυχώς όχι για πολυ.

Πόσες φορές την ημέρα κάνουν κακά τα δικα σας εμένα γμ μειώθηκαν και η ποσότητα και η συχνότητα


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

για σας κοριτσάκια μου γλυκά!εμείς κάτι κάνομε τελευταία απο υπνο!κοιμόμαστε 9 με 3 ή 4 και έχουμε και ενα κολικό το βράδυ κατα τις 6 στον οποίο γιο μου προκαλεί γέλια..δεν πάμε καλά...αμολάει αβέρτα π..ρδες και γελάει και μετα κάνει κ κακα.μετά τρώει και ξανακοιμάτε ως τις 9 ή 10.κάτι γίνεται,ε?τώρα θα τα ακουτε και θα λέτε μας δουλεύει αυτή?τι κάτι γίνεται?αλλά εμενα μου ακούγεται θεικό με΄τα το κάθε μια ώρα ξύπνιοι.

εγώ έχω αγχωθεί με κάτι άλλο βρε κορίτσια.απο γουλιές πως πάτε?βγάζετε και στο άσχετο μες τη μέρα?εμείς ναι γμτ.και ειναι μια λευκορευστες μια πυκτές..

Link to comment
Share on other sites

για σας κοριτσάκια μου γλυκά!εμείς κάτι κάνομε τελευταία απο υπνο!κοιμόμαστε 9 με 3 ή 4 και έχουμε και ενα κολικό το βράδυ κατα τις 6 στον οποίο γιο μου προκαλεί γέλια..δεν πάμε καλά...αμολάει αβέρτα π..ρδες και γελάει και μετα κάνει κ κακα.μετά τρώει και ξανακοιμάτε ως τις 9 ή 10.κάτι γίνεται,ε?τώρα θα τα ακουτε και θα λέτε μας δουλεύει αυτή?τι κάτι γίνεται?αλλά εμενα μου ακούγεται θεικό με΄τα το κάθε μια ώρα ξύπνιοι.

εγώ έχω αγχωθεί με κάτι άλλο βρε κορίτσια.απο γουλιές πως πάτε?βγάζετε και στο άσχετο μες τη μέρα?εμείς ναι γμτ.και ειναι μια λευκορευστες μια πυκτές..

Μια χαρά!!! Δεν ξερω γουλιες εκανε παντα πολλες δε με ανησυχησαν ποτε. αν μεινουν στο στομαχι γινονται γιαουρτι γι αυτο ειναι πηχτες!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιαουρτι χαχα!Ναι και μεις απο γουλιτσες αλλο τιποτα!Κυκλοφορουμε διαρκως με μια σαλιαρα!

Αυτη τη στιγμη που σας γραφω κοιμαται το χρυσουλακι μου και τρεμω μην ξυπνησει.Τις τελευταιες μερες περναμε σταδιο αναπτυξης το οποιο εδω και 3 μερες συνοδευεται με ενα απαισιο συγκαμα που κανει το μωρο μου να υποφερει οταν κανει κακα.Ολη την ωρα δηλαδη,μιας που αφηνει πορδιτσες συνεχως και μαζι σταγονες κακακιων που τον καινε και ουρλιαζει.Κοιμαται απειροελαχιστα κατα τη διαρκεια της μερας και θελει συνεχεια να ειναι στο στηθος...συνεχεια ομως!Οταν δεν ειναι στο στηθος προσπαθει να πιπιλισει τα χερια του ή το στρωμα του κρεβατιου ή τους ωμους μας.Μηπως να εδινα πιπιλα?Ειναι τετοια η εξαντληση μου που κλαιει αυτος απο τον πονο και κλαιω και γω μαζι του.Αχ δωστε μου λιγο κουραγιο...

Το μονο θετικο σε ολη την ιστορια ειναι οτι χθες βραδυ κοιμηθηκε 4,5 ωρες συνεχομενα και προ-προχθες 4,ξυπνησε,θηλασε και μετα αλλες 5!!!Οσο για προχθες ασ'το ξυπναγε ανα 2 ωρες.Να 'ναι τυχαιο?Να 'ναι απ'την κουραση ολης της μερας?Να 'ναι επειδη αποφασισε να αρχισει να κοιμαται συνεχομενα?

Οπως και να χει γεμισαν καπως οι μπαταριες μου.Εσεις εχετε συγκαει ή ειμαι η γκαντεμω της παρεας?


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαουρτι χαχα!Ναι και μεις απο γουλιτσες αλλο τιποτα!Κυκλοφορουμε διαρκως με μια σαλιαρα!

Αυτη τη στιγμη που σας γραφω κοιμαται το χρυσουλακι μου και τρεμω μην ξυπνησει.Τις τελευταιες μερες περναμε σταδιο αναπτυξης το οποιο εδω και 3 μερες συνοδευεται με ενα απαισιο συγκαμα που κανει το μωρο μου να υποφερει οταν κανει κακα.Ολη την ωρα δηλαδη,μιας που αφηνει πορδιτσες συνεχως και μαζι σταγονες κακακιων που τον καινε και ουρλιαζει.Κοιμαται απειροελαχιστα κατα τη διαρκεια της μερας και θελει συνεχεια να ειναι στο στηθος...συνεχεια ομως!Οταν δεν ειναι στο στηθος προσπαθει να πιπιλισει τα χερια του ή το στρωμα του κρεβατιου ή τους ωμους μας.Μηπως να εδινα πιπιλα?Ειναι τετοια η εξαντληση μου που κλαιει αυτος απο τον πονο και κλαιω και γω μαζι του.Αχ δωστε μου λιγο κουραγιο...

Το μονο θετικο σε ολη την ιστορια ειναι οτι χθες βραδυ κοιμηθηκε 4,5 ωρες συνεχομενα και προ-προχθες 4,ξυπνησε,θηλασε και μετα αλλες 5!!!Οσο για προχθες ασ'το ξυπναγε ανα 2 ωρες.Να 'ναι τυχαιο?Να 'ναι απ'την κουραση ολης της μερας?Να 'ναι επειδη αποφασισε να αρχισει να κοιμαται συνεχομενα?

Οπως και να χει γεμισαν καπως οι μπαταριες μου.Εσεις εχετε συγκαει ή ειμαι η γκαντεμω της παρεας?

Κ εμεις περναμε αλμα αναπτυξης αν κ τωρα στρωσαμε λιγο, βεβαια παρα το αλμα μονο 2 βραδια μου ξυπνησε τη νυχτα στην αρχη του αλματος μετα μου αυξησε παραγωγη κ το κοψε αλλα θηλαζε κ η δικια μου καθε μιαμιση ωρα για μιαμισι ωρα. χτες το βραδυ θηλαζε 2 ωρες. ειναι οι εβδομαδες τωρα που το περνανε 8-9 μετα εχουμε αλλο ενα στη 12η κ μετα ενα πολυ πολυ βαρβατο εκει γυρω στον τεταρτο μηνα που κραταει 4 εβδομαδες περιπου, εκει να μας δω. Εμενα πιπιλαει χερια ειναι καινουριο κατορθωμα αυτο κ ειναι πολυ γλυκια, ο γιτρος ειπε οχι πιπιλα παρα μονο αν πιπιλαει επιμονα δαχτυλο, εμενα βαζει ολο το χερι μεσα μεχρι που της ερχεται εμετος, μολις το ξεπερναει το ξαναβαζει. κ το βραδυ για να κοιμηθει πιπιλαει την τιραντα απο τον υπνοσακο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

blue planet διαβασε τι γραφαμε με τη νινι κυριακη για τα συγκαματα.εγω εγραφα για χαμομηλολαδο.το βραζεις μαζι.προσεχε μην το αφησεις απ'τα ματια σου κ χυθει!!!!

οταΝ λετε γουλιτσες εσεις τι εννοειτε?εχουμε πολλες γμτ τη μερα.εκλεισα να κανω υπερηχο τη δευτερα μην ειναι παλλινδρομηση..ειμαι πολυ αγχωμενη...

οσο για τα χερια εμεις βαζουμε ταυτοχρονα πανω απο μηνα τωρα και τα δυο μεσα στο στομα κ μας ερχεται αναγουλα.ο γιατρος ειπε τον ενοχλουν τα δοντακια του!ο παιδοδοντιατρος ειπε σε μια φιλη μου πως δεν πειραζει δε.οποτε οχι δεν ξεκινω πιπιλα!

πειτε μου για τις γουλιες σας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Και είχε ένα μικρο συγκαμα χθες γιατί έκανε κακα κ δνε το κατάλαβα σήμερα εξαφανίστηκε με το λαδακι μας.

Σλινγκ απο που πήρατε ?θέλω να κάνω δώρο ένα σλινγκ και το έχω παραγγείλει απο το ίντερνετ ελπίζω να βγει καλο έχει παραγγείλει κααμια σας απο ίντερνετ?φοβάμαι λίγο για την ποιότητα του υφασματος έχω γράψει και λογότυπο.εύχομαι να βγει καλο.

Έχετε με μια όψη η διπλό ύφασμα με δυο όψεις ?εγω αρχικά είχα παραγγείλει βαμβακερο ύφασμα διπλής οψης και μου προτείναμε απο το σιτε μόνο ύφασμα βαμβακερο για να μην είναι σκληρό και δύσκολο στην χρήση


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Και είχε ένα μικρο συγκαμα χθες γιατί έκανε κακα κ δνε το κατάλαβα σήμερα εξαφανίστηκε με το λαδακι μας.

Σλινγκ απο που πήρατε ?θέλω να κάνω δώρο ένα σλινγκ και το έχω παραγγείλει απο το ίντερνετ ελπίζω να βγει καλο έχει παραγγείλει κααμια σας απο ίντερνετ?φοβάμαι λίγο για την ποιότητα του υφασματος έχω γράψει και λογότυπο.εύχομαι να βγει καλο.

Έχετε με μια όψη η διπλό ύφασμα με δυο όψεις ?εγω αρχικά είχα παραγγείλει βαμβακερο ύφασμα διπλής οψης και μου προτείναμε απο το σιτε μόνο ύφασμα βαμβακερο για να μην είναι σκληρό και δύσκολο στην χρήση

Απο το αστερακι παρηγγειλα ηρθε αμεσως κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. το πηρα βαμβακερο κ μετα πηρα κ ενα μει ται αλλα προς το παρον δε το χρησιμοποιω το μει ται γτ δε με βολευει αργοτερα που θα μεγαλωσει το παιδι κ θα στεκεται κ καλυτερα κ θα θελω να το βαζω στην πλατη πιστευω θα με βολεψει. Παντως αν ηταν καλα τα οικονομικα μας θα επερνα αλλο ενα σλινγκ γτ προχτες που το λερωσε λογω διαρροης ολη μερα περασα τετοιο αγχος μεχρι να στεγνωσει ειχε παει βραδυ κ ειχα χρησιμοποιησει ολα τα δυνατα μεσα να το στεγνωσω. Δε σηκωνονται πια τα μωρα για πολυ ωρα ειναι βαρια ενω με το σλινγκ ουτε που την καταλαβαινω. Παιδια παντως αυτα που λενε οτι κακομαθαινει ειναι βλακειες. Εγω 2 μηνες την ειχα κολλημενη πανω μου κ τωρα απο μονη της χωρις να την αφησω να κλαψει κ να την εκπαιδευσω καθεται μονη της κατω. Πλεον τη φοραω ελαχιστες ωρες κ κυριως το μεσημερι που παμε για περπατημα. Σημερα δεν την εχουμε βαλει καθολου σλινγκ μονο κανα μισαωρο το πολυ. Αλλα ειναι λογικο. Στην αρχη τα μωρακια δε βλεπουν κ ολη αυτη η αλλαγη απο τη ζεστασια της κοιλιας μας τους δημιουργει αγχος. Μετα ομως που παρατηρουν γυρω τους κ βρισκουν ενδιαφερον μπορουν να μεινουν κατω μοναχουλια τους. Ειναι σκληρο να αφηνεις ενα μωρο κατω για να μην κακομαθει. Ενα βραδυ οπως ημασταν αγκαλια με τον αντρα μου συνειδητοποιησα τι νιωθει το παιδι στην αγκαλια μου κ λεω ειναι δυνατον να του το στερω αυτο;;; Αυτη η ζεστασια, ο χτυπος της καρδιας, η μυρωδια ειναι πολυ σημαντικα για ενα τοσο μικρο παιδακι. Σορρυ που σας ζαλισα αλλα ειμαι πολυ ευτυχισμενη που τωρα ξερω οτι εγω ειχα δικιο κ οχι ολοι αυτοι που θελαν το καλο μου κ μου λεγαν να μη το παιρνω αγκαλια.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν μας ζάλισες καθόλου...ωραία τα λες.έτσι είναι.εγω τώρα τον παίνω περισσότερο αγκαλιά κυρίως μετά το φαι για να χωνευει καλύτερα.μετά τον βάζω πάλι κάτω και δεν διαμαρτύρεται καθόλου.ειναι καλό παιδάκι!

ρε πείτε μου για τις γουλιες σας...με ξεχάσατε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν μας ζάλισες καθόλου...ωραία τα λες.έτσι είναι.εγω τώρα τον παίνω περισσότερο αγκαλιά κυρίως μετά το φαι για να χωνευει καλύτερα.μετά τον βάζω πάλι κάτω και δεν διαμαρτύρεται καθόλου.ειναι καλό παιδάκι!

ρε πείτε μου για τις γουλιες σας...με ξεχάσατε...

έλα δικιο έχεις απειρες γουλιες κ εμεις αφου τα μαλλθια της που ειναι κ μακρια παρεπιπτοντως ειναι παντα μουσκεμα κ ξερα απο τις γουλιες που στεγνωνουν. τα σεντονια ολα χαλια, την ξαπλωσα στο γυμναστηριο κ μετα απο 10 λεπτα που τη σηκωσα το μισο γυμναστηριο ειχε γινει μουσκεμα, αλλα δεν ανησυχησα ποτε, φυσιολογικο ειναι ο σφυκτηρας του στομαχου ειναι ακομα ανωριμος, ε αμα εχουν κ λιγο αερα συμπαρασυρει κ γαλατακι. αμα την εχω ορθια δεν εχουμε θεμα αλλα αμα μεινει ξαπλα μτα το φαι συμβαινει. οκ κ αν βρεις παλλινδρομηση τι θα κανεις δλδ;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα είδα τα σλινγκ στο αστερακι αλλα βρήκα πολυ πιο οικονομικά σε άλλο Σάιτ και πιο ωραία σχέδια αυτο που πήρα εγω έχει σλινγκ προσφορά μέχρι και με 22 ευρω χωρίς να χρεωνουν και εδώ μεαφορικα.αλλα δεν ξέρω απο ποιότητα πως παει θα έρθει μέσα στην εβδομάδα και θα σου πω....

Εγω ήμουν πολυ κατα του σλινγκ αλλα τελικά μου βγήκαν τα χέρια......και είπα να δοκιμάσω βασικά όλα ξεκίνησαν με ένα δώρο που ήθελα να κάνω και πήρα και εγω ένα αρκετά οικονομικό και απλό γιατί το θέλω μόνο για το σπίτι.

Το δικό σου Nefel Είναι διπλό η μόνο βαμβακερο?

Εγω αρχικά για το δώρο είχα παραγγείλει διπλο βαμβακερο και μου είπαν όχι γιατί μπορει να βγει λίγο σκληρό και όχι εύκολο στην χρήση οπότε το γύρισα σε μόνο βαμβακερο και τα Λίνα ήταν καλα αλλα φοβήθηκα το τσαλακωμα μετα το πλύσιμο


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα είδα τα σλινγκ στο αστερακι αλλα βρήκα πολυ πιο οικονομικά σε άλλο Σάιτ και πιο ωραία σχέδια αυτο που πήρα εγω έχει σλινγκ προσφορά μέχρι και με 22 ευρω χωρίς να χρεωνουν και εδώ μεαφορικα.αλλα δεν ξέρω απο ποιότητα πως παει θα έρθει μέσα στην εβδομάδα και θα σου πω....

Εγω ήμουν πολυ κατα του σλινγκ αλλα τελικά μου βγήκαν τα χέρια......και είπα να δοκιμάσω βασικά όλα ξεκίνησαν με ένα δώρο που ήθελα να κάνω και πήρα και εγω ένα αρκετά οικονομικό και απλό γιατί το θέλω μόνο για το σπίτι.

Το δικό σου Nefel Είναι διπλό η μόνο βαμβακερο?

Εγω αρχικά για το δώρο είχα παραγγείλει διπλο βαμβακερο και μου είπαν όχι γιατί μπορει να βγει λίγο σκληρό και όχι εύκολο στην χρήση οπότε το γύρισα σε μόνο βαμβακερο και τα Λίνα ήταν καλα αλλα φοβήθηκα το τσαλακωμα μετα το πλύσιμο

βαμβακερο μονο ειναι κ ωραιο μαλακο υφασμα κ πολυ πλουσιο. το λινο δεν ειναι γι αυτη την εποχη, ενω το βαμβακερο το ζεσταινει κιολας το παιδακι ειναι σαν μια ακομα στρωση ρουχα κ μαλιστα εγω περναω και την ουρα την απλωνω δλδ παλι πισω δεν μπορω να στο περιγραψω τωρα ασκριβως κ ειναι σα 2 στρωσεις ρουχα, περνει κ τη θερμοκρασια του σωματος μου κ ετσι δε φοβαμαι μην κρυωνει. Καλα εκανες νινι-κυριακη δε σηκωνονται τα νινακια ουτε για λιγο πια ειναι θεοβαρα. πες μας απο που το παρηγγειλες καλε;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κι ο δικος μου τη μπουνιτσα του πιπιλαει και γεμιζει ολοκληρος σαλια!Επισης το καινουριο που κανει,οταν ειναι δυσαρεστημενος με κατι,μου κανει θλιμμενη φατσουλα.Γυρναει δηλαδη το στοματακι προς τα κατω,να ετσι :( και μου ρχεται να τον δαγκωσω!

5η μερα συγκαματος σημερα...ο μπεμπης σαφως πολυ πιο ηρεμος και ο ερεθισμος εχει υποχωρισει πολυ.Δυστυχως δεν ειχα το χρονο να το ψαξω και με βαρια καρδια εστειλα τον αντρα μου να παρει Dactodor,την κρεμα που συνεστησε η παιδιατρος,η οποια ειχε μεσα της παναγιας τα ματια (και κορτιζονη!!!).Πλεον των 4 ημερων δεν εχει αποτελεσμα (γιατι την πηρα εξαρχης ειπαμε?),οποτε θα ψαξω για το χαμομηλολαδο και η κρεμουλα θα παρει τη θεση της στα σκουπιδια.

Οσο για τις γουλιες,το καλο μου,αμα δεν μεινει ορθιο μετα το φαγητο θα βγαλει στανταρ.Βγαζει ομως μικροτερες ποσοτητες απ'της νεφελ.Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο.

Σλινκγ πηρα και γω απ'το αστερακι (ερχεται μαζι με ενα αναλυτικοτατο φυλλαδιο με οδηγιες χρησης) ειναι μονο βαμβακερο και ηταν ακριβως οπως το εβλεπα στη φωτογραφια.Το εχω καταφχαριστηθει!νινι κυριακη 22 ευρω μου φενεται παρα πολυ φθηνο!Το ειχα ψαξει καποια στιγμη γιατι ηθελα να φτιαξω μονη μου σλινγκ και οι κρικοι μονο κοστιζουν περιπου 10 δολλαρια γιατι τους βρισκεις δυστυχως μονο απο αμερικη.Βαλε τις κλωστες,βαλε το υφασμα,βαλε την πιθανη αποσβεση της ραπτομηχανης,βαλε το ρευμα που καει η μηχανη(ναι σιγα θα μου πεις),βαλε την προσωπικη δουλεια....ποσο κερδος εχει τελικα αυτος/αυτη που το φτιαχνει??Θα πρεπει να ειναι πολυυυ χαμηλο το κοστος των υλικων...ισως σε βαρος της ποιοτητας?Εκτος και αν βρισκει πολυ φθηνα υφασματα καλης ποιοτητας σε εκπτωσεις ας πουμε...παντως προσεχε πολυ να ειναι οι κρικοι ειδικα για σλινγκ και δωσε μας αν θελεις ενα λινκ να δουμε και μεις...


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κι ο δικος μου τη μπουνιτσα του πιπιλαει και γεμιζει ολοκληρος σαλια!Επισης το καινουριο που κανει,οταν ειναι δυσαρεστημενος με κατι,μου κανει θλιμμενη φατσουλα.Γυρναει δηλαδη το στοματακι προς τα κατω,να ετσι :( και μου ρχεται να τον δαγκωσω!

5η μερα συγκαματος σημερα...ο μπεμπης σαφως πολυ πιο ηρεμος και ο ερεθισμος εχει υποχωρισει πολυ.Δυστυχως δεν ειχα το χρονο να το ψαξω και με βαρια καρδια εστειλα τον αντρα μου να παρει Dactodor,την κρεμα που συνεστησε η παιδιατρος,η οποια ειχε μεσα της παναγιας τα ματια (και κορτιζονη!!!).Πλεον των 4 ημερων δεν εχει αποτελεσμα (γιατι την πηρα εξαρχης ειπαμε?),οποτε θα ψαξω για το χαμομηλολαδο και η κρεμουλα θα παρει τη θεση της στα σκουπιδια.

Οσο για τις γουλιες,το καλο μου,αμα δεν μεινει ορθιο μετα το φαγητο θα βγαλει στανταρ.Βγαζει ομως μικροτερες ποσοτητες απ'της νεφελ.Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο.

Σλινκγ πηρα και γω απ'το αστερακι (ερχεται μαζι με ενα αναλυτικοτατο φυλλαδιο με οδηγιες χρησης) ειναι μονο βαμβακερο και ηταν ακριβως οπως το εβλεπα στη φωτογραφια.Το εχω καταφχαριστηθει!νινι κυριακη 22 ευρω μου φενεται παρα πολυ φθηνο!Το ειχα ψαξει καποια στιγμη γιατι ηθελα να φτιαξω μονη μου σλινγκ και οι κρικοι μονο κοστιζουν περιπου 10 δολλαρια γιατι τους βρισκεις δυστυχως μονο απο αμερικη.Βαλε τις κλωστες,βαλε το υφασμα,βαλε την πιθανη αποσβεση της ραπτομηχανης,βαλε το ρευμα που καει η μηχανη(ναι σιγα θα μου πεις),βαλε την προσωπικη δουλεια....ποσο κερδος εχει τελικα αυτος/αυτη που το φτιαχνει??Θα πρεπει να ειναι πολυυυ χαμηλο το κοστος των υλικων...ισως σε βαρος της ποιοτητας?Εκτος και αν βρισκει πολυ φθηνα υφασματα καλης ποιοτητας σε εκπτωσεις ας πουμε...παντως προσεχε πολυ να ειναι οι κρικοι ειδικα για σλινγκ και δωσε μας αν θελεις ενα λινκ να δουμε και μεις...

χαχα!!! Αυτο με τη θλιμμενη φατσουλα το κανει απο ημερων το σκατουλι!!! Το δικο μου θλιβεται με το παραμικρο βεβαια, εμας το καινουριο ειναι το τριπλο κλαμα λιγμος, μπουχουχουουου. Την πρωτη φορα ηταν τοσο δραμματικο που ο αντρας μου εβαλε τα κλαμματα μετα το συνηθισαμε κ πλεον βαζουμε τα γελια. Το πρωτοεκανε τωρα με το αλμα κ τις μεγαλες πεινες.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...