Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ο θηλασμος ειναι ευτυχως μια θετικη μοδα. Οντως μεγαλη ξεφτυλα η εναλλακτικοτητα των πλουσιων. Τυγχανει να εχω δει το ντοκυμαντερ για τη χιλη και οντως η κατασταση δε σωζεται αμα βαλω λαμπτηρες χαμηλης καταναλωσης η αμα αφησω το νερο να τρεξει για 15 δευτερολεπτα, απ'τη στιγμη που οι κυβερνησεις πουλανε το νερο σε εταιριες (το λεω και μου ρχεται να γελασω ειναι πραγματικα αδιανοητο) οι οποιες το γυρνανε στη φυση σε αθλια κατασταση. Απλα ο καθενας κανει ο,τι μπορει οπως λες...αλλος κανει ακτιβισμο, αλλος διαδιδει ιδεες, αλλος αλλαζει απλως την καθημερινοτητα του σε μικρο η μεγαλο βαθμο. Αποψη μου ειναι πως δεν πρεπει να παραιτουμαστε και να λεμε 'δε γαμιεται' γιατι ετσι δεν αλλαζει τιποτα. Οι κυβερνησεις σιγα μη νιαστουν...τις λυσεις για τους εαυτους τους τις εχουν ετοιμες. Οταν οι λαος λεει 'ναι και τι να κανω τωρα' και συνεχιζει και βλεπει τηλεοραση, η εξουσια θα συνεχισει να τον γαμαει...οταν απηβδησει και ξεσηκωθει γινονται ομορφες προσπαθειες οπως στην Μαριναλεντα http://www.koutipandoras.gr/?p=533

Και ειναι η προσωπικη μου αποψη πως τετοιες ιδεες πρεπει να ακουγονται για να μην ξεχναμε...

Σορρυ για τη γλωσσα με επιασε το επαναστατικο μου!!

Ρε κοριτσια ασχετο, αλλα εσας ξεκαρδιζονται??? Εχω ανακαλυψει οτι πεθαινει στο γελιο οταν χορευω μαζι του η οταν ειμαι απο πανω του και κουναω υστερικα τα μαλλια μου...εχει πολυ γελιο ρε...του το κανω συνεχεια και ξεκαρδιζεται και τρελενομαι!!!

θα το δω το ντοκυμαντερ που λες. ρε γμτ η δικια μου για να ξεκαρδιστει θελει πολυ προσπαθεια, σε καποια φαση ξεκαρδιζοταν οταν της μιλουσαμε εντονα κ τη χαιδευαμε ψηλα στο στηθος, μετα οσο κ νασ το καναμε δε γελουσε, μετα βρηκαμε να τρανταζουμε το κρεβατι να χοροπηδαει, γελασε μια 2 φορες παει κ αυτο, μετα της φιλουσα τα μαγουλα δεξια αριστερα γρηγορα ξεκαρδιζοταν μετα τπτ κ μ αυτο, ειναι λιγο δυσκολη δεν ξερεις ποτε τι θα την κανει να γελασει εχουμε λιωσει στυην προσπαθεια να την κανουμε να γελαει κ ξαφνικα μπορει να γελασει με κατι που δεν το περιμενεις. προχτες της τραφγουδησε ο μπαμπας της κ γελασε. εσας στριφογυρνανε;;;; εμενα γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

B.planet Οριακά με τα συμβατικά υπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν το ποσοστό αυτο η μόλυνση του περιβάλλοντος .....μπλα μπλα ....τα γνωστά αλλα και το υψηλό ποσοστό που έχουν σαν όριο.όσο για τις απαγορεύσεις που ανέφερα να σου πω πως και στα βιολογικά γίνονται συνεχώς απαγορεύσεις σε φάρμακα βγ;ζουν συνεχώς καινούριους καταλόγους που σημαίνει ένας παραπάνω λόγος να τα αμφισβητούμε.

Όσο για τη Γερμανία που έλεγα θυμήθηκα μια περίπτωση που είχαν βρει βενζοικο νατριο σε τρόφιμα που είχα Κάνει εξαγωγή εγω και στο δικό μας τελωνείο δεν ξέρανε ούτε καν τι είναι και απο που προήλθε τους έστειλαν τότε οι γερμανοί μια αναφορά 37 σελίδες και φρικαραν....στην Ελλάδα έχουμε φάει πολυ απο αυτο.....είναι συντηρητικό εψιλον και δεν έχει να Κάνει με τα βιολογικά....μπορει να έχουν και εκείνα.

Γιαυτο οποία πάρει απόφαση να Κάνει βιολογική διατροφή παθιασμενη γνώμη μου είναι να Κάνει μια ανάλυση σε κάποια βιολογικά τρόφιμα και να Κάνει σύγκριση με τους καταλόγους άλλων χωρών όπως για παράδειγμα της Γερμανίας που έτυχε να γνωρίζω και μετα ας μετρήσει ποσά απο τα λεφτά της πήγαν χαμένα......δεν θα πήγαν όλα αλλα πολλα απο αυτα.....

Αν ο άντρας μου τον έχει αγκαλια και το μωρο δεν βλέπει εμένα και πάω ξαφνικά και του μιλήσω γελάει πολυ έντονα γενικά είναι πολυ γέλαστουλης και αγαπάει πολυ εμένα και την αδερφουλα του όταν δει την Κυριακή Κάνει σαν να τον χτυπάει ρεύμα.

Ο μπεμπουλης δεν ξανα έκανε εμετο εύχομαι να το ξεπερασαμε ότι και να ήταν αλλα δεν τρωει πολυ ακόμη τον ξυπναω κάθε δυο ώρες και του δίνω λίγο λίγο


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Χμ καταλαβα...τελικα αμα δεν εχεις τα δικα σου ζωα-φυτα δεν μπορεις ποτε να ξερεις με τι βλαβερες ουσιες εχουν μεγαλωσει.

Το δικο μου το μαιμουδι, στην αρχη απλως χαμογελουσε, μετα αρχισε να ξεκαρδιζεται σε ανυποπτο χρονο με καποια πραγματα, τα οποια επαναλαμβαναμε με τον αντρα μου συνεχως αλλα τιποτα. Τωρα εχουμε βρει οτι ξεκαρδιζεται με τα μαλλια μου, το χορο και το πιο προσφατο...τρελενεται να βλεπει τη σκυλιτσα της μαμας μου να τρεχει,πηδαει κλπ. πολυ γελιο! Αλλα μονο οταν εχει το καταλληλο mood. Οταν γελαει ετσι ειναι η αγαπημενη μου ωρα της μερας...ξεχναω και κουραση και ολα!! Επισης γυρναει, κυριως απο μπρουμυτα-ανασκελα αλλα και το αντιστροφο.


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!!

Εγω αυτα με τα βιολογικα και ης χορτοφαγικες διατροφες δεν το εχω καθολου....Γενικα ειμαι το αντιθετο απο αυτο που ειναι στη μοδα......Κρεας παντως δεν τρωω για λογους πιθανς αλλεργιας της μικρης στο γαλα.....Ελπιζω να μην με κλεισουν φυλακη και εμενα για αμελια......

Οσο για τα βιολογικα...θα συμφωνησω με την Νινη-Κυριακη ολα θελουν το μετρο τους....Εγω το ηξερα οτι και στα βιολογικα βαζουν χημικα και οτι ο ελεγχος ειναι μηδαμινος γενικοτερα.....Παρ'ολα αυτα υπηρχε ενα φεγγαρι που αντεχα οικονομικα και ψωνιζα βιολογικα....Τωρα οτι καλυτερο βρω παιρνω.....

Νινη κυριακη πως ειναι ο γιος σου?Ρε προσεξε το αυτο με την αλλεργια...Μηπως κανει εμμετο λογω αλλεργιας.....

Τα αλλα κοριτσια θελω να ξερω που χανονται....

ΕΛσουλα?sun sun? καλλιοπακι?ballshine? ποπι? ειχες μεινει οτι ηταν αρρωστουλα...τι κανει?

Fine πως παει το αντρακι σου? αναρρωσε?

και εμενα γυρναει η μικρη...Το βραδυ οταν ξυπναει παντα την βρισκω μπρουμυτα να με κοιταει με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια......Τωρα θα την βαλω σε ενα στρωμα που εχουμε κατω στο πατωμα για να μπορει να γυρναει με την ανεση της....Ειναι ενα σταδιο αναπτυξης και αυτο...

Και εμεις εδω ειμαστε ελαφρως σοβαρες....Αν και ολη την ημερα χαμογελαει δυσκολα ξεκαρδιζεται....Συνηθως κουναω μια κουβερτα μεγαλη με κροσια απο πανω της για να ξεκαρδιστει.....Εννοειτε οτι μου φτιαχνει τη διαθεση και οτι ειναι οτι πιο ομορφο εχω ακουσει ποτε!!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ καταλαβα...τελικα αμα δεν εχεις τα δικα σου ζωα-φυτα δεν μπορεις ποτε να ξερεις με τι βλαβερες ουσιες εχουν μεγαλωσει.

Το δικο μου το μαιμουδι, στην αρχη απλως χαμογελουσε, μετα αρχισε να ξεκαρδιζεται σε ανυποπτο χρονο με καποια πραγματα, τα οποια επαναλαμβαναμε με τον αντρα μου συνεχως αλλα τιποτα. Τωρα εχουμε βρει οτι ξεκαρδιζεται με τα μαλλια μου, το χορο και το πιο προσφατο...τρελενεται να βλεπει τη σκυλιτσα της μαμας μου να τρεχει,πηδαει κλπ. πολυ γελιο! Αλλα μονο οταν εχει το καταλληλο mood. Οταν γελαει ετσι ειναι η αγαπημενη μου ωρα της μερας...ξεχναω και κουραση και ολα!! Επισης γυρναει, κυριως απο μπρουμυτα-ανασκελα αλλα και το αντιστροφο.

εδω η νινι - κυριακη λει οτι κ αυτα που εβαζαν ελεγχομενα στο θερμοκηπιο παλι με βλαβερες ουσιες κατεληγαν, νινι - κυριακη αν δε βαριεσαι πολυ εξηγησε μας πως συμβαινει αυτο. εμεις παντως εχουμε θερμοκηπιο κ λλαχανοκηπο (οι γονεις μου δλδ) κ εχουμε πολλα πραγματα. το αστειο ειναι οτι επειδη εμεις εχουμε συνηθισει να τρωμε αγνα πραγματα δε μας κανει κατι εντυπωση ουτε το λεω οτι ειναι δικα μας το θεωρω δεδομενο (σε αντιθεση με μια φιλη που οταν μας καλει στο σπιτι της το βροντοφωναζει φατε ειναι βιολογικα κ δινει 200 ευρω στα βιολογικαδικα το μηνα. τα θεωρω πολλα χρηματα με 50 ευρω το μηνα αγοραζες ολη τη λαικη) τεσπα το καλοκαιρι λοιπον οποιος ερχοταν σπιτι για φαγητο συγκλονιζοταν με τη ντοματοσαλατα, μου ελεγαν καλα τι ντοματες ειναι αυτες κ ελεγα εγω α ειναι απ τον κηπο μας. χαρακτηριστικη περιπτωση ενας συναδελφος του αντρα μου αθηναιος που χαμε παραγγειλει πιτσες κ ειχα κοψει κ σαλατα δεν εφαγε ουτε ενα κομματι πιτσα μονο σαλατα. ολο το βραδυ παραμιλουσε. επισης εχουμε μια κατσικα 2 κατσικακια κ 2 αρνακια. απο την κατσικα παιρνουμε οσο γαλα μενει συνηθως λιγο γτ το τρωνε τα κατσικακια κ το κανουμε τυρι, γιαουρτι , τραχανα η το πινει ο αδερφος μου αλλα γενικα ειναι πολυ λιγο συνηθως περισσευει μονο ενα ποτηρι ισα για να πιει ο αδερφος μου. blue planet sorry που θα σε στενοχωρησω αλλα θα τα φαμε ομως. βεβαια ολα αυτα εχουν κοστος κ θελουν χρονο κ τοπο να τα κανεις, οποτε ισως κ να βγαινει μια η αλλη με τη φιλη που αγοραζει βιολογικα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ο δικός μου μπουλουκος δεν γυρνάει και δεν έχει και τάσεις.....μάλλον γιατί είναι μπουλουκακι.

Σήμερα χόρευε η Κυριακή και μπεμης γελούσε με λυγμους έγινε καλα ο καημενος

Κάνατε το εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας?αν θυμάμαι καλα είναι μέχρι τον έκτο και είμαι δυο δόσεις και είναι πόσιμο αλλα δεν μου είπε τπτ η παιδιατρος ακόμη και αν θυμάμαι καλα δεν το καλύπτει κανένα ταμείο και Κάνει εξήντα ευρώ το κάθε ένα.εμείς σίγουρα θα το κάνουμε γιατι η Κυριακή με το σχολείο μια γαστρεντεριτιδα θα την φέρει τουλάχιστον να είναι ήπια


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Για την βιολογικοσυζητηση.

Η μόλυνση του εδάφους είναι η χειρότερη μόλυνση για το φυτό στην σχολή κάναμε πειράματα που ο διπλανος μας έξω απο το θερμοκήπιο έκανε απολύμανση εδάφους με κάποιο ισχυρό φυτοφαρμακο με την βροχή έκανε βόλτα στο δικό μας θερμοκήπιο αυτός ο άνθρωπος είχε μολύνει και το νερό της γεώτρησης που πήραμε νερό και δεν έβαζε λιγάκι όσο να πεις γιατί οι αγρότες έχουν αυτο το κακο ραντιζουν για παράδειγμα γιατί είδαν τον διπλανό να ραντιζει και όχι γιατί το έχει ανάγκη το φυτό βάζουν τις ίδιες ποσότητες φυτοφαρμακου με τον ξαδερφο τους χωρίς να Πρέπει και αυτο γιατί δεν υπάρχει μια σχολή για αγρότες......οι γεωπόνοι δίνουν ότι ναναι και τα παίρνουν Απο τις εταιρείες και παει λέγοντας....σημείωση ο διπλανος δεν είναι ένας αλλα συνήθως τέσσερις μου έχει τύχει σε παραλλαβη βιολογικής ελιάς να βγάλουμε παραπάνω απο το μισό χωράφι του αγρότη συμβατικό γιατί οι διπλανοι του ήταν συμβατικοι αν παίρναμε μικρότερο δείγμα όμως θα χανόταν μέσα στα ποσοστά.... Πιστεύω να το πιασατε.....?!!!!!.το θέμα γινεται ακόμη μεγαλύτερο αν πω για το τι φυτοφαρμακο έχει ένας σπόρος υβριδιο και οι έρευνες για τα υβρίδια δεν σταματάνε ποτε....ανθεκτικό στην ξηρασία....σε έναν ιό.....κ.τ.λ.βεβαια στη βιολογική χρησιμοποιούν σπόρους με ειδικούς αλλα αυτο δεν σημαίνει καθαρούς

Μια και έχουμε αυτη την συζήτηση θα ήθελα να σας πω για τις έλιες κάτι που συνάντησα και είναι πραγματικό δηλητήριο....ναπροσεχετε πολυ τις μαύρες έλιες τις γλυκιες αν αυτές πωλούνται στην λαϊκή.

Υπάρχουν μαύρες φυσικές και μαύρες βαμενες οι βαμενες πωλούνται μόνο σε κονσέρβα και είναι άκρως επικίνδυνες να πωλούνται χύμα στην λαϊκή παρόλαυτα τις συνάντησα σε λαϊκή της Θεσσαλονίκης δυστυχώς είναι νέο προϊόν στην Ελλάδα μόλις εφτα με δέκα χρόνια έχει που κυκλοφορήσει στην Ελλάδα έχουν πολλα χημικά και στην κονσέρβα αλλα χύμα είναι σκέτο δηλητήριο απαγορεύεται απο το υγειονομικό αλλα ποιος θα Κάνει έλεγχο στην λαϊκή....που να τρέχουν....τεσπα παρένθεση ήταν αυτο


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

neFel ότι μπορείς να ποφυγεις απλά το αποφευγεις όλα έχουν μέσα κάτι όσο λιγότερο τόσο καλύτερα θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου γιατικαι εμείς έχουμε κήπο απλά δεν είναι όλα τόσο αγνά όσο μας φαίνονται αλλα σίγουρα καλύτερα απο το να δίνεις μια περιουσία και στη ουσία να τρως ελάχιστα καλύτερο προϊόν το οποίο δεν αξίζει για τιμη που έχει κοινός σου πιάνουν τον κωλο κανονικά σορυ για την έκφραση βιολογικά κορίτσια αλλα δεν είναι εποχές για βιολογικά αλλα είναι για λαψανοκοιπους και γλάστρες στο πλυσταριο!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!Κι εμεις δεν γυρναμε και δεν τον βλεπω να τον ενδιαφέρει και ιδιαίτερα το σπορ.Εχουμε καθυστερησει λιγο σ'αυτό το θέμα...Απο γέλια και λογάκια άλλο τπτ πάντως.Ειδικά οταν παίζει με τον μπαμπά του ξεκαρδιζεται!:-PΜε τα φρουτάκια μας τα πάμε μια χαρα,μας αρέσουν αλλά εχουμε ενα προβληματάκι,τις 2 τελευταίες μερες που τρωει κανονικο γευμα με φρουτα μετα απο 2-3 ωρες κανει νερουλα κακακια(συγγνωμη για τις λεπτομέρειες)Λετε να του δημιουργουν κάποιο προβλημα τα φρούτα?ή ειναι αρχη και θα τα συνηθισει?λεω αν συνεχιστει αυτο να κανω ενα τηλ στην παιδίατρο.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!Κι εμεις δεν γυρναμε και δεν τον βλεπω να τον ενδιαφέρει και ιδιαίτερα το σπορ.Εχουμε καθυστερησει λιγο σ'αυτό το θέμα...Απο γέλια και λογάκια άλλο τπτ πάντως.Ειδικά οταν παίζει με τον μπαμπά του ξεκαρδιζεται!:-PΜε τα φρουτάκια μας τα πάμε μια χαρα,μας αρέσουν αλλά εχουμε ενα προβληματάκι,τις 2 τελευταίες μερες που τρωει κανονικο γευμα με φρουτα μετα απο 2-3 ωρες κανει νερουλα κακακια(συγγνωμη για τις λεπτομέρειες)Λετε να του δημιουργουν κάποιο προβλημα τα φρούτα?ή ειναι αρχη και θα τα συνηθισει?λεω αν συνεχιστει αυτο να κανω ενα τηλ στην παιδίατρο.

Εμεις παλι εχει κανα μηνα που κανει κακα 1 στις 10 οταν κανει κανει για 2-3 μερες να καθαρισει κ μετα παλι απο 10 μερες. παιδια σημερα μας εσκασε για να γελασει κ δε γελασε κανω τα παντα ολη μερα εχω ψοφησει απο την κουραση να την κανω να γελασει, ηρθε κ ο μπαμπας της το βραδυ απο τη δουλεια παλευαμε 1 ωρα κ οι 2 μαζι να την κανουμε να γελασει χαιροταν το διασκεδαζε αλλα δεν ξεκαρδιζοταν το σκατουλι. στο τελος εβγαλε μια τεραστια γουλ,ια κ ησυχασαμε κ μετα της πηρε μιση ωρα να κοιμηθει , προσπαθουσε να τραβηξει την προσοχη μας με καθε τροπο δεν μπορουσε να διωξει την υπερενταση απο αυτα που της καναμε, τωρα παντως ξεραθηκε. για τα νερουλα κακα δεν ξερω


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελσουλα εγω αυτο το θέμα το είχα στην Κυριακή και μου είχε πει η παιδιατρος αν δω και συνεχίζει να βάλω για λίγες μέρες λίγο ρυζαλευρο μέσα στα φρούτα όχι πολυ μια κουταλιτσα έβαζα αλλα βοήθησε πολυ μετα έστρωσε και συνέχισαν με σκετς φρούτα είναι μέχρι να το συνηθίσει.πάντως απο όσο ξέρω το χρώμα ενολει περισσότερο παρά το νερουλο πες τον παιδιάτρο σου και τι χρώμα έχουν μήπως συνέπεσε με καμία ιωσουλα.

Έχει πολυ κρύο βαρέθηκα μέσα άντε να στρώσει ο καιρός............

Εσάς πόσες ώρες κοιμούνται μέσα στην ημέρα?ο δικός μου θέλει μετα απο κάθε γεύμα υπνακο με νανουρισμα......και αν τον ξυπνήσει η Κυριακή με καμία τσιριδα φτουβκαι απο την αρχη!!!!τώρα που βλέπω και το τουρκικό αγα τον φωνάζω!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Ελσουλα εγω αυτο το θέμα το είχα στην Κυριακή και μου είχε πει η παιδιατρος αν δω και συνεχίζει να βάλω για λίγες μέρες λίγο ρυζαλευρο μέσα στα φρούτα όχι πολυ μια κουταλιτσα έβαζα αλλα βοήθησε πολυ μετα έστρωσε και συνέχισαν με σκετς φρούτα είναι μέχρι να το συνηθίσει.πάντως απο όσο ξέρω το χρώμα ενολει περισσότερο παρά το νερουλο πες τον παιδιάτρο σου και τι χρώμα έχουν μήπως συνέπεσε με καμία ιωσουλα.

Έχει πολυ κρύο βαρέθηκα μέσα άντε να στρώσει ο καιρός............

Εσάς πόσες ώρες κοιμούνται μέσα στην ημέρα?ο δικός μου θέλει μετα απο κάθε γεύμα υπνακο με νανουρισμα......και αν τον ξυπνήσει η Κυριακή με καμία τσιριδα φτουβκαι απο την αρχη!!!!τώρα που βλέπω και το τουρκικό αγα τον φωνάζω!!!!!

k εμενα εχει κανα μηνα που το χει ξεκινησει αυτο το τροπαρι μετα τυο φαι καθε 2 ωρες δλδ θελει κουνημα κ υπνο, την παιζω ομως πρωτα λιγο μη μου χαζεψει απο τον πολυ υπνο, αν δεν την κουνησω γινεται χαμος απο τη γκρινια της, δε θελει ουτε αγκαλια, ουτε μαρσιπο, ουτε τπτ, ηρεμει , καθεται με ανοιχτα ματια κ μετα κοιμαται, αν την δωβ ηρεμη κ πω μωρε η καημενη καθεται μοναχουλα της ας της μιλησω λιγο, αρχιζει την τσιριδα κ λεω εγω φταιω που σου μιλησα σκατουλι. καθομαι κ εγω ακινητη στην καρεκλα κ κουναω , λιγο να τριξει η καρεκλα ξυπναει, εχουν σπασει τα νευρα μου λεμε ολη μερα κλεισμενη σπιτι να κουναω. εγω δεν την εμαθα ουτε σε ησυχια, ουτε με κουνημα αλλα απ οτι φαινεται οτι θελει το ζηταει. δεν αντεχω αλλο με το κρυο, κ τη βροχη ολη μερα μες στο σπιτι δεν αντεχω


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!Κι εμεις δεν γυρναμε και δεν τον βλεπω να τον ενδιαφέρει και ιδιαίτερα το σπορ.Εχουμε καθυστερησει λιγο σ'αυτό το θέμα...Απο γέλια και λογάκια άλλο τπτ πάντως.Ειδικά οταν παίζει με τον μπαμπά του ξεκαρδιζεται!:-PΜε τα φρουτάκια μας τα πάμε μια χαρα,μας αρέσουν αλλά εχουμε ενα προβληματάκι,τις 2 τελευταίες μερες που τρωει κανονικο γευμα με φρουτα μετα απο 2-3 ωρες κανει νερουλα κακακια(συγγνωμη για τις λεπτομέρειες)Λετε να του δημιουργουν κάποιο προβλημα τα φρούτα?ή ειναι αρχη και θα τα συνηθισει?λεω αν συνεχιστει αυτο να κανω ενα τηλ στην παιδίατρο.

Καλημερα!!!

ΕΛσουλα μου τα νερουλα κακα ειναι διαρροια και τ ο παρουσιαζουν μερικα παιδια με τα φρουτα γιατι τα φρουτα και ιδιαιτερα οι χυμοι περιεχουν μια ουσια....αν δεν κανω λαθος σορβιτολη ....η οποια δημιουργει διάρροια.....Το οτι το κανει μονο μια φορα δεν ειναι ανησυχητικό...ΕΓω θα ειχα παρει βεβαια τον παιδιατρο τηλεφωνο....αλλα αν θες την γνωμη μου θα μπορουσες να αυξησεις λιγο την ποσοτητα της μπανανας μεσα στη φρουτοκρεμα.....

Οσο για το χρωμα που λεει η νινη κυριακη εγω νομιζω οτι με την εισαγωγη στερεων τροφων ετσι κι αλλιως αλλαζει το χρωμα οποτε δεν μπορεις να ξερεις.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Nefel Στο ρηλαξ τον βάζω και τον κουναω και βάζω και τα παιχνίδια απο πάνω για να ζαλιστει!!!!σαν εκείνη την διαφήμιση με το τυρί!!!!!!

Και εγω του μιλάω καμία φορα και μετανιωνω γιατί ξεκινάει την γκρίνια.....με τι να ασχοληθούν και αυτα μωρε αν μπουσουλισουν θα αποκτήσουν ενδιαφέροντα!!!!!κΙ εμείς θα έχουμε αλλα τρεχαματα.......


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

χάθηκα κορίτσια, αλλά δικαιολογημένα. Μια ο βήχας της μικρής, μια τα δέκατα τα δικά μου, μια όλα τα υπόλοιπα μες τη βδομάδα, γέννησε και η κουμπάρα μου, και το βράδυ της ίδιας μέρας ο άνδρας μου έβγαλε αίμα από τη μύτη ή το στόμα στο μαξιλάρι. Γαστρορραγία είπανε και αύριο πάει για γαστροσκόπηση με μέθη γιατί με την ξυλοκαϊνη μόνο έκανε 2 βαρβάτους εμετούς με αίμα όταν πήγανε να του βάλουν σωληνάκια. Αυτά τα ωραία! Αύριο στο νοσοκομείο θα τον πάρω μάλλον μαζί γιατί δεν έχω βγάλει γάλα και δεν ξέρω πόσες ώρες θα μας πάρει. Ξένο πάλι έχω ένα κουτί για να δώσω αλλά δεν το θέλω...

ο μπέμπης δεν γυρνάει καθόλου όπως κ η αδερφή του. μάλλον από το πάχος χαχα! μας κάνει όμως συνέχεια φωνούλες και χαμόγελα κ είναι πολύ ήσυχος!

νινι το rotateq το 'χα κάνει στην Κάτια και δεν αρρώστησε ποτέ από γαστρεντερίτιδα. Μια δυο διάρροιες θυμάμαι ως τώρα. Νόμιζα οτι το κάνανε πιο νωρίς ακόμα. Εμείς το πρώτο εμβόλιο θα το κάνουμε 16 του μηνός γιατί λόγω της δερματίτιδας μας είχε πει ο δερματολόγος καλύτερα να μην κάνουμε όσο είναι σε έξαρση. Τώρα καθάρισε το πουλάκι μου και είναι όπως πρέπει. Ασπρούλης γενικά είναι με γκρι ματάκια και ανοιχτά μαλλάκια. Του πέσανε όλα της γέννας.

zoim και εμάς η παιδίατρος είχε πει για 5 γεύματα αλλά εμείς κάναμε οτι δεν ακούσαμε. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να κάνουν γύρω στα 8 γεύματα τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά. οι παιδίατροι δεν ξέρουν από θηλασμό να ξέρεις..απλώς να δηλώνουν υπέρμαχοι ξέρουν


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...