Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, anemoni1989 είπε:

Τοξοπλασμα κολλας αμα φας κακα γατας ή οχι καλα πλυμμενα λαχανικά.. Τα εχεις μπερδεψει Λινα μου... 

κ μη καλα ψημενα κρεατα βρε. τα ζωα ολα σχεδον ειναι φορεις τοξοπλασματος στο κρεας τους γιατι τρωνε χορταρακια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, irinikavala είπε:

γενικά παρότι έχω διαβάσει αρκετά για το τοξόπλασμα δεν έχω καταλάβει πως κ που υπάρχει.. δηλαδή ξέρουμε ότι έχουν οι γάτες.. κ γενικά τα ζώα.. άρα τα λαχανικά πως κολλάνε? κ άντε το καταλαβαίνω αυτα που είναι στην γη (πχ το μαρουλάκι το εφοδιάζει η γατούλα) αλλά το μήλο που είναι στο δεντράκι πως θα κολλήσει??? έχει καμια παραπάνω γνώσεις.. 

Αυτο ακριβώς... Δεν θα κολλησει!!! 

Ρωτα το γιατρο σου κοριτσι μου για σιγουριά.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

κ τοξοπλασμα εχει το κοτοπουλο. απλα ισως επειδη ειναι τωρα ολα απο εκτροφεια κ τρωνε μονο ξηρα τροφη κ δε βγαινουν εξω εισαι λιγο πιο καλλημενος. 

εννοειτε κ οταν δεν ειμαστε εγκυες απλα οταν δεν εισαι εγκυος περα απο μια γρυπουλα δεν εχεις επιπτωσεις. ολα αυτα ειναι ακινδυνα για εναν ανθρωπο εκτος εγκυμοσυνης. 

βρε κοριτσια λιγο υπερβολικες ειστε τοτε .. εγω γενικα ετρωγα κ απεξω κ τρωω.. δεν επαθα κατι εως τωρα ,ποσο μαλλον ο αντρας μου που τρωει καθε πρωι . μονο σαλατες δεν τρωω,μαρουλι δλδ αλλιως ολα τα αλλα τα τρωω .πιτσες κ κρυα σαντουιτσμε γαλοπουλα παιρνω .. ηρεμηστε λιγο κ ευχαριστηθειτε την εγκυμοσυνη σας οσες ειστε καλα γτ θα σας γινει εμμονη το φαγητο μετα ..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

κ μη καλα ψημενα κρεατα βρε. τα ζωα ολα σχεδον ειναι φορεις τοξοπλασματος στο κρεας τους γιατι τρωνε χορταρακια. 

Μα απο τη στιγμή που μπαίνει σ φουρνο ψοφησε το τοξοπλασμα! 

Just now, ada32 είπε:

βρε κοριτσια λιγο υπερβολικες ειστε τοτε .. εγω γενικα ετρωγα κ απεξω κ τρωω.. δεν επαθα κατι εως τωρα ,ποσο μαλλον ο αντρας μου που τρωει καθε πρωι . μονο σαλατες δεν τρωω,μαρουλι δλδ αλλιως ολα τα αλλα τα τρωω .πιτσες κ κρυα σαντουιτσμε γαλοπουλα παιρνω .. ηρεμηστε λιγο κ ευχαριστηθειτε την εγκυμοσυνη σας οσες ειστε καλα γτ θα σας γινει εμμονη το φαγητο μετα ..

Α να γεια σου! Νομιζα ημουν μονη!!!! Χιχιχι

Η καθεμία βεβαια ειπαμε πραττει κατα πως νομιζει... Αλλα ας μην αλληλοτρομοκρατουμαστε! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

γενικά παρότι έχω διαβάσει αρκετά για το τοξόπλασμα δεν έχω καταλάβει πως κ που υπάρχει.. δηλαδή ξέρουμε ότι έχουν οι γάτες.. κ γενικά τα ζώα.. άρα τα λαχανικά πως κολλάνε? κ άντε το καταλαβαίνω αυτα που είναι στην γη (πχ το μαρουλάκι το εφοδιάζει η γατούλα) αλλά το μήλο που είναι στο δεντράκι πως θα κολλήσει??? έχει καμια παραπάνω γνώσεις.. 

λοιπον οι γατες το βγαζουν στα κακα τους ειναι το μονο ζωο που το βγαζει στα κακα του κ ζει μεσα στα κακα της γατας. οταν παει η γατα σε ενα χωραφι κ τα κανει αμεσως οποιος φαει απο εκει που τα εχει κανει η γατα καποιο λαχανικο κολλαει τοξοπλασμα. τα υπολοιπα ζωα πανε κ τρωνε χορταρακι κολλανε τοξοπλασμα κ μενει στο κρεας τους στον οργανισμο τους οταν εσυ πας κ φας μισοψημενο κρεας τσακ θα το κολλησεις

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μα απο τη στιγμή που μπαίνει σ φουρνο ψοφησε το τοξοπλασμα! 

Α να γεια σου! Νομιζα ημουν μονη!!!! Χιχιχι

Η καθεμία βεβαια ειπαμε πραττει κατα πως νομιζει... Αλλα ας μην αλληλοτρομοκρατουμαστε! 

ναι αλλα πρεπει να ψηθει μεχρι μεσα μεσα μεσα το κρεας αν εχει ψηθει επιφανειακα δεν ψοφαει!!!! γιαυτο λυσανε κ λενε οι γιατροι μην τρως απεξω γιατι αν ο μαγειρας απλα το ροδισει το κρεας κ ισα που παρει χρωμα λιγο μεσα δεν πεθαινει ετσι ευκολα το τοξοπλασμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

βρε κοριτσια λιγο υπερβολικες ειστε τοτε .. εγω γενικα ετρωγα κ απεξω κ τρωω.. δεν επαθα κατι εως τωρα ,ποσο μαλλον ο αντρας μου που τρωει καθε πρωι . μονο σαλατες δεν τρωω,μαρουλι δλδ αλλιως ολα τα αλλα τα τρωω .πιτσες κ κρυα σαντουιτσμε γαλοπουλα παιρνω .. ηρεμηστε λιγο κ ευχαριστηθειτε την εγκυμοσυνη σας οσες ειστε καλα γτ θα σας γινει εμμονη το φαγητο μετα ..

Άντα μου ίσως αυτά που γράφουμε να δίνουν την αίσθηση άγχους αλλά δεν είναι έτσι.. εγώ για παράδειγμα είμαι λιγότερο αγχωμένη αν ξέρω απο πριν κάτι κ είμαι προσεκτική.. αλλά όχι ότι μου προκαλεί πίεση κ άγχος.. προσωπικά δεν έχω εμμονή με το φαγητό απλως επειδή αναγκάζομαι να είμαι εκτός πόλης 3 μέρες την βδομάδα, με προβληματίζει το φαγητό απο όλες τις απόψεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

βρε κοριτσια λιγο υπερβολικες ειστε τοτε .. εγω γενικα ετρωγα κ απεξω κ τρωω.. δεν επαθα κατι εως τωρα ,ποσο μαλλον ο αντρας μου που τρωει καθε πρωι . μονο σαλατες δεν τρωω,μαρουλι δλδ αλλιως ολα τα αλλα τα τρωω .πιτσες κ κρυα σαντουιτσμε γαλοπουλα παιρνω .. ηρεμηστε λιγο κ ευχαριστηθειτε την εγκυμοσυνη σας οσες ειστε καλα γτ θα σας γινει εμμονη το φαγητο μετα ..

βρε καμια δεν εχει αντισωματα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να σου τυχει. γενικα ο αντρας σου δεν ξερεις αν εχει παθει κατι μονο αν κανεις εξεταση το βρισκεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

λοιπον οι γατες το βγαζουν στα κακα τους ειναι το μονο ζωο που το βγαζει στα κακα του κ ζει μεσα στα κακα της γατας. οταν παει η γατα σε ενα χωραφι κ τα κανει αμεσως οποιος φαει απο εκει που τα εχει κανει η γατα καποιο λαχανικο κολλαει τοξοπλασμα. τα υπολοιπα ζωα πανε κ τρωνε χορταρακι κολλανε τοξοπλασμα κ μενει στο κρεας τους στον οργανισμο τους οταν εσυ πας κ φας μισοψημενο κρεας τσακ θα το κολλησεις

ναι αλλα πρεπει να ψηθει μεχρι μεσα μεσα μεσα το κρεας αν εχει ψηθει επιφανειακα δεν ψοφαει!!!! γιαυτο λυσανε κ λενε οι γιατροι μην τρως απεξω γιατι αν ο μαγειρας απλα το ροδισει το κρεας κ ισα που παρει χρωμα λιγο μεσα δεν πεθαινει ετσι ευκολα το τοξοπλασμα

Εμενα δεν μ απαγορευσε το απεξω. Μ ειπε να αποφεύγω τα λαχανικα, τις μαγιονεζες και τα οστρακα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εμενα δεν μ απαγορευσε το απεξω. Μ ειπε να αποφεύγω τα λαχανικα, τις μαγιονεζες και τα οστρακα

για ρωτα τον ξανα θα σου πει καλοψημενα αλλα που ξερεις αν ειναι καλοψημενο αν δεν το εχεις ψησει εσυ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Άντα μου ίσως αυτά που γράφουμε να δίνουν την αίσθηση άγχους αλλά δεν είναι έτσι.. εγώ για παράδειγμα είμαι λιγότερο αγχωμένη αν ξέρω απο πριν κάτι κ είμαι προσεκτική.. αλλά όχι ότι μου προκαλεί πίεση κ άγχος.. προσωπικά δεν έχω εμμονή με το φαγητό απλως επειδή αναγκάζομαι να είμαι εκτός πόλης 3 μέρες την βδομάδα, με προβληματίζει το φαγητό απο όλες τις απόψεις. 

Προσωπικά πιστεύω πως δεν ειναι σωστό να ειμαστε τοσο απολυτοι σ αποψεις μας. Μπορεί καποια κοπελα να ειναι αγχωτικη και να της δημιουργηθουν τυψεις αν εχει κανει κατι που καποια θεωρει κακο. Ρωταμε το γιατρο μας και αναλογως πραττουμε. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικά βρε κοριτσάκια μου δεν είναι κακό να έχουμε διαφορετική άποψη περί κάποιου θέματος.. κ αργότερα όταν με το καλό γίνουμε μανούλες εγω μπορεί να σας πω ότι θέλω να μην εχει επαφη το μωρό μου με κόσμο απο τον πρώτο μήνα, εσεις να πείτε ότι πρέπει για να έχει αντισώματα.. όλες οι απόψεις είναι δεκτές.. άλλωστε εμείς οι πρωτομανες έχουμε κ ένα ελαφρυντικό παραπάνω.. χαχα

κοιτάξτε εγώ τους καλοκαιρινούς μήνες ζω σε παραθαλάσσιο με πολλές γάτες τριγύρω κ λαχανικά δικά μου στον κήπο.. πολλές φορές έκοβα μαρούλι, το ξέπλενα κ το έτρωγα.. κ παρόλα αυτα δεν είχα κολλήσει.. απλώς τώρα είμαι της λογικής επειδή δε με νοιάζει μόνο για μένα αλλά επειδή έχω κ μία ακόμα ψυχούλα να σκεφτώ, καλό είναι να αλλάξω κάποιες συνήθεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ενδιαφεροντα ολα αυτα που λες... Ψωμια και μακαρονια προσπαθω να μειωσω τωρα που εχει αρχισει να ειναι καλυτερα το στομαχι. Αν και με εχουν λιανισει οι φακες και σημερα δεν τον γλιτωνω τον υδατανθρακα... Εχεις εικονα για το μελι αν επιτρεπεται ή πρεπει να αποφευγεται? Γτ ειναι το γλυκο που με τραβαει αυτη την περιοδο μαζι με γιαουρτακι φυσικα...

Επισης με τραβαει παρα παρα πολυ το καλαμποκι σε ολες τις μορφες. Τι θα κανω η λιχουδω????

Ααα το μελάκι μεγάλη πληγή... Ένα κουταλάκι με μέτρο στο γιαούρτι και για καλό και κακό φάε μαζί (πριν ή μέτα όπως θες) αμύγδαλα που έχουν "καλα" λιπαρά..

Α και το ρύζι ανεβάζει το σάκχαρο... και το καλαμποκάκι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

για ρωτα τον ξανα θα σου πει καλοψημενα αλλα που ξερεις αν ειναι καλοψημενο αν δεν το εχεις ψησει εσυ. 

Κοιτα δε θα μπω σε αυτη την αντιπαράθεση δεν εχει νοημα... Απλα θα σου πω πως στο νοσοκομείο τα πιο πολλα ποσοστα δηλητηριασης που έρχονται ειναι ατομα που μαγειρεψαν οι ιδιοι τ φαγητο στο σπίτι τους


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Προσωπικά πιστεύω πως δεν ειναι σωστό να ειμαστε τοσο απολυτοι σ αποψεις μας. Μπορεί καποια κοπελα να ειναι αγχωτικη και να της δημιουργηθουν τυψεις αν εχει κανει κατι που καποια θεωρει κακο. Ρωταμε το γιατρο μας και αναλογως πραττουμε. 

όχι κορίτσι μου κ συγνωμη αν με τις ερωτήσεις μας δημιουργούμε άγχος σε κάποιες κοπέλες.. απλώς κ γω κ ίσως κάποιες άλλες κοπέλες επειδή έχουμε μια ανησυχία κ μας ενδιαφέρει να ενημερωθούμε ρωτάμε μήπως κάποια έχει κάποια άποψη παραπάνω κ ίσως ακούσουμε κάτι που δε το είχαμε σκεφτεί.. ούτε απόλυτες είμαστε ούτε είπαμε σε κάποια κοπέλα είσαι λάθος που δε σκέφτεσαι όπως εμεις.. ίσα ίσα μπορει να ειναι πιο σωστη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

Γενικά βρε κοριτσάκια μου δεν είναι κακό να έχουμε διαφορετική άποψη περί κάποιου θέματος.. κ αργότερα όταν με το καλό γίνουμε μανούλες εγω μπορεί να σας πω ότι θέλω να μην εχει επαφη το μωρό μου με κόσμο απο τον πρώτο μήνα, εσεις να πείτε ότι πρέπει για να έχει αντισώματα.. όλες οι απόψεις είναι δεκτές.. άλλωστε εμείς οι πρωτομανες έχουμε κ ένα ελαφρυντικό παραπάνω.. χαχα

κοιτάξτε εγώ τους καλοκαιρινούς μήνες ζω σε παραθαλάσσιο με πολλές γάτες τριγύρω κ λαχανικά δικά μου στον κήπο.. πολλές φορές έκοβα μαρούλι, το ξέπλενα κ το έτρωγα.. κ παρόλα αυτα δεν είχα κολλήσει.. απλώς τώρα είμαι της λογικής επειδή δε με νοιάζει μόνο για μένα αλλά επειδή έχω κ μία ακόμα ψυχούλα να σκεφτώ, καλό είναι να αλλάξω κάποιες συνήθεις.. 

ετσι παει ειπαμε ειναι σπανιο το μικροβιο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ανυπαρκτο. οταν μας λεει ο γιατρος προσεχε να ειναι καλοψημενα πχ πρεπει να ξερουνε κιολας οτι αυτο ισχυει σε ενα μαγαζι που να το ξερεις οτι ο αλλος το εχει καλοψησει?  μπορει να το δεις καρβουνιασμενο απεξω κ μεσα μολις το κοψεις να ειναι ωμο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...