Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι 1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Γενικά βρε κοριτσάκια μου δεν είναι κακό να έχουμε διαφορετική άποψη περί κάποιου θέματος.. κ αργότερα όταν με το καλό γίνουμε μανούλες εγω μπορεί να σας πω ότι θέλω να μην εχει επαφη το μωρό μου με κόσμο απο τον πρώτο μήνα, εσεις να πείτε ότι πρέπει για να έχει αντισώματα.. όλες οι απόψεις είναι δεκτές.. άλλωστε εμείς οι πρωτομανες έχουμε κ ένα ελαφρυντικό παραπάνω.. χαχα

κοιτάξτε εγώ τους καλοκαιρινούς μήνες ζω σε παραθαλάσσιο με πολλές γάτες τριγύρω κ λαχανικά δικά μου στον κήπο.. πολλές φορές έκοβα μαρούλι, το ξέπλενα κ το έτρωγα.. κ παρόλα αυτα δεν είχα κολλήσει.. απλώς τώρα είμαι της λογικής επειδή δε με νοιάζει μόνο για μένα αλλά επειδή έχω κ μία ακόμα ψυχούλα να σκεφτώ, καλό είναι να αλλάξω κάποιες συνήθεις.. 

 

Just now, irinikavala είπε:

όχι κορίτσι μου κ συγνωμη αν με τις ερωτήσεις μας δημιουργούμε άγχος σε κάποιες κοπέλες.. απλώς κ γω κ ίσως κάποιες άλλες κοπέλες επειδή έχουμε μια ανησυχία κ μας ενδιαφέρει να ενημερωθούμε ρωτάμε μήπως κάποια έχει κάποια άποψη παραπάνω κ ίσως ακούσουμε κάτι που δε το είχαμε σκεφτεί.. ούτε απόλυτες είμαστε ούτε είπαμε σε κάποια κοπέλα είσαι λάθος που δε σκέφτεσαι όπως εμεις.. ίσα ίσα μπορει να ειναι πιο σωστη..

Εγω δεν αγχωνομαι γτ ειμαι σ χωρο και τα ξερω απο πρώτο χερι αλλα καποια κοπελα που δεν ξέρει μπορεί να εχει τυψεις μετα... Απλα λεω δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες... 

Οπως αναφερθηκε και μετα σ παιδια η καθεμία θα κανει οπως νομιζει.. Για μενα μπορεί να ναι λαθος, για σενα σωστό, 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

Άντα μου ίσως αυτά που γράφουμε να δίνουν την αίσθηση άγχους αλλά δεν είναι έτσι.. εγώ για παράδειγμα είμαι λιγότερο αγχωμένη αν ξέρω απο πριν κάτι κ είμαι προσεκτική.. αλλά όχι ότι μου προκαλεί πίεση κ άγχος.. προσωπικά δεν έχω εμμονή με το φαγητό απλως επειδή αναγκάζομαι να είμαι εκτός πόλης 3 μέρες την βδομάδα, με προβληματίζει το φαγητό απο όλες τις απόψεις. 

εγω στην θεση σου θα ετρωγα πιτες, πιτσες ,μακαρονια..κτλ  εχεις επιλογες !! φιλετο κοτοπουλο, ψαρια , μπριζολα καλα ψημενη .. 

εγω βρε κοριτσια το πρωι δεν θελω να παρω απο το σπιτι φαγητο , δνε ξερω αλλα ετσιμου βγαινει .. κ εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε να μην τρωω αλλαντικα απεξω μονο για το κρεας να μην εχει αιμα κ για τις σαλατες κ κυριως το μαρουλι. ολες μου οι φιλες ετρωγαν απεξω κ σε ταβερνες  κ δεν επαθαν κατι τα μωρα τους .. κ εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι η μαμα μου κ οι θειες μου που σιγα τι προσεχαν .. κ μια χαρα μας γεννησαν . επισης εχουμε το αγχος αν ειναι ολα καλα αφου δεν το νιωθουμε το μωρο , να εχεις το αγχος μη ξεχαστεις κ φας κατι κ αρρωστησεις ειναι αλλο πραγμα. εξαλλου αν ηταν τοσο ευκολο, κ εσυ κ εγω κ αλλες τοσες θα ειχαμε κολλησει κατι απο πριν αφου τρωμε απεξω.. εγω 1 φορα την βδομαδα ετρωγα σε ταβερνα κ σουβλακια . ε δεν εχω παθει κατι τοσο καιρο .. κ με γατες ειμαι κ με γρατζουνανε αλλα δεν εχω αντισωματα για τοξοπλασμα αρα δνε εχω κολλησει ! βεβαια παντα τα ηθελα καλοψημενα! 

κ καποια κοπελα ειπε οτι κ απο το σουπερ μαρκετ δεν κανει να παιρνουμε τις φετες που σου κοβουν .. εγω τετοια επαιρνα κ συνεχιζω κ παιρνω κ παιρνω κ καπνιστη γαλοπουλα γτ την αλλη δνε μπορω να την φαω.κανενας δεν μου ειπε τιποτα.. απλα το κακο ειναι οτι εγω δεν μπορω να φαω σας κ εσας ,ολα  γτ ξερναω ... κ τρωω συγκεκριμενα.. 

χαλαρωστε κ φατε τωρα οσο μπορειτε γτ μετα θα τρεχουμε με το μωρο !!! εμενα μου εχει λειψει να μπορω να φαω κανονικα και οσο θελω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι 1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11

Λαικ!!! Τρελαινομαι να τ βλέπω!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Κοιτα δε θα μπω σε αυτη την αντιπαράθεση δεν εχει νοημα... Απλα θα σου πω πως στο νοσοκομείο τα πιο πολλα ποσοστα δηλητηριασης που έρχονται ειναι ατομα που μαγειρεψαν οι ιδιοι τ φαγητο στο σπίτι τους

μα δεν ειναι αντιπαραθεση. αν ρωτησεις τον γιατρο σου συγκεκριμενα για το θεμα θα σου πει οτι απεξω τα θελουν καλοψηνα αλλα πες μου πως εσυ θα ξερεις αν ειναι καλοψημενο ολοι οι γιατροι λενε προσοχη απεξω. οταν μαγειρευεις εσυ ξερεις οτι το κρεας σου θα το ψησεις μια ωρα θα το κοψεις κιολας να δεις αν εχει ψηθει μεσα καλα στο μαγαζι βρε ανεμωνη θα το τσεκαρουν λες??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/4/2018 at 10:34 ΠΜ, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!!! Απο εμενα αύριο περιμενετε νεα!!!! 

Να ευχηθούμε καλη επιτυχια στην Ντεπυ!!!! 

Τι κανετε κορες? Εγω τα ιδια... Ναυτιες, εμετοι, νυστα, αυπνιες.. 

Ναι, "αύριο" ήθελα να γράψω, δηλαδή σήμερα,αλλά μερικές φορές το κινητό μου γράφει ότι θέλει αυτό:-P τι ώρα έχεις την Αυχενική?

23 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια Καλημέρα σας, με λένε Μαρία και είμαι 36 χρονών. Είμαι και εγώ από εξωσωματική όπως άν θυμάμαι καλά άλλες 2 κοπέλες. Διαβάζω το φόρουμ σχεδόν 2 χρόνια όσο έχει ξεκινήσει για μένα αυτό το ταξίδι και έχω πάρει πληροφορίες, κουράγιο και συντροφιά.

Όταν πήρα θετικό τεστ, υπολόγισα ότι θα έχω ΠΗΤ κάπου τέλος Οκτωβρίου και έτσι σας παρακολουθώ από την αρχή. Σκεφτόμουν να σας γράψω αλλά φοβόμουν μήπως δεν πάει κάτι καλά με την πορεία της εγκυμοσύνης μου και δεν ήθελα να σας πω κάτι δυσάρεστο. Ίσως να μην είχα συνειδητοποιήσει καν ότι είμαι και εγώ έγκυος! Ακόμα δηλαδή, επειδή έχω και εγώ ναυτίες, εμετούς, αδυναμία και αϋπνίες πολλές φορές νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Όταν βλέπω όμως το μπουμπουκάκι μας να μεγαλώνει παίρνω θάρρς.

Είμαι 11+ 1και ο γιατρός έχει δώσει ΠΗΤ 8/11 αλλά σας έχω μάθει και δεν θέλω να αλλάξω ομάδα. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν θα φτάσουμε ως εκεί.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά σας νέα. Εύχομαι απο καρδιά να κυλήσουν όλα τέλεια! 

Καλωσήρθες Μαρία στην παρέα μας!!!να μείνεις φυσικά εδώ, σε θέλουμε, πόσο μου αρέσει να μεγαλώνει το πινακακι μας!!!!!να έχεις μια πανέμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ειναι μικροβια βρε ανεμωνη  που δεν προκαλουν τιποτα απολυτως σε εναν ανθρωπο που δεν ειναι εγκυος γιατι να το προσεξει ο εστιατορας???

 

Η Σαλμονελλα δεν προκαλεί τιποτα??? Σχεις δει αρρωστο με Σαλμονελλα??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου για να λήξουμε το θέμα.. ίσως εγώ το άνοιξα άθελα μου.. η κάθε μια είναι υπεύθυνη για τον εαυτό της.. κ είναι απόλυτα δεκτό να έχουμε διαφορετικές απόψεις.. είναι κ απόλυτα υγειές.. χαχα..ας μην τσακωνόμαστε άδικα. στο κάτω κάτω εγώ που προσέχω μπορεί να κολήσω κ κάποια κοπέλα που τρώει τα πάντα όχι.. είναι κ θέμα πιθανοτήτων.. εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει πιο πολύ η ενημέρωση.. νιώθω πιο ήρεμη όταν ξέρω όλους τους κινδύνους κ ας αποφασίσω εγώ πως θέλω να χειριστώ την καθε κατάσταση.

κ το σημαντικότερο.. ας επικεντρωθούμε στο άγχος τα νινάκια μας να είναι υγιεί κ μεις καλά για να τα φροντίζουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

μα δεν ειναι αντιπαραθεση. αν ρωτησεις τον γιατρο σου συγκεκριμενα για το θεμα θα σου πει οτι απεξω τα θελουν καλοψηνα αλλα πες μου πως εσυ θα ξερεις αν ειναι καλοψημενο ολοι οι γιατροι λενε προσοχη απεξω. οταν μαγειρευεις εσυ ξερεις οτι το κρεας σου θα το ψησεις μια ωρα θα το κοψεις κιολας να δεις αν εχει ψηθει μεσα καλα στο μαγαζι βρε ανεμωνη θα το τσεκαρουν λες??? 

Προσωπικά δεν μ χει τυχει ποτε μα ποτε να παρω κρεας και να ναι αψητο μεσα (πχ μπριζολα)!! Ισως φταιει που προτιμω ταβερνες και οχι γκουρμεδιαρικα εστιατόρια :-P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα. Επειδη προσωπικα περασα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη λογω φοβο του τοξοπλασματος μην το κανετε αυτο στον εαυτο σας. 

Ειλικρινα αν αρχισετε να σκεφτεστε αυτα τα αρρωστα τυπου ποιος επιασε το κρεας, πως, με τι, αν ειναι καρβουνο...παει το χασατε.

Ετσι ξεκινησα και τελικα τα φοβηθηκα ΟΛΑ. Και? Τι σκατα καταφερα? Ειναι δυνατον η βραστη γαλοπουλα ή ενα καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα να εχει κατι?

Μιλαμε για εκατομμυρια εγκυες...και συναμα εκατομμυρια σουβλακια. Νταξει μην βαλεις ντοματα. Μεχρι εκει. Τελος. Φαε.

Αν ειναι καααατι να κολλησει θα κολλησεις. Ειτε απο το σουπερ καπου θα πιασεις και θα βαλεις τα χερια στο στομα και διαφορα αλλα τρελα. Απλα να λετε καλοψημενο. Να μην τρωτε πρασιναδες και να μην ασχολειστε με τα κακα ζωων.

Ενα μωρο θελει μια χαρουμενη μαμα. 

Δεν το παιζω εξυπνη...αντιθετως ειμαι "καμμενη"!!!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Νομίζω πως στο πρωτο τους πρωτους 4-5 μηνες μονο κοιμομουν... τωρα δεν εχω αυτην την ...πολυτελεια, ισως γι αυτο κουραζομαι τοσο.

Λοιπον παιδες η κοιλια ειναι γεγονος. Εχω χασει δυο κιλα αλλα η κοιλια ειναι αρκετα μεγαλη. Όσες εχουν γεννησει ήδη μια φορα, εσεις πως ειστε;;;;

@anemoni1989 δυσφορια και κουραση... πανε πακετο... ελπιζω να φτιαξω και να ξεκινησει αυτη η ενεργεια του δευτερου τριμηνου που λενε!

Κοριτσια, το ανακοινωσατε στην εργασια σας;

Εγώ το ανακοινώσα στην δουλειά από την 8η-9η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.Εσύ ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι, "αύριο" ήθελα να γράψω, δηλαδή σήμερα,αλλά μερικές φορές το κινητό μου γράφει ότι θέλει αυτό:-P τι ώρα έχεις την Αυχενική?

Καλωσήρθες Μαρία στην παρέα μας!!!να μείνεις φυσικά εδώ, σε θέλουμε, πόσο μου αρέσει να μεγαλώνει το πινακακι μας!!!!!να έχεις μια πανέμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

4 το μεσημέρι και ανυπομονω!!! Και ολως παραδόξως δεν εχω καθόλου αγχος!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Η Σαλμονελλα δεν προκαλεί τιποτα??? Σχεις δει αρρωστο με Σαλμονελλα??? 

μιλαμε για το τοξοπλασμα που βρισκετε σχεδον σε ολα. η σαλμονελα ειναι στο κοτοπουλο κατα κυριο λογο κ στα αυγα. ναι εχω δει κ παιδακι με σαλμονελα απλα πηρε αγωγη κ του περασε ενας εστιατορας σιγα μην σκεφτει οτι θα τον υποπτεφτουν για σαλμονελα μετα απο μερικες μερες. τοξοπλασμα λιστερια κτλ δεν προκαλουν τιποτα απολυτως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

κοριτσάκια μου για να λήξουμε το θέμα.. ίσως εγώ το άνοιξα άθελα μου.. η κάθε μια είναι υπεύθυνη για τον εαυτό της.. κ είναι απόλυτα δεκτό να έχουμε διαφορετικές απόψεις.. είναι κ απόλυτα υγειές.. χαχα..ας μην τσακωνόμαστε άδικα. στο κάτω κάτω εγώ που προσέχω μπορεί να κολήσω κ κάποια κοπέλα που τρώει τα πάντα όχι.. είναι κ θέμα πιθανοτήτων.. εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει πιο πολύ η ενημέρωση.. νιώθω πιο ήρεμη όταν ξέρω όλους τους κινδύνους κ ας αποφασίσω εγώ πως θέλω να χειριστώ την καθε κατάσταση.

κ το σημαντικότερο.. ας επικεντρωθούμε στο άγχος τα νινάκια μας να είναι υγιεί κ μεις καλά για να τα φροντίζουμε.. :)

Δεν τσακωνομαστε καλε!!! Ειπαμε η καθεμία κανει οπως νομιζει!!! 

Ας αλλάξουμε θεμα!!! 

Απο κιλα πως παμε??? Οι κοιλιες ξεπεταχτηκαν??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...