Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Προληπτικά της έκανα Λίνα. Είχα δύο βιοχημικές πριν.. Ο γιατρός είπε πως τη στιγμή που όλοι οι δείκτες της Αυχενικής είναι κομπλέ, να τις σταματήσω. Τις έχω ξανασταματήσει (όταν νομίζαμε ότι είναι εξωμήτριο για καμια δεκαριά μέρες) και δεν αγχώνομαι. Ε; Ή να αγχωθώ;

ε αν τις εκανες προληπτικα δεν υπαρχει λογος να ανχωθεις αλλα θρομβοφιλια εξετασεις εχεις κανει γενικα??? 

κ εγω προληπτικα τις κανω αλλα επειδη εχω κ μια ετεροζυγια στην θρομβοφιλια μου ειπε ο αιματολογις κ ο γυναικολογος οτι δεν μου κανουν κακο που τις κανω αν κ προληπτικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

εγω κοριτσια μετα απο 2 μηνες , μπορεσα κ μαγειρεψα χθες!! με την βοηθεια του αντρα μου!!!! εκανα βραστο με μοσχαρακι κ ηπια κ λιγο ζωμο .. μεγαλη εξελιξη.

αλλα ειμαι στενοχωρημενη . αυριο εχει γενεθλια ο αντρας μου κ θελει να φωναξει γονεις κ αδερφια.. κ πρεπει να καθαρισω το σπιτι ,να το συμμαζεψω κ δνε εχω την δυναμη για τοσα πολλα κ μετα να συμμαζεψω κ ολα τα αλλα.. κ αυτος δεν καταλαβαινει


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ε αν τις εκανες προληπτικα δεν υπαρχει λογος να ανχωθεις αλλα θρομβοφιλια εξετασεις εχεις κανει γενικα??? 

κ εγω προληπτικα τις κανω αλλα επειδη εχω κ μια ετεροζυγια στην θρομβοφιλια μου ειπε ο αιματολογις κ ο γυναικολογος οτι δεν μου κανουν κακο που τις κανω αν κ προληπτικα. 

Όχι δεν έκανα γιατί μου ειπε ότι είναι κάποιοι τύποι θρομβοφιλίας δεν φαίνονται εύκολα και ούτως ή άλλως θα έπαιρνα προληπτικά. Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alekk είπε:

Ακόμη... Σκιάζομαι... Χιχι... Που θα πάει... θα το πω...

Παιδιά σταμάτησα ενέσεις προγεστερόνης και σταματω και innohep! Τέλεια!

τι καλα ! τωρα εισαιλιγο πιο χαλαρη !

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Κορίτσια αναφέρθηκαν μερικά μικρόβια.σε περίπτωση που κολλήσουμε ένα από αυτά πως θα το μάθουμε? Θα έχουμε συμπτώματα ή πρέπει να κάνουμε εξετάσεις για τα συγκεκριμένα μικρόβια ώστε να μα βρούμε?Εγώ ως τώρα δεν έχω εξεταστεί γι αυτά τα μικρόβια. Πχ τοξόπλασμα τσέκαρα τα αντισώματα μου. Δεν εξετάστηκα αν το έχω.

τοξόπλασμα έχεις κάνει σίγουρα.. κ αντισώματα κ αν έχεις τωρα.. εμένα μου έδωσε κ στην αυχενική κ έκανα επαναληψη το τοξόπλασμα.. δεν ξέρω καθε πότε θα με βάζει να το κάνω.. τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

εγω κοριτσια μετα απο 2 μηνες , μπορεσα κ μαγειρεψα χθες!! με την βοηθεια του αντρα μου!!!! εκανα βραστο με μοσχαρακι κ ηπια κ λιγο ζωμο .. μεγαλη εξελιξη.

αλλα ειμαι στενοχωρημενη . αυριο εχει γενεθλια ο αντρας μου κ θελει να φωναξει γονεις κ αδερφια.. κ πρεπει να καθαρισω το σπιτι ,να το συμμαζεψω κ δνε εχω την δυναμη για τοσα πολλα κ μετα να συμμαζεψω κ ολα τα αλλα.. κ αυτος δεν καταλαβαινει

Το παθα προχτες του Θωμα.Προσεξε με τις δουλειες μη ξεπατωθεις και μη σηκωσεις βαρος..ακομα να ξεκουραστω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maria_ath είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Να είμαι ειλικρινής με αγχώσατε με αυτή την κουβέντα. Απλά θα κρατήσω ότι πρέπει να ξαναρωτήσω το γιατρό μου μήπως δεν κατάλαβα κάτι Καλά! Και ο δικός μου χαλαρός μου φάνηκε. Πιο πολύ φώναζε να τρώω υγιεινά για το καλό του μωρού και για να μη πάρω κιλά. Τέλος πάντων μέχρι να σας διαβάσω το εξαντλήσατε το θέμα..

Σχετικά με τα κιλά εγώ είμαι κοντή και με τις εξωσωματικές είχα πάρει παραπανίσια κιλά. Δεν ήμουν ποτέ αδύνατη γενικώς. Μέχρι τώρα έχω χάσει 3 κιλά και ο γιατρός θέλει να πάρω μέχρι 12 το πολύ! Κοιλίτσα στρουμπούλεψε αλλά φαίνομαι σαν μια στρουμπουλούλα τσουπωτή. Ευτυχώς ο άντρας μου με βρίσκει σέξυ.

Ασία ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Σαν να είχε δίκιο η Μαρία 41 βγαίνουν οι εβδομάδες μέχρι 8/11 που μου είπε ο γιατρός. Κάτι δεν πάει σωστά. Θα ξαναρωτήσω.

Μαρία επιτρέπεται να σου γράψω εδώ το κέντρο? Στο Μαρούσι ήταν. Ο Μ.Μαστρ... ήταν ο γιατρός μου. Μη επεμβατικό έκανα με δική μου πρωτοβουλία και σε συνεννόηση με τον γιατρό που έχω τώρα. Νιώθω περισσότερη ασφάλεια να έχω 2πλο τσεκάρει στοιχεία. Είναι αξιόπιστη γενικά σε επίπεδο προβλέψεων όπως η Αυχενική. Επίσης είχαμε ανεξήγητη υπογονιμότητα και εγώ γεννήθηκα με ορθοπεδικά προβλήματα που ποτέ κανείς δεν εξήγησε επαρκώς. Αν υπάρχει πιθανότητα να ανακαλύψω κάποιο σύνδρομο που ίσως εξηγεί αυτά θα το ήθελα. 

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που έχουν εξετασούλες σήμερα!

ακου τον γιατρο σου ..εμεις εκφερουμε γνωμη αλλα δν ξερουμε το ιστορικο της καθεμιας μας κ τις αλλεργιες τις.. εμενα αυτος ο γιατρος με παρακολουθει χρονια , οποτε κ του εχω εμπιστοσυνη σε αυτα.. γτ καμια φορα κ οι πολλες γνωμες μπερδευουν..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

αχ εγω εκτος απο κει ,εβαλα κ στηθος !! πιστευω σε λιγο θα πρεπει να αλλαξω σουτιεν .. ποσα κιλα εχεις παρει ?

εμενα μου ειπε μεχρι την 20η εβδομαδα να παρω 4κιλα μονο!! μου φαινεται ακατορθωτο μεν αλλα για να δουμε ..ειμαι 14 +4  και  +1 κιλο . 

κοιτα πριν 20 μερες που ζυγιστικα στην γιατρο δηλαδη στην 17 εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ειχα παρει 1 κιλο αντε 1.50. δεν εχω παρει καθολου κιλα δεν τρωω πολυ πλεον βαρυστομαχιαζω ευκολα κ τρωω λιγο λιγο. στηθος εχω βαλει απο την αρχη απο την πρωτη εβδομαδα μετα ευτυχως σταματησε γιατι δεν ξερω που θα πηγαινε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Το παθα προχτες του Θωμα.Προσεξε με τις δουλειες μη ξεπατωθεις και μη σηκωσεις βαρος..ακομα να ξεκουραστω..

ναι ρε συ κ δεν εχω τοση δυναμη ακομα , το νιωθω αφου μαγειρεψα κ κουραστηκα .. που σιγα τι εκανα.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω παραγγελνω πιπιλες και πανες.. ξερω μη με βρισετε.. θα παρω καποιες γι αποθηκη.χαμενες πιστευω δε θα πανε..με αγχωνει η μανα μου με τους Τουρκους οτι θα γινει πολεμος..μη γελατε ξαναλεω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Όχι δεν έκανα γιατί μου ειπε ότι είναι κάποιοι τύποι θρομβοφιλίας δεν φαίνονται εύκολα και ούτως ή άλλως θα έπαιρνα προληπτικά. Για να δούμε!

με μπερδεψες δεν εκανες καθολου εξετασεις κ τωρα σου τις σταματαει ενω δεν ξερεις αν εχεις??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

εγω κοριτσια μετα απο 2 μηνες , μπορεσα κ μαγειρεψα χθες!! με την βοηθεια του αντρα μου!!!! εκανα βραστο με μοσχαρακι κ ηπια κ λιγο ζωμο .. μεγαλη εξελιξη.

αλλα ειμαι στενοχωρημενη . αυριο εχει γενεθλια ο αντρας μου κ θελει να φωναξει γονεις κ αδερφια.. κ πρεπει να καθαρισω το σπιτι ,να το συμμαζεψω κ δνε εχω την δυναμη για τοσα πολλα κ μετα να συμμαζεψω κ ολα τα αλλα.. κ αυτος δεν καταλαβαινει

να του την κάνεις την χαρούλα στον άντρα σου αλλά με τον όρο να σε βοηθήσει... χαχαχ,... εμένα ευτυχώς με βοηθάει πολύ.. κ έρχεται κ η μανούλα με κανένα ταπεράκι κ είμαι ξεκούραστη..χαχα.. κάνω κ γω κανένα ξεσκονισμα. σφουγγάρισμα, κ ένα φαγάκι.. κ τα πιάτα.. κατσαρόλες όμως κ ταψια ο αντρούλης μου τα πλένει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα πριν 20 μερες που ζυγιστικα στην γιατρο δηλαδη στην 17 εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ειχα παρει 1 κιλο αντε 1.50. δεν εχω παρει καθολου κιλα δεν τρωω πολυ πλεον βαρυστομαχιαζω ευκολα κ τρωω λιγο λιγο. στηθος εχω βαλει απο την αρχη απο την πρωτη εβδομαδα μετα ευτυχως σταματησε γιατι δεν ξερω που θα πηγαινε!!!

οποτε εχω ελπιδες να σταματησει να μεγαλωνει..απο την αρχη εχεις παρει 1,5 ? εισαι πολυ καλα ! εμενα με εχει πρηξει η κουνιαδα μου κ η πεθερα να τρωω για 2 .. αμαν πια κ αυτες , αντε η πεθερα αλλα η κουνιαδα μου λες κ δνε ειναι 30χρ αλλα 60 !! γεννησε αυτη περσι κ πηρε 25 γτ λεει ετρωγε γι ατο μωρο .. τωρα την να την πω... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

κοριτσια εχω παραγγελνω πιπιλες και πανες.. ξερω μη με βρισετε.. θα παρω καποιες γι αποθηκη.χαμενες πιστευω δε θα πανε..με αγχωνει η μανα μου με τους Τουρκους οτι θα γινει πολεμος..μη γελατε ξαναλεω..

αααα καλά.. υπάρχουν κ αλλοι τελικά.. εμένα ο άντρας μου.. το λέει κ το ξαναλέει.. χαχα.. λες να έχουν δίκιο? εεε τοση γκαντεμια μετά απο τόσα χρονια προσπάθειας να ρθουν στον κόσμο με πόλεμο.. χΧΑΧΑΧ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

κοριτσια εχω παραγγελνω πιπιλες και πανες.. ξερω μη με βρισετε.. θα παρω καποιες γι αποθηκη.χαμενες πιστευω δε θα πανε..με αγχωνει η μανα μου με τους Τουρκους οτι θα γινει πολεμος..μη γελατε ξαναλεω..

πραγματικα μας εφτιαξες την μερα αυτο δεν το εχω ξανακουσει!! κ πες οτι γινετε πολεμος με τις πανες θα σωθεις εσυ???? χα χα χα φοβερη η μαμα φοβερη!!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...