Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

sunsun πολλα δεν ξερουν οι παιδιατροι το ξερω απο φιλους ,που τους ακουω πως μιλανε για μας κ με τι σιγουρια λενε τα πιο ασχετα πραγματα ασε μη μιλησω καλυτερα. ρε συ απο τι επαθε γαστροραγια παει ο νους σας;;; ενημερωσε μας αυριο. εγω εχω κανει πολλες γαστροσκοπησεις χωρις μεθη. παρε κ το μικρο να ξεμπερδευετε μια ωρα αρχιτερα. η δικια μου καθεται καθε μερα μπρουμυτα κ παιζει με τα παιχνιδια κ στριφογυρναει, ειναι κ στυλακι ομως. εχω καταλαβει οτι πρεπει να τα βαζουμε μπτουμυτα στο πατωμα να δυναμωσουν μπας κ μπουσουλησουν μια ωρα αρχυτερα κ ησυχασει το κεφαλι μας. τα ποερισσοτερα μωρα δεν μπουσουλανε περπατανε κατευθεια αλλα αμα μπουσουλησουν γυρω στους 7 μηνες ειναι σδωτηριο πιστευω. γενικα ομως δεν ενθουσιαζεται τοσο με τις νεες τις κινητικες ικανοτητες, εχει εστιασει στην ομιλια πιο πολυ. θελει να πει μαμα ανοιγοκλεινει τα χειλακι σα να λεει μαμα, οταν τη βλεπω να το κανει παω απο πανω τησ κ της κανω μαμα κ ξετρελαινεται. απο χτες εχει που φρεναρει μετα το κλαμα κανοντας πρπρπρπρπρ τα χειλακια μπρουουυουου κατι τετοιο τελος παντων. Σημερα την ειχαμε κατω κ παιζαμε κ ειχε πορωθει μια ωρα εκανε αυτο πρπρπρπρ ,πρπρπρπρπρ κ σαλια παντου το καναμε κ εμεις το ξανακανε δε σταματαγε με τιποτα κ μετα στο καροτσι ολη την ωρα κ μετα εκανε συνδυασμους οσων ξερει, αεπρπρπρπρ , αποκοιμηθηκε τωρα κανοντας αυτο. κ τις τελευταιες μερες κλαιει δισυλλαβα, α βαβαβαβα μπουουου!!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μάλλον έλκος.. δεν θέλει ο ανδρας μου (και η πεθερά μου) να πάρω το μωρό μαζί!! πού να το πας στη βρώμα κτλ. μου λένε.. δεν μπορώ να πάω κόντρα τώρα και μάλλον δεν θα πάω ούτε εγώ :[ ! εσύ γιατί είχες κάνει γαστροσκοπήσεις; ο δικός μου χρόνια τώρα έχει πρόβλημα με το στομάχι αλλά απέφευγε τη γαστροσκόπηση και έπαιρνε κανα ζαντακ, μέχρι και θεραπεία με αντιβίωση έκανε για ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού... προχθές όπως σου είπα έκανε εμετό όταν μπαίνανε τα σωληνάκια μέχρι που τα 'βγαλε μόνος του από τη μύτη. Κατά τα άλλα κάνει τον γιατρό αλλά χ...ται!

Η μικρή μου μπορεί να μη γυρνούσε και να μην μπουσούλησε, αλλά από γλώσσα ΡΟΔΑΝΙ όχι αστεία! 18 μηνών έκανε προτάσεις ολόκληρες..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Sun sun Περαστικά σας εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και όλα να πανε καλα.και εγω δεν θα ήθελα το μωρο μέσα στο νοσοκομείο.καλύτερα που δεν θα πάτε θα είσαι με την σκέψη εκεί.

Δεν θυμαμοι ρε συ ποτε ήταν το εμβόλιο κρίμα αν το χάσαμε γιατί και εμένα η κυρίακη δεν έπαθε καθόλου γαστρεντεριτιδα και έκανε παρέα συνέχεια με παιδάκια Πο πήγαιναν σχολείο.

Όσο για την ομιλία και η Κυριακή μίλησε πολυ νωρίς δεκατρεία μηνών μιλούσε κανονικά και πολυ καθαρά και περπάτησε λίγο πριν τα γενέθλια της αλλα το κακο είναι πως μιλούσε και μιλάει πολυ καθαρά και δεν έχει πλάκα...εύχομαι ο Μπεμπης να μας πει κανένα στραβό...το μόνο που λέει η Κυριακή είναι το πεφτεδακι και του κουμπησε που σημαίνει πατά το κουμπί και όχι ακουμπήσε και δεν τα διορθώνω με τπτ.

Σήμερα άφησα τον μπουλουκο μέσα στο κρεββατι του και τον βρήκα με τα πόδια απο έξω και όχι οριζόντια κάθετα αλλα να γύρισε δεν μπορει ακόμη.....θέλει δίαιτα για να το καταφέρει.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Sunsun περαστικα σας !!!Τι να πω....Δυσκολη η γαστροραγια βρε....Και πρεπει να υποφερει πολυ και αυτος....

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα!!!Φαγαμε και το εμβολιο μας....

Το Rotateq επελεξα να μην το κανουμε......

http://www.merckvaccines.com/Products/Rotateq/Pages/rotateq.aspx

Πρωτον δεν καλυπτει ολους τους ιους της γαστρεντεριτιδας...Μονο εναν....δευτερον εχει παρενεργειες...και τριτον δεν μου αρεσει να φορτωνω το παιδι σε αυτη την ηλικια με φαρμακα.....

Και η παιδιατρος μου επισης δεν το συστηνει...

Τωρα αν νινη-κυριακη η κορη σου δεν αρρωστησε θα ελεγα αυτο οφειλετε στο οτι ειναι μαλλον γερος οργανισμος στο οτι ειναι μαλλον τυχερη μεχρι τωρα και οχι τοσο στο εμβολιο....Και το λεω γιατι δεν μου αρεσει να θεοποιούμε τα φαρμακα λες και ειναι οι σωτηρες μας!!!!!

Κατα τα αλλα και εμενα ο μικρος δεν γυρνουσε σε αυτη την ηλικια...Τον ενδιεφεραν αλλα πραγματα να κανει πρωτα!!!!

Ολα στα παιδια μας ειναι θεμα προτεραιοτήτων...Αυτα οριζουν τι ειναι πιο σημαντικο να κανουν πρωτα......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Sunsun περαστικά σας κοριτσι μου...Καλημέρα και στις αλλες μανούλες.Κορίτσια βάζετε καθόλου τα παιδάκια σας να πατανε στα ποδαράκια του(εννοώ στην αγκαλιά σας,στα ποδια σας)Την τελευταία φορά που πηγαμε παιδίατρο μου είπε να μην τον βαζουμε στα ποδαρακια γιατι αυτος είναι ένας λόγος που τα παιδάκια αρχίζουν να πατάνε στις μυτες οταν ξεκινανε το περπάτημα.Μας είπε οτι πρεπει πρωτα να στηριζει καλα τη μεσούλα να καθετε καλα.Το θέμα ειναι οτι ο μικρος οταν κάθεται στην αγκαλιά μας ερχεται μπροστα, παταει στα ποδαράκια και προσπαθεί να σηκωθει,ησυχια δεν έχει.Η αλήθεια είναι οτι παταει στις μυτούλες

του οταν τον κραταμε ορθιο.εσας το κάνουν αυτό?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πραγματικα το μικρα μας απο μονα τους οριζουν τι ειναι σημαντικο γι αυτα. κ η δικια μου σας ειπα γυριζει αλλα δε το κανει γτ της αρεσει ισα ισα που γυρναει κ δεν παιρνει χαμπαρι οτι κατι αλλαξε, δε χαιρεται σα να κανε κατορθωμα παρολο ποου χειροκροταμε κ της λεμε μπραβο. παρολα αυτα για κανα 5λεπτο της αρεσει μπρουμυτα μετα αρχιζει η γκρινια. οσο για το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας βαρεθηκα να ψαχνομαι , να αμφισβητω τους γιατρους κτλ κτλ, τωρασ βλεπω στη σελιδα του παπαβεντση στο φεισμπουκ συζητανε για το μητροταν κ προτρεπουν τις μαμαδες να μη το παιρνουν κ οτι κ αυτες ηταν ψαγμενες κ δε το πηραν γτ αναστελει τη γαλουχια κ τους απαντησε ο γιατρος οτι κ αυτος το δινει κ τους παρεθεσε κ τις οδηγιες χρησεις κ οτι πρεπει να το περνουμε για να μην εχουμε θεμα με ατονια μητρας. ρε δεν ειμαστε καλα μεχρι κ καταγγελιες προτρεπουν να κανουμε αμα δε μας ενημερωσουν οτι μας εδωσαν το συγκεκριμενο χαπι. ρε δεν παμε καλα αντι να λεμε ευχαριστω που εχουμε περιθαλψη, γιατρους κ νοσοκομεια καθομαστε κ το ψηριζουμε. οταν υπαρχουν ενα σωρο παιδια που αδυνατουν να κανουν εμβολια γτ ο μπαμπας τους απολυθηκε κ δεν εχουν ασφαλεια. ναι μπορει το rotarix να μην ειναι καλο εμβολιο να δημιουργησει κ εγω δεν ξερω τι αλλα το καναμε κ οθεος βοηθος κουραστηκα απο ολη αυτη την αμφισβητηση. to den παμε καλα προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν παει σε καποια συγκεκριμενη κοπελα, ειναι τροπος του λεγειν κ συμπεριλαμβανω κ τον εαυτο μου μεσα σε αυτους. ο γιατρος μου πε το εξης, ναι δεν πεθαινουν παιδια στην ελλαδα απο ρατοιο αλλα στην αφρικη πεθαινουν κ σε χωρες που υπαρχει φτωχια κ εξαθλιωση κ στην ελλαδα δεν ξερεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα. τα προηγουμενα χρονια ηταν μοδα μην κανουμε εμβολια στα παιδια γτ ειχαν παρενεργειες , νασ δω τωρα που κοντα το 1/3 των παιδιων ειναι ανεμβολιαστα γτ δεν εχουν βιβλιαρειο ποια θα ρισκαρει να μην κανει εμβολια στο παιδι της;;; εγω παντως οχι.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

nefel το μητροταν δεν είναι για να σταματήσει το γάλα; οι γιατροί είναι υποχρεωμένοι να βοηθούν και να υποστηρίζουν τις μητέρες στην προσπάθειά τους να θηλάσουν όχι να τις αποτρέπουν όπως γίνεται πολύ συχνά στην Ελλάδα. ή είναι για τις συσπάσεις της μήτρας; πλάκα πλάκα στην πρώτη καισαρική δεν πρέπει να μου είχε δώσει χάπια και πονούσα λιγότερο. Τώρα που μου έδωσε η άλλη γυναικολόγος πονούσα πολύ, ίσως γιατί με το θηλασμο ούτως ή άλλως εκκρίγνεται η ορμόνη που βοηθά στις συσπάσεις. Προσωπικά πιστεύω σε αυτό που λέει ο κ. Παπαβέντσης γιατί είναι παιδίατρος/πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού. Για τους άλλους είναι που είμαι επιφυλακτική!

Στην κουμπάρα μου που γέννησε πριν από λίγες μέρες, πριν βγει από το μαιευτήριο της είπε ο παιδίατρος να 'χει για το ΣΚ γάλα ξένο στο ντουλάπι μη τυχόν και χρειαστεί! το στήθος της εντωμεταξύ που την είδα ήταν τούμπανο από γάλα και το μωρό θήλαζε... Επίσης μαία της είπε να μην τρώει αρκετά φαγητά μεταξύ των οποίων πράσινα λαχανικά και χόρτα για να μην κάνει κολικούς. Δεν νομίζω να ισχύει γενικά προληπτικά..

η γαστροσκόπηση τελικά εδειξε γαστροοισοφαγική παλλινδρόμηση και δύο πολύποδες που βγήκαν... όλα καλά... σας ευχαριστώ για τις ευχές!

το rotateq / rotarix είναι πόσιμα, δεν είναι μέσα στα υποχρεωτικά εμβόλια που είναι στη λίστα, αν θες το κάνεις, αν δε θες όχι. η παιδίατρος της Κάτιας μου είπε οπωσδήποτε

blue planet συμφωνώ απόλυτα.. στην Κρήτη ενώ κάποτε είχαν το μεγαλύτερο προσδόκιμο ζωής γιατί τρώγανε πολλά λαχανικά, φρούτα, καρπούς κτλ, τώρα εχει τα περισσότερα καρδιακά προβλήματα λόγω κρεατοφαγίας..

όσο για το πάτημα στα ποδαράκια είναι πολύ νωρίς ακόμα. Στην Κάτια δεν ακουμπούσε σχεδόν καθόλου ποδαράκια στην αγκαλιά, κι όμως πατάει σαν μπαλαρίνα συνέχεια ακόμα και τώρα! είναι κληρονομικό γιατί το έκανε και ο μπαμπάς της μικρός :)

Προσπαθώ να διαβάσω να μηνύματά σας αλλά είναι λίγο δύσκολο επειδή δεν βάζετε κενά..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως είμαι της άποψης να ακούμε τους παιδιατρους μας και τπτ άλλο όλα έχουν τις παρενέργειες τους αναπόφευκτα ζούμε σε έναν κόσμο που είναι απαραίτητα τα εμβόλια.

Τι θα ντυθούν καλε τα μωρακια σας εγω τον μπεμπη θα τον βρύση ελεφαντακι και την Κυριακή δεν πήρα ακόμη θέλει λέει κακιά μάγισσα αλλαεγω έχω στο μυαλό μου κάτι πριγκιπικο!!!!!την παρασκευή έχει πάρτυ το σχολείο της δεν θα πάρω το Μπεμπη αλλα μια φωτογράφιση στο σπίτι θα την κάνουμε!!!!

Στον τέταρτο μήνα που τον είχα παει ρώτησα την παιδιάτρο μόνο αν Κάνει να τον βάλω να καθησει και μου είπε ναι αν στηρίζει καλα το κεφάλι αλλα όχι για πολυ ώρα γιατί θα κουραστεί η αλήθεια είναι πως δεν τον βολεύει ακόμη.πάντως του αρέσει πολυ να τον βάζω ανάποδα στο κρεβάτι για να βλέπει έξω και εγω παίζω με την Κυριακή στο χαλί του αρέσει πολυ να μας βλέπει


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.λιγα προλαβα να διαβασω απο οσα γραφατε αλλα ειδα το θεμα για το εμβολιο ροτα.εγω ειχα χαθει αυτες τις μερες γιατι ειμασταν με το μπεμπη στο νοσοκομειο με ροτα ιο...παιδια ενα σας λεω πολυ χαλια..ξεκινησαμε με διαρροιες,μετα και εμετους μετα δεκατα,πυρετο και τελικα αφυδατωση...ο γιατρος μας ελεγε να τον τηλ καθε μια ωρα.ηθελε να αποφυγουμε το νοσοκομειο αλλα τελικα οχι μονο δεν το αποφυγαμε μειναμε και 5 μερες μεσα...αυτο λεει κολλαει οχι απο φορεα αλλα ανθρωπο πουε εχει εκδηλωσει την αρρωστια (ή εμετο ή διαρροια ή απλη ταση προς αυτα) και ηρθε σε επαφη με το μωρο σου.καποιος απαραδεκτος δηλαδη που ηρθε σπιτι σου ενω εχεις μωρο!!!ευτυχως τωρα ειμαστε καλα επιτελους....

επισης προσεξτε κυκλοφορει και πολυ βρογχιολιτιδα αλλο χαλι μαυρο...

Link to comment
Share on other sites

fine Περαστικά σας εύχομαι.

Εμείς έχουμε την έχουμε τηνβροχιολιτιδα!!!!!πήγα σήμερα για εμβόλιο και μου έδωσε σιρόπι αντί για εμβόλιο.είχε μυξουλες τον είχα παει πριν μια εβδομάδα και μου είχε πει δεν χρειάζεται κάτι και τώρα μου είπε πως εξελίχθηκε ευτυχώς δεν έχει πυρετο μόνο μυξουλες που τον ενοχλούν πολυ και λίγο βήχα.

Για το εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας μου είπε εκαντον σαράντα ευρώ και για τα δυο και λέει πως είναι στην κρίση μου....έτσι όπως τα λες Fine και με την Κυριακή να πηγαίνει στον παιδικο το κόβω σίγουρο!!!!

Το βάλανε στον όρο?καθόταν?το καημενουλι.........

Να ρωτήσω κάτι βρε Fine...Ποια είναι τα συμπτώματα της αφυδατωσης να τα έχουμε κατα νου.....

Εγω χθες πήγα την Κυριακή για εξετάσεις αίματος και έγινα χάλια με δαγκωνε όσο την τρυπουσαν πόσο μάλλον ΕΣΥ τόσες μέρες...πολυ ταλαιπωρία πρέπει να τράβηξε το καημενο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια.λιγα προλαβα να διαβασω απο οσα γραφατε αλλα ειδα το θεμα για το εμβολιο ροτα.εγω ειχα χαθει αυτες τις μερες γιατι ειμασταν με το μπεμπη στο νοσοκομειο με ροτα ιο...παιδια ενα σας λεω πολυ χαλια..ξεκινησαμε με διαρροιες,μετα και εμετους μετα δεκατα,πυρετο και τελικα αφυδατωση...ο γιατρος μας ελεγε να τον τηλ καθε μια ωρα.ηθελε να αποφυγουμε το νοσοκομειο αλλα τελικα οχι μονο δεν το αποφυγαμε μειναμε και 5 μερες μεσα...αυτο λεει κολλαει οχι απο φορεα αλλα ανθρωπο πουε εχει εκδηλωσει την αρρωστια (ή εμετο ή διαρροια ή απλη ταση προς αυτα) και ηρθε σε επαφη με το μωρο σου.καποιος απαραδεκτος δηλαδη που ηρθε σπιτι σου ενω εχεις μωρο!!!ευτυχως τωρα ειμαστε καλα επιτελους....

επισης προσεξτε κυκλοφορει και πολυ βρογχιολιτιδα αλλο χαλι μαυρο...

fine Μου περαστικα σας κοριτσακι!!!

Μεγαλη ταλαιπωρια φανταζομαι και πολυ αγχος!!!!

Αυτος που ηρθε παντως στο σπιτι σας ηταν απαραδεκτος!!!!Δεν μπορεις να φανταστεις πως θυμωνω με κατι τετοιους......

Και ο γιατρος σου αψογος παντως μπραβο του....

Για την βρογχιολιτιδα το ξερω......Εχω ακουσει πολλα παιδακια που την πατησαν....Μεταξ αυτων και ο ανηψιος μου.....Μεγαλη ταλαιπωρια μωρε....Τι να πω περαστικα να ειναι ολα......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Fine περαστικα σας, δε θελω ουτε να φανταστω τι περάσατε. Νινι - κυριακη κ σ εσας περαστικα!!! ο ροταιος ειναι η νουμερο ενα αιτια εισαγωγης παιδιων στο νοσοκομειο. ωστωσο το εμβολιο αυτο πρεπει να γινει στο πρωτο εξαμηνο τωρα δε νομιζω οτι γινεται. βρε κοριτσια τωρα που κοιμαμαι τα πρωινα κ τα μεσημερια με το παιδακι μου αγκασλια νιωθω τελεια κ εγω κ η μικρη μου, ειναι ενας αγγελος στην αγκαλια μου, κοιθμαται, ηρεμη, με ανεμποδιστο υπνο, θα θελα να την εχω αγκαλια μου κ τη νυχτα, αλλα ο αντρας μου ειναι επικυνδινος , εδω κ το πρωι τα σ/κ που την περνω ειμαι με το ματι γαριδα να προσεχω το μωρο, προχτες παραλιγο να φαει αγκωνια το μικρουλι μου, αλλα οταν ξυπναμε κ οι 3 ταυτοχρονα στις 11 κ τεντωνομαστε ειναι ολα τα λεφτα!!! απ την αλλη μου αρεσει που κοιμαμαι αγκαλια με τον αντρουλη μου κ εχουμε το δωματιο μας για παρτη μας γτ εγω στα αλλα δωματια περαν της κρεββατοκαμαρας δυσκολα λειτουργω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nefel Μέχρι εννιά μηνών μπορείς να το κανείς έτσι λέει η δικιά μου παιδιατρος αλλα πιο μικρο τόσο καλύτερα.εμείς την άλλη εβδομάδα θα το κάνουμε και μετα απο δυο μήνες την δεύτερη δόση.

Ο καημενουλης μου ξυπνάει συνέχεια απο τον βήχα.ευτυχώς που το προλάβαμε και δεν έκανε πυρετο και τέτοια...

Σήμερα ξεκινήσαμε και ρυζαλευρο μας είπε υποαλλεργικο και ο άντρας μου πήρε ένα που ήταν υποαλλεργικο αλλα για να το προσθέσεις σε σούπες δοκίμασα να του το δώσω αλλα δεν το ήθελε με τπτ οπότε ξανα πήγα στο φαρμακείο και ρώτησα και μου δωσαν το σωστό ελπίζω αύριο να φάει λιγάκι να μην έχω το άγχος αυτο με την αλλεργεια


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πάρα πολύ νινι,ζωη,νεφελακι...το παιδί έκανε δυο μέρες εμετό και είχε και κάποιες μέρες διαρροια..στην αρχή ήταν πρασινα κακα με βλέννες όπου εγω δεν το είχα καταλάβει οτι ηταν διάρροια...νόμιζα πως ηταν υπερπαραγωγη ή αλλεργια...από τον πολύ εμετο - διαρροια οδηγήθηκε σε αφυδάτωση.το παιδί τη δευτερη μέρα εμετών ηταν πολύ καταβεβλημένο.στο νοσοκομειο ηταν πολυ χαλια.σαν ζυμαράκι.δεν ειχε αντοχές να σηκώσει ουτε τα ποδαράκια να του βάλω την πάνα...αστε σας τα λέω και στεναχωριεμαι τοσο πολύ...στο αριστερο χεράκι ειχε ορο.προσέχαμε να το έχουμε μεσα απο το πάπλωμα για να μην το κουνάει κ σπάσει φλέβα και έχει πάλι τρυπημα.ευτυχως το μωρό μου ήταν πολύ συνεργάσιμο και σαν να ήξερε και πρόσεχε ο καημένος...μόνο μετα που θεριεψε τις 2 τελευταιες μερες όλο το κουτελο το εκανε κατακοκκινο...να μην τον προλαβαινουμε να θελει να ξυσει τα ματια....να το δαγκωσει...αστε αστε...

λοιπον εκει ειχε πολλλλλααα παιδακια και με ροτα και με βρογχιολιτιδα...

νινι περαστικα στο μωρο σου.ελπιζω να το περασει στο ποδι.για πες μας λιγο για τα εμβολια?και τα δυο μαζι κοστιζουν τοσο?

ζωη απο υπνο δεν το συζητω...αναπληρωνει ολα τα χαμενα γευματα μαλλον και τρωει ολη μερα ολη νυκτα...εγω πρεπει να εχω παθει υπερκοπωση.ολο να κοιμαμαι θελω.το κεφαλι μου ειναι χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Fine πέρασε τουλάχιστον και όλα καλα μην το μην το σκέφτεσαι και προσπάθησε να ξεκουραστείς και ΕΣΥ να παίζεις πιο πολυ με το μωρο να ξεχνιεσαι εγω είμαι λιγοψυχη και δεν τα μπορω αυτα....

Κάθε δόση απο το εμβόλιο κοστίζει εβδομήντα ευρω και είναι δυο δόσεις.ίσα που προλαβαίνουμε να το κάνουμε και καλύπτει μόνο αυτόν τον ιό της γαστρεντεριτιδας και κανέναν άλλο υπάρχουν σχεδόν είκοσι περιπτώσεις γαστρεντεριτιδας εξίσου σοβαρές που δεν τις καλύπτει χωρίς να σε αγχωσω αυτα μου είπε.απλά τώρα με την κρίση πολλές μάνες δεν το κάνουν για οικονομικούς λόγους.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...