Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

άντε με το καλό σε λίγο θα το έχεις το νινάκι σου.. καλοκαιρινό καλοκαιρινό.. γενικά είμαι αδύνατη.. οι φίλοι μου λένε ότι άρχισα να φαίνομαι. αλλά εγώ απλώς νιώθω ότι φαίνομαι σαν να πάχυνα.. έκανες κ Β επιπέδου?? πως είναι? σα την αυχενική?? το φύλο πότε το έμαθες σίγουρα? εκει?? εμας όλοι μας λένε ότι μπορεί να αλλάξει.. κ έχω δεθεί τόσο με την ιδέα της κόρης.. δε την αλλάζω τώρα.. χαχαχ

οχι δεν εχω κανει ακομα την β σε δυο εβδομαδες περιμενω. φυλο ξερω σιγουρα ειναι αγορακι εχω κανει τεστ αιματολογικο για τα συνδρομα αυτα τα καινουρια οου κανουν τωρα κ σου δειχνει κ το φυλο!!! αντε να περασει ο καιρος να τα γνωρισουμε τα μικρουλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 20 λεπτά , irinikavala είπε:

πολύ σωστή.. αλλαγή θέματος!!! απο κιλά κορίτσια εγώ πρέπει να είμαι αρκετά κιλάκια συν.. δε ζυγίστηκα.. περιμένω την πέμπτη στο γιατρό.. κ μια κοιλίτσα την έκανα.. αλλά πιο πολύ με παραπανίσια κιλά κ λίπος μου κάνει.. δεν είναι η κλασική τουρλωμένη της εγκυμοσύνησς..

εγω εχω παει 57,5 απο 56,5. εχω κοιλιτσα αλλα φαινεται μονο το βραδυ . αλλα κοριτσια ανοιξα στην λεκανη η μαλλον γεμισα !! δεν μου κανουν τα στριγκ μου οσα τα ειχα ακριβως .. μονο τα ελαστικα μου κανουν που ανοιγουν.

πρίν από 31 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Επειδη προσωπικα περασα πολυ ασχημη εγκυμοσυνη λογω φοβο του τοξοπλασματος μην το κανετε αυτο στον εαυτο σας. 

Ειλικρινα αν αρχισετε να σκεφτεστε αυτα τα αρρωστα τυπου ποιος επιασε το κρεας, πως, με τι, αν ειναι καρβουνο...παει το χασατε.

Ετσι ξεκινησα και τελικα τα φοβηθηκα ΟΛΑ. Και? Τι σκατα καταφερα? Ειναι δυνατον η βραστη γαλοπουλα ή ενα καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα να εχει κατι?

Μιλαμε για εκατομμυρια εγκυες...και συναμα εκατομμυρια σουβλακια. Νταξει μην βαλεις ντοματα. Μεχρι εκει. Τελος. Φαε.

Αν ειναι καααατι να κολλησει θα κολλησεις. Ειτε απο το σουπερ καπου θα πιασεις και θα βαλεις τα χερια στο στομα και διαφορα αλλα τρελα. Απλα να λετε καλοψημενο. Να μην τρωτε πρασιναδες και να μην ασχολειστε με τα κακα ζωων.

Ενα μωρο θελει μια χαρουμενη μαμα. 

Δεν το παιζω εξυπνη...αντιθετως ειμαι "καμμενη"!!!

 

ασπαζομαι την αποψη σου!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

εγω εχω παει 57,5 απο 56,5. εχω κοιλιτσα αλλα φαινεται μονο το βραδυ . αλλα κοριτσια ανοιξα στην λεκανη η μαλλον γεμισα !! δεν μου κανουν τα στριγκ μου οσα τα ειχα ακριβως .. μονο τα ελαστικα μου κανουν που ανοιγουν.

πες τα χρυσόστομη!! κ μένα το ίδιο.. κ λέω τι στο καλό.. όλα μάζεψαν.. μα γίνεται τόσο νωρίς να ανοίξουμε??? τα ρούχα πάντως μια χαρά μου μπαίνουν.. απλώς δεν κλείνει στην κοιλιά.. αλλά το άνοιγμα το παρατήρησε κ η γλυκιά μαμά μου.. χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ το ανακοινώσα στην δουλειά από την 8η-9η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.Εσύ ακόμη?

Ακόμη... Σκιάζομαι... Χιχι... Που θα πάει... θα το πω...

Παιδιά σταμάτησα ενέσεις προγεστερόνης και σταματω και innohep! Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

βρε λινα το καλοψημενο φαινεται  στην ταβερνα . το κοβεις κ το βλεπεις !! εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος παρε μπριζολακια η ψαρονεφρι κ δες το αν ειναι ψημενο! το κοβεις κ το βλεπεις . 

ας το ληξουμε εδω ομως γτ λογικο ειναι η καθεμια μας να αισθανεται διαφορετικα , ειναι κ οι ορμονες στην μεση.. καποιες ειναι απο εξωσωματικη κ εχουν ταλαιπωρηθει πολυ και λογικοειναι να θελουν να προσεχουν περισσοτερο απο εμας.. εξαλλου ειμαστε διαφορετικες κ λογικο ειναι να εχουμε αλλες αποψεις!!!

βρε κοριτσια ανταλλαγη πληροφοριων κανουμε κ εγω πολλα δεν τα ηξερα μου τα ειπαν παλιοτερες εγκυουλες. δε σημαινει οτι πρεπει ολες να τα ακολουθησουν δινουμε την πληροφορια κ αν δεν φοβασε δε θα ερθει κανεις να τσεκαρει τι τρωει η καθεμια μας!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Ακόμη... Σκιάζομαι... Χιχι... Που θα πάει... θα το πω...

Παιδιά σταμάτησα ενέσεις προγεστερόνης και σταματω και innohep! Τέλεια!

ααα inohepp γιατι εκανες κ τις σταματας???? γιατι αυτες εδω τις παμε σερι μεχρι τελους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

βρε κοριτσια ανταλλαγη πληροφοριων κανουμε κ εγω πολλα δεν τα ηξερα μου τα ειπαν παλιοτερες εγκυουλες. δε σημαινει οτι πρεπει ολες να τα ακολουθησουν δινουμε την πληροφορια κ αν δεν φοβασε δε θα ερθει κανεις να τσεκαρει τι τρωει η καθεμια μας!!! 

ναι βρε συμφωνω για αυτο εγραψα οτι η καθεμια κανει αυτο που νιωθει καλυτερα! αληθεια εσυ εχεις ανοιξει καθολου στην λεκανη?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , anemoni1989 είπε:

4 το μεσημέρι και ανυπομονω!!! Και ολως παραδόξως δεν εχω καθόλου αγχος!!! 

Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος, αφού όλα καλά θα πάνε, θα το δεις το μικρούλι,θα τρελαθείς από τη χαρά σου και θα πάρεις δύναμη να αντέξεις εμετούς κτλ μέχρι την επόμενη φορά που θα το καμαρώσεις στον υπέρηχο χαχαχα άντε και να συμπληρώσουμε και το φύλο, να ροζίσει λίγο το πινακακι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Να είμαι ειλικρινής με αγχώσατε με αυτή την κουβέντα. Απλά θα κρατήσω ότι πρέπει να ξαναρωτήσω το γιατρό μου μήπως δεν κατάλαβα κάτι Καλά! Και ο δικός μου χαλαρός μου φάνηκε. Πιο πολύ φώναζε να τρώω υγιεινά για το καλό του μωρού και για να μη πάρω κιλά. Τέλος πάντων μέχρι να σας διαβάσω το εξαντλήσατε το θέμα..

Σχετικά με τα κιλά εγώ είμαι κοντή και με τις εξωσωματικές είχα πάρει παραπανίσια κιλά. Δεν ήμουν ποτέ αδύνατη γενικώς. Μέχρι τώρα έχω χάσει 3 κιλά και ο γιατρός θέλει να πάρω μέχρι 12 το πολύ! Κοιλίτσα στρουμπούλεψε αλλά φαίνομαι σαν μια στρουμπουλούλα τσουπωτή. Ευτυχώς ο άντρας μου με βρίσκει σέξυ.

Ασία ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Σαν να είχε δίκιο η Μαρία 41 βγαίνουν οι εβδομάδες μέχρι 8/11 που μου είπε ο γιατρός. Κάτι δεν πάει σωστά. Θα ξαναρωτήσω.

Μαρία επιτρέπεται να σου γράψω εδώ το κέντρο? Στο Μαρούσι ήταν. Ο Μ.Μαστρ... ήταν ο γιατρός μου. Μη επεμβατικό έκανα με δική μου πρωτοβουλία και σε συνεννόηση με τον γιατρό που έχω τώρα. Νιώθω περισσότερη ασφάλεια να έχω 2πλο τσεκάρει στοιχεία. Είναι αξιόπιστη γενικά σε επίπεδο προβλέψεων όπως η Αυχενική. Επίσης είχαμε ανεξήγητη υπογονιμότητα και εγώ γεννήθηκα με ορθοπεδικά προβλήματα που ποτέ κανείς δεν εξήγησε επαρκώς. Αν υπάρχει πιθανότητα να ανακαλύψω κάποιο σύνδρομο που ίσως εξηγεί αυτά θα το ήθελα. 

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που έχουν εξετασούλες σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

ναι βρε συμφωνω για αυτο εγραψα οτι η καθεμια κανει αυτο που νιωθει καλυτερα! αληθεια εσυ εχεις ανοιξει καθολου στην λεκανη?

εννοειτε οτι εχω ανοιξει!!!! κ να φανταστεις οτι με ειδε μια φιλη μου που δε το ηξερε κ της λεω βλεπεις κατι διαφορετικο κ μου ειπε εχεις παρει λιγο στην περιφερεια σκεφτικα στην αρχη!!!! χα χα χα χα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , irinikavala είπε:

πες τα χρυσόστομη!! κ μένα το ίδιο.. κ λέω τι στο καλό.. όλα μάζεψαν.. μα γίνεται τόσο νωρίς να ανοίξουμε??? τα ρούχα πάντως μια χαρά μου μπαίνουν.. απλώς δεν κλείνει στην κοιλιά.. αλλά το άνοιγμα το παρατήρησε κ η γλυκιά μαμά μου.. χαχα

πραγματικα απορω πως ανοιξα τοσο νωρις? εμενα μου το ειπε κ ο αντρας μου , με επιασε στο πλαι στη λεκανη χθες.. εγω πρεπει να παρω ενα κολαν εγκυμοσυνης κ ενα τζιν αλλα βαριεμαι πολυ να παω να δοκιμασω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , irinikavala είπε:

τα λες πολύ σωστά κ ωράια.. απλώς προσωπικά θέλω να πω ότι ίσως η εντύπωςση που έδωσα είναι άγχος κ πίεση αλλά δεν είναι έτσι.. άλλωστε όπως ήδη είπα τρώω αναγκαστικά κάθε ΣΚ έξω λόγω δουλειάς.. ίσως πιο πολύ η ερώτηση μου ήταν στο να μου δώσετε ιδέες κ υγιεινές κ ασφαλή επιλογές.. 

εσύ είχες κάποιο πρόβλημα κ το λες έτσι?? ελπίζω να πήγαν όλα καλά..

Δεν ειχα κανενα προβλημα καλη μου...εφοσον δεν τρωω τιποτα απ εξω...παρα κλαιω και υποφερω απο φοβο κατα τα αλλα το τοξοπλασμα φταιει...ασε!

Εδω δεν επαθα 26 χρονια ...που επαιρνα οοοολα τα αδεσποτα αγκαλια, ετρωγα 5 χρονια ντελιβερι καθε μερα...και αλλα πολλα.

Καλα κανεις και τρως εξω. Να τρως τα παντα εκτος απο πρασινες σαλατες. Δεν προκειται να κολλησεις τιποτα. Εγω και η Λινα τα χουμε πει και σε αλλο θεμα. Ειμαστε αρρωστες. Δεν ειναι λογικο ολο αυτο...

Τουλαχιστον προσωπικα ετσι νιωθω!

Να προσεχετε τη ψυχικη σας υγεια. Εχετε πολυυυυ καιρο μπροστα σας για να σκεφτεστε απο τωρα τετοια!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

βρε κοριτσια ανταλλαγη πληροφοριων κανουμε κ εγω πολλα δεν τα ηξερα μου τα ειπαν παλιοτερες εγκυουλες. δε σημαινει οτι πρεπει ολες να τα ακολουθησουν δινουμε την πληροφορια κ αν δεν φοβασε δε θα ερθει κανεις να τσεκαρει τι τρωει η καθεμια μας!!! 

ααα inohepp γιατι εκανες κ τις σταματας???? γιατι αυτες εδω τις παμε σερι μεχρι τελους 

Προληπτικά της έκανα Λίνα. Είχα δύο βιοχημικές πριν.. Ο γιατρός είπε πως τη στιγμή που όλοι οι δείκτες της Αυχενικής είναι κομπλέ, να τις σταματήσω. Τις έχω ξανασταματήσει (όταν νομίζαμε ότι είναι εξωμήτριο για καμια δεκαριά μέρες) και δεν αγχώνομαι. Ε; Ή να αγχωθώ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

εννοειτε οτι εχω ανοιξει!!!! κ να φανταστεις οτι με ειδε μια φιλη μου που δε το ηξερε κ της λεω βλεπεις κατι διαφορετικο κ μου ειπε εχεις παρει λιγο στην περιφερεια σκεφτικα στην αρχη!!!! χα χα χα χα 

αχ εγω εκτος απο κει ,εβαλα κ στηθος !! πιστευω σε λιγο θα πρεπει να αλλαξω σουτιεν .. ποσα κιλα εχεις παρει ?

εμενα μου ειπε μεχρι την 20η εβδομαδα να παρω 4κιλα μονο!! μου φαινεται ακατορθωτο μεν αλλα για να δουμε ..ειμαι 14 +4  και  +1 κιλο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

πραγματικα απορω πως ανοιξα τοσο νωρις? εμενα μου το ειπε κ ο αντρας μου , με επιασε στο πλαι στη λεκανη χθες.. εγω πρεπει να παρω ενα κολαν εγκυμοσυνης κ ενα τζιν αλλα βαριεμαι πολυ να παω να δοκιμασω

κ εγω πρεπει να παρω δεν εχω αποκατω να φορεσω τιποτα κατι κολαν φοραω παλια αλλα πλεον μου κατεβενουν πολυ χαμηλα! δεν νομιζω να ανοιξουμε κ αλλο ε μεχρι που θα φτασουμε κοιλια δεν πιστευω οτι θα κανω τεραστια νομιζω θα βγει πιο πολυ στρογγυλη οχι πεταχτη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αναφέρθηκαν μερικά μικρόβια.σε περίπτωση που κολλήσουμε ένα από αυτά πως θα το μάθουμε? Θα έχουμε συμπτώματα ή πρέπει να κάνουμε εξετάσεις για τα συγκεκριμένα μικρόβια ώστε να μα βρούμε?Εγώ ως τώρα δεν έχω εξεταστεί γι αυτά τα μικρόβια. Πχ τοξόπλασμα τσέκαρα τα αντισώματα μου. Δεν εξετάστηκα αν το έχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...