Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

ευχαριστω πάρα πολύ νινι,ζωη,νεφελακι...το παιδί έκανε δυο μέρες εμετό και είχε και κάποιες μέρες διαρροια..στην αρχή ήταν πρασινα κακα με βλέννες όπου εγω δεν το είχα καταλάβει οτι ηταν διάρροια...νόμιζα πως ηταν υπερπαραγωγη ή αλλεργια...από τον πολύ εμετο - διαρροια οδηγήθηκε σε αφυδάτωση.το παιδί τη δευτερη μέρα εμετών ηταν πολύ καταβεβλημένο.στο νοσοκομειο ηταν πολυ χαλια.σαν ζυμαράκι.δεν ειχε αντοχές να σηκώσει ουτε τα ποδαράκια να του βάλω την πάνα...αστε σας τα λέω και στεναχωριεμαι τοσο πολύ...στο αριστερο χεράκι ειχε ορο.προσέχαμε να το έχουμε μεσα απο το πάπλωμα για να μην το κουνάει κ σπάσει φλέβα και έχει πάλι τρυπημα.ευτυχως το μωρό μου ήταν πολύ συνεργάσιμο και σαν να ήξερε και πρόσεχε ο καημένος...μόνο μετα που θεριεψε τις 2 τελευταιες μερες όλο το κουτελο το εκανε κατακοκκινο...να μην τον προλαβαινουμε να θελει να ξυσει τα ματια....να το δαγκωσει...αστε αστε...

λοιπον εκει ειχε πολλλλλααα παιδακια και με ροτα και με βρογχιολιτιδα...

νινι περαστικα στο μωρο σου.ελπιζω να το περασει στο ποδι.για πες μας λιγο για τα εμβολια?και τα δυο μαζι κοστιζουν τοσο?

ζωη απο υπνο δεν το συζητω...αναπληρωνει ολα τα χαμενα γευματα μαλλον και τρωει ολη μερα ολη νυκτα...εγω πρεπει να εχω παθει υπερκοπωση.ολο να κοιμαμαι θελω.το κεφαλι μου ειναι χαλια...

Αχ βρε Fine ουτε μπορω να φανταστω τι εχεις περασει.....Να φυγει Fine Μου να τα ξεχασετε και να μην ξαναερθει........Καλα κανει το μωρακι σου και αναπληρωνει...ετσι ντε να παρει δυναμεις.....Εσυ θα χρειαστει καποια στιγμη να ξεκουραστεις χρειαζεσαι δυναμεις.....Το νοσοκομειο ειναι ο μεγαλος μου φοβος δεν το συζητω...Και οσο σκεφτομαι οτι καποιος ηρθε σπιτι σου και του το κολησε δεν μπορεις να φανταστεις ποσο νευριαζω....ΕΓω απαγορευω σε οποιονδηποτε που εχει υπονοια οτι θα αρρωστησει να ερθει.....και ας με περναν για υστερικια δεν με νοιαζει....δεν το εχω καθολου με τις αρρωστιες και η γαστρεντεριτιδα ειναι ο εφιαλτης μου....

τελοσπαντων κοιταξτε να παρετε δυναμεις και οι δυο τωρα και ξεχαστετα ολα.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νινη - κυριακη για το ρυζαλευρο αν και εμεις δεν φαγαμε ποτε κρεμες και λόγω βαρους και λογω αλλεργιας αλλα περναμε το ρυζαλευρο της nutricia Και το βαζαμε για να πηξει η φρουτοκρεμα....επισης δοκιμασε του το με το γαλα του....και τελος στο φαρμακειο η nutricia εχει δυο κρεμες μια χωρις καθολου γαλα και μια με το υποαλλεργικο της το almiron ha ξερω επισης και μια κρεμα της humana με γευση μηλο αλλα νομιζω οτι αυτη ειναι για μεγαλυτερη ηλικια......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

είναι πράγματι πάρα πολύ δυσκολο και ψυχοφθόρο...ο γιατρός μου με στήριξε πολύ τονίζοντας μου οτι ειναι κάτι περαστικό στη χώρα που ζούμε...τώρα ο μπέμπης είναι μες το κέφι σα να μην πέρασε μια μέρα.

νινι πως ειναι το μωρο σου σημερα?

οι υπόλοιπες ποτε αρχίζετε στερεες?σας έχω΄χασει...εμεις σε 2 βδ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσακιζουμε το ρυζαλευρο είναι το Ha χωρίς γάλα αλλα επιτέλους το καινούριο ρυζαλευρο έχει μια γεύση.το ρυζαλευρο της νυτριτσια είχαμε και ήταν αγευστο είναι μόνο για πρόσθετο σε σούπες και φρουτοκρεμες για μια εβδομάδα μας το έδωσε όταν αρχίσουμε τα φρούτα θα το σταματήσουμε αλλα απο ότι είδα ο μπεμπουλης έβγαλε εκζεμα οπότε θα τον παρακολουθήσω και μάλλον θα το κόψουμε νωρίτερα μου είπε η παιδιατρος θα τον δει σε μια εβδομάδα που θα πάμε για εμβόλιο αλλα αν το δω πιο έντονο το εκζεμα θα το σταματήσω.

Με το σιροπακι είμαστε πολυ καλύτερα το προλάβαμε ευτυχώς τώρα δεν Έχει μυξουλες αλλα πρέπει να συνεχίσουμε για πέντε μέρες ακόμη το σιρόπι η αναπνοή του έχει βελτιωθεί πολυ.

Χθες το βράδυ τον άφησα στο κρεββατι μας για λίγο και τον βρήκα ανάποδα γυρνάει ο μπουλουκος και προσπαθεί να συκωθει και στο τέλος νευριαζει


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσακιζουμε το ρυζαλευρο είναι το Ha χωρίς γάλα αλλα επιτέλους το καινούριο ρυζαλευρο έχει μια γεύση.το ρυζαλευρο της νυτριτσια είχαμε και ήταν αγευστο είναι μόνο για πρόσθετο σε σούπες και φρουτοκρεμες για μια εβδομάδα μας το έδωσε όταν αρχίσουμε τα φρούτα θα το σταματήσουμε αλλα απο ότι είδα ο μπεμπουλης έβγαλε εκζεμα οπότε θα τον παρακολουθήσω και μάλλον θα το κόψουμε νωρίτερα μου είπε η παιδιατρος θα τον δει σε μια εβδομάδα που θα πάμε για εμβόλιο αλλα αν το δω πιο έντονο το εκζεμα θα το σταματήσω.

Με το σιροπακι είμαστε πολυ καλύτερα το προλάβαμε ευτυχώς τώρα δεν Έχει μυξουλες αλλα πρέπει να συνεχίσουμε για πέντε μέρες ακόμη το σιρόπι η αναπνοή του έχει βελτιωθεί πολυ.

Χθες το βράδυ τον άφησα στο κρεββατι μας για λίγο και τον βρήκα ανάποδα γυρνάει ο μπουλουκος και προσπαθεί να συκωθει και στο τέλος νευριαζει

αντε ρε ειδες που το κατηγοραγες το παιδι οτι ειναι μπουλουκακι κ δε γυρναει;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πως κανετε σεξ;;;; σημερα καναμε ελευθερα κ εχω φρικαρει οτι μπορει να εμεινα εγκυος. προσεχαμε παρα πολυ κ γενικα 3 χρονια πριν μεινω εγκυος ελευθερα με προσοχη καναμε αλλα τωρα λενε οτι μενεις κ με το σεντονι.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

nefel καλή ερώτηση :) εγώ προσέχω όσο ποτέ να τον κόβω! σκέφτομαι να πάω να βάλω σπιραλ.. βέβαια δεν μου 'χει έρθει περίοδος αλλά ποτέ δεν ξέρεις. με το σεντόνι πάντως ΔΕ μένεις !! μπου χαχα


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

nefel καλή ερώτηση :) εγώ προσέχω όσο ποτέ να τον κόβω! σκέφτομαι να πάω να βάλω σπιραλ.. βέβαια δεν μου 'χει έρθει περίοδος αλλά ποτέ δεν ξέρεις. με το σεντόνι πάντως ΔΕ μένεις !! μπου χαχα

εμενα η περιοδος ηρθε στο 2μηνο ακριβως παρα το θηλασμο κ ερχεται σταθεροτατα απο τοτε με εξαιρεση στο 2 μηνο που ρθε 3 φορες με διαφορα 5 ημερων απο τοτε just. με προφυλακτικο δεν παλευεται αλλο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγω έχω θέμα.....δεν προλάβαμε να το κάνουμε πολλές φορές άντε να ήταν δυο γιατί μου ήρθε περίοδος και είχα αίμα για κανά μήνα αυτο μου είχε συμβεί και στην Κυριακή προχθές συνάντησα την μαια που είχα και της το είπα και μου είπε πως είναι σοβαρό οπότε και πήρα την γυναικολογο μου και με είπε να πάρω ποσταντ για τρεις με τέσσερις μέρες για να σταματήσει και μετα να πάω τρέχοντας....εγω ήμουν χαρούμενη που είχα αίμα γιατί στην αρχη δεν είχα πολυ οπότε σκέφτηκα πως ήρθε τώρα αλλα δεν ήταν τόσο αισιόδοξα τελικά εύχομαι να μην είναι κάτι όπως και τότε και να είναι ορμονικο.πάντως και περίοδο να μην είχα πάλι όρεξη δεν παω καλα μάλλον έχω θύελλα ορμονών τι να πω.....πάντως είμαι σίγουρη πως θα χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο πράγμα που δεν έχουμε Κάνει ποτε μα ποτε και μου φαίνεται πολυ χάλια αισθηση πριν ακόμη το κάνω.....αλλα και τα δυο μου παιδια τα έπιασα με την μια οπότε ένα στιγμιαίο πλατς θα είναι και μπεμπε!!!!!!Απο όρεξη πως πάτε βρε κορίτσια ????δεν το πήρα ζεστά λέτε...????η πράγματι οι ορμονες μου είναι ακόμη χάλια ????

Εγω ήθελα και τρίτο παιδι και πριν γέννησω ήμουν σίγουρη αλλα μετα την τόσο δύσκολη καισαρικη που είχα μου κόπηκαν τα φτερά όχι πως αν έρθει δεν θα το δεχτώ...

Εσείς ποτε λέτε για το επόμενο μπεμπε σας ?σας βλέπω λίγο επιφυλακτικες για το επόμενο.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Νινη κυριακή ελπίζω να μην είναι τίποτα κουκλα μου. Εμείς σ'αυτό το θέμα καλά τα πάμε ίσως γιατί είναι βολικός και ο γιοκας μας. Εγώ πάντως παίρνω αντισυλληπτικα,αλλά δε θηλαζω. Οσο για το επόμενο μπεμπε θα ήθελα να περασουν τρία χρονάκια τουλάχιστον για να έιμαι ειλικρινης,αλλά πότε δεν ξέρεις τι σου ξημερωνει. Αααα κορίτσια γύρισε και ο δικός μου πριν λίγες μέρες. :P


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Apo ορεξη μια χαρα ειδικα τωρα που ξεκινησαμε παλι χωρις προφυλακτικο, ανυπομονω, αλλα δευθτερο μωρο θα θελα μετα το καλοκαιρι να χει επανελθει το σωμα τελειως να κανβω κ τα μπανακια μου το καλοκαιρι ,μ να παω διακοπες, να κανω τις ποδηλαταδες μου. αν ερθει τωρα θα φοβαμαι πολυ απ την αλλη μια κ εξω ξδεμπερδευεις. εν τω μεταξυ ρωτησα διαφορες φιλες μου κ πολλες μου παν οτι το δευτερο ηρθε απο ελευθερο σεξ κ προσοχη , παρολα αυτα ηρθε, αρα με βλεπω παλι εγκυο αν συνεχισουμε ετσι.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!Πως ειστε ολες?

Fine χαιρομαι πουυ το μικρακι σου επανηλθε πληρως!!!!!

Νινη-Κυρικη ποτε πας στο γυναικολογο δεν θυμαμαι....Αν πας να μας πεις τι εγινε.....Τι να πω....

Οσο για την κρεμα του μικορυ μαλλον τελικα εχετε αλλεργια στο γαλα και πρεπει να αρχισετε τα αντιαλλεργικα γαλατα.....Ποτε θα του κανετε εξετασεις?Ξερω οτι για να φανει παντως πρεπει να ειναι τουλαχιστον 9 μηνων....

Οσο για το σεξ!!!Μην ανησυχεις καθολου!!!2 παιδια εχεις δεν ειναι ευκολο μετα απο μια μερα με 2 παιδια να σκέφτεσαι και το σεξ!!!!!!

Εμεις εδω κανουμε παντα ελυθερα με προσοχη....Δεν θα μπορουσα να γυρισω στο προφυλακτικο!!!Και εμεις οχι εντατικα βεβαια!!!!θηλαζω κιολας και δεν νιωθβ καθολου μα καθολου σεξι με ολο αυτο το τρεξιμο!!!

Παντως και μετα τον Θοδωρη ελευθερα καναμε....δεν εμεινα εγκυος.....Για κανενα χρονο......Μονο μια φορα που ειπαμε να το κανουμε χωρις να προσεχουμε τοτε εμεινα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Οσο γι αλλο παιδι!!!Εγω λεω να μεινω στα δυο......Με ακομα ενα με βλεπω να κλαινω θεση σε καποιο τρελοκομείο!!!!

nefel Πολυ συντομα σκεφτεσαι για δευτερο ρε!!!!Μπραβο!!!τετοιο αγγελουδι που ειναι το πρωτο πως να μην το σκεφτεσαι!!!!!:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχάριστω πολυ

και εγω εύχομαι να μην είναι κάτι απλά η μαια με τρόμαξε πολυ μου είπε να το εω μην είναι κάποιος πολυποδας αύριο θα πάρω την γυναικολογο να μου πει ποτε να πάω θα σασ πω τι εγινε μολισ παω σταματησε το αιμα με το ποσταντ δεν έχω παει καθόλου μετα την γέννα..... μια ηεριοδος μια οι ιωσεις....όχι απο αμέλεια αλλα πραγματικά έκλεισα δυο ραντεβού μέχρι τώρα και τα ακυρωνα για όλους αυτούς τους λόγους.

Ζωή είναι σίγουρο πως έχουμε αλλεργεια η παιδιατρος μας αλλαξε πέντε υποαλλεργικα γάλατα μέχρι τώρα γιαυτο μου έδωσε την κρέμα ha Αλλα όταν είχαμε πάρει το γάλα Ha Πάλι είχε αλλεργεια.δυο χρόνων μπορείς να κανείς στο μωρο τεστ και να δεις τελικά σε τι έχει αλλεργεια προς το παρόν κάνω πειράματα.....δυστυχώς το καλο είναι πως η κρέμα έκανε μόνο εκζεμα και τπτ άλλο με τα προηγούμενα γάλατα είχε και συγκαμα .το εκζεμα ας πούμε πως το παλεύουμε με μια κρέμα που έχει πολυ λίγο κορτιζονη αλλα δεν έχω άλλες επιλογές....τουλάχιστον δεν έχει τόσο πολυ φαγούρα αν και το μέτωπο του είναι πάντα γεμάτο γρατζουνιες.

Ο μπουλουκος με την κρέμα δεν τα πολυ παει καλα του αρέσει πολυ αλλα δεν μπορει να περιμένει την επόμενη κουτάκια οπότε βάζει τα κλάματα στην μέση του φαγητού δεν έμαθε ακόμη να τρωει ο καλός μου για να φάμε λίγη κρεμουλα την βάζουμε και την βγάζουμε δεκα φορές την κουτάλια αλλα έχει πλάκα.

Σήμερα τον βρήκα στο πορτ μπεμπε μπρουμυτα και γέλουσα μονη μου πολυ γιατί κουνουσε το κεφάλι πάνω κάτω και θυμήθηκα κάτι σκυλάκια που βάζαμε στα αυτοκίνητα παλιά με ελαττηριο και κουνουσαν με τους κραδασμούς το κεφάλι τα θυμάστε?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.Νινι κυριακη ελπίζω να'ναι ολα καλα!

Κορίτσια εγω βρίσκομαι σε μια τρέλα γιατί μετακομίζουμε,βρηκαμε ενα καλυτερο διαμέρισμα γιατι αυτο που ημασταν είχε πολλά προβλήματα και πρέπει μεσα σε λιγες μερες να γινουν ολα, καθαρισμα ,μετακομιση κλπ κλπ...:mad::-x:?:Και εκτός αυτού εχουμε και την προετοιμασια του γάμου-βάφτιση που θα γίνει 20 Μαιου...αφηστε εχω αγχωθεί γιατί και με ττο μωρό είναι συγκεκριμένες οι ώρες που μπορώ να κανω καμιά δουλειά!

Κατα τ'αλλα με προβληματίζει και κατι με το μικρό μου, τις τελευταίες μερες μου βγάζει πολλες γουλιές μετα τα γευματα, και στο γάλα και στην κρεμούλα.Λέτε να είναι καμία ίωση ή κρύωμα?Αααα να τονισω ότι ποτέ δεν είχαμε προβλημα με γουλιές.Ούτε οταν ηταν νεογέννητο.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...