Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Επειδη προσωπικα περασα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη λογω φοβο του τοξοπλασματος μην το κανετε αυτο στον εαυτο σας. 

Ειλικρινα αν αρχισετε να σκεφτεστε αυτα τα αρρωστα τυπου ποιος επιασε το κρεας, πως, με τι, αν ειναι καρβουνο...παει το χασατε.

Ετσι ξεκινησα και τελικα τα φοβηθηκα ΟΛΑ. Και? Τι σκατα καταφερα? Ειναι δυνατον η βραστη γαλοπουλα ή ενα καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα να εχει κατι?

Μιλαμε για εκατομμυρια εγκυες...και συναμα εκατομμυρια σουβλακια. Νταξει μην βαλεις ντοματα. Μεχρι εκει. Τελος. Φαε.

Αν ειναι καααατι να κολλησει θα κολλησεις. Ειτε απο το σουπερ καπου θα πιασεις και θα βαλεις τα χερια στο στομα και διαφορα αλλα τρελα. Απλα να λετε καλοψημενο. Να μην τρωτε πρασιναδες και να μην ασχολειστε με τα κακα ζωων.

Ενα μωρο θελει μια χαρουμενη μαμα. 

Δεν το παιζω εξυπνη...αντιθετως ειμαι "καμμενη"!!!

 

τα λες πολύ σωστά κ ωράια.. απλώς προσωπικά θέλω να πω ότι ίσως η εντύπωςση που έδωσα είναι άγχος κ πίεση αλλά δεν είναι έτσι.. άλλωστε όπως ήδη είπα τρώω αναγκαστικά κάθε ΣΚ έξω λόγω δουλειάς.. ίσως πιο πολύ η ερώτηση μου ήταν στο να μου δώσετε ιδέες κ υγιεινές κ ασφαλή επιλογές.. 

εσύ είχες κάποιο πρόβλημα κ το λες έτσι?? ελπίζω να πήγαν όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, linaa είπε:

μιλαμε για το τοξοπλασμα που βρισκετε σχεδον σε ολα. η σαλμονελα ειναι στο κοτοπουλο κατα κυριο λογο κ στα αυγα. ναι εχω δει κ παιδακι με σαλμονελα απλα πηρε αγωγη κ του περασε ενας εστιατορας σιγα μην σκεφτει οτι θα τον υποπτεφτουν για σαλμονελα μετα απο μερικες μερες. τοξοπλασμα λιστερια κτλ δεν προκαλουν τιποτα απολυτως. 

Η Σαλμονελλα να ξερεις εχει φριχτους πονους... Μπορεις να φτασεις σ μοναδα ή και να πεθανεις... Και δεν εμφανίζεται μετα απο μερες, εμφανίζεται αμεσως


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Προσωπικά δεν μ χει τυχει ποτε μα ποτε να παρω κρεας και να ναι αψητο μεσα (πχ μπριζολα)!! Ισως φταιει που προτιμω ταβερνες και οχι γκουρμεδιαρικα εστιατόρια :-P

προσωπικα εχω φαει σουβλακι κοτοπουλο που ηταν μισοψημενο μεσα λογικο αν εχει ο αλλος ουρα κατι θα ξεφυγει κ φυσικα δεν το καταλαβα απο την πρωτη μπουκια δεν εβγαζε αιμα απλα μεσα μεσα ηταν λιγο πιο ροζε αλλ αν δεν το κοιταζα ουτε θα φαινοταν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Επειδη προσωπικα περασα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη λογω φοβο του τοξοπλασματος μην το κανετε αυτο στον εαυτο σας. 

Ειλικρινα αν αρχισετε να σκεφτεστε αυτα τα αρρωστα τυπου ποιος επιασε το κρεας, πως, με τι, αν ειναι καρβουνο...παει το χασατε.

Ετσι ξεκινησα και τελικα τα φοβηθηκα ΟΛΑ. Και? Τι σκατα καταφερα? Ειναι δυνατον η βραστη γαλοπουλα ή ενα καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα να εχει κατι?

Μιλαμε για εκατομμυρια εγκυες...και συναμα εκατομμυρια σουβλακια. Νταξει μην βαλεις ντοματα. Μεχρι εκει. Τελος. Φαε.

Αν ειναι καααατι να κολλησει θα κολλησεις. Ειτε απο το σουπερ καπου θα πιασεις και θα βαλεις τα χερια στο στομα και διαφορα αλλα τρελα. Απλα να λετε καλοψημενο. Να μην τρωτε πρασιναδες και να μην ασχολειστε με τα κακα ζωων.

Ενα μωρο θελει μια χαρουμενη μαμα. 

Δεν το παιζω εξυπνη...αντιθετως ειμαι "καμμενη"!!!

 

Like! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εμενα δεν μ απαγορευσε το απεξω. Μ ειπε να αποφεύγω τα λαχανικα, τις μαγιονεζες και τα οστρακα

ακριβως και εμενα . κ καλα ψημενα κρεατα , τιποτα αλλο . εμενα γενικα ειναι χαλαρος ο γιατρος .. ουτε το σεξ μου απαγορευσε , ουτε κατι αλλο . βεβαια μου ειπε να περπαταω κατι που δεν εχωω ακομα δυναμη αλλα θα το κανω μόλις νιωσω καλα. 

εμενα για αυτες τις αρρωστιες που ειχε πει οτι ειναι πολυ σπανιο να τις κολλησει κανεις πλεον κ ολα αντιμετωπιζονται. ισως ειναι χαλαρος κιολας γτ τον ρωτουσα εγω διαφορα κ μου ειπε ασε το διαδικτυο !!!! απολαυσε την εγκυμοσυνη οσο μπορεις μεχρι να βαρυνεις ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν τσακωνομαστε καλε!!! Ειπαμε η καθεμία κανει οπως νομιζει!!! 

Ας αλλάξουμε θεμα!!! 

Απο κιλα πως παμε??? Οι κοιλιες ξεπεταχτηκαν??? 

πολύ σωστή.. αλλαγή θέματος!!! απο κιλά κορίτσια εγώ πρέπει να είμαι αρκετά κιλάκια συν.. δε ζυγίστηκα.. περιμένω την πέμπτη στο γιατρό.. κ μια κοιλίτσα την έκανα.. αλλά πιο πολύ με παραπανίσια κιλά κ λίπος μου κάνει.. δεν είναι η κλασική τουρλωμένη της εγκυμοσύνησς..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Η Σαλμονελλα να ξερεις εχει φριχτους πονους... Μπορεις να φτασεις σ μοναδα ή και να πεθανεις... Και δεν εμφανίζεται μετα απο μερες, εμφανίζεται αμεσως

δεν εμφανιζετε παντα ετσι εγω σου λεω εχω κοριτσακι 4 χρονων που ειχε σαλμονελα κ το καταλαβαν μετα απο μερες που ειχε πυρετο κ πηγαν νοσοκομειο κ ουτε κ ξεραν που ειχαν φαει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

πολύ σωστή.. αλλαγή θέματος!!! απο κιλά κορίτσια εγώ πρέπει να είμαι αρκετά κιλάκια συν.. δε ζυγίστηκα.. περιμένω την πέμπτη στο γιατρό.. κ μια κοιλίτσα την έκανα.. αλλά πιο πολύ με παραπανίσια κιλά κ λίπος μου κάνει.. δεν είναι η κλασική τουρλωμένη της εγκυμοσύνησς..

Εγω παλι παροτι πολλα κιλα μειον εχω ενα φουσκωμα... Νομιζω θα κανει μπαν αμα την κανω με καρφιτσα!!! :shock:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εγω παλι παροτι πολλα κιλα μειον εχω ενα φουσκωμα... Νομιζω θα κανει μπαν αμα την κανω με καρφιτσα!!! :shock:

φαίνεσαι έγκυος δλδ??

εγώ απλά σαν να έφαγα καλά το πάσχα.. χαχαχ.. κ συνεχίζω να τρώω..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειπαμε ειναι σπανια αλλα δεν σημαινει οτι θα τρωμε απεξω χωρις να προσεχουμε κ μενα δεν μου το απαγορεψαν αλλα οταν σου λενε καλοψημενα καλο πλυμενα πως να ξερεις αν δεν τα κανεις εσυ τι εχουν κανει οι ξενοι ανθρωποι αυτο προσπαθουμε να πουμε εδω κ οχι να ερθουμε σε αντιπαραθεση για το ποιος προσεχει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

φαίνεσαι έγκυος δλδ??

εγώ απλά σαν να έφαγα καλά το πάσχα.. χαχαχ.. κ συνεχίζω να τρώω..

Φαίνεται οτι εχω κοιλια φουσκωμενη... Σαν να τρωω καθε μερα φασολαδα και φακες!!! 67κιλα παντως που ειμαι δε φαινομαι ουτε φαίνονται οι κοιλιακοι μου!!! Σοκ μιλαμε!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

βρε παιδια ειπαμε ειναι σπανια αλλα δεν σημαινει οτι θα τρωμε απεξω χωρις να προσεχουμε κ μενα δεν μου το απαγορεψαν αλλα οταν σου λενε καλοψημενα καλο πλυμενα πως να ξερεις αν δεν τα κανεις εσυ τι εχουν κανει οι ξενοι ανθρωποι αυτο προσπαθουμε να πουμε εδω κ οχι να ερθουμε σε αντιπαραθεση για το ποιος προσεχει περισσοτερο

linaa μου εσύ πότε γεννάς?? είσαι πιο μπροστά απο μας ε??? πες μας λίγες εμπειρίες για το τι μας περιμένει στη συνέχεια.. να ξέρουμε..εγώ 16 βδομάδα.. εχω τρελή αγωνία πως θα είναι αυτη τη φορά η κορούλα μου..

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Φαίνεται οτι εχω κοιλια φουσκωμενη... Σαν να τρωω καθε μερα φασολαδα και φακες!!! 67κιλα παντως που ειμαι δε φαινομαι ουτε φαίνονται οι κοιλιακοι μου!!! Σοκ μιλαμε!!!

αααα κ μένα κάπως έτσι.. αλλά όχι τεντωμένη.. πιο πολυ σα να συσσωρεύθηκε όλο το λίπος εκεί.. αφήστε κ είναι κ ο γιατρός μου αυστηρούτσικος με τα κιλά κ ψιλοτρέμω.. χαχα.. θα με βάλει σε δίαιτα..!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

linaa μου εσύ πότε γεννάς?? είσαι πιο μπροστά απο μας ε??? πες μας λίγες εμπειρίες για το τι μας περιμένει στη συνέχεια.. να ξέρουμε..εγώ 16 βδομάδα.. εχω τρελή αγωνία πως θα είναι αυτη τη φορά η κορούλα μου..

εγω ειμαι τελος αυγουστου!!! λοιπον για να ξερεις απο εδω κ περα θα νιωθεις μαλλον πολυ καλητερα. αν εισαι αδυνατη θα φανει στανταρ οτι εισαι εγκυος σε καμια εβδομαδα!!! το μωρο ακουγετε εκει στην 19 εβδομαδα αλλα μπορει κατι γουργουρησματα αν καθεσε ανασκελα να τα ακουσεις κ απο την 17 . γενικα ειναι οι πιο ησυχες εβδομαδες νομιζω αυτες η κοιλια πλεον φουσκωνει με πιο αργο ρυθμο νομιζω εκανε ενα μπαμ εκει γυρω στις 16 εβδομαδες κ τωρα δεν καταλαβαινω πια μεγαλες διαφορες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εγω ειμαι τελος αυγουστου!!! λοιπον για να ξερεις απο εδω κ περα θα νιωθεις μαλλον πολυ καλητερα. αν εισαι αδυνατη θα φανει στανταρ οτι εισαι εγκυος σε καμια εβδομαδα!!! το μωρο ακουγετε εκει στην 19 εβδομαδα αλλα μπορει κατι γουργουρησματα αν καθεσε ανασκελα να τα ακουσεις κ απο την 17 . γενικα ειναι οι πιο ησυχες εβδομαδες νομιζω αυτες η κοιλια πλεον φουσκωνει με πιο αργο ρυθμο νομιζω εκανε ενα μπαμ εκει γυρω στις 16 εβδομαδες κ τωρα δεν καταλαβαινω πια μεγαλες διαφορες. 

άντε με το καλό σε λίγο θα το έχεις το νινάκι σου.. καλοκαιρινό καλοκαιρινό.. γενικά είμαι αδύνατη.. οι φίλοι μου λένε ότι άρχισα να φαίνομαι. αλλά εγώ απλώς νιώθω ότι φαίνομαι σαν να πάχυνα.. έκανες κ Β επιπέδου?? πως είναι? σα την αυχενική?? το φύλο πότε το έμαθες σίγουρα? εκει?? εμας όλοι μας λένε ότι μπορεί να αλλάξει.. κ έχω δεθεί τόσο με την ιδέα της κόρης.. δε την αλλάζω τώρα.. χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

μα δεν ειναι αντιπαραθεση. αν ρωτησεις τον γιατρο σου συγκεκριμενα για το θεμα θα σου πει οτι απεξω τα θελουν καλοψηνα αλλα πες μου πως εσυ θα ξερεις αν ειναι καλοψημενο ολοι οι γιατροι λενε προσοχη απεξω. οταν μαγειρευεις εσυ ξερεις οτι το κρεας σου θα το ψησεις μια ωρα θα το κοψεις κιολας να δεις αν εχει ψηθει μεσα καλα στο μαγαζι βρε ανεμωνη θα το τσεκαρουν λες??? 

βρε λινα το καλοψημενο φαινεται  στην ταβερνα . το κοβεις κ το βλεπεις !! εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος παρε μπριζολακια η ψαρονεφρι κ δες το αν ειναι ψημενο! το κοβεις κ το βλεπεις . 

ας το ληξουμε εδω ομως γτ λογικο ειναι η καθεμια μας να αισθανεται διαφορετικα , ειναι κ οι ορμονες στην μεση.. καποιες ειναι απο εξωσωματικη κ εχουν ταλαιπωρηθει πολυ και λογικοειναι να θελουν να προσεχουν περισσοτερο απο εμας.. εξαλλου ειμαστε διαφορετικες κ λογικο ειναι να εχουμε αλλες αποψεις!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...