Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Blue planet δε θυμάμαι πρώτο παιδι ειναι;;;; Γτ αν ειναι πρωτο το βυζι δεν ειναι στα γονατα, ειναι στην κοιλια. στο δευτερο παει μην πω που κ στο τριτο στα γονατα. Ρε παιδια απαλευτη η κατασταση με το στηθος μου την εχει δωσει. Δεν ξερω μηπως οταν τελειωσει ο θηλασμος μικρυνει κ μαζευτει αλλα πιστευω πως δε θα βελτιωθει τπτ ισα ισα που θα ξεφουσκωσει κ θα φαινεται πιο χλαπατσα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nefel Μάλλον δηλωσατε θρησκευμα όταν γέννησες γιαυτο σου βάζουν πως δεν έχει βαφτηστει εμάς όταν γέννησα μας βάλανε να δηλώσουμε θρησκευμα.

Ο γιος μου όταν τρωει μου θυμίζει κάτι αμερικανακια που καταβροχθίζουν hot dog βλέποντας τηλεόραση ο καλός μου βλέπει τηλ και πίνει το γάλα σε χρόνο ντε τε και όταν αλλάζει σκηνικό στην τηλ η έχει πιο δυνατό ήχο σταματάει σαν να έχει την μπουκιά του λουκανικου στο στόμα και συνεχίζει μόλις ξανα αλλάξει.και η Κυριακή μόλις τον δει να βλέπει λέει μπεμπη πες την μαμα να μας βάλει παιδικα δεν είδαμε πολλα σήμερα για πες αφήνει???

Λέω στην βάφτιση να έχω θέμα το αερόστατο δεν έχω κατασταλάξει ακόμη μάλλον.

Πήτε κανά καλο θέμα για αγορι....δεν έχει και πολλα...


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα χλαπατσα...γελαω και κλαιω μαζι!Πρωτο παιδι και αν παει ετσι το θεμα, τοτε εγω στο δευτερο θα το παταω το βυζι,για τετοια κατασταση μιλαμε.Αν και δεν προκειται να κανω δευτερο αλλα λεμε τωρα.Την απλη ονοματοδοσια τη θελω εγω κι ο αντρας μου τσιναει (που τον βρηκα ρε γαμωτο?) και φυσικα ολοι με κοιτανε λες και ειμαι ουφο οταν το ανακοινωνω. Που θα μου παει ομως θα τον πεισω...ας βρω πρωτα ονομα!Καλα το Αριαδνη ειναι υπεροχο δεν το συζητω!Οταν βρω και γω τα επικρατεστερα θα σας τα πω να μου πειτε τη γνωμη σας.Ξερεις τι χαρτια θελει και ποσο περιπου κοστιζει?

Λοιπον δεν ξερω τι θεματα υπαρχουν για βαφτιση παντως θα σου πω μερικα θεματα για παρτυ που εχω σκεφτει μηπως σε εμπνευσω.Εχουμε και λεμε πειρατες,τερατακια,εξωγηινοι,ζουγκλα.Εχμ τωρα που τα βλεπω μαλλον δεν εχουν καμια σχεση με βαφτιση αλλα τελος παντων.Το αεροστατο ειναι ωραιο θεμα!!


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με το βυζι πραγματικα δεν υπαρχει εχω μερικα βραδια που κοιμαμαι χωρις σουτιεν μπας κ συνηθισω στη νεα μου κατασταση γτ δε γινεται να κοιμαμαι ολη μου τη ζωη με σουτιεν. Λοιπον οπου γυρναω πρεπει να το παιρνω μαζι γτ δεν ερχεται απο μονο του (χαχαχα το γραφω κ γελαω!!!) Παω να παω προς τον αντρα μου ημουν στο πλαι ρε παιδι μου κ ηθελα να παω πιο κοντα του (χαχαχαχα εχω λιωσει κ μονο που το θυμαμαι!!) κ το βυζι εμεινε στο στρωμα κ οπως πηγαινα εγω μπηκε κατω απο την πλατη (χαχα) μεταβολη το μαζευω κ συνεχίζω!!! Νινι κυριακη ναι ετσι εγινε μας ζητησαν θρησκευμα ειπαμε χριστιανη κ αυτο. Δεν καταλαβα δλδ αν λεγαμε κατι αλλο δε θα το ελεγαν αβαπτιστο το παιδι μου;;; Θα μου πεις γιατι το βαφτισες;;; οχι αλλα το αβαπτιστο ειναι πολυ υποτιμητικο, λες κ ολη η ζωη του παιδιου περιστρεφεται γυρω απο τη βαφτιση πριν τη βαφτιση κ μετα τη βαφτιση. Θα μου πεις ναι γι αυτους που πιστευουν ετσι ειναι, οκ δικιο εχεις αλλα με χαλαει. Μηπως επειδη δηλωσαμε χριστιανη πρεπει υποχρεωτικα να τη βαφτισουμε;;; Εχω μπερδευτει, μηπως το χριστιανη χωρις βαφτιση δε στέκει;;; Πες μου ρε νινι κυριακη εσυ που το χεις το θέμα!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νινι κυριακη κ εμενα κολλαει με την τηλεοραση αλλα την κλεινω η οταν την ανοιγω οταν τρωει βαζω μαξιλαρια μπροστα στα μουτρα της κ της την κλεινω κ με τον υπολογιστη κολλαει αλλα παλι της κλεινω την οθονη. Μην τον αφηνεις με τηλεοραση. Κανονικά μέχρι τα 2 δεν πρέπει να βλέπουν τηλεόραση.

Blue planet δε νομιζω να κοστιζει κατι ουτε καμια χαρτουρα φοβερη, δεν θυμαμαι αλλα παιζει να το κανουμε την παρασκευη κ θα σου πω. Απλα πρεπει να πατε μαζι με τον αντρα σου.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα της βάπτιση βασικά είναι λάθος και για εμένα που πιστευω και που το εχω οπωσ λεσ.....το ότι γράφουν πως δεν έχει βαπτιστει λαθοσ το βρισκω και εγω.και εμένα έχει όνομα και ο Πάπας την ογδωη μέρα το δίαβασε με το όνομα του Ιωάννης κανονικά απλά η ονοματοδπσια στην Ελλάδα γίνεται μαζί με την βάφτιση θεμα νομοθεσίας γιαυτο γράφουν έτσι όπως και να έχει αφού δεν το έχεις δεν έπρεπε να δηλώσεις θρησκευμα να μην σε χαλάει νομίζω πως μπορείς να το αλλάξεις οπότε θές του παιδιού και εύκολα γιατί χριστιανός ορθόδοξος άνευ βάφτισης δεν παίζει!!!!επίσης εγω δεν θεωρώ πως με την βάφτιση εγινες και χριστιανός σωστός οι γονείς έχουν χρεως αφού το αποφασίσουν να μάθουν στο παιδι την θρησκεία οποία και να είναι αυτη.

Βρήκα και άλλο θέμα βάφτισης τρένο μόλις καταλήξω θα σας στείλω φωτο εδώ να πείτε γνώμες.

Τον άφησα σήμερα στην μάνα μου και πήγαμε επίσκεψη τι το ήθελα μόλις γύρισα με τον έδωσε η μάνο μου κατα αγχωμένη.....πάλι εκλαιγε......μόλις τον πήρα άρχισε να γελάει τι μαμακιας που είναι.....

Για την τηλεόραση που λεγαμε η αδερφή μου τον μεγάλο της δεν το άφηνε καθόλου να δει και ακόμη δνς βλέπει δεν έμαθε να βλέπει καθόλου είναι δέκα χρόνων και ακόμη δεν βλέπει ήθελε να τον απασχολήσει για λίγο όταν ήταν μικρότερος και δεν έβλεπε ούτε παιδικα και αυτο είναι πολυ κακό στην ηλικία του πρέπει να βλέπουν Πο μικρά παν μέτρου άριστον δεν τον αφήνω με τις ώρες κανά πανταλεπτο αλλα μην το βλέπεις έτσι δεν είναι τόσο τραγικό η Κυριακή πάλι οατν ήταν βρέφος την έβαζα μόνο Ζουζουνια ακούει και τώρα δεν βλέπει Ντόρα δεν βλέπει σειρές παιδικές πήγαμε σινεμά και μου είπε βαρέθηκα όλα πρέπει να τα βλέπουν με μετρό και απο μικρά δεν παθαίνουν τπτ τα ματιά τους αυτο το λέγανε παλιά που δεν υπήρχε καθόλου φιλτρο στην τηλεόραση.οι εναλαγες χρωμάτων είναι επιβλαβης στο μάτι αλλα για πέντε δέκα λεπτΑ δεν παθαίνουν τπτ εγω δεν τα ψαχνω τόσο γενικά δεν μπορείς να τα προφυλάξεις απο πουθεν γιαυτο το αφήνω να απολαύσει αυτο που θέλει....!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της βάπτιση βασικά είναι λάθος και για εμένα που πιστευω και που το εχω οπωσ λεσ.....το ότι γράφουν πως δεν έχει βαπτιστει λαθοσ το βρισκω και εγω.και εμένα έχει όνομα και ο Πάπας την ογδωη μέρα το δίαβασε με το όνομα του Ιωάννης κανονικά απλά η ονοματοδπσια στην Ελλάδα γίνεται μαζί με την βάφτιση θεμα νομοθεσίας γιαυτο γράφουν έτσι όπως και να έχει αφού δεν το έχεις δεν έπρεπε να δηλώσεις θρησκευμα να μην σε χαλάει νομίζω πως μπορείς να το αλλάξεις οπότε θές του παιδιού και εύκολα γιατί χριστιανός ορθόδοξος άνευ βάφτισης δεν παίζει!!!!επίσης εγω δεν θεωρώ πως με την βάφτιση εγινες και χριστιανός σωστός οι γονείς έχουν χρεως αφού το αποφασίσουν να μάθουν στο παιδι την θρησκεία οποία και να είναι αυτη.

Βρήκα και άλλο θέμα βάφτισης τρένο μόλις καταλήξω θα σας στείλω φωτο εδώ να πείτε γνώμες.

Τον άφησα σήμερα στην μάνα μου και πήγαμε επίσκεψη τι το ήθελα μόλις γύρισα με τον έδωσε η μάνο μου κατα αγχωμένη.....πάλι εκλαιγε......μόλις τον πήρα άρχισε να γελάει τι μαμακιας που είναι.....

Για την τηλεόραση που λεγαμε η αδερφή μου τον μεγάλο της δεν το άφηνε καθόλου να δει και ακόμη δνς βλέπει δεν έμαθε να βλέπει καθόλου είναι δέκα χρόνων και ακόμη δεν βλέπει ήθελε να τον απασχολήσει για λίγο όταν ήταν μικρότερος και δεν έβλεπε ούτε παιδικα και αυτο είναι πολυ κακό στην ηλικία του πρέπει να βλέπουν Πο μικρά παν μέτρου άριστον δεν τον αφήνω με τις ώρες κανά πανταλεπτο αλλα μην το βλέπεις έτσι δεν είναι τόσο τραγικό η Κυριακή πάλι οατν ήταν βρέφος την έβαζα μόνο Ζουζουνια ακούει και τώρα δεν βλέπει Ντόρα δεν βλέπει σειρές παιδικές πήγαμε σινεμά και μου είπε βαρέθηκα όλα πρέπει να τα βλέπουν με μετρό και απο μικρά δεν παθαίνουν τπτ τα ματιά τους αυτο το λέγανε παλιά που δεν υπήρχε καθόλου φιλτρο στην τηλεόραση.οι εναλαγες χρωμάτων είναι επιβλαβης στο μάτι αλλα για πέντε δέκα λεπτΑ δεν παθαίνουν τπτ εγω δεν τα ψαχνω τόσο γενικά δεν μπορείς να τα προφυλάξεις απο πουθεν γιαυτο το αφήνω να απολαύσει αυτο που θέλει....!!!!

Λοιπόν το ψαξα λιγο, κ βρηκα το εξης γινεται χριστιανος χωρις βαφτιση γτ το παιδι παιρνει το θρησκευμα των γονιων του αυτοματως, με το που γεννιεται κ αν θελει οταν μεγαλωσει αλλαζει. Τεσπα οσο για την τηλεοραση δεν ειναι για τα ματια που το λεω εχω διαβασει οτι μεχρι τα 2 επειδη δεν μπορουν να καταλαβουν τι ειναι αυτο που βλεπουν κ τι συμβαινει παθαινουν συγχιση κ επισης το παιδι παθητικοποιειται, καθυστερει να μιλήσει κ αποχαυνώνεται γενικώς. Κ τι έγινε αν δεν τη μάθει καθόλου;; Ένα σωρο αηδίες κ ηλίθια πρότυπα έχει. Καλύτερα εκεινες τις λιγες η πολλές ώρες που θα περασει μπροστα της ενα παιδι μες στη μέρα να κάνει κάτι πιο δημιουργικό που θα βοηθήσει στην εξέλιξή του κ στην ανάπτυξή του.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για τη νινίδα.είμαστε καλύτερα.

νεφελ εβαζες κρεμα στην εγκυμοσυνη στο στηθος?επίσης πως θηλάζεις?ενα στηθος τη φορά η και τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για τη νινίδα.είμαστε καλύτερα.

νεφελ εβαζες κρεμα στην εγκυμοσυνη στο στηθος?επίσης πως θηλάζεις?ενα στηθος τη φορά η και τα δύο?

oxi δεν έβαζα, στην αρχη μονο αλλα εκανα πολλες ραγαδες απο την αρχη κ μετα ειπα δεν εχει νοημα η κρεμα κ τη σταμάτησα. Θηλάζω από μία μεριά τη φορά!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν έβαζα, στην αρχη μονο αλλα εκανα πολλες ραγαδες απο την αρχη κ μετα ειπα δεν εχει νοημα η κρεμα κ τη σταμάτησα. Θηλάζω από μία μεριά τη φορά!!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!

εγω εβαζα ανελλειπως...απο τον 3ο μηνα..τι να πω δεν ξερω...

και εγω ενα στηθος τη φορα δινω..εχεις υπερπαραγωγη?για αυτο δινεις ενα τη φορα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα Χριστουγεννα!

Χθες πηγα βολτα με τη μαμα μου και το μπεμπη και θηλασαμε πρωτη φορα σε mall και σε βαγονι του μετρο!!Φαση ειχε...ολοι το χαζευαν το ζουζουνακι!!!Εγω θηλαζω απ'το ενα καθε φορα,οχι λογω υπερπαραγωγης,αλλα πρακτικοτας.Αν και καμια φορα μετα το ρεψιμο ψαχνεται,οποτε του δινω και απ'το αλλο.Οσο για την τηλεοραση ειμαι πολυ κατα.Δε βλεπω σχεδον ποτε και δε θα ηθελα να βλεπει και το παιδι μου.Κανει ακριβως αυτο που λεει η νεφελη...γεμιζει το κεφαλι του παιδιου σαπια προτυπα και αποχαυνωνει.Καλυτερα,κατα την αποψη μου,να βαζεις στο παιδι κινουμενα σχεδια,εκπομπες και ντοκιμαντερ στον υπολογιστη γιατι ετσι ελεγχεις τι ειναι αυτο που θα δει αρα τι ερεθισματα θα παρει.Κατα το μοντεσσοριανο συστημα,δε θα πρεπει να παρουσιαζουμε στο παιδι τιποτα το μη αληθινο(ζωα που μιλανε,αγιοβασιληδες κλπ.)μεχρι την ηλικια των 6 :o:o:o γιατι δεν μπορουν να ξεχωρισουν τη λογικη απ'τη φαντασια και μπερδευονται αντε να το καταφερεις τωρα αυτο....!!Συνεπως τα παιδια θα πρεπει ειτε να κατεχουν την τεχνη του κινηματογραφου ειτε να προσεχουμε παρα πολυ τι τους "σερβιρουμε".Οσο θυμαμαι τι πικρα εχω φαει σαν παιδακι οταν ξαφνικα μου ανακοινωναν οτι δεν υπαρχει αγιος βασιλης ή οτι δεν μπορω να γινω πειρατης γιατι δεν ειναι επαγγελμα χαχα.....θα ηθελα πολυ να διδαξω στο παιδι μου την αληθεια και η μεθοδος μοντεσσορι με βρισκει απολυτα συμφωνη σε ο,τι εχω διαβασει μεχρι τωρα.Ξερετε αυτη τη μεθοδο?Αν ναι,πως σας φαινεται?Αν οχι,πως σας ακουγεται αυτος ο μικρος κανονας περι αληθειας??


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοπελιες!!!

Πως περάστε Χριστούγεννα?εγω έφαγα πολυ και τώρα ξεκιναω δίαιτα!!δεν παει άλλο!!!

Καλα όλα αυτα που λέτε για την τηλεόραση δεν ξέρω στην πράξη πως θα γίνει....εγω που το ζω με την Κυριακή δεν παίζει.....δεν την αφήνω να δει χωρίς έλεγχο τηλεόραση βεβαια δεν βλέπει παιδικα με βία για παράδειγμα αλλα θεωρώ την τηλεόραση έκτως απο τα αρνητικά της και τρόπος ψυχαγωγίας και ενημέρωσης πάνω απο όλα αντιθέτως ο υπολογιστής είναι πολυ χειρότερος και θα μδιαφωνησω σε αυτο δυστυχώς στον υπολογιστή όσο και να το ελεγχεις παντού υπάρχουν διαφημίσεις και ακατάλληλες διαφημίσεις που το παιδι με ένα κλικ μπορεί να δει και δεν θα προλαβεις να το σταματήσεις ένα δευτερόλεπτο αρκεί για να περάσουν τα μηνύματα στο παιδικό μυαλό.η Κυριακή βλέπει μόνο Ζουζουνια δεν της αρέσουν οι παιδικές ταινίες και αυτο γιατί μόνο αυτο την άφηνα να βλέπει αλλα παρόλαυτα έχει πολυ καλές εκπομπές στην τηλεόραση που θα ήθελα να βλέπει όπως παιδικές εκπομπές στην ΕΡΤ στον υπολογιστή δεν τηναφηνω να πατάει αν και ξέρει καλα να χειρίζεται το Ipad όπως και το Iphone τον υπολογιστή τον έχουμε σαν επιβράβευση καλής συμπεριφοράς και μαι φορα με δυο την εβδομάδα.όσο αναφορά την αλήθεια και το ψέμα που αναφέρεις Blue planet όλα καλα απλά έχει πολλά να προσφέρει το ψέμα....θεωρώ πως απο τα παραμύθια μαθαίνει πολλα τα σωστά παραμύθια βεβαια...εμείς ακόμη δεν διαβάσαμε την χιονατη και τα κατσικακια.......με λύκους και τέτοια.... της διαβάζω μόνο του Ευγένιου τριβιζα που έχουν μέσα πολλα ουσιαστικά και επίθετα και είδα μεγάλη πρόοδο στον τροπο που μιλάει έχω δώσει μια περιουσία γιατί είναι ακριβουτσικα αλλα αξίζει πραγματικά όσο για τον Άγιο Βασίλη που και εγω είμαι κατα δυστυχώς δεν μπορείς να τον αποφύγεις....έτσι είναι η ζωή απλά την πρσπαθησα να την δώσω να καταλάβει πως η μαμα αγοράζει τα δώρα δεν είναι εύκολο πίστεψε με υπάρχουν συγγενείς γιαγιάδες παπουδες παιδάκια που ρωτάνε τι δώρο θα σου φέρει ο Άγιος βασίλης και η δικιά μου κομπλαρει για φέτος που είναι δυόμιση καλα τα πήγαμε δεν τους πολυ δίνει σημασία αλλα φαντάζομαι πως όσο μεγαλώνει θα βάλει απο μονή της στο μυαλό της πως υπάρχει το βλέπω και Απο της αδερφής μου τα παιδιά που το είπε με τον ίδιο τροπο και ομικρος που είναι πέντε μπορει και να πιστεύει μέσα του πως υπάρχει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Αφησατε το καφε τοσο καιρο αχρησιμοποίητο και ειπα να μπω να ξεσκονισω λιγο.....:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ειμαι η Ζωη ειχα γραψει και παλιοτερα (προ γεννας) αλλα επειδη γραφω και σε αλλο φορουμ και εχω ηδη 2 παιδακια δεν προλαβαινα να γραψω και εδω...Ομως σας διαβαζα που και που....

Τωρα ομως δεν ειναι καμια εδω.....:(:(:(

Λοιπον να σας πω τα νεα της μπεμπας μου!!!!:tongue::tongue:

Λοιπον ειμαστε τελευταιοι και καταιδρωμενοι στο καφε εδω περα αφου γεννηθηκαμε 30 Σεπτεμβριου!!!!!Με καισαρικη αφου αποφασισε οτι δεν ηθελε να βγει απο την κοιλια μου....

ΕΙναι πολυ χαμογελαστη και ησυχη γενικα!!!Αν ομως κλαψει τοτε δεν σε σωζει τιποτα!!!!Δεν σταματαει ποτε!!!!! Χθες ας πουμε μου ξυπνησε στις 11 ενω κοιμηθηκε στις 9 και μια και εδω και 4 μερες μου ξυπναει 3 φορες για φαι μεσα στο βραδυ!!!!(ΕΝω το ειχαμε κοψει 2 μηνων αυτο και κοιμομασταν σερι απο τις 10 μεχρι τις 4:00) ειπα να την αφησω στο κρεβατακι της να ξανακοιμηθει....εννοειτε οτι μουν και εγω εκει ετσι? την νανουριζα την χαιδευα αλλα τελικα καταφεραμε να βαλει τα κλαματα και να μην σταματαει με τιποτα!!!!Τι αγκαλια την πηρα τι βολτες την εκανα τιποτα!!!!

Ετσι λοιπον ανακαλυψα οτι δεν πρεπει ποτε ξανα να μου ξανακλαψει!!!!χαχαχαχα!!!:tongue::tongue::tongue:

Αληθεια και τα δικα σας ξυπνανε τοσο πολυ μεσα στην νυχτα?

ΑΝτε να μπαινετε σιγα σιγα....ΕΙναι κριμα να κλεισει το καφε μας....και ας μην εμπαινα να γραψω......:confused::confused::confused:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Αφησατε το καφε τοσο καιρο αχρησιμοποίητο και ειπα να μπω να ξεσκονισω λιγο.....:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ειμαι η Ζωη ειχα γραψει και παλιοτερα (προ γεννας) αλλα επειδη γραφω και σε αλλο φορουμ και εχω ηδη 2 παιδακια δεν προλαβαινα να γραψω και εδω...Ομως σας διαβαζα που και που....

Τωρα ομως δεν ειναι καμια εδω.....:(:(:(

Λοιπον να σας πω τα νεα της μπεμπας μου!!!!:tongue::tongue:

Λοιπον ειμαστε τελευταιοι και καταιδρωμενοι στο καφε εδω περα αφου γεννηθηκαμε 30 Σεπτεμβριου!!!!!Με καισαρικη αφου αποφασισε οτι δεν ηθελε να βγει απο την κοιλια μου....

ΕΙναι πολυ χαμογελαστη και ησυχη γενικα!!!Αν ομως κλαψει τοτε δεν σε σωζει τιποτα!!!!Δεν σταματαει ποτε!!!!! Χθες ας πουμε μου ξυπνησε στις 11 ενω κοιμηθηκε στις 9 και μια και εδω και 4 μερες μου ξυπναει 3 φορες για φαι μεσα στο βραδυ!!!!(ΕΝω το ειχαμε κοψει 2 μηνων αυτο και κοιμομασταν σερι απο τις 10 μεχρι τις 4:00) ειπα να την αφησω στο κρεβατακι της να ξανακοιμηθει....εννοειτε οτι μουν και εγω εκει ετσι? την νανουριζα την χαιδευα αλλα τελικα καταφεραμε να βαλει τα κλαματα και να μην σταματαει με τιποτα!!!!Τι αγκαλια την πηρα τι βολτες την εκανα τιποτα!!!!

Ετσι λοιπον ανακαλυψα οτι δεν πρεπει ποτε ξανα να μου ξανακλαψει!!!!χαχαχαχα!!!:tongue::tongue::tongue:

Αληθεια και τα δικα σας ξυπνανε τοσο πολυ μεσα στην νυχτα?

ΑΝτε να μπαινετε σιγα σιγα....ΕΙναι κριμα να κλεισει το καφε μας....και ας μην εμπαινα να γραψω......:confused::confused::confused:

γεια σας κοριτσια!!!!!!!κι εγω εχω να γραψω πολυ πολυ καιρο!!!!!ειμαι κι εγω μανουλα σεπτεμβριου!!!αχ zoi_m μια απο τα ιδια εχω παθει κι εγω!!!!!ετσι κι εμενα, μεχρι 3 μηνων δεν ξυπναγε το βραδυ, μονο στις 4 περιπου για να φαει....αλλα τωρα....θηλαζει ολη την νυχτα σχεδον απο λιγο για να νανουριστει και αναγκαζομαι και την εχω στο κρεβατι διπλα στην κουνια της οπου και κοιμαμαι κι εγω μαζι!μια νυχτα τα ειχα δει ολα!!!!την νανουριζα την εβαζα στην κουνια και μετα απο λιγο ξεσηκωνε τον κοσμο με τα κλαματα!!!!αχ τι καλα να λεγαμε "καληνυχτα μωρακι μου, τα λεμε αυριο το πρωι"χαχαχαχαχα, ζηταω πολλα ε?να ειναι γερα και θα μεγαλωσουν!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...