Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Βασικά μου είπε να μην τρελενομαι είναι απλά παραπάνω απο το κανονικό και η αναπνοή του είναι βαριά απο τα κιλά τομκονο που μου είπε αν ξυπνάει το βράδυ να του δίνω τσάι δεν έχει κάτι άλλο να κάνω και οτι εχει παρει και υψοσ ειναι 65 οποτε δεν μασ ανησυχει όσο για τα ίσχια μου είπε μόνο αυτο οαταν τον έχεις αγκαλια να του ανοίγεις τα πόδια έχει λίγο σκληρά ίσχια.η κυριακιτσα τρεια μηνών είχε ένα κιλό κάτω ακριβώς και 63 ύψος.

Τι άλλο μπορω να κάνω αν του δώσω πέντε μεζουρες τσιριζει δενντου φτάνει με έξι είναι οκ αλλα οι έξι είναι παρα πολλές θα δω και εδω αν έχει κανά σχετικό θέμα.

Τσάι πίνει τρεις φορές την ημέρα πόσο άλλο.....και πίνει πολυ κάθε φορα αν του δώσω πενήντα τσιριζει πάλι δεν ξέρω.όλες τις μεζουρες τις βάζω κανονικά κορφτες έκτως την τελευταία που την μισοβαζω.της ξαδερφης μου κοριτσάκι ένα μήνα μεγαλύτερο πίνει τεσσσερις μεζουρες και είναι ένα κιλό πιο λόγο απο τον δικό μου.

Και αν δεν έτρωγε δεν θα μου άρεσε και τώρα που τρωει πάλι καλο δεν είναι.

Και εγω κάπου πέντε κιλά παραπάνω έχω αλλα και τα πέντε εινα στην κοιλιά και δεν κουμπωνει τπτ.μόνο με κολαν κυκλοφορω και είναι σαν να έχω και άλλο μωρο μέσα .


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασικά μου είπε να μην τρελενομαι είναι απλά παραπάνω απο το κανονικό και η αναπνοή του είναι βαριά απο τα κιλά τομκονο που μου είπε αν ξυπνάει το βράδυ να του δίνω τσάι δεν έχει κάτι άλλο να κάνω και οτι εχει παρει και υψοσ ειναι 65 οποτε δεν μασ ανησυχει όσο για τα ίσχια μου είπε μόνο αυτο οαταν τον έχεις αγκαλια να του ανοίγεις τα πόδια έχει λίγο σκληρά ίσχια.η κυριακιτσα τρεια μηνών είχε ένα κιλό κάτω ακριβώς και 63 ύψος.

Τι άλλο μπορω να κάνω αν του δώσω πέντε μεζουρες τσιριζει δενντου φτάνει με έξι είναι οκ αλλα οι έξι είναι παρα πολλές θα δω και εδω αν έχει κανά σχετικό θέμα.

Τσάι πίνει τρεις φορές την ημέρα πόσο άλλο.....και πίνει πολυ κάθε φορα αν του δώσω πενήντα τσιριζει πάλι δεν ξέρω.όλες τις μεζουρες τις βάζω κανονικά κορφτες έκτως την τελευταία που την μισοβαζω.της ξαδερφης μου κοριτσάκι ένα μήνα μεγαλύτερο πίνει τεσσσερις μεζουρες και είναι ένα κιλό πιο λόγο απο τον δικό μου.

Και αν δεν έτρωγε δεν θα μου άρεσε και τώρα που τρωει πάλι καλο δεν είναι.

Και εγω κάπου πέντε κιλά παραπάνω έχω αλλα και τα πέντε εινα στην κοιλιά και δεν κουμπωνει τπτ.μόνο με κολαν κυκλοφορω και είναι σαν να έχω και άλλο μωρο μέσα .

πωπω!! σου βγήκε πεινάλας ο μικρός!! Εμένα δε μου φαίνεται το πάχος ολοι νομίζουν οτι τα χω χάσει όλα. οι 6 μεζούρες πρέπει να βγάζουν πάνω απο 200 ml γάλα. ποσα ml πινει συνολικά την ημερα;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέντε με έξι γεύματα και πίνει εκατον αλλα δεν το πίνει όλο πάντα πρέπει να μένει οπότε τον σταματαω είτε είναι πέντε είτε έξι οι μεζουρες και πίνει και τσαγια για το ξεγελασμα!!!!ανα τριάντα εμ ελ και μια κουτάλια κορφτη.

Σκέφτομαι να πάω σε διαιτολογο.σήμερα ήρθε μια γειτόνισσα και με ύφακι μου είπε.....καλε ποτε προλαβες και πηγές στο τρίτο ΕΣΥ? είχα κάτι νεύρα?είναι σαν να είμαι έγκυος στον τέταρτο μήνα!!!!να μην πω στον πέμπτο!!!!

Εκανα γλυκά για τα χριστούγεννα και έφαγα μόνο ένα μελομακαρονο και ένα καταιφακι τπτ άλλο τα πέτυχα όμως.....!!!τώρα θα κάνω κουραμπιεδες που δεν μου αρέσουν για να μην μπω στον πειρασμό.δεν είμαι του γλυκού αλλα όλη μέρα σπίτι όλο και περνάει απο το μυαλό μου η ιδέα να φάω..


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Πέντε με έξι γεύματα και πίνει εκατον αλλα δεν το πίνει όλο πάντα πρέπει να μένει οπότε τον σταματαω είτε είναι πέντε είτε έξι οι μεζουρες και πίνει και τσαγια για το ξεγελασμα!!!!ανα τριάντα εμ ελ και μια κουτάλια κορφτη.

Σκέφτομαι να πάω σε διαιτολογο.σήμερα ήρθε μια γειτόνισσα και με ύφακι μου είπε.....καλε ποτε προλαβες και πηγές στο τρίτο ΕΣΥ? είχα κάτι νεύρα?είναι σαν να είμαι έγκυος στον τέταρτο μήνα!!!!να μην πω στον πέμπτο!!!!

Εκανα γλυκά για τα χριστούγεννα και έφαγα μόνο ένα μελομακαρονο και ένα καταιφακι τπτ άλλο τα πέτυχα όμως.....!!!τώρα θα κάνω κουραμπιεδες που δεν μου αρέσουν για να μην μπω στον πειρασμό.δεν είμαι του γλυκού αλλα όλη μέρα σπίτι όλο και περνάει απο το μυαλό μου η ιδέα να φάω..

Αντε μωρέ τώρα που θα στενοχωρηθείς κ για τη βλαμμένη τη γειτόνισσα. Μα καλά καθόλου τακτ μερικοί άνθρωποι;;; Κοιτα απο φωτο σου που εχω δει εχεις το σωματοτυπο αδυνατα ποδια κ γεματη πανω οποτε τωρα κ με τη γεννα φυσιολογικο ειναι να φαινεται κοιλιτσα. Ειναι κ δευτερο παιδι..Εμενα υπαρχει λιγη κοιλιτσα κ φοραω κ κολλητα αλλα εχω ανοιξει αρκετα κατω οποτε δεν ειναι για πολυ κολλητα αμα δε βαλω μια μακρια ζακετα να εξισσοροπειται λιγο το πανω με το κατω. Επισης λογω θηλασμου εχω ακομα στηθος οποτε σημερα δοκιμασα ενα παλτο μου κ κουμπωνε με το ζορι κ φαινεται χαλια. Στενοχωρηθηκα 180 ευρω παλτο το χω χρονια αλλα ειναι σαν καινουριο δε θελω να το δωσω κ προπαντως πρεπει να παρω αλλο δε γινεται να κυκλοφορω με μπουφαν τωρα στις γιορτες.

Επισης ενα χρονο τωρα δενεχω βαλει τακουνι, μποτες η στρινγκ κ δεν μπορω να ξαναγυρισω σε αυτο το στυλ. Ειμαι με τα ολοκληρα εσωρουχα της εγκυμοσυνης κ με σπορτεξ γενικα δεν ξερω ποτε θα ξαναγινω θηλυκό!!!

Κ κάτι άλλο ρε κορίτσια το βυζι εχει υποστει κατολισθιση. Μια φορα κοιμηθηκα χωρις σουτιεν κ εφτανε στην κοιλια μου. Κ γενικα αποφευγω να το βγαζω κ την επιμαχη ωρα οχι γιατι ντρεπομαι αλλα γτ μ ενοχλει ετσι που πεφτει.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

νεφελακι κατουρηθηκα στα γελια με τον τροπο που γραφεις!η αληθεια ειναι οτι τα σουτιεν θηλασμου ειναι ελεινα.μαλλον πρεπει να ξοδευτουμε για καλυτερης ποιοτητας.σου ειπα και εγω ετσι κυκλοφορω.σαν λυκειοπαιδο.καλα που εβαψα και το μαλλι γιατι αλλιως θα ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα.απο κιλα εω ειμαι στο συν 1 μονο.σημερα εβαλα τακουνι μετα απο ποοοοοσο καιρο και πονεσαν τα ποδαρακια μου...

εμενα πρεπει να τρωει περι των 220μλ ανα 3ωρο οταν αποφασισει να φαει στο 3ωρο γιατι γενικα τρωμε οπως σας ειπα οποτε λαχει.αυτο με εχει κουρασει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι πως δεν υπήρξα ποτε χωρίς κοιλιά μα ποτε.....αλλα αυτο τώρα παραείναι τα ποδια ειναι οχι απλα αδυντα και στηθοσ και πλατη ειμαι φουλ απο ην πρωτη εγκυμοσυνη και πρέπει να χάσω κιλά γιατί έχω ακόμη πίεση μου έχει μείνει απο την εγκυμοσύνη και τρώω μόνο αναλατα φαγητά πήγα και στον καρδιολογο και μου είπε να πάω σε διαιτολογο οπότε το πάρω καλα απόφαση.

Για το στήθος που λες αγω θα το είχα για καλο που θα ξαναδεις τέτοιο στήθος.....καλε.....δες το θετικά μετα θα σου φύγει σφιξε τις τιραντες να φαίνεται ωραίο το μπουστο και δες το θετικά

Εγω πάλι γελασα με το Παλτο που κανένα μα κανένα δεν με κουμπωνει αλλα δεν θα πάρω άλλο θα βάλω ένα ωραιότερο φουλαρακι και ούτε εγω δεν θα ξέρω πως είναι ξεκουμπωτο!!!!

Και κάτι άλλο έχουν καθόλου ξηρο δερμα τα μωρακια σας?εμένα έχει στα πόδια και μου είπε να του βάζω λαδακι στο μπάνιο Και εψαξα φαρμάκειο για κανά φυτικό ξέρετε κανένα καλο?ρώτησα για το απιβιτα και μου είπε εικοσιδυο ευρω πολυ δεν είναι?το σαμπουαν το παιδικό που χρησιμοποιω απιβιτα πάλι Κάνει δωδεκ΄α


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο θέμα...για βάφτιση ποτε λέτε?εγω άρχισα να ψάχνω μπομπονιερες.το προγραμματιζουμε για Πάσχα αλλα βλέπω να πάρω καμία ιδέα θα τα κάνω Μονή μου προσκλητηρια και μπομπονιερες έτσι εκανα και στην καυριακη είδατε κανά καλο σιτε?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

εμας εχει λιγο νινιδα.του βαζω λαδακι κανονικο και περναει.για βαφτιση μαλλον ιουνιο.και εγω για μονη λεω να φτιαξω τις μπομπονιερες.θα ψαχτω.δεν εχω δει ακομα ιντερνετ!:P

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δε θα κανουμε βαφτιση, κατευθειαν ονοματοδοσια κ παπαλα. Νινιδα κ μενα εχει πολυ κ της εβαλα μια φορα λαδι κ καλυτερευσε, θα της το ξανακανω να δουμε γτ ειναι ασχημο. Εγω πηγα γυναικολογο σημερα. Τωρα κααφερα να παω μετα απο πολλα ακυρωμενα ραντεβου, αφου ηρθε 2 φορες περιοδος κ καθε φορα το ακυρωνα. Με εξετασε εξονυχιστηκοτατα εντυπωση μου εκανε. Δε φανταζεστε ποση ωρα εξεταζε. μετα εβαζε κ δαχτυλα, τραβαγε δεξια αριστερα να δει αν ποναω , να με τραβαν τα ραματα, αν νιωθω το να αν νιωθω τ αλλο μ εβαλε να σφιχτω να δει τους μυς μ εβαλε να βηξω να δει αν εχει χαλαρωσει η μητρα. Κ μου πε οτι κ μετα το θηλασμο θα παω να δει κ το στηθος. Επισης μου πε οτι ειμαι οκ μπορω να παω κ για τριτο. Αυτά. Βαφτιση παντως κατα μαη μερια να κανετε κ πιο αργα μη σας πω να ναι μεγαλα τα παιδακια σας κ να πεθιτε του παπα να μη το βουτηξει μεσα το παιδι με το χερακι λιγο νερο εχω δει τα αισχη. Κ απορω πως πανε μερικοι κ βαφτιζουν παιδακια 2 μηνων.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για την νινιδα που λέτε εγω όταν τον κάνω μπάνιο τον χτενιζω με την χτενα ανάποδα και την Κυριακή απο την αρχη και δεν έβγαλαν και τα δυο.δοκιμάστε το !

Για την βάφτιση εμάς δεν τα βουταει ο δικός μας Πάπας το έχω δει και εγω αυτο να τα Βούτανε αλλα μην φανταστείς πως τα πνίγουν δεν προλαβαίνουν να πάρουν νερό.και στο κολυβητηριο εστί τα κάνουν αν τα πας μικρά ξέρουν δεν θέλουν να τα πνίξουν....μετράνε απο μέσα τους και προσέχουν πολυ.

Και εγω δεν πήγα ακόμη και είμαι και απο καισαρικη όλο με το ακυρώνει κΙ πρέπει να κάνω και υπερυχο άνω Κόιλιας μου είπε δεν ξέρω γιατί αλλα Nefel και εμένα στην Κυριακή έτσι με εξέτασε έκανες και παπ?νομίζω πως μετα απο γέννα κανείς...


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για την νινιδα που λέτε εγω όταν τον κάνω μπάνιο τον χτενιζω με την χτενα ανάποδα και την Κυριακή απο την αρχη και δεν έβγαλαν και τα δυο.δοκιμάστε το !

Για την βάφτιση εμάς δεν τα βουταει ο δικός μας Πάπας το έχω δει και εγω αυτο να τα Βούτανε αλλα μην φανταστείς πως τα πνίγουν δεν προλαβαίνουν να πάρουν νερό.και στο κολυβητηριο εστί τα κάνουν αν τα πας μικρά ξέρουν δεν θέλουν να τα πνίξουν....μετράνε απο μέσα τους και προσέχουν πολυ.

Και εγω δεν πήγα ακόμη και είμαι και απο καισαρικη όλο με το ακυρώνει κΙ πρέπει να κάνω και υπερυχο άνω Κόιλιας μου είπε δεν ξέρω γιατί αλλα Nefel και εμένα στην Κυριακή έτσι με εξέτασε έκανες και παπ?νομίζω πως μετα απο γέννα κανείς...

Σε κανα 2μηνο μου πε για παπ. Απλά εχει συμβει να πνιγει παιδι σε βαφτιση. Κ σε μιας φιλης μου το παιδι ο παπας συμπεριφεροταν λες κ ειναι το αμαρτωλο με τετοιο παθος κ μετα που το βουτηξε το πιεσε παρα πολυ δυνατα 3 φορες ας το βουταγε μονο την τελευταια αν ηθελε τοσο πολυ να ξεπλυνει τις αμαρτιες του. Κ μετά το πήρε η μανα του κ εφυγε προς την πορτα δεν το δωσε στο νονο. Ο παπας να χει αγριεψει με την ολη φαση, σου σας λεω. Εμενα δε θελει ο αντρας μου με τιποτα, εγω δε θα χα προβλημα αρκει να χα συννενοηθει απο πριν με τον παπα να μη το βουτηξει. Παντως η δικια μου ειναι τοοοοοοοοοοοσο γκρινιαρα που θα θελα να δω πως θα κανει αν τη βαφτιζαμε. Πιστευω θα πεφτε πολυ γελιο με τις τσιρίδες της.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι ρε κορίτσια, βαριέμαι τρελά. Βαρέθηκα μες στο σπίτι.μονη με το παιδι ολη μερα. Εσεις πως την παλευετε;;; Χτες αφησα τον αντρα μου με την μπεμπα κ πηγα στο γιατροκ για ψωνια. γυρισα την ταισα κ ξαναφυγα για ψωνια κ οταν γυρισα βρηκα το μπαμπα με τη μπεμπα στο σλινγκ με μια φατσα παραπονεμενη το μικρο απιστευτο παραπονο κ ο μπαμπας να νιωθει κουραση κ να ειναι κ αυτος πεσμενος. Κ εκατσαν κανα πενταρι ωρες μονοι τους. Φανταστειτε εγω που μαι ολη μερα καθε μερα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χα στην ίδια φάση είμαι και εγω!προχθές τον εκανα μαθήματα τον μπαμπά μας πως να τον ταιζει να μην βιαζομαι να γυρίσω οπότε βγω αλλα σκέψου και εμένα που έχω δυο και ο μπαμπάς μας το έχει ξεκαθαρίσει μόνο το ένα μπορει να κρατήσει και η κυριακη δεν κανει υπομονή να πάμε για ψώνια οπότε Nefel μην βιαστεί για το δεύτερο....!!!!εγω και που θέλω να βγω δεν προλαβαίνω και φρικαρω περισσότερο!τώρα με την βάφτιση....οατν έχω λίγο χρόνο μου βγαίνουν τα ματιά στο Ipad και πινω καφέ στο Skype ακόμη και με την διπλανή απο το Skype Μιλάμε.

Χα δεν ξεπλενοναται οι αμαρτίες έτσι καλε!!!!και σίγουρα δε υποστηρίζει κανείς απο αυτούς πως τα μωρά Έχουν αμαρτίες.....η συγκεκριμένη βάφτιση με το μακροβουτι είναι η κανονική έτσι βαφτίστηκαν οι περισσότεροι ορθόδοξοι σίγουρα είναι επώδυνο αλλα όχι και για πνιγμό .τεσπα εγω ξέρω περίπτωση που το μωρο πνίγηκε με μια σταγόνα νερό αλλα την βάφτιση δεν την φοβάμαι όπως και να έχει.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωω ποσο καιρο ειχα να μπω...!!!Μετα το αλμα αναπτυξης το μπεμπακι εξελιχθηκε τοσο πολυ που δεν το πιστευα!Ηθελα να περναω μαζι του οσο περισσοτερο χρονο γινοταν!Ενιωσα πραγματικα πολυ δυνατα και θετικα τη μητροτητα!Ασε και κατι αλλα διαφορα που εκανα-περασα(στολισα δεντρο,εντοπισα εντρομη μουχλα στον τοιχο του σαλονιου και την εξολοθρευσα,προσπαθησα και καταφερα να κανω τον αντρα μου να καταλαβει πως αν δε βοηθησει λιγο με το σπιτι και το μωρο θα κλαταρω κλπ.) δεν μου εμενε καθολου χρονος.

Αχ βρε νεφελ ωρες ωρες μου θυμιζεις τοσο πολυ τη ζωη μου.Και γω πολυ πυτζαμα ρε παιδι μου.Βγαινω για λιγο και παντα με το μωρο.Δυο φορες τον αφησα στον αντρα μου,οταν ηταν ενος μηνα μαλιστα που κοιμοταν συνεχεια,και γυρισα και τους βρηκα και τους δυο φρικαρισμενους.Η μαμα μου μενει στο διπλα στενο αλλα δεν μου τον εχει κρατησει.Οχι οτι δε θελει η καημενουλα, εγω δε θελω.Θυμαμαι μια φορα να μου λεει "Σε παρακαλω ασ'τον μου ασ'τον μου!" και γω της ελεγα ''Οχι οχι οχι!".....συνηθως το αντιστροφο δε συμβαινει??χαχαχα πολυ σουρεαλ σκηνικο....προχθες ομως η μουσιτσα ηρθε στο σπιτι μου τον εβαλε στο καροτσι και μου ανακοινωσε οτι θα τον παει στο παρκο και γω ετρεχα σαν τρελη να ντυθω και να τρεξω πισω της χαχα...δεν παω καλα μου φαινεται!Δεν ειναι οτι θελω να τον εχω στο χρυσο κλουβι απλα ακομη δεν εχω προετοιμαστει ψυχικα να τον αφησω.

Απο κιλα δεν εχει μεινει τιποτα.Οχι οτι ειχα βεβαια...μια μικροσκοπικη κοιλιτσα ειχα.Αφου σε οποιον ελεγα οτι ειμαι 9 μηνων εγκυος ελεγε ναι...οκ...και το παιδι που ειναι?Απλα η κοιλια μου εχει χαλαρωσει καπως.Το βυζι δεν τολμαω να το αφησω χωρις σουτιεν...χτυπαει στα γονατα...δραμα!

Νινιδα εβγαλε και του βαζω λαδακι πριν το μπανιο και του βουρτσιζω κυκλικα το κεφαλακι.Τωρα εχει σχεδον περασει.Και μεις για ονοματοδοσια σκετη παμε...δεν το χω καθολου με τις εκκλησιες.Μονο που δεν εχουμε βρει ακομα ονομα.Εσεις τι ονοματα λετε να δωσετε?


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωωω ποσο καιρο ειχα να μπω...!!!Μετα το αλμα αναπτυξης το μπεμπακι εξελιχθηκε τοσο πολυ που δεν το πιστευα!Ηθελα να περναω μαζι του οσο περισσοτερο χρονο γινοταν!Ενιωσα πραγματικα πολυ δυνατα και θετικα τη μητροτητα!Ασε και κατι αλλα διαφορα που εκανα-περασα(στολισα δεντρο,εντοπισα εντρομη μουχλα στον τοιχο του σαλονιου και την εξολοθρευσα,προσπαθησα και καταφερα να κανω τον αντρα μου να καταλαβει πως αν δε βοηθησει λιγο με το σπιτι και το μωρο θα κλαταρω κλπ.) δεν μου εμενε καθολου χρονος.

Αχ βρε νεφελ ωρες ωρες μου θυμιζεις τοσο πολυ τη ζωη μου.Και γω πολυ πυτζαμα ρε παιδι μου.Βγαινω για λιγο και παντα με το μωρο.Δυο φορες τον αφησα στον αντρα μου,οταν ηταν ενος μηνα μαλιστα που κοιμοταν συνεχεια,και γυρισα και τους βρηκα και τους δυο φρικαρισμενους.Η μαμα μου μενει στο διπλα στενο αλλα δεν μου τον εχει κρατησει.Οχι οτι δε θελει η καημενουλα, εγω δε θελω.Θυμαμαι μια φορα να μου λεει "Σε παρακαλω ασ'τον μου ασ'τον μου!" και γω της ελεγα ''Οχι οχι οχι!".....συνηθως το αντιστροφο δε συμβαινει??χαχαχα πολυ σουρεαλ σκηνικο....προχθες ομως η μουσιτσα ηρθε στο σπιτι μου τον εβαλε στο καροτσι και μου ανακοινωσε οτι θα τον παει στο παρκο και γω ετρεχα σαν τρελη να ντυθω και να τρεξω πισω της χαχα...δεν παω καλα μου φαινεται!Δεν ειναι οτι θελω να τον εχω στο χρυσο κλουβι απλα ακομη δεν εχω προετοιμαστει ψυχικα να τον αφησω.

Απο κιλα δεν εχει μεινει τιποτα.Οχι οτι ειχα βεβαια...μια μικροσκοπικη κοιλιτσα ειχα.Αφου σε οποιον ελεγα οτι ειμαι 9 μηνων εγκυος ελεγε ναι...οκ...και το παιδι που ειναι?Απλα η κοιλια μου εχει χαλαρωσει καπως.Το βυζι δεν τολμαω να το αφησω χωρις σουτιεν...χτυπαει στα γονατα...δραμα!

Νινιδα εβγαλε και του βαζω λαδακι πριν το μπανιο και του βουρτσιζω κυκλικα το κεφαλακι.Τωρα εχει σχεδον περασει.Και μεις για ονοματοδοσια σκετη παμε...δεν το χω καθολου με τις εκκλησιες.Μονο που δεν εχουμε βρει ακομα ονομα.Εσεις τι ονοματα λετε να δωσετε?

αχ χαιρομαι που ακουω οτι υπαρχουν κ αλλοι που κανουν ονοματοδοσια, γτ οσο να ναι ενα φοβο τον εχω αν κ γενικα το θεωρω το πιο φυσικο πραγμα. τεσπα Αριαδνη θα την πουμε κ λεω να το κανουμε αυτες τις μερες γτ τσαντιζομαι που στο βιβλιαριο ο παιδιατρος εγραψε το επωνυμο κ διπλα αβαπτιστο. εχει ονομα το παιδι, το αβαπτιστο δεν ειναι ονομα. ρε συ ασε το παιδακι στην καημενουλα τη μαμα σου κ αυτη θα λιωνει μη τη στενοχωρας. εμενα μενει διπλα αλλα δεν εχουν κ πολυ χρονο, δε μου την κρατανε ποτε αλλα τους την παω κ ερχονται συνεχεια κ τη βλεοπουν κ βλεπω τι γλυκουλιδες που ειναι μαζι της κ λιώνω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...