Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Κορίτσια πολυ ύπνο μας έφερε το εμβόλιο......θα πάρω να έχω σπίτι αν γκρινιαζει....τσουουουπ!!!!!! 5ωρακια και την ημέρα παρακαλώ φτου φτου!!!!

Την γλιτώσαμε απο πυρετο....γιουπιιιιιιι

Nefel γιατί σου φάνηκε περίεργο?στο γάλα νερό βάζω!!!!

Στα παιδιά που δεν έχουν πρόβλημα με τα τσαγια καλα είναι να πίνουν τσάι μόνο και μόνο για τους κολικους ο μπεμπε μου όμως δεν τα έχει καλα με τα τσαγια οπότε μετα τα έξι κιλά που είναι με κάτι πρέπει να τον ξεγελασω γιατί έχει το μυαλό του στο φαΐ!!!!!

Εμείς τις βόλτες μας τις κάνουμε με το πορτ μπεμπε που μπαίνει πάνω στο καρότσι κει με βολεύει και στο αυτοκίνητο Αν τον βάλω στο καρεκλακι τον φτάνει η μεγάλη και το ενοχλεί συνέχεια βεβαια δε είναι για μακρινές αποστάσεις.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ελα ντε νινι κυριακη δικιο εχεις απλα ξερω οτι τα νινια δεν χρειαζεται να πινουν νερο τωρα κακο δε νομιζω να τους κανει. Ρε κοριτσια ειναι να κανουμε κ εμεις εμβολιο σε λιγο καιρο κ εχω αγχωθει θα μας κανει 2 μαζι. ολοι μου λενε οτι 2 μαζι ειναι υπερβολη κ εχουν ενα σωρο παρενεργειες, μεχρι κ με σαθ διαβασα οτι σχετιζονται . φοβαμαι. τουλαχιστον να της τα κανε ενα ενα ποιος ο λογος να τα κανουμε ολα μαζι;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine αυτό είναι το λιγότερο που πρέπει να παίρνει. Αλλά στον αποκλειστικό θηλασμό δεν υπάρχει περιορισμός. Είναι πάνω από 6 κιλά και σηκώνει το κεφαλάκι αν τον βάλεις μπρούμυτα από 1 μηνός! Μια μέρα του φορούσα μπλούζα με γραμμές στα χέρια και έτσι όπως είναι και χωρίς λαιμό φαινόταν πολύ σφίχτης :lol::lol:

Nefel για τα εμβόλια υπάρχει η σχετική "βιβλιογραφία" όπου πολλές γυναίκες υποστηρίζουν οτι δεν θα 'πρεπε να κάνουμε σε τόσο μικρά μωρά εμβόλια κτλ. Πέρασα και εγώ αυτό το άγχος αλλά τελικά οι εμβολιασμοί που γίνονται βάσει Εθνικού προγράμματος γίνονται σε δεκάδες χιλιάδες παιδιά (πόσα γεννιούνται;) καθε χρόνο με αυτό τον τρόπο. Η κόρη μου δεν έβγαλε ποτέ καμια παρενέργεια παρόλο που τα 'κανε όλα δυο δυο.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι μόνο που σκέφτομαι τις αρρώστιες τρεμω....καλυτερα εμβόλιο παρα αρρώστιες....σίγουρα κάτι θα ξέρουν και τα κάνουν δυο δυο.

Για τα γραμμάρια που λέτε εμένα μου είπε 250 τηνεβδομαδα χωρίς να διευκρινήσει αν ειναι. Για παιδιά με ξένο η μητρικό.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fine Σταγόνες δοκίμασες?εγω όταν δω πως έχει του βάζω biogaia σταγόνες και καλμαρει το εντέρο ρώτησε τον παιδιάτρο κρίμα είναι να υποφέρει.εγω του κάνω και γυμναστική αλλα δεν πολυ βοηθάει αλλα με τις σταγόνες είναι οκ δεν τις χρησιμοποιω πολυ γιατί Βλέπω σύντομα αποτέλεσμα αν και δεν υιπαρχει πρόβλημα να τις βάζω συχνά.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Α εμεις τη βγαλαμε πιο φθηνα με 450 ευρω,αλλα μου τη δινει ρε συ γιατι ειναι πολυ στυλατο καροτσι.Αφου το παιρνω μαζι ελπιζοντας οτι μετα απο λιγη ωρα στο σλινγκ θα εχει πεσει σε τοσο βαθυ υπνο που δε θα ενδιαφερθει για τη μεταφορα του στο καροτσι αλλα τιποτα.Τον τυλιγω με το σλινγκ να μυριζει να υπνωτιζεται αλλα δεν παιρνει χαμπαρι απο τετοια...αμα ειναι να ξυπνησει θα ξυπνησει και καταληγω παντα να σπρωχνω ενα αδειο καροτσι σαν την τρελη.Με τη μεση σου πως τα πας?Εγω κουραζομαι αρκετα.

Ωχ κολικοι...κουραγιο!

Ο μουχριτσας μου κοιμαται αρκετα απο χθεςχωρις κανενα λογο...τι να πω!

Πρεπει καποια στιγμη να διαβασω και τις παλαιοτερες δημοσιευσεις σας...


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

λες ε?να του δίνω τοτε...μου ειχε δώσει σταγόνες αλλά ο αντρας μ λέει να μη το φορτώνουμε το παιδί...να του δίνω μες τη μέρα στο ξέμπαρκο ή την ώρα που τον πιάνει μες τη μαυρη νυχτια?

Link to comment
Share on other sites

Α εμεις τη βγαλαμε πιο φθηνα με 450 ευρω,αλλα μου τη δινει ρε συ γιατι ειναι πολυ στυλατο καροτσι.Αφου το παιρνω μαζι ελπιζοντας οτι μετα απο λιγη ωρα στο σλινγκ θα εχει πεσει σε τοσο βαθυ υπνο που δε θα ενδιαφερθει για τη μεταφορα του στο καροτσι αλλα τιποτα.Τον τυλιγω με το σλινγκ να μυριζει να υπνωτιζεται αλλα δεν παιρνει χαμπαρι απο τετοια...αμα ειναι να ξυπνησει θα ξυπνησει και καταληγω παντα να σπρωχνω ενα αδειο καροτσι σαν την τρελη.Με τη μεση σου πως τα πας?Εγω κουραζομαι αρκετα.

Ωχ κολικοι...κουραγιο!

Ο μουχριτσας μου κοιμαται αρκετα απο χθεςχωρις κανενα λογο...τι να πω!

Πρεπει καποια στιγμη να διαβασω και τις παλαιοτερες δημοσιευσεις σας...

χαχα!!!!! κ εγω ενα αδειο καροτσι σπρωχνω, πλεον σου πα δεν το παιρνω μαζι. σημερα βγηκαμε πρωτη φορα οι 2 μας πηγαμε σε σπιτι μιας φιλης με παιδια μια χαρα στο σλινγκ κ την τσαντουλα της να την αλλαξω κ ολα τελεια, καποια στιγμη την αλλαξα, την ταισα απ το βυζακι χαλαρα κ ξαναξεραθηκε στο σλινκ. κοριτσια ευκολια τελικα γτ το καροτσι ειναι δυσκολο να το κουμανταρεις. αφηστε εδω παιδιατρο πηγαμε κ το καροτσι δε χωραγε στο ασανσερ κ λεω κλα ειναι δυνατον ο παιδιατρος δεν επρεπε να ειοναι το πρωτο πραγμα που θα κοιταξει πριν ανοιξει το ιατρειο του εκει;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


blue planet αν σε ποναει η μεση σου υποπτευομαι οτι δεν το φορας εντελως σωστα γτ εμενα δε με ποναει καθολου ειδικα απο τοτε που μου δειξαν μια σημαντικη λεπτομερεια, αντιθετως μια μερα που επρεπε να ην εχω κατω γτ μαγειρευα κ ειχε πολλους υδρατμους κ δεν ηθελα να την εχω αγκαλια κ αναγκαζομουν να τη σηκωνω συνεχεια κ επειδη ηταν για λιγο δεν την εβαζα στο σλινκ εκει δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο στη μεση κ την πλατη. πρεπει να του σφιγγεις πολυ τα ποδια κατω κ να μαζευεις ολο το υφασμα στο πωπουδακι του ετσι ωστε τα ποδια να ειναι ανοιχτα σα βατραχακι κ να ειναι τοσο ψηλα ωστε να μπορεις να του φιλας το κεφαλακι χωρις να σκυβεις κ για να το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις φορεσει το σλινκ πολυ πολυ σφιχτα απο την αρχη ισα που να μπορει να μπει οχι να το βαζεις με χαλαρωμενο το υφασμα κ μετα να σφιγγεις. αν το κανεις ετσι με ενα ελαχιστο σφιξιμο εχει παει στη σωστη θεση.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine εγω τον δίνω σταγόνες μετα το μπάνιο 8-9 σε εκείνο το γεύμα εγω θα σου έλεγα να δωκιμασεις 2-3μερες θα δεις και διάφορα πιστεύω δεν είναι φάρμακο οι σταγόνες είναι προτιμότερο απο το να πονάει.τώρα τον έδωσα δυο μέρες και σήμερα δεν τον έδωσα.Όταν έχει κολικους Σιδέρωσε μια πανα και βαλτην πάνω στην κοιλιά του μωρού....πιάνει....και αν θέλεις λίγο τσάι μάραθο δεν είναι σωστο το τσάι για παιδιά που θηλαζουν αλλα όταν έχει κολικους είναι σωτήριο.....παρολαυτα ρωτά τον παιδιάτρο ποιες τροφές να αποφύγεις η δοκίμασε απο Μονή σου να κοψεις κάποιες να δεις μήπως κάτι ενοχλεί το μωρο.

Εμένα κορίτσια με πέθανε η μέση μέση έχω μια μικρή δισκοκοιλη η οποία μπορεί να έγινε μεγάλη δεν ξέρω.....

Στο γυναικολογο πήγατε καθόλου?εμένα με πήρε τηλ με είπε να πάω αλλα δεν πήγα ακόμη σε σαράντα μέρες μου είπε απο την γέννα μου είχε πει το ξέχασα αλλα γτ είναι δύσκολο με δυο παιδιά που να τα αφήσω και τα δυο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

εγω την πεμπτη θα παω γυναικολογο. εμενα μου πε στις 60 αντε να κανουμε λιγο σεξακι επιτελους. σημερα θα παω να αποτριχωθω να μαι ετοιμη κ αν μουρθει λεω να το επιχειρησω το σ/κ. το τσαι φαιν το δινεις αν εχει κολικους γτ αν εχει πονο στην κοιλιτσα κ εσυ νομιζεις οτι πειναει κ τον ταισεις χειροτερευει. του επιβαρυνεις το στομαχακι. οποτε του δινεις τσαι για να τον ξεγελασεις. εγω οταν εκλαιγε κ το βραδυ κ εβλεπα οτι εχει φαει τοσο σε σημειο να το βγαζει εδω κ εκει σταματαγα το ταισμα κ ας εκλαιγε. παντως τωρα βρηκα κολπο το βραδυ καλιει μπορει κ 2 ωρες εχει ενταση, προχτες λοιπον λεω του αντρα μου αστην κατω αφου κ με την αγκαλια πλανταζει κ κατω θα πλανταξει ολα της φταινε τουλαχιστον να μη σου βγαινει η μεση, σε 2 λεπτα στα ματησε την τσιριδα κ χαζευε το παιχνιδι στην κουνια. τωρα καθε βραδυ την ταιζουμε κ τη βαζουμε κατω κλαιει 1 λεπτο το πολυ κ μετα χαζευει καμια ωρα το παιχνιδι της.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

νεφελ συνεχίζει να σου κοιμάται φουλ το βράδυ?εμένα η κατάσταση έχει χειροτερέψει τραγικά.έχω κουραστεί πολύ.τη μέρα δεν το καταλαβαίνω αλλά το βράδυ σέρνομαι.ξυπνάει ανά 2 ωρο!μια με κολικούς μια για φαί.εν το μεταξύ κ για τα 2 ναι τρωει τα ΄χερια του.αν του δώσω στήθος δεν τον χαλάει.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..τι να κάνω να κοιμάται περισσοτερο να κοιμάμαι κ εγώ η ερμη μάνα???:(:(:(:(

νινι κυριακη το θέμα ειναι οτι μες τη μαυρη τη νυτιά που να κάθεσαι να σιδερώνεις πάνα?του κάνω ασκησούλες και βγάζει πολλα αερια...για τις σταγόνες διαβασα κάπου οτι μπορει να προκαλέσουν βλάβη στο νευρικό συστημα του μωρού και ετσι δεν τις έδωσα...:-(

εγω γυναικολόγο πήγα στο μηνα.σεξ έχουμε ξεκινήσει αλλά πονάω...

Link to comment
Share on other sites

Fine δεν ξέρω κάτι τέτοιο για τις σταγονες Η παιδιατρος μου είπε πως είναι ακινδυνες αλλα να μην τις χρησιμοποιω και πολυ γιατί συνηθίζει ο οργανισμός όταν το έχει πραγματικά ανάγκη Μόνο.

βασικά χθες κατάλαβα πως όταν του δίνω σταγόνες Κάνει νερουλα κακά όχι διαρροια αλλα παραλίγο να να το πει κανείς διαρροια.γιατί απο σήμερα επανηλθε στα κανονικά του.....δεν είμαι και σίγουρη.

Καλε ξεχάσαμε και πως γίνεται το σεξακι!!!!άντε να πάρουμε μπρος!!!!αν και στην προηγούμενη γέννα πριν πάω για πρώτη φορα στον γυναικολογο είχα ξεκινήσει απο Μονή μου και μου είχε πει πως καλα εκανα.

Χθες βράδυ ο Γλυκουλης κοιμήθηκε 9-5 έφαγε και ξανακοιμηθηκε μέχρι τις 10 και απο κι και μετα με έσκασε τώρα ξανακοιμηθηκε!!!!δεν εκλαιγε γκρινιαζε για αγκαλιτσες και όταν γκρινιαζει η Κυριακή είναι πάνω απο το κεφάλι του απο την στεναχώρια της οπότε αναγκαζομαι να τον καλομαθαινω !!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...